Autor Tema: Februar 2011 - II dekada  (Pročitano 91494 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #260 poslato: 18. Februar 2011. u 03:16 »
I dalje pada umerenim do jakim intezitetom ne prekidno...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #261 poslato: 18. Februar 2011. u 03:39 »
kod mene susnežica slabim intezitetom

nadam se da se neće mnogo otopiti sneg danas, juče se vrlo malo topio

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #262 poslato: 18. Februar 2011. u 04:25 »
I dalje samo sipa,shteta shto ovoliko padavina ode na obilnu kishu ali bitno je da na Goliji zatrpava sneg pa cu verovatno iskoristiti vikend da odem gore,i napravim koju sliku samo shto i dalje nznm kako se ubacuju  :D

radarska slika ne vidi kraj ovim obilnim padavinama,koje su satima iznad ovog dela Srbije i nikako da krenu dalje:
http://www.hidmet.gov.rs/podaci/radarska_slika/fg_20110218_040550_2.0km.png
 
Sjenica na otprilike 1000 mnv javlja jak sneg,kod mene teshko da ce preci...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #263 poslato: 18. Februar 2011. u 06:31 »
Ovoga jutra padavina ima južno od Kragujevca, i to u nižim predelima u obliku kiše, dok u Sjenici i na Kopaoniku pada umeren sneg. Temperatura se kreće od -1 do 5 stepeni, osim Crnog Vrha gde je -6°C.



Kopaonik sad već lepo izgleda :)



U Subotici promenljivo oblačno, trebalo bi da bude i sunčanih intervala kada sunce izađe. T= -0.3°C

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #264 poslato: 18. Februar 2011. u 06:56 »
Dobro jutro! :kafa:

Hm, kod mene ipak umerena do jaka kisa ovog jutra, na temperaturi od +3,2 stepena. Za sneg cu morati jos malo da pricekam.  Severnije od Jagodine koliko mogu da primetim na radaru padavina nema i tu je fakticki granica padavina od samog pocetka padavina, a to je nekih 10km severnije od mene, dakle padavine nisu napredovale severnije.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #265 poslato: 18. Februar 2011. u 07:29 »
I dalje pada krupno i jako a tako umerena do jaka kisha pada od 12h ogromna kolichina padavina je otishla na kishu,mogu samo da pretpostavljam koliko bi to bilo snega i koliko je palo mm padavina ali pretpostavljam oko 35 do 40 mm palo minimum reke po ulicama i idalje pada ne promenjenim intezitetom a samo 60-tak km dalje u Pozegi nije pala ni kap kishe kakva surova razlika....
Ovo me podseca na onaj chuveni februar kada je kod mene palo metar snega a u Pozegi vrlo malo samo shto sada pada kisha :D
Ali na Goliji je sigurno prava zimska idila tako da kao shto sam i vec rekao za vikend sam gore xD

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #266 poslato: 18. Februar 2011. u 07:32 »
U Knjaževcu negde od 04 00 pada ledena kiša
Tmin=-1.4°C
Takt=-0.4°C
poledice ima ali nije toliko strašno zbog bačene rizle na putevima

Na Babinom Zubu T=0.2°C
duva umeren SE vetar

Srbine u Sjenici je palo 27mm vodenog taloga, tako da je i kod tebe verovatno slična količina.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #267 poslato: 18. Februar 2011. u 07:38 »
Od kada to kosava duva i u Vrnjackoj Banji :?:, pa jos divlja, nema sanse

Za ovo se grdno varaš....  :D :D

Ali u pravu si,u Trsteniku nikad nema jakog vetra,međutim kad se pređu ona brda oko Trstenika u pravcu ka Vrnjačkoj Banji..e,tu počinje već neki ozbiljniji vetar.Pa čak i u Banji ne duva tako jako,ali ovde....veruj mi da može da duva istom jačinom kao i kod tebe !A kako li je tek u selima zapadno od mene (Gračac,Podunavci)..tu je košava uvek najjača !

Inače,kiša se ispala samo takooo.....nisam se nadao baš ovolikoj kiši,s obzirom na košavu.

I što je najgore,pada na +2°C umerena kiša  :evil:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #268 poslato: 18. Februar 2011. u 07:42 »


Srbine u Sjenici je palo 27mm vodenog taloga, tako da je i kod tebe verovatno slična količina.
Pa da verovatno ne umem  bash dobro da procenim,kada nemamo nikakvu  meteoroloshku stanicu u Ivanjici da moze da izmeri kolichinu padavina i da se oslonim na nju. Eto otprilike oko 30 mm mada kako je padala bio sam ubedjen da je palo vishe od 30 mm shto ne mogu da iskljuchim, i dalje pada samo sipa....

Kimi mislim da nije problem shto je kod tebe +2 C nego shto je negde na 800 900 metara +2C Da je tu temp kakva treba da bude sve bi ovo bio vlazan sneg,al oovako samo obilna kisha...
« Poslednja izmena: 18. Februar 2011. u 07:54 Srbin »

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #269 poslato: 18. Februar 2011. u 08:13 »
Isto je i na oko 1400m, tj. na 850Hpa, nema govora o snegu danas tokom dana u nižim predelima.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #270 poslato: 18. Februar 2011. u 08:30 »
Juče palo 2,5mm kiše.
Jutro pretežno vedro, T 2°C. Bilo malo mraza!

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #271 poslato: 18. Februar 2011. u 09:23 »
U Vršcu oblačno i osetno toplije nego prethodnih dana Takt 5.6 C, košava kao da se polako smiruje trenutno duva oko 10m/s sa udarima do 15m/s .


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #272 poslato: 18. Februar 2011. u 10:13 »
Posle 9 10 sati umerene do jake kishe u Ivanjici slaba kisha.... Vidim da je padavina severnije od mene bilo malo ili gotovo ni malo,izgleda da se ovaj talas obilnih padavina zaustavio na jugozapadu i donekle na jugu zemlje... Vecheras novi talas padavina

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #273 poslato: 18. Februar 2011. u 10:16 »
Od kada to kosava duva i u Vrnjackoj Banji :?:, pa jos divlja, nema sanse, u Trsteniku nema kosave to znam, ima slabog istocnog i severoistocnog vetra, ali to nije nikako kosava.

Za ovo se grdno varaš....  :D :D

Ali u pravu si,u Trsteniku nikad nema jakog vetra,međutim kad se pređu ona brda oko Trstenika u pravcu ka Vrnjačkoj Banji..e,tu počinje već neki ozbiljniji vetar.Pa čak i u Banji ne duva tako jako,ali ovde....veruj mi da može da duva istom jačinom kao i kod tebe !A kako li je tek u selima zapadno od mene (Gračac,Podunavci)..tu je košava uvek najjača !

Duva i u dolini Zapadne, a ne samo Velike Morave. Samo, divljanje vetra u Novom Selu je Kimijeva slobodna interpretacija. Kod njega je uvek 'drama'... Ne zameri mu, mlad čovek, pa energičan. ;)

Inače, Kimi, lepo si nam dao neke detalje u vezi košave. Zaista, Kraljevo i naročito Kruševac nemaju toliko košave kao potez između Podunavaca i Vrnjačke Banje. U ovo mišljenje je ugrađeno i neko moje lično iskustvo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #274 poslato: 18. Februar 2011. u 10:26 »
Pa dobro,ipak je ''divljanje'' pregruba reč,ali eto,nisam ja iz Vojvodine,tako da ovako jak vetar se ipak ne viđa često  :super: :super: Štaviše,ovakav vetar može samo košava da priredi (severozapadnjak retko)  :super:

Ili što bi ga ljudi ovde u mom selu zvali ''ustoka''.  :)

Inače,kišica posustaje...ali se ne vidi Goč,pa ne znam da li je gore na vrhu padao sneg.

Temperatura konstantno na +3°C već 2h.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #275 poslato: 18. Februar 2011. u 10:49 »
U Baru je sve do 4h jutros bilo kiše i grmljavine. Do 7h je palo 23mm. Na sjeveru Crne Gore je ponegdje bilo obilnog snijega, pa je na Žabljaku izmjereno 51cm, i dalje pada umjerenim intenzitetom. Naš član MikiNS sigurno uživa. :super:

Trenutno je oblačno i suvo, 15°C. Uspostavilo se NE strujanje što znači da su male šanse da bude više padavina danas.
Na satelitskom snimku se jasno može uočiti linija padavina koja se pruža od centralnog Jadrana, gdje su padavine konvektivne, pa preko sjevera Crne Gore i centralne Srbije:



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #276 poslato: 18. Februar 2011. u 10:50 »
Ili što bi ga ljudi ovde u mom selu zvali ''ustoka''.  :)

Gde se toga seti...

Inače,kišica posustaje...ali se ne vidi Goč,pa ne znam da li je gore na vrhu padao sneg.

Temperatura konstantno na +3°C već 2h.

Nema da omane, garant ima snga.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #277 poslato: 18. Februar 2011. u 10:58 »
Kod mene izmaglica uz nisku oblačnost, temp. 4,9, pritisak 1009, vlažnost 69%, duva NW 2m/s

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #278 poslato: 18. Februar 2011. u 11:24 »
Umereno oblacno, temperatura 6C, duva sasvim slab vetar.
Juce je palo 5mm.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2011 - II dekada
« Odgovor #279 poslato: 18. Februar 2011. u 12:46 »
Kod mene se u 12,40 temperatura zaustavila na 6,0 i ne verujem da će, s obzirom na nisku oblačnost više uopšte danas rasti, vlažnost je 69, pritisak 1009, vetar NNW 2m/s