Autor Tema: Mart 2011.  (Pročitano 84860 puta)

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #160 poslato: 03. Mart 2011. u 20:06 »
Hvala ti Ekser na komplimentima.Predpostavljam da si nov na forumu.Evo EC za razliku od Gfs nevidi otopljenje do daljnjeg ali videcemo.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #161 poslato: 03. Mart 2011. u 23:52 »
Ekser, pretpostavljam da si bas dugo pratio forum i da si na osnovu tog pracenja resio da nas prosvetlis o tome ko je najbolji na forumu u prognozi. Ne znam sta ce biti ako Aca slucajno napusti forum za stalno, izgleda da ce morati da dodje prolece? :D

O,ne!  :bang:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #162 poslato: 03. Mart 2011. u 23:54 »
Ne verujem da će biti proleća u prvoj dekadi. u drugoj ima naznaka za prolećne temperature

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #163 poslato: 03. Mart 2011. u 23:58 »
Primer: pre 4-5 dana, ovde toliko puta spominjani GFS, je davao sneg i za sredu i cetvrtak za BG ali kako se cetvrtak primicao toga vise nije bilo ali eto "bajati"  ;) GFS je pre 4-5 dana dosta dobro najavio danasnji sneg.


Da, bas sam negde citao o tome kako modeli, narocito globalni imaju rupu u pouzanosti u narednih, dal 24 h, pa tek onda istu toliku za nekih 100h(standardno povecanje nepouzdanosti zbog previse koraka u vremenu :D ).Znaci, najbolji su za period od oko 24-96h.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #164 poslato: 04. Mart 2011. u 00:09 »
Ja svoje godine ne krijem.., a mislim da imam sasvim dovoljno da mogu svakome da kazem sta mislim. Ako ti mislis da je komentarisanje svakog bozijeg izlaza, 5 i vise dana unapred, svrsishodno, i pored toga sto i sam vidis da ovde mnogi misle da preterujes, a pri tom, nisi nikakav ekspert, vec samo fanaticni snegoljubac, onda dobro, nastavi, vise necu obracati paznju.., jer ne bi bilo smisla ni da obracam.. Nisam ni ja ekspert, ali mi vise ne pada na pamet da posle iskustva ove zime pisem o tome sta modeli crtaju za period posle 4-5 dana..

Sada je Mart, prvi prolecni mesec, i on treba da donese prolece, i iako to za sada ide problematicno, to se zna i bez modela..

OnTopic: U subotu mozda i osetimo blagu verziju proleca osim ako kolege koje najavljuju inverziju ne ubodu prognozu. U nedelju pad temperature, zahladjenje uz severac i nesto malo snega lokalno, a hladno i u ponedeljak. Ostatak GFS-a, EC-a i ostalih modela me trenutno ne interesuje. 

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #165 poslato: 04. Mart 2011. u 00:13 »
Nagovestava se polako lepse vreme od 12. Realno je da posle ovog hladnog perioda polako dodje prolece.
Zna li neko podatak koliko je padavina bilo u februaru, iznad ili ispod proseka?

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #166 poslato: 04. Mart 2011. u 01:26 »
Nagovestava se polako lepse vreme od 12. Realno je da posle ovog hladnog perioda polako dodje prolece.
Zna li neko podatak koliko je padavina bilo u februaru, iznad ili ispod proseka?

Nije mesto ovde za to pitanje ali odgovor je: da je prema ogimetu u Beogradu palo 55.6mm, a prosek za februar je 44.4mm.

Da se vratimo na temu. Bas kao sto su neki pomenuli danas i u subotu je moguca inverzija( magla ili niska oblacnost) sa najvecom sansom u Podrinju i Sremu u mestima gde bude suncanih intervala temperatura ce ici i do 10C u subotu... U nedelju posle podne prodor hladnog vazduha sa severa uz jak severni i severoistocni vetar uz moguc slab sneg. Interesantno ce biti u ponedeljak u vecem delu zemlje i u utorak u centralnim i juznim predelima kada ce biti dobrih uslova za pljuskove snega (meni omiljene pojave). Sto se tice daljeg razvoja vremena, moguc je novi ciklon u cetvrtak ili petak ali o tome od nedelje.

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #167 poslato: 04. Mart 2011. u 02:17 »
Ne bi me cudilo da jos negde bude zatrpavanje od nedelje, sto se tice tih konvektivnih padavina (pljuskova snega) nikad se ne zna koliko i gde moze pasti snega. ::) Sto je mnogo mnogo je, jeste da volim sneg, ali jedva cekam :sunce.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #168 poslato: 04. Mart 2011. u 03:35 »
Accweather posle 14 marta crta pravo prolece (ovo se odnosi na Beograd)



ima jos 10 dana to tada menjace se do tada ovo ali ne bi me cudilo da ovako bude i prosle godine je prolece tek sredinom marta stiglo! od 3 do 14 marta 2010 su bile jednocifrene temperature pa je onda stiglo naglo otopljenje i temperature oko i preko 20 stepeni!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #169 poslato: 04. Mart 2011. u 07:13 »
Postoji i ta mogućnost Darko, ali sve posle 5-og dana je neizvesno što se vidi na priloženom grafiku kretanja vazdušnog pritiska raznih pretumbacija.

Polako se otvara put hladnom vazduhu sa severa, koje će biti prolazno 2-3 dana, a doneće nam umeren do jak severni vetar i pljuskove snega. Ne znam što svi očekuju neki sneg od toga, obično ne bude ništa značajno. Nakon toga dolazi opet na kratko anticiklon iznad nas, a za posle su sve opcije otvorene, ja samo pratim anticiklon iznad Atlantika i njegovu poziciju.


Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #170 poslato: 04. Mart 2011. u 12:40 »
Sutra RHMZ za Nis daje 9,ako se ostvari ima da castim.
-3C...32C

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #171 poslato: 04. Mart 2011. u 12:45 »
GFS za Bg sutra daje 2 stepena ako se ostvari i ja castim.


Van mreže veles

  • *
  • Poruke: 20
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd -Zarkovo
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #172 poslato: 04. Mart 2011. u 15:01 »
RHMZ sutra za Beograd najavljuje 6 stepeni...kome verovati...6 i 2 je velika temperaturna razlika  ::)

Van mreže engadin

  • *
  • Poruke: 95
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #173 poslato: 04. Mart 2011. u 15:10 »
temperature preko 10 od 11.03,sto je prvi znak budjenja proljeca.znaci ovaj talas sa istoka je iza nas,a da nije karpata bilo,zima bi bila teza i ostrija nego u januaru.


Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #174 poslato: 04. Mart 2011. u 16:20 »
Za danas je bila prognozirana temp.u BG 5 stepeni a sad je 2 zbog oblacnosti a sutra ako bude sunca mozda i bude 6.Inace,sto se tice vremena oko 10-og Marta postoje tendencije otopljenja ali nebi zurio sa tim,da nebude posle ispale,tek od pon.prognoza za 10-ti i ako se modeli budu drzali iste price onda ok.Jutrosnji 00z(sad bi me letoljubci napali)video mada je to strasno daleko 17.marta opet zahladjenje i sneg.Za mene je April pravi prolecni sto jedva cekam jer sa Martom nikad neznas jer se desavalo dva dana temp.10 stepeni pa opali -1 e zato cekam April!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #175 poslato: 04. Mart 2011. u 16:38 »
Aca je ovde najbolji prognozer, otkako se on pojavio na forumu stalno je zima. Tako ste ga i prosli put svi napadali a ti freeze posebno, pa se na kraju ispostavilo da je covek pricao sa pravom jer su modeli crtali takvo vreme. Mislim da ne bi bilo lose da mu se izvinis barem za ono prosli put a ne da ga ponovo napadas, a vreme ce biti kako ono resi, ne pomazu tu ni zelje ni modeli.
Samo da demistifikujemo coveka, ovo je Sale nas bivsi clan. Provaljen po IP adresama i e-mail nalogu :) tako da Sale provaljen si, pozdravi drugare i prenesi im da ovde ucestvujes u ilegali, nemoj da te bude sramota...

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #176 poslato: 04. Mart 2011. u 17:53 »
Nebi da kvarim prolecno raspolozenje pojedinih na forumu ali mi se cini da je 12z nacrtao od od iduceg petka jak ciklon i zahladjenje,naravno pre toga bi imali kratkotrajno otopljenje!Zato sam i reko u prethodnom postu da je Mart prolecno-zimski mesec!Nemojte da mislite da sam zadrt za zimu i sneg,voleo bih i ja da skinem zimske cipele i da obocem patike i laksu odecu ali znam kad ce to doci za 15-20 dana takvo vreme!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #177 poslato: 04. Mart 2011. u 18:02 »
Ja sam rekao jutros da je posle srede sve moguće, ništa u tom periodu nije definisano. Ovo je ekstreman slučaj hladnoće i snega. Po meni male šanse da ce ciklonče ušuška tik pored anticiklona. Ali treba pratiti trendove, a ne pojedinačne izlaze jednog modela.

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #178 poslato: 04. Mart 2011. u 18:42 »
Naravno Dejo ovaj 12z nije sveto pismo jer 18z moze totalno da promeni pricu ali opet ponavljam ako nesto bilo otopljenje ili zahladjenje udje u 96 sat onda mozemo da uzimamo za ozbiljno!Inace,prema sadasnjem trendu modeli vide jak AC nad atlantikom koji bi mogao da zahvati Britaniju od srede sto bi nama donelo zahladjenje ali nista jos tu nije sigurno bice jos tu dosta promena!Da dodam samo da je kontrolni dosta hladniji od glavnog za period od srede.Cekamo EC sta ce reci.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #179 poslato: 04. Mart 2011. u 19:18 »
 ^^

Polako ima vremena za malo dalju prognozu,nego vidim da se za sutra uveche najavljuje kisha i juznim predelima pa u toku noci susnezica a na planinama sneg. Ima li shta od toga?  A za nedelju i ponedeljak znam da ce biti pljuskova snega...

Moze li neko malo detaljnije o tome,mislim da je doshlo vreme :D ?

Doslo vreme...ali na pravom mestu! Topic zahtevana prognoza!
« Poslednja izmena: 04. Mart 2011. u 19:26 gabesz20 »