Autor Tema: Mart 2011.  (Pročitano 84817 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #340 poslato: 17. Mart 2011. u 17:02 »
Da li ste videli sezonsku prognozu Accuweather-a za proleće 2011 u Evropi? ???

Ne gledam nikakav Accuweather, ni sezonske prognoze. To je još na nivou baba Vange (i jedno i drugo).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #341 poslato: 17. Mart 2011. u 17:52 »
Za vikend nam se definitivno vraća hladnije vrijeme. Da li će to biti i poslednji trzaji ove zime, ostaje da vidimo. Uglavnom, temperature će se spustiti ispod 10°C u nižim krajevima (ponegdje i ispod 5°C). Kiša, a na planinama iznad 1000m uglavnom snijeg. Hladno i u ponedjeljak i utorak. Od srijede se nazire stabilizacija.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #342 poslato: 17. Mart 2011. u 18:06 »
^^ ^^ Ma padaće sneg u nedelju i ponedeljak sigurno iznad 300-400m.

A za moj kraj sve zavisi,verovatno kiša tokom dana a toku noći i ujutru susnežica/sneg.

Naravno,nikad se zna sa visuljom,ali videćemo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #343 poslato: 17. Mart 2011. u 18:15 »
Nije isključeno, ali treba biti oprezan sa ovakvim najavama. Sjeti se da su prethodnih dana modeli crtali znatno blaže zahlađenje, nego što se to crta danas.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #344 poslato: 17. Mart 2011. u 21:36 »
Da li ste videli sezonsku prognozu Accuweather-a za proleće 2011 u Evropi? ???

Koliko vidim prema novim izlazima modela moguća je susnezica u nedelju na ponedeljak i u nižim predelima ponegde, a sneg u brdsko paninskim predelima..

EDIT Čudo ili ne..ali sada te priče o proleću u Evropi više nema na Accuweather-u, ili ne mogu da je pronađem.. Možda je tako i bolje.. :)








NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #345 poslato: 18. Mart 2011. u 06:31 »
samo da minimalna temperatura ne pada mnogo.. i ja sam se zaželeo prolećnog vremena, bilo je dovoljno hladno

sledi nastavak martovske porcije padavina

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #346 poslato: 18. Mart 2011. u 10:39 »
^^ ^^ Ma padaće sneg u nedelju i ponedeljak sigurno iznad 300-400m.

Misliš 1300-1400 metara? Visina od 300 metara su viši delovi Vrnjačke Banje (iznad bazena). tu snega može da bude samo ako ga u kamionima dovoze sa Kopaonika i neosunčanih vrača na severnim padinama Goča.

Drugo, dok front izdrnda svoje, padavine će utihnuti i bilo šta što padne, biće beznačajno. I to što padne, neće biti mnogo. Čak malo, ispod 10 mm u sumi.

Nemojte misliti da nisam gledao padavine na Babinom Zubu od jutros. Još smo u toploj vazdušnoj masi, bar tamo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #347 poslato: 18. Mart 2011. u 10:47 »
Videćemo Ptprince...ja svoj kraj znam bolje od bilo koga,tako da sam ubeđen da će tu biti granica :) :) :D

Ne moraju padavine da utihnu,ako imamo visinski centar negde na zapadu Rumunije.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #348 poslato: 18. Mart 2011. u 10:57 »
I naredna dva dana ce biti povremenih padavina u celoj Srbiji.
Danas su jos moguci kratkotrajni pljuskovi, krajem dana kisa kao i u subotu i nedelju. U nedelju tokom noci i u ponedeljak pre podne prestanak padavina. Sneg se ocekuje samo na planinama, a sto se tice nizih predela mislim da je jedino u Vojvodini moguca susnezica u nedelju...
Krajem dana i za vikend u Vojvodini ce duvati slab do umeren severozapadni, za vikend severni i severoistocni vetar koji ce u nedelju tokom dana prestati da duva.
Za vikend maksimalna temperatura u vecini predela bice ispod 10C stepeni na krajnjem jugu Srbije malo toplije...

Evo ga i taj visinski ciklon...


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #349 poslato: 18. Mart 2011. u 11:37 »
Videćemo Ptprince...ja svoj kraj znam bolje od bilo koga,tako da sam ubeđen da će tu biti granica :) :) :D

Ne moraju padavine da utihnu,ako imamo visinski centar negde na zapadu Rumunije.

Visinski ciklon sa centrom u Rumuniji daju tmurno vreme sa malo padavina. Narodski rečeno, jedno dosadno vreme.

Možeš svoj kraj da znaš koliko hoćeš dobro, ali to ne pokriva poznavanje sinoptike. Za to treba imati malo šlifa, a ti tek treba da ga stekneš. O znanju da i ne govorimo, pa ovo je forum ljubitelja meteorologije i svako ima pravo da zna šta želi. Neznanje je kažnjivo! ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #350 poslato: 18. Mart 2011. u 12:07 »
Krajem marta se prognoziraju mrazevi 3,4 dana taman da sredi voce :nelupaj:,ali to je daleko nadam se da ce da se menja.
-3C...32C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #351 poslato: 18. Mart 2011. u 14:41 »
Krajem marta se prognoziraju mrazevi 3,4 dana taman da sredi voce :nelupaj:,ali to je daleko nadam se da ce da se menja.

Da bi mraz obrao voće, ono prvo treba da krene. Zima je još uvek bila pre relativno malo vremena, a malo šta je počelo da pupi od voćaka. Bar mi se tako čini.
S druge strane, i ti mrazevi bi trebalo da oslabe dok taj kraj marta dođe u naše krajeve. Lično ne verujem u neke mrazeve u predelima gde voće treba da krene.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže 10C-25C

  • *
  • Poruke: 285
  • Lokacija: niš 6km zapadno od centra
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #352 poslato: 18. Mart 2011. u 16:19 »
Da bi mraz obrao voće, ono prvo treba da krene. Zima je još uvek bila pre relativno malo vremena, a malo šta je počelo da pupi od voćaka. Bar mi se tako čini.
S druge strane, i ti mrazevi bi trebalo da oslabe dok taj kraj marta dođe u naše krajeve. Lično ne verujem u neke mrazeve u predelima gde voće treba da krene.
U pravu si,samo ce kajsije da budu rizicne.
-3C...32C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #353 poslato: 18. Mart 2011. u 16:55 »
U pravu si,samo ce kajsije da budu rizicne.

Ono jeste...
Ipak, neka bude opšti zaključak da ne očekujem probleme, ali se neću iznenaditi ako dođe do ovakve opasnosti. Sva sreća, i to će se videti na vreme, pa će borci protiv mrazeva da budu na vreme obavešteni da spašavaju voćke gde je to moguće.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #354 poslato: 18. Mart 2011. u 17:30 »
Citat
pa će borci protiv mrazeva da budu na vreme obavešteni da spašavaju voćke gde je to moguće.
Kako se to radi? pretpostavljam onako kako nam je Palmark pricao da radi sa egzoticnim biljkama u njegovom dvoristu (prekrivanje i dogrevanje)

Van mreže topalovic

  • *
  • Poruke: 34
  • Lokacija: obrenovac
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #355 poslato: 18. Mart 2011. u 19:09 »
mrzimvrucinu
gde si to video za mrazeve
Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji,ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #356 poslato: 18. Mart 2011. u 19:13 »
Nece biti jakih mrazeva oko  -2C pod uslovom da bude vedro..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #357 poslato: 19. Mart 2011. u 17:56 »
Hladno do utorka sa povremenim padavinama, od srede toplije, tako da su u petak i za vikend moguce temperature i preko 20C. Od utorka do cetvrtka moguci su slabi jutarnji mrazevi.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #358 poslato: 19. Mart 2011. u 18:52 »
Polako Dikile,polako...  :) ;)

Vi zanemarujete mogućnost da se ono veliko oslobađanje hladnoće sa severa spusti do nas.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Mart 2011.
« Odgovor #359 poslato: 20. Mart 2011. u 16:30 »
Od utorka-srede osetno toplije, stabilno i suvo vreme. U petak je moguca i temperatura oko 20C uz jugozapadni vetar. Vikend je jos neizvestan i ne deluje vise onako sigurno kao prethodnih dana da ce biti veoma toplo i suvo vreme.
Jos je tu moguce svasta...