Autor Tema: Decembar 2012.  (Pročitano 102067 puta)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #120 poslato: 02. Decembar 2012. u 13:50 »
Mislim na sledeci vikend.

Van mreže SSJ5

  • *
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #121 poslato: 02. Decembar 2012. u 15:27 »
Ovakvo je stanje trenutno u Budimpesti.



Obicno se tako zavrsi i kod nas.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #122 poslato: 02. Decembar 2012. u 15:34 »
Што су тиче сутрашњег дана свесу веће шансе да видим и први мањи снежни покривач.

По ВРФ-НММ све падавине би биле у чврстом облику и у сасвим благом минусу.

Иако је нови ГФС лошији по њему су све падавине такође у минусу, а и подлога би се охладила од умереног мраза тако да би у среду могао да добијем први прави покривач.

Ево како то изгледа :


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #123 poslato: 02. Decembar 2012. u 15:51 »
Gledajuci ovu sliku iz Budimpeste sve vise ocekujem sutra snezni pokrivac...Kada pada vlazan sneg i to jos krupan nema sanse da se to topi brzo!Bilo je bezbroj situacija kod mene da ceo dan pada umerena kisa,uvece okrene na sneg i za 10min sve se zabeli iako je temp. u plusu bila.Ja sutra ovde ocekujem minimum 5cm snega...kao i u vecem delu Srbije...

Van mreže RakasSO

  • *
  • Poruke: 60
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sombor
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #124 poslato: 02. Decembar 2012. u 15:56 »
da to nije neka starija slika iz budimpeste?  ???  posto gledam live kamere iz budimpeste i ne vidim da pada sneg :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #125 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:02 »
U nizim krajevima nema ni govora o sneznom pokrivacu od 5 i vise cm.
Za brdsko-planinske krajeve je druga prica.
Sutra ocekujte i umeren do jak vetar severozapadnih pravaca, pa ce subjektivni osecaj biti da je jos hladnije.

Bilo kako bilo, ja cu veceras staviti baterije na punjenje, pa sutra da uslikamo prve pahulje ove sezone.


Van mreže SSJ5

  • *
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #126 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:04 »
da to nije neka starija slika iz budimpeste?  ???  posto gledam live kamere iz budimpeste i ne vidim da pada sneg :)
Stara mozda 3-4 sata.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #127 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:06 »
haha, ma odakle samo ova slike iz Budimpeste stigla?  :o Pa ovdje se jasno vidi da je ovo neki snijeg na debelom minusu, jednsotavno se razlikuju pahulje.. U budimpesti citav dan pada slaba kisa... trebalo bi mozda negdje sad uskoro da okrene na snijeg gore..

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #128 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:06 »
Imas neke lose izvore podataka SSJ

Van mreže RakasSO

  • *
  • Poruke: 60
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sombor
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #129 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:19 »
http://www.camvista.com/watch-live-video/europe/hungary/budapest_live_webcam.html evo ti kamera :) ima i timelapse, proteklih 48 sati i sve i bas gledam i ni trunke od snega :) to na slici su neke krpe i temperatura je u debelom minusu kao sto fraka kaze :)

Van mreže SSJ5

  • *
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #130 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:24 »
Imas neke lose izvore podataka SSJ
Dobio na facebooku :/ Nekoliko ljudi je potvrdilo autenticnost, ali izgleda da je i njih neko presao.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #131 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:25 »
U nizim krajevima nema ni govora o sneznom pokrivacu od 5 i vise cm.
Za brdsko-planinske krajeve je druga prica.
Sutra ocekujte i umeren do jak vetar severozapadnih pravaca, pa ce subjektivni osecaj biti da je jos hladnije.

Bilo kako bilo, ja cu veceras staviti baterije na punjenje, pa sutra da uslikamo prve pahulje ove sezone.

Zasto odmah otpisujes makar 5cm?Ne crta se 2mm,vec 15-20mm,pa cak i vise.Padavine nece trajati 1h,vec do uvece.Po sutrasnjim temperaturama i jacini padavina sneg bi trebalo da bude bas krupan,a krupan sneg se vrlo brzo hvata za sve zivo.Kazem znam ,jer oduvek pratim prelazak kise u sneg.Ove godine u krajem januara je kod naplatne rampe Bubanj potok padao gust,jak sneg koji je vec zabeleo,a samo kilometar dalje umerena kisa,taj dan su nizi delovi Beograda dobili veliku kisu,a nijanse su odlucivale da li ce pasti sneg.
Ali nema veze,videcemo sutra.


Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #132 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:30 »
Pa ne crta se bas 15-20 mm.. pogotov ne u obliku snijega  :-\ Kod ovih situacija presudni i iskljucivi faktor je intenzitet padavina. jacanjem intenziteta nulta izoterma se spusta i ako je dovoljno jako dolazimo do 0.0 stepeni.. za tih 5 cm taj intenzitet bi trebao da potraje..naravno nije definitivno iskljuceno, ali je jako malo vjerovatno, plus ono sto je sigurno je da ce uslijediti itekako brzo topljenje, dzabe sto je mokar i tvrd kad je podloga jako topla i dalje i topljenje krece odmah.. naravno, snijega ce ostati po krovovima itd...

@SSJ5 uvjek postoje lake metode da se sve provjeri, pogotovo u meteorologiji  ;)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #133 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:40 »
Mislio sam na ravnicarske krajeve, kao sto je moj kraj, kod tebe ce mozda i biti preko 5cm jer si na vecoj nadmorskoj visini.
Napomenuo sam da su brdovito-planinska podrucja druga prica i tamo ce se pristojno zabeleti.

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #134 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:49 »
http://www.camvista.com/watch-live-video/europe/hungary/budapest_live_webcam.html evo ti kamera :) ima i timelapse, proteklih 48 sati i sve i bas gledam i ni trunke od snega :) to na slici su neke krpe i temperatura je u debelom minusu kao sto fraka kaze :)

*SSJ5 je upravu,takodje sam dobio informaciju da je u Budimpesti bilo pravo zatrpavanje!

Ovaj link sto je postavio RakasSO prikazuje kakvo je vreme bilo danas oko 12h pola 1 popodne,kao i unazad 48 sati,ovaj link ne prikazuje live stream!!!


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #135 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:50 »
Fraka,saberi stubice za sneg WRF-NMM-a,20,5mm padavina u obliku snega za Beograd.Temperatura na 1500m na pocetku -2,na kraju padavina -7....
Sale nisam ni ja rekao da ce svuda da padne toliko,vec da je snezni pokrivac makar ajde od 2cm siguran,da ne kazem 5...Ne ljutis se?
Nisam ja bas na brdu,ja u gradu imam stan,kucu u selu 3km od grada,to je sve nizija,ali imam i kucu na Kosmaju...

Van mreže RakasSO

  • *
  • Poruke: 60
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sombor
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #136 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:52 »
druze da te obavestim samo da nisam gledao samo taj link nego vise linkova, uvek kada zelim nesto da proverim ne proveravam na jednom mestu  ;)

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #137 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:53 »
Danijele, ali postoji nesto sto se zove termometar... danas je T u budimpesti varirala od 2-3 stepena, a tek je sada, tj prije nekoliko stigao minus po visini, tako da je vjerovatno ta slika kruzila facebookom, ne znam zasto uopste. To je neistina slika i neistinita tvrdnja jer i ja poznajem nekoga u Budimpesti, a postoje i druge web kamere, uostalom postoji hmz madjarske koji tvrdi da nije bilo snijega.

@Zec, kolko ja znam, sabiraju se samo ovi stubici koji imaju ovaj plus gore, tako da ti je to  oko 10 mm.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #138 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:56 »
Trenutno vreme u Budimpesti je 2C i kisa,tako bar pokazuje freemeteo prognoza,mislim da se tako zove,na telefonu sam pa ne mogu proveriti. :)

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #139 poslato: 02. Decembar 2012. u 16:58 »
Izvini,moja greska,nisam zagledao,u pravu si,ja se zaneo pa krenuo sve stubice da sabiram,ove plave..