Autor Tema: Decembar 2012.  (Pročitano 102030 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #640 poslato: 14. Decembar 2012. u 12:18 »
Hvala!

Van mreže Nestor

  • *
  • Poruke: 45
  • Lokacija: Beograd-Raska
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #641 poslato: 14. Decembar 2012. u 16:04 »
Znam da je na jako dugackom stapu i da do kraja meseca ima jos dosta i da ce se jos ko zna koliko puta promeniti , al cisto da zabelezim da accu. predvidja  ozbiljan sneg za kraj decembra i u novogodisnjoj noci . U zbiru ima tu cm i cm .

http://www.accuweather.com/en/rs/raska/300379/december-weather/300379?monyr=12/1/2012&view=table

Kad bi se ovo ostvarilo , bilo bi paravo uzivanje u zimskom ambijentu za novogodisnje i bozicne praznike  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #642 poslato: 14. Decembar 2012. u 22:35 »
Iako imamo sneg na tlu i relativno niske temperature,ne bi me iznenadilo da u nedelju bude  grmljavine ponegde.

Pljuskova će svakako biti.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #643 poslato: 15. Decembar 2012. u 00:28 »
Hajde ljudi ozivite malo ovu temu, prilicno je interesantna situacija pred nama a vlada mrtvilo kao da je polovina novembra  :sos

Za vikend je sve vec prilicno jasno, moguca ledena kisa u Vojvodini i Istocnoj Srbiji a potom obicna kisa.  :doh: Sa temperaturama u plusu ima da se topi sneg samo tako, bice bljuzge na sve strane  >:(

Potom dolazi zahladjenje po visini u utorak i nove padavine u obliku snega, ali vlaznog. Vise padavina juznije od Beograda.. Ne bi trebalo da bude puno padavina, videcemo u narednim danima koliko ce otprilike biti.

Posle toga opet zahladjenje sa temperaturama oko 0'C.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #644 poslato: 15. Decembar 2012. u 15:41 »
Sada je već sigurno da nakon toplijeg vikenda sa povremenom kišom od utorka sledi novo zahlađenje sa padavinama kada bi opet temperature bile zrele za sneg. Od sutra bi moglo da krene licitiranje sa vrstom i količinom padavina. Nakon toga izgleda da dolazi do stabilizacije vremena. Verovatno ćemo ući u duži hladan i suv period vremena.

Van mreže Nestor

  • *
  • Poruke: 45
  • Lokacija: Beograd-Raska
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #645 poslato: 15. Decembar 2012. u 16:34 »
Ja se opet vracam na period oko Nove Godine, kao sto rekoh na dugackom stapu  je, sad se vracam na  model GFS koji takodje daje vrlo izrazen prodor vrlo hladnog vazduha u tom periodu sa prilicnim padavinama u nasoj zemlji. Daleko je, al iz dana u dan je sve blize  :blahblah:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #646 poslato: 15. Decembar 2012. u 18:52 »


Prema trenutnim GFS kartama  u Knjaževcu tek u ponedeljak u toku dana moguća pojava susnežice i snega. A do tada 10-15mm padavina najverovatnije u obliku ledene kiše.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #647 poslato: 15. Decembar 2012. u 23:53 »
Iako je GFS u jučerašnjim i današnjim izlazima veoma "škrt" sa padavinama za BG u utorak popodne i sredu ujutru (mislim da poslednji "run" daje ukupno samo 3mm), mislim da će u BGu kolilčina padavina ipak biti veća bez obzira na smer vetra koji nije idealan za padavine u BGu (svakako ne mislim da će biti neke previše obilne padavine ali očekujem više od GFS-ove procene) i da će u sredu grad izgledati lepše nego npr. sutra ili u ponedeljak (iako će temp. biti "na granici" što se tiče snega i njegovog zadržavanja). Već u sredu tokom prepodneva ciklon će biti "daleko" u Egejskom moru, ali mislim da će u sredu (makar u prvom delu dana) biti nešto snega u BGu (GFS daje samo 1mm od ponoći do jutra). Potom od četvrtka do nedelje će verovatno biti dosta hladni i suvi dani i tu se slažem sa GFS-om i EC-om.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #648 poslato: 16. Decembar 2012. u 12:25 »
 ^^
GFS-06z je potpuno "ukinuo" padavine za BG u utorak uveče i u sredu (sada su se "pojavile" padavine za naredni vikend), ali i dalje mislim da moja najava da će u sredu "biti nešto snega u BGu" ima smisla. Doduše i EC je smanjio padavine za BG (za sredu su one simbolične) i ako nastavi sa ovakvim trendom i taj model će ih možda "ukinuti". Videćemo, moja jučerašnja prognoza lagano postaje "usamljena" i sve više odstupa od modela  :( ...

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #649 poslato: 16. Decembar 2012. u 12:30 »
evo konacno i ja da se ukljucim u raspravu nije me bilo dugo, porodicna tragedija... da vas ne davim...

dakle po meni za zapadne, centralne i juzne predele bice snega, ali koliko videcemo na sam dan padavina, gfs i ec cini mi se da i dalje lutaju, jedan poveca drugi smanji padavine i sve tako u krug, pratim nesto oko kopaonika i poslednje padavine su bile bas male, za razliku tipa kod mene gde je palo 25cm gore je palo 15cm, no konkretno ec crta za moj kraj 10mm svaki izlaz menja, ali u svakom slucaju juznije od bg-a bice snega.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #650 poslato: 16. Decembar 2012. u 14:01 »
Bice snega, ali bez formiranja novog sneznog pokrivaca u nizim krajevima.
Svi znamo kakav je to sneg na +2 ili 3C.

Sa druge strane u kosavskom podrucju ce biti vetrovito u utorak, tako da vrlo lako moze da se desi i da ne bude padavina tamo gde bude duvala kosava.



Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #651 poslato: 16. Decembar 2012. u 16:50 »
Prilično su ublažene sve padavine što su se crtale za narednu nedjelju, biće to uglavnom simbolične količine.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #652 poslato: 16. Decembar 2012. u 20:31 »
Dok je GFS davao za predstojecu nedelju uglavnom suvo vreme ili sa minimalnim padavinama i tmax iznad nule u skoro svim krajevima zemlje, EC je crtao obilne padavina izmedju 15-20mm za moj kraj na +1 i nakon toga ledaru gde bi tmax bile u debelom minusu. Tek danas u poslednjem izlazu EC brise sve to i potvrdjuje prognozu GFS-a.

Dakle, sledeca nedelje uglavnom suva sa temperaturama iznad nule.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #653 poslato: 16. Decembar 2012. u 21:12 »
 ^^
GFS za Ivanjicu simbolicne padavine. . 

EC za Ivanjicu od utorka do petka 20 mm a posle toga jos 8,5 mm za vikend. . .(gledam prema yr.no jedinom,meni dostupnom sajtu koji moze da prikaze padavine EC-a)

predvidjam ubedljivu pobedu GFS-a za moj kraj,a ipak nadam se da ce EC pobediti,kao predhodna 2 puta  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #654 poslato: 17. Decembar 2012. u 10:31 »
Ipak će EC izgleda odneti pobedu,jer su jutros modeli više krenuli njegovim stopama a i sam GFS počinje da povećava padavine.

Najviše padavina na zapadu i jugozapadu zemlje,a najmanje istočno od Velike Morave (usled pojačanog istočnog vetra).
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #655 poslato: 17. Decembar 2012. u 10:39 »
GFS je juče imao katastroflanu prognozu za prethodnu noć i ovo jutro. Nije davao skoro nikakve pdaavine na istoku Srbije a bilo je skroz obrnuto.
Sutra stižu nove padavine sa jugozapada, a u isto vreme i hladniji vazduh po visini sa severoistoka. Zaječar i Negotin (o Crnom Vrhu posebno ne treba ni pričati) će imati lepe snežne padavine. Međutim u mom kraju će verovatno praviti problem pojačan E vetar koji će početi da duva sutra popodne.

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #656 poslato: 17. Decembar 2012. u 11:21 »
po sajtu yr.no i ec modelu njihovom sto kaze srbin jedini sajt gde se vidi kolicina padavina za sutra crta 22mm u obliku snega, pa to bi bilo pravo zatrpavanje, a u sredu 5mm

edit: pogledao sam sad i za kopaonik 15mm, nemoguce, bice tu i kise, a ne samo snega mada ce vcrs sigurno za duplo smanjiti padavine
« Poslednja izmena: 17. Decembar 2012. u 11:40 Aleksandar »

Van mreže Deni

  • *
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Skopje-Kozle
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #657 poslato: 17. Decembar 2012. u 17:57 »
Skopje che dobiti novi snezni pokrivach sutra uveche i prekosutra al che glavnica padavina biti u obliku kishe...

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #658 poslato: 17. Decembar 2012. u 18:37 »
RHMZ najavljuje sneg sutra uveče,u toku dana kiša pa prelazak kiše u sneg.Na njihovom sajtu od sutra pa sve do nedelje stavili moguć sneg.Eh to znači da i ako padne i ako ne padne mi nismo krivi-po njima može da padne a i ne mora   :lmao: jel znaju oni neku dr ikonicu da stave sem ove

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #659 poslato: 17. Decembar 2012. u 20:42 »
Bez promene što se tiče viđenja situacije po modelima za sutra.EC a posebno naš NMM vrlo izdašni sa padavinama (malo više od 20mm),ali i GFS nije loš.

Što se tiče istoka Srbije i planina tu je situacija jasna,ali je za moje krajeve prava enigma kako će se ponašati temperatura sutra i koliki će deo otići na kišu.

Meteogram u zadnje vreme dosta osporenog NMM-a:




Moj kraj je baš granica jačih padavina,evo meteograma za severniji Kragujevac...severnije još manje i manje padavina:



To je to što se tiče sutrašnjeg dana,sada se prebacujemo u aktuelne. :kafa:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*