Autor Tema: Decembar 2012.  (Pročitano 102107 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #100 poslato: 01. Decembar 2012. u 21:07 »
EC bas smanjio kolicinu padavina,nema vise ni onog snega u sredu.
U ovom izlazu kod mene povecao padavine, ceo sever zemlje bi imao sasvim pristojne snezne padavine utorak na sredu, ali ako se gleda prognoza sa yr.no onda se tu moze svasta videti, puno nelogicnosti ima...

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #101 poslato: 01. Decembar 2012. u 21:12 »
Yr.no daje 12mm padavina u roku od 6 sati za moj kraj uz 0C i susnezicu. :O
Al ja to racunam kao sneg. ;)

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #102 poslato: 01. Decembar 2012. u 21:53 »
Ovaj 8 i 9 decembar bi bilo lepo da se ostvari,kolike su sanse za to sa obzirom da smo daleko od iduceg vikenda  :)
http://www.prognozavremena.info/vremenska-prognoza-beograd/

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #103 poslato: 01. Decembar 2012. u 22:13 »
Ne gledaj te prognoze,to su cista nagadjanja i lupetanje gluposti.Na tom sajtu za sutra noc najavljuju pljuskove na 1C.Ma daj.Jos kad vidim da na nekim sajtovima prognoziraju za 7 dana 0,75mm dodje mi da se ubijem.Prati modele i sajt RHMZ-a do 3 dana i prognoza je tada najtacnija...
 
U ponedeljak sam na Kosmaju i pokusacu da napravim par slika,jer ocekujem gore snezni pokrivac,ovde dole 5cm u vrh glave,ali sutra cu videti kolicinu padavina za ovaj kraj,tako da nista nije sigurno.
Meni i nije tako bitno da li ce padati sneg,bitno je da nesto pada,i daj Boze da ovaj decembar bude vlazan.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #104 poslato: 01. Decembar 2012. u 23:05 »
Ne gledaj te prognoze,to su cista nagadjanja i lupetanje gluposti.Na tom sajtu za sutra noc najavljuju pljuskove na 1C.
Generičke prognoze su zeznuta stvar, s jedne strane dobiješ traffic, a s druge nudiš veoma loš proizvod.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #105 poslato: 02. Decembar 2012. u 00:42 »
Meni i nije tako bitno da li ce padati sneg,bitno je da nesto pada,i daj Boze da ovaj decembar bude vlazan.

+1

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #106 poslato: 02. Decembar 2012. u 01:58 »
Ja ipak najvise padavina u ponedeljak ocekujem na jugozapadu,pogotovu na planinama. .  ocekujem da ce Ivanjica dobro proci ako ostane trenutno stanje na modelima. . . za sredu slabo sta ocekujem,za sada. . .

Nerviram se sto sam u ponedeljak u Pozegi  :doh: od ranog jutra,nije problem samo temp. nego i sto je kolicina padavina uvek dosta manja,a ovo ce 90 % biti prvi snezni pokrivac u Ivanjici,pahulje sam vec  video. . . ali propusticu prvi "pravi" sneg kod mene. . .

nadam se da ce i u Pozegi biti dobro,ali iz licnog iskustva znam da cu se 80 %  razocarati. . .


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #107 poslato: 02. Decembar 2012. u 08:35 »
Sajt yr.no,je drasticno povecao temperaturu za naredne dane.Istovremeno ponovo je uveo sneg za sledeci vikend.
GFS nista nije menjao,samo je malo povecao kolicinu padavina.

E sad,ako yr.no radi prema EC modelu,neverovatno je kako menja situaciju svaki dan.
GFS vec duze vreme drzi istu pricu,samo se malo koleba oko kolicine padavina.

Zakljucak-vise ne gledam yr.no!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #108 poslato: 02. Decembar 2012. u 09:01 »
Ovo mi se već sviđa:  :)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #109 poslato: 02. Decembar 2012. u 10:27 »
Licno ja verujem sajtu yr.no iako je to gotova prognoza, iz iskustva za poslednje tri godine sto se tice zime uvek daje visu temp. od gfs koji mu se  prikloni poslednji dan pre padavina. Gledam ense gfs i gotovo sam siguran da ce veca kolicina padavina biti u obliku kise i u ponedeljak i u sredu. Dobro je sto su za sledeci vikend oba modela vratila ciklon, medjutim ponovo veca kollcina padavina bila bi u obliku kise. Ensi gfs bili su neodlucni za prognozu posle 5.12 ali sada su slozniji po pitanju porasta temperature pred sledeci vikend. Videcemo sta ce biti....

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #110 poslato: 02. Decembar 2012. u 11:16 »
Tesko da ce padati kisa ako je temperatura na 850 mb oko ili ispod -5C. Realno, ne treba ocekivati nikakav bitan snezni pokrivac sutra, sve bi to bilo u domenu neke bljuzge ili eventualno malog pokrivaca po travi, krovovima i kolima(sto se tice gradskih uslova) a cim bi padavine stale on bi se topio.
U sredu cemo jos videti.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #111 poslato: 02. Decembar 2012. u 11:22 »
^^ Složiću se, na osnovu svega što se crta, ni sutra ni u srijedu ne treba očekivati ozbiljniji sniježni pokrivač. Ono što je sigurno je da će veći dio Srbije vidjeti pahulje, a formiraće se i simbolični sniježni pokrivač koji neće ličiti ni na šta i biće kratkog vijeka. Planine će dobiti nešto što već liči na pravi snijeg.

Što se tiče narednog vikenda, svaki drugi izlaz GFS-a i EC-a nacrtaju za taj period nešto što liči na pravi sniježni ciklon, ali još je rano reći išta o tome. Važno je da nam je konačno došao period sa nešto češćim padavinama.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #112 poslato: 02. Decembar 2012. u 11:27 »
Po Gfs zahladjenje se ocekuje u Hrvatskoj u toku dana a do 18h ono bi zahvatilo i istocnu Hrvatsku pa bi do 18h sneg padao u celoj Hrvatskoj.
Kod mene bi u 18h bilo 3C na 2m a na 850mb bi vec bio u minusu pa bi oko 20h tempratura otisla jos malo dole pa bih ja mogao ocekivati oko 20h susnezicu i sneg (koji bi se topili u dodiru sa tlom)..:)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #113 poslato: 02. Decembar 2012. u 11:37 »
Modeli su nas u nekoliko navrata zavarali da bi i nizi predeli mogli dobiti neki manji pokrivac ali ipak nisam ocekivao nista posebno jer nije postojala neka konstantnost u njihovim predvidjanjima.
Ostaje nada za sledeci vikend kada se opet modeli lome i nagovestavaju mogucnost ciklona koji bi nas mogao zahvatiti i doneti sneg.
U svakom slucaju postaje zanimljivo, mnogo zanimljivije nego recimo da smo pod uticajem Azorskog AC-a i da se zatupljujemo gledajuci u 200 i neki sat na modelima ocekujuci promenu koja bi nas spasla monotonije.  :lmao:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #114 poslato: 02. Decembar 2012. u 11:50 »
Ni nema toliko padavina za pravi snežni pokrivač, a i do sad sam merio samo 2 slaba mraza, -0.4 i -0.5

Prvo treba površinski sloj da se izmrzne par dana sa umerenim mrazem. Meni je važno da ima padavina da se obnovi vlažnost površinskog i dubinskom sloja zemlje koji se isušio poslednja 2 leta.

Pahulje očekujem kasno noćas posle 22h.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #115 poslato: 02. Decembar 2012. u 12:39 »
Ciklon@ Temperatura ce biti problem,prema GFS bice dosta iznad nule.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #116 poslato: 02. Decembar 2012. u 13:03 »
Da, još vrda gfs od izlaza do izlaza što se tiče temperatura,
u prethodnom izlazu posle 6 decembra crtao konstantno temperature ispod nule
sada u ovom zadnjem to nije slučaj, kao što je i povećao količinu padavina za vikend,
još je ovo daleko tako da su sve opcije u igri :)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #117 poslato: 02. Decembar 2012. u 13:16 »
Ciklon@ Temperatura ce biti problem,prema GFS bice dosta iznad nule.
Na koji termin mislis, sreda ili sledeci vikend?

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #118 poslato: 02. Decembar 2012. u 13:36 »
Gfs daje neke snezne padavine za Beograd sve do 17 h sutra pocinjajuci od 2-3 sata od ponoci nocas,ali steta sto ce se sve topiti u dodiru sa tlom,ali opet neznam sta ocekujemo od prvog snega tek nam dolazi zima  :D :D :D Ali se nadam da ce nesto pasti na periferiji Beograda,jer moze neko da mi kaze kakve su sanse za Barajevo? Hvala ! :D

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012.
« Odgovor #119 poslato: 02. Decembar 2012. u 13:45 »
Pa bice snega i u Barajevu 100%,temperatura na visini nije problem,sneg ce i na +3 moci da pada.Ali ja ipak mislim da je moguc manji snezni pokrivac,tj zavisice od intenziteta snega i koji deo grada je u pitanju.