Autor Tema: Decembar 2012 - I dekada  (Pročitano 120310 puta)

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #660 poslato: 08. Decembar 2012. u 14:56 »
Koliko li je mm palo u Prijepolju?

Nema meteoroloska sanica tamo jel tako? Koja je najbliza? Sjenica? hmm..ali ona nije relevantna za Prijepolje, totalno je razlicito vreme. :/ Mozda je cak Pljevlja u CG najpribliznije za Prijepolje?
Nema meteo stanica ovde,al koliko cujem u sjenici pada sneg,ovde je haos od kise ceo dan..
E R C I

Van mreže gabesz20

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #661 poslato: 08. Decembar 2012. u 14:56 »
Sve u svemu ono sto je sigurno je da sada vec vise puta za sever zemlje nije dobar WRF-NMM, ja sam ga cenio ali sada ce kiksa samo tako...dva dana zaredom trpa 40 i vise mm padavina za Suboticu a znamo da je to nemoguce i da toliko nece pasti.

Sneg sitan umeren nosen vetrom pravi vejavicu, ima gde ima i 15-20cm snega a ima  gde nema nista, bas zestoko zimsko poslepodne.Uskoro cu malo da poslikam stanje.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #662 poslato: 08. Decembar 2012. u 14:56 »
Nema meteo stanica ovde,al koliko cujem u sjenici pada sneg,ovde je haos od kise ceo dan..

Pljevlja i Prijepolje su blizu i imaju vrlo sličnu klimu. U Pljevljima već satima pljušti kiša na temperaturi od 3-4°C. Slično je ERCI opisao i situaciju u Prijepolju.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #663 poslato: 08. Decembar 2012. u 14:58 »
Nisam znao da su bas tako slicn eklime. Hmm odjednom ne volim Prijepolje  :histerija:

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #664 poslato: 08. Decembar 2012. u 14:59 »
Pljevlja i Prijepolje su blizu i imaju vrlo sličnu klimu. U Pljevljima već satima pljušti kiša na temperaturi od 3-4°C. Slično je ERCI opisao i situaciju u Prijepolju.
Pa da kisa i magla ceo dan...mada meni se ipak cini da ima i susnezice i da ce uskoro sve ovo da se pretvori u sneg,slicna klima al je grad lepsi mnogo ko neveruje nek dodje nek proveri..
E R C I

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #665 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:00 »
@ Milosh i ERCI

E sad da li je pribliznija koima Prijepolja i Pljevalja ili Prijepolja i Bijelog Poja nisam siguran! U 14:50 na Cg forumu neko iz Bijelog Polja javlja sledece:

"Umjeren do jak snijeg, teperatura je jos u plusu, ako ovako nastavi konacno prvi centimetar posle ove kise"


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #666 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:00 »
Pa da kisa i magla ceo dan...mada meni se ipak cini da ima i susnezice i da ce uskoro sve ovo da se pretvori u sneg,slicna klima al je grad lepsi mnogo ko neveruje nek dodje nek proveri..

Znam i verujem! ;D

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #667 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:01 »
Neverovatno je da na Goliji mecava i zatrpavanje vec par sati,cak i Sjenica javlja jak sneg vec treci termin. .  a Ivanjica slaba kisa   :doh:

Ko zna koliko vec snega ima na Goliji,a ovde nista,a obicno se brzo spusti sa planine,tj uvek je tako,evo jugozapadno brdo nestalo skroz u sneznoj zavesi. . a ovde salba kisa i nikako da prebace jace padavine par km  WTF

Nikad se ovoo nije desavalo,ali retko kada i duva ovakva kosava u Ivanjici,tj nikad,zato je i tako neobicno. ..  ne ponovilo se. .

ali valjda ce uskoro da se spusti mecava sa Golije i ovde. . .

EDIT !!!  Neshvatljivo je da je jugozapadno brdo,koje je blize Goliji potuno nestalo i tamo je mecava vidi se,a da je prvo juzno brdo potpuno cisto,ni do njega nece padavine,a jugoistocno do pola se beli od snezne zavese i nikako dole,i nikako da krene jos par km severnije,neverovatno tako stoji sat vremena ! Prvi put u zivotu ovo vidim

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 31
  • Lokacija: Skopje
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #668 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:01 »
U Skopje trenutno oblačno sa slab do umeren SE vetar. Temp. 2C, a na aerodromu več neko vreme pokazuje 6C. Prije 30min kratko je padala susnežica.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #669 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:03 »
Počela slaba kišica...ljudi u neverici,otkud sad kiša a ovako je hladno.

Snežna granica koliko vidim na oko 600m nv.

Hladno i jeste stvarno,da nemam termometar rekao bih da je debelo ispod 0°C.

Temperatura lagano opada,vetar i dalje jak istočni.

U Valjevu probio severozapadnjak,do 17-17:30h ga očekujem i ovde.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #670 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:03 »
I da nisam bio u Prijepolje, vjerovao bi ti.. nasa Pljee su... jednostavno neopisiva  :D

U Bg prilicno utihnuo vjetar... da li je to kraj, vidjecemo

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #671 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:05 »
Neverovatno je da na Goliji mecava i zatrpavanje vec par sati,cak i Sjenica javlja jak sneg vec treci termin. .  a Ivanjica slaba kisa   :doh:

Ko zna koliko vec snega ima na Goliji,a ovde nista,a obicno se brzo spusti sa planine,tj uvek je tako,evo jugozapadno brdo nestalo skroz u sneznoj zavesi. . a ovde salba kisa i nikako da prebace jace padavine par km  WTF

Nikad se ovoo nije desavalo,ali retko kada i duva ovakva kosava u Ivanjici,tj nikad,zato je i tako neobicno. ..  ne ponovilo se. .

ali valjda ce uskoro da se spusti mecava sa Golije i ovde. . .

Mozda se ovoga puta pre spusti na novopazarsku stranu Golije.


Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #672 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:08 »
Konačno sneg kod mene bez kapi kise pre toga :jupi:, kakav sam majstor za prognozu za Valjevo. Iako su svi modeli najavili kisu nije bilo ni kapi kise. Pre dva sata je bilo +5C i znao sam da ce sneg za dva sata kao i sto je poceo. Sada pada krupan vlazan sneg i ne zadrzava se na podlozi.

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #673 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:08 »
Videcemo sta ce od svega ovoga bar u mom gradu da ispadne uglavnom javljam cim bude prvih pahulja,valjda ce biti :-\
E R C I

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #674 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:15 »
Novog snega ima oko 7-8cm ( od kad sam poslednji put cistio ) tako da bi trebalo da bude oko 24-25cm sve ukupno, ako se nije slegao. Posle cu ici u setnju pa cu probati da nabavim i neke slike zavejanih Melenaca :) Cujemo se za oko sat, sat i po nadam se sa slikama :)

-1'C umeren sneg uz jos uvek umeren vetar severnih pravaca.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #675 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:16 »
Konačno sneg kod mene bez kapi kise pre toga :jupi:, kakav sam majstor za prognozu za Valjevo. Iako su svi modeli najavili kisu nije bilo ni kapi kise. Pre dva sata je bilo +5C i znao sam da ce sneg za dva sata kao i sto je poceo. Sada pada krupan vlazan sneg i ne zadrzava se na podlozi.

Osmatrač na GMS javlja susnežicu. Kome verovati?  ::) Mada poznato je da osmatrači nekad omanu.


U Beogradu slab do umeren sneg. Temperatura je u pozitivi, i na NBGD kod mene nema ni 3-4cm snega.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #676 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:18 »
Puni se radar i u ostatku Srbije,trenutno suvo.-0 ,5c,snega vise nema .

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #677 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:20 »
Prokleta umerena kiša...grrr i radar se baš sad našao popunjavati južno od mene.  :doh:

EDIT:Sad samo po koja kap  :)
« Poslednja izmena: 08. Decembar 2012. u 15:31 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #678 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:20 »
Osmatrač na GMS javlja susnežicu. Kome verovati?  ::) Mada poznato je da osmatrači nekad omanu.


U Beogradu slab do umeren sneg. Temperatura je u pozitivi, i na NBGD kod mene nema ni 3-4cm snega.

Zavisi gde on zivi u Valjevu, na jednom kraju moze biti susnezica, na jednom sneg.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2012 - I dekada
« Odgovor #679 poslato: 08. Decembar 2012. u 15:20 »
Po radaru stizu i ovde odrazi, ali dok ovako duva vetar ne ocekujem nista.
Znaci strasna kosava duva ovde, tek je sada vetar uhvatio na jakoj do olujnoj snazi, ali nece jos dugo.
Moja kuca je mnogo na udaru kosave, jer preko puta mene pocinje polje, nema vise kuca. Imam utisak kao da je zemljotres u nekim trenucima. :o