Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466385 puta)

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.199
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11180 poslato: 15. Februar 2023. u 10:11 »
Popovice sto se ti bunis?Ti ces sigurno videti sneg.Bolje da se uvatimo za slamku,nego za nesto drugo  :grin:
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11181 poslato: 15. Februar 2023. u 14:01 »
Нисам неки љубитељ РХМЗ а али морам признати да су ове године њихове дугорочне биле најбоље од свих коне сам гледао. По њима је зима готова.

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11182 poslato: 15. Februar 2023. u 18:13 »
Zime nije ni bilo  ovd godine

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11183 poslato: 15. Februar 2023. u 18:20 »
 :facepalm:
Popovice sto se ti bunis?Ti ces sigurno videti sneg.Bolje da se uvatimo za slamku,nego za nesto drugo  :grin:
Ne kazem da nece biti samo sigurno i  100 posto , sa obzirom koliko je udaljen dogadaj,koliko ima puno mogucih scenarija je  preterana samouverenost.
Sansa postoji da bude neki udar zime  za 8 do 10 dana.
Modeli ne vide tako daleko  jos 2 dana vise je koristan prosek od glavnog izlaza.Cini mi se da su vece sanse da ce dodji do razdvajanja .Prvo to onda da vidimo kako ce ici hladnoca.



Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11184 poslato: 15. Februar 2023. u 19:11 »
Malo po malo, od preistočne situacije, do prodora direktno na nas koji se forsira po glavnim izlazima dođosmo sada do prezapadne situacije.

Ma ne vredi jednostavno, treba dići ruke od ove zime to je sasvim jasno. Samo za poželeti da što pre prođe. Nisam se mnogo ni uzbuđivao niti nadao, jednostavno mi je više dosta svega tako da nek bude šta oće.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11185 poslato: 15. Februar 2023. u 19:50 »
Zima 1 bez prava na popravni .
Cekamo 3 meseca sada i ne mora vise.
 ^^ ^^

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11186 poslato: 15. Februar 2023. u 20:18 »
Polako se kod oba glavna modela ublažava dotok hladnijeg vazduha, početkom naredne sedmice i oko 25. februara.
Deluje je trenutno da se umanjuju šanse za bilo kakav popravni.

Van mreže Milossss

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Bijelo Polje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11187 poslato: 15. Februar 2023. u 20:36 »
Malo je gradova na Balkanu gdje bi ova zima dobila vise od ocjene 2.
Jedinica kod mene bila bi premija. Zato 0 cista.
2cm snijega najveca visina za sad.
4 ledena dana.
31 za sad mrazno jutro ako brojimo od pocetka kalendarske jeseni. Od toga samo 3 jutra sa minimalnom t. od -10 i nizom.
Ne pamtim ovako slabu zimu.
Do sada je najslabija bila zima 2019/2020 sa 6cm. Ali su i snjegovi padali cesce. A ja 'mlad neiskusan' mislio ne moze biti gore :grin:
« Poslednja izmena: 15. Februar 2023. u 21:00 Milossss »

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11188 poslato: 15. Februar 2023. u 21:00 »
Ако је неко био оптимиста да ћемо ове зиме дочекати баш праву зиму какво очекујемо ми зимољупци ондасам то био ја. Нажалост нисам био у праву. За ову сезону то је то. Заиста велики промашај свих сезонских прогноза које сам ја имао прилике да видим. Рхмз овај пут био и ораву. Мада њихова сезонска прогноза је увек и мање више иста :D Тако да овај пут погодише. Каошто неко рече више среће наредне сезоне

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 224
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11189 poslato: 15. Februar 2023. u 21:54 »
Polako se kod oba glavna modela ublažava dotok hladnijeg vazduha, početkom naredne sedmice i oko 25. februara.
Deluje je trenutno da se umanjuju šanse za bilo kakav popravni.
Dobro je što je tako.Bolje da ostane blaga zima do kraja.Čak i beogradska mečka je rekla da je zima gotova.
Mrazeva u martu će biti sigurno,ali to ne računam.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11190 poslato: 15. Februar 2023. u 22:04 »
Ma koji popravni ako ga nedaj boze bude onda ce sledeca zima biti nikakva ovako statisticki je nemoguce da ne bude neke ravnoteze.
Tih martivskih - kasno februarskih popravnih mi dosta .
Generalno nije samo balkan u pitanju zime nije bilo nigde u Evropi pa naravno ni kod nas..Ti mlitavi prodori koji su se dogodili naravno da nisu nista mogli doneti .Da je tlo bilo hladno kod nas  i Evropu onaj januarski udar bi licio na nesto i to oba puta .Kada je uleteo bas jak minus normalno da se nije pogodio a biti na zapadnoj periferiji njega garantuje suvo vreme u da nece potrajati..
SSW je slamka prosto .Prvo ne znaci da ce biti neceg a cak da bude treba bas da si na pravim mestu .
Dakle realno treba da je hladno 3 meseca ( uglavnom) Da bi se recimo 2 ili 3 puta pogodilo statisticki da budemo na pravom mestu u pravo vreme ..To onda bude tih 20 do 30 dana snega ...Ovo treba ludacka sreca da nesto uleti.A to se obicno ne dogodi ...Kada bi svaka zima bila ovakva svakih 10 god bi bio sneg od 10 cm u nizim krajevima.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11191 poslato: 16. Februar 2023. u 07:40 »

Subjektivno opet, za to postoje godisnjaci koje lako mozes pronaci i utvrditi da je ovo netacno tj subjektivno.

Kada budem imao vremena potražiću ih al mi to ništa ne znači jer ja pratim aktuelno stanje unazad nekoliko godina i ono je suprotno ovome o čemu ti pišeš.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu


Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11192 poslato: 16. Februar 2023. u 09:26 »
Za moj kraj uzevsi kratak referentni period od 5 godina ovaj januar bio je topliji od proseka i ako smo imali svega par T.min sa minusom ali i T.max nisu prelazili 16C,sto se snega tice to je retka pojava u ovim krajevima tako da se to vise i ne racuna u zimu.Dani su sve duzi pa tako i ocekivano je da prodori budu sve slabiji ali moze biti iznenadjenja kao 2018 kada smo pocetkom marta imali -15C nad Macvom i ceo mart veoma hladan sa prosecnom od 5,7C ove sezone 2022-23 t.min -6.9C sve cesce imamo zime bez dvocifrenih minusa.Imam dosta tropskog voca pa mi i odgovara ova klima,nar vec odavno imam napolju,limunove,uskoro ce i banane uspevati kod nas  :comeon: :comeon: :comeon:
« Poslednja izmena: 16. Februar 2023. u 11:14 Djordje...storm chasers.... »

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11193 poslato: 16. Februar 2023. u 10:41 »
Ne znam kako ti je januar bio hladniji od proseka kad ima najvišu srednju mesečnu temperaturu od kad vršiš merenja!?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11194 poslato: 16. Februar 2023. u 11:14 »
Ne znam kako ti je januar bio hladniji od proseka kad ima najvišu srednju mesečnu temperaturu od kad vršiš merenja!?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
To sam i mislio ispravio sam  :tu: :tu:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11195 poslato: 16. Februar 2023. u 12:41 »
Sada su i proseci prihvatili svi taj prezapadni upad..naravno u pitanju je stvar koja će se ostvariti i u 240+ satu bez problema, samo da se uhvati i ustali. Nakon prostranog suptropskog AC, NAO+ ili zonalke najsigurnija stvar u sinoptici.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11196 poslato: 16. Februar 2023. u 13:05 »
Ako je po modelima 99 posto za hladnocu i sneg 1 posto za toplo, bice toplo... Najtoplija zima zadnjih 15ak godina mozda ta 07 ali se ne secam, sto se snega tice mislim da je kod mene najmanje snezna od kada pamtim, a i mnogo stariji od mene kazu da nije bilo ovako malo snega. Inace mrzim ovakve dane za par sati razlika u temepraturi 18 stepeni,od minus 7 vec dogurali do 11

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11197 poslato: 16. Februar 2023. u 13:41 »
Braco skauti verovatno gotovo je... SSW nisam nesto pratio al znam da su pocetne prognoze bile ladno kod Merikanaca i zapad Evrope... Vidim da se struka pita dal ce ovo biti najraniji final warming...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11198 poslato: 16. Februar 2023. u 20:45 »
I dalje je velika enigma za numeričke modele kako će se odvijati situacija početkom naredne sedmice i nadalje. Da li će se ciklon formirati u zapadnom Sredozemlju i pogurati još jaču toplinu ka nama (GFS i ICON) ili će možda biti sve to zapadnije ka Atlantiku i omogućiti AC iznad Britanije kako vidi EC ili sasvim nešto treće.
Elem dok je glavni GFS gurao hladnu varijantu prosek ensembla je bio daleko topliji, sad kad je glavni bolesno topao prosek je drastično hladniji što govori koliko je sve otvoreno do kraja februara.
Ne očekujem ništa i ne navijam nizajednu verziju samo ukazujem da je sve moguće, a to se i vidi po velikom razilaženju među ensemblia.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11199 poslato: 18. Februar 2023. u 08:32 »
mi svako necemo dobiti nista sto je dobro  ^^ ^^ ^^
Ne zelim martovske nadohnade ,neka se nadohnadi kada treba.