Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466018 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11620 poslato: 15. Januar 2024. u 15:29 »
Ima i 2 deo

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=T0HaIngoTTY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=T0HaIngoTTY</a>

Obavezno poslušajte ceo video. Razjasnili su dosta stvari. Po ovome smo svi u "problemu" koji pisemo prognoze koje su javno dostupne, a nismo dipl. meteorolozi. Mada eto zakon ne postoji po tom pitanju. Kao što kaže Čubrilo, meni kao fizičkom licu niko ne može zabraniti da iznosim svoje mišljenje koje se tiče prognoze vremena na svom profilu. Tako nešto je rekao.

I za kraj otkriva zašto su zvali Ristića da gostuje u informeru. Izjavio je kako su pre u državnim firmama bile jako male plate, a sada su bolje nego u privatnim firmama. Misli na rhmz ili uopšteno, nisam pohvatao. Mogu misliti šta je Čubrilo pomislio u tom momentu kao profesor geografije koji radi u školi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11621 poslato: 15. Januar 2024. u 19:20 »
Uvek zavist i osecaj ugrozenosti... ti uhlebi sa drzavnih jasli su grozna sorta ljudi, nevezano za metorologiju... kada bi neko izvadio pravilnik o strucnoj spremi i krenuo da lista svasta bi bilo... od babica do konobara kao ovde...

Nekad je u jednoj srednjoj ovde bio meteoroloski smer, ali ti ljudi nisu zavrsili kao osmatraci rhmz nego podobni uhlebi kojr je neko naucio kad, sta i gde da upisu...

A tek opasnost toga da samo neko sa meteoroloskim fakultetom sme da prognozira... pa gospodo... to ce biti jako tesko, ali nije da nije da mi neko voleo apsolutni informativni monopol koji je sada skoro stopostotan, ali ih zulja to sto ima foruma, tvitera, fb insta i ostalog gde svako moze da prkosi bilo kom nametnutom narativu...

interesantno u svakom slucaju sa mogucim pogubnim reperkusijama... ali eto onda tg ili viber grupe gde se nasiroko prognozira i eto opet problema...

  :laie:

za sve je kriv profi jer kritikuje jugoslava non stop a covek stoji kano klisurina na svakoj strani rhmz... gromada

 ::)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11622 poslato: 15. Januar 2024. u 21:10 »
Pokušavaju da isforsiraju deficit meteorolga na tržištu rada i podignu sebi cenu, ali to tako ne ide. Deficit stručne spreme se ne može isforsirati. Da zaista postoji deficit i da je to odlično plaćen posao nastale bi mogućnosti za prekvalifikaciju, kursevi, čuda. Tražili bi se novi talenti...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11623 poslato: 15. Januar 2024. u 21:18 »
Citavo je jedna izgibija i pomama za kadrovima Jugoslav tipa... tektonski poremecaji  :grin:
Wunderground kuka za njegovom slikom  :whistling:
« Poslednja izmena: 15. Januar 2024. u 22:14 Sofronije »
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11624 poslato: 15. Januar 2024. u 21:37 »
Iz svega izloženog mislim da je ovde problem samo sujeta - u fazonu "šta ima oni da zovu tog i tog koji nije meteorolog da kenja o vremenskoj prognozi i još ga nazivaju meteorologom, dok mene kući ni deca ne pitaju kakvo će vreme biti sutra..."

Kao što pojedini profesori u srednjoj školi sa završenim faksom pizde kada ih učenici oslove sa "nastavnice/nastavniče" jer su nastavnici osoblje u osnovnoj školi i ne moraju da ima završen faks.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11625 poslato: 15. Januar 2024. u 22:39 »
Lepo ste rekli, a i njh u rhmzu ubija to što do podatke o vremenu danas se može doći vrlo lako i ko ima želju može i da nauči da čita karte odredi prognozu za svoj kraj bez da čeka 19:20h. i Lidiju Klajić (pošteno je najlepša :blush:) i sazna za vreme ali samo za naredna 4 dana što je nekome a pogotovo meni mali broj dana da saznam šta me čeka od vremenskih prilika.
Ja sam po profesiji električar i sad nemoj slučajno da vam padne na pamet da vi menjate sijlicu, morate mene da zovete, to bi ukratko bilo to.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11626 poslato: 15. Januar 2024. u 22:55 »
a i njh u rhmzu ubija to što do podatke o vremenu danas se može doći vrlo lako
Boli ih qrac za to.

Nije to privatna firma da joj opada tržište zbog "nelojalne konkurencije", već državna u kojoj će zaposleni dobijati plate do penzije, sve i da svih 7M stanovnika Srbije nauči da čita modele i krene da pravi svoje prognoze :grin:

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11627 poslato: 16. Januar 2024. u 00:09 »
Da... ali podsmeh... podrugivanje i ismevanje... to uvek zulja likove sa slikom na prvoj strani... mali, sitni, odbaceni, nikad priznati i pored sve muke. Kada dodje 5 minuta umesto divljenja stize podsmeh  :confused:

Mada, ja bi rekao da oni svi jedu one pecurke sto Milos baci:

Citat
ЧЕКА НАС ЛУДАЧКО ВРЕМЕ, ШОК ПРОГНОЗА РХМЗ-а: У четвртак до 20 степени, а сутрадан велико захлађење са снегом
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) објавио је нову прогнозу, а према најави, у четвртак нас чека невероватних 20 степени, након чега следи велико захлађење са снежним падавинама.

 :grin:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11628 poslato: 17. Januar 2024. u 19:27 »
Da li je otopljenje 24 januara Winter Killer(Zimo Krepač) ? Nadamo se da nije još je rano za to :)  :cf:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11629 poslato: 17. Januar 2024. u 20:15 »
To bi isto bilo kad bi krajem jula za neki hladan front pitali da li je summer killer...pitanje bez ikakve osnove i smisla

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11630 poslato: 17. Januar 2024. u 21:44 »
Tera cirkus Darko, za zimo ubicu je daleko april.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11631 poslato: 18. Januar 2024. u 12:19 »
Začudo ima ostaka snega ne Fruskoj Gori i sada mada će to otići do zahlađenje tlo će ostati hladno pa uz nmv očekujem sutra snežni pokrivač  5 cm je realno mada mozda bude i vise u gradu teško mada mozda bude za statistiku. ..


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11632 poslato: 18. Januar 2024. u 18:29 »

Van mreže Jovan99

  • *
  • Poruke: 409
  • Starost: 24
  • Lokacija: Beograd (Kumodraž) - 300 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11633 poslato: 18. Januar 2024. u 18:31 »
I ko sad širi paniku, meteorolozi amateri ili novinari. Sad treba prijaviti i novinare zbog širenja panike da daju izjavu... Strašno više

Sent from my RMX3710 using Tapatalk


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11634 poslato: 19. Januar 2024. u 12:12 »
Ja ovaj put ne ocekujem formiranje sneznog pokrivaca u NS, ali ajde mozda bude iznenadjenja. Fruska Gora ce se zabeleti sigurno.

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11635 poslato: 19. Januar 2024. u 13:20 »
Мени ово за сад јануар потаман. У претходној тури боље прошао север земље. У овој југ земље вероватно. Следећа права тура за целу земљу крајем јануара. Све ми некако вуче да ће бити тако.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11636 poslato: 19. Januar 2024. u 14:46 »
Lepi ensi posle 27. januara, ali suvi ko barut.


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11637 poslato: 19. Januar 2024. u 14:55 »
 ^^ @Јое Док се не заврти неки висински на минусу  :grin: То нам зима није понудила већ неколико година, био би ред  :)

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 224
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11638 poslato: 19. Januar 2024. u 20:26 »
Мени ово за сад јануар потаман. У претходној тури боље прошао север земље. У овој југ земље вероватно. Следећа права тура за целу земљу крајем јануара. Све ми некако вуче да ће бити тако.
Zašto ste toliko sigurni u to?Iskreno,ne verujem da će više biti prave zime do kraja januara.
Možda bude nešto u februaru,ali imam osećaj da će mart biti dosta hladan.
^^ @Јое Док се не заврти неки висински на минусу  :grin: То нам зима није понудила већ неколико година, био би ред  :)
Ne bi bio red.Inače,da obradujem vas snegoljupce,mislim da će sledeća zima biti baš po vašem ukusu. :grin:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11639 poslato: 20. Januar 2024. u 08:54 »
Zašto ste toliko sigurni u to?Iskreno,ne verujem da će više biti prave zime do kraja januara.
Možda bude nešto u februaru,ali imam osećaj da će mart biti dosta hladan.Ne bi bio red.Inače,da obradujem vas snegoljupce,mislim da će sledeća zima biti baš po vašem ukusu. :grin:
Ја не навијам за екстреме, већ да свако годишње доба буде у складу са календаром. Као што не волим снег и мраз у Априлу, хладно пролеће итд, исто тако волим да бар 2 зимска месеца буду у зимском руху. Свакако из хх разлога здравије је да у Јануару буде -5ц него +20ц  :tu: