Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467460 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #500 poslato: 09. Mart 2013. u 21:36 »
 ^^
Svaki početak je težak  ;) , sada ti možda malkice smešno zvuče rečenice koje su bile napisane pre 8.5god kada si bio potpuni amater  ;) ... ali godine su prolazile i lagano će od tebe postati "profi" :D (umalo ne rekoh "profiamater"   :rofl: ali tu fazu si verovatno prošao pa si sve više samo "profi" ) a svaka čast tebi i ostalima koji su "osnovali" SerbianMeteo koji izgleda OK :super: i okuplja sve veći broj ljubitelja meteorologije.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #501 poslato: 09. Mart 2013. u 23:39 »
Hvala Profi :) Тhe sky's the limit

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #502 poslato: 09. Mart 2013. u 23:59 »
 ^^
Keep up the good work!  ;)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #503 poslato: 10. Mart 2013. u 00:22 »
To je sigurno ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #504 poslato: 02. April 2013. u 13:22 »
U ovom podforumu i nisam nešto aktivan, tako da tek povremeno ostavim komentar, jer uglavnom mišljenje, tj. "svoju" prognozu zadržavam za sebe. Kritika se odnosila na to da moramo sačuvati pravu meteorologiju, zaštititi je propadanja i izumiranja od strane nekih drugih, površnih prognoziranja vremena- tipa meteo(ro)gram. Počele su da se zaboravljaju neke druge, daleko bitnije  stvari u prognozi vremena, kao što su prave analize karte. Pod ovim podrazumevam da u podforumu prognoze komentari budu kvalitetni, poučni, da obuhvataju objašnjenja uz već "sažvakanu" prognozu vremena, koja će objasniti zašto je to tako.
Najlakše je postaviti meteogram i recimo jednu kartu i da se tu diskusija završi. To meteorologija nije, to se može uraditi na bilo kom drugom forumu, a na ovom ne! Ovo je meteorološki forum, cilj njega je popularizacija prave meteorologije, širenja znaja i očuvanje iste. I zato ću i dalje ostavljati kritike, koliko god to bilo potrebno, u cilju da se spasi što se može spasiti, da se makar ovde sačuva pravi smisao ove nauke, jer danas pravo znanje guše mediji i kvazi naučnici.
 Koliko ja znam ovaj forum zato i služi, tako da bi članovi ovog foruma morali da budu stručniji u davanju prognoze, recimo od "Blica" koji daje ledenu kišu na +12C. Vremena ima, ali lenjost čini svoje.
Neću da "gušim" temu prognoze pa ću ti odgovoriti ovde.
Opet kažem, slažem se sa tobom, ali ... kada već nešto hoćeš da sačuvaš, onda treba nešto i da uradiš! Nadam se da me shvataš. I nigde ne piše da članovi moraju da budu stručniji. Evo ja sam zaljubljenik u meteorologiju, ali jednostavno nemam vermena da je "izučavam temeljno". Ovo što pišem i postavljam je zahvaljujući poslu koji radim (čitaj, imam mogućnosti za tako nešto).
Kada ispliva malo više vremena, pogledam karte, kada je manje vremena, pogledam meteograme, a kada sam u žurbi pogledam RHMZ, Yr.no, Forecu ...
Na kraju, ako ti imaš vremena, da li misliš da ga i ostali imaju? :?:
« Poslednja izmena: 02. April 2013. u 14:48 Ljubiša »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #505 poslato: 02. April 2013. u 16:18 »
Ljubiša, razumem, ali...
Citat
Opet kažem, slažem se sa tobom, ali ... kada već nešto hoćeš da sačuvaš, onda treba nešto i da uradiš!
Pokušavam da sačuvam tako što na forumu otvaram teme, koje su zanimljive i imaju veze sa meteorologijom.

Citat
Na kraju, ako ti imaš vremena, da li misliš da ga i ostali imaju? :?:
Pa gledaj, ja baš i nemam vremena, škola, treninzi, obaveze, ali stižem sve da pratim i da budem online jer uvek i u svakom trenutku imam pristup internetu. Dakle, ako nekoga nešto zanima uvek se nađe dovoljno vremena.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #506 poslato: 02. April 2013. u 16:41 »
 :D Ok ... 'ajde da pričamo za jedno ... ček da vidim ... 15-ak godina! Onda ćeš da vidiš šta su obaveze!!! :domacica  ;D ;D ;D

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #507 poslato: 02. April 2013. u 17:17 »
Znam ja odlično šta su obaveze, svaki dan samo od kuće do škole i nazad pređem 120km. U školi i na praksi provedem pola dana. Uz to ima i po kući da se poradi posle škole, trening od sat ipo 3x nedeljno. Veče brzo dođe, a umor hvata, ali mora da se i uči, malo do grada, a u 2 u krevet i u 5 ustajanje. Nije lako, ali ima vremena za sve, ko hoće sve postigne. Dok recimo polovina mog društva dođe kući i prespava do sutra.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #508 poslato: 02. April 2013. u 19:50 »
И ја се слажем Зец са тобом, али моје мишљење је да неки гости форума још ни метеограм не знају да протумаче, а камоли карте.

Такође и ја изучавам карте, већину сам савладао, али нека основна прогноза је преко метеограма ипак а већина је и разуме.  ;)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #509 poslato: 06. April 2013. u 17:19 »
Da li neko od vas pamti kog je dana poslednji put bilo celodnevno suncano vreme od jutra do mraka?
Potrebna mi je ta informacija, jer se ja vise ne secam. Samo znam da ovo vise nije normalno.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #510 poslato: 06. April 2013. u 18:46 »

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #511 poslato: 07. April 2013. u 14:46 »
Da, znam da nije bilo dugo, pa nisam mogao tacno da se setim.
Stvarno ga je preteralo vise, verujem da su svi zeljni lepog vremena, sto se mene tice moglo bi odmah da krene leto, ne bih se bunio.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #512 poslato: 07. April 2013. u 14:57 »
Ma sta je preteralo,ovo je lek za prirodu za prethodne 2 susne godine..i zima nam se nije pokazala tako je moralo negde da se ispuca.Leto mi ne spominjite,samo kad se setim proslog leta muka mi je.

Fali i meni par dana lepog vremena naravno,ali kao sto je Ciklon napisao nikako ne zelim nagli prelaz u suvo i toplo vreme.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #513 poslato: 07. April 2013. u 15:06 »
Dobro necu Kimi vise da ga pominjem, obecavam. ??? ;) Svoja misljenja cu zadrzavati za sebe.
Naravno da nikako ne bi voleo leto kao prosle godine, ali bilo bi lepo da sada jedno desetak dana lepo ugreje kao bi priroda mogla da se probudi. Sve je stalo, jer nema sunca danima.


Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.071
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Meteo chat
« Odgovor #514 poslato: 07. April 2013. u 15:18 »
Citat: sale pn
Sve je stalo, jer nema sunca danima.

Сунца нема недељама. У фебруару смо имали чини ми се 16 везаних облачних дана, а ни март није био ништа бољи, као и ова прва декада априла. 

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #515 poslato: 07. April 2013. u 15:19 »
Sale najjaci si :D Ma pogresno je leto meni bilo u mislima,sto ne setih nekog kisnog i nestabilnog  ???  ;D

Sto se tice prirode,sta je tu je...mozda je i bolje sto ovako sve kasni,jer je moglo biti  i jutarnjih mrazeva pa bi onda bilo dosta stete.

Sve ce stici da se poseje i da ozeleni,bez brige.  :) :deda:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #516 poslato: 07. April 2013. u 16:02 »
Za mene je prošlo leto bilo savršeno po pitanju temperatura, nestabilnosti nije bilo i to je jedina mana. Padavine su bile izrazito nepravilno raspoređene po mesecima. Jeste da je ostavilo posledice po prirodu, ali sve se brže oporavi od suše, nego od poplava i grada. Kiša? Pa neka pada i dalje, ali temperature bi trebale biti više, za moj ukus. To je moje mišljenje koje nikome ne znači. Moj doživljaj, zato je i nepostojeći za druge ljude. Kada se sve sabere i podeli dobijaju se prosečni klimatološki rezultati. Posmatrajući  smenu kišnih i sušnih, toplih i hladnih godina uočavamo  da priroda teži da stvari dovede u stanje ravnoteže. Šta su zapravo ove amplitude nego pokušaji mrdanja prirode. Sušna i kišna godina se međusobno poništavaju, dobija se neki prosek. Ne treba paničiti, ovo se sve dešavalo i pre postojanja nas, ljudi, i to u daleko snažnijem obliku. Jednostavno, jako smo postali ranjivi, možda smo oduvek takvi? Ko će ga znati. Mi smo ovde niko i ništa, najobičniji putnici koji plove rekom vremena. Kako nas je priroda stvorila, tako lako nas može i uništiti. Čovek jeste najsloženije biće na Zemlji, ali ne i diktator svega. Samim tim mi nismo ti koji upravljamo prirodom, a ni nemamo to pravo, niti imamo tu moć. Ozeleneće biljke, procvetaće ruže, rodiće voće. Sve u svoje vreme, mi ne trebamo brinuti za te stvari, mi se jedino moramo brinuti za svoje sitne i beznačajne živote. Kosmos je golem, a šta smo mi tu? Ništa. Imamo tu čast da živimo na Zemlji. Ona nam pruža i održava nas u životu, a isto tako nam ga i oduzima, po njenim pravilima. Zato, uživajmo i u Suncu, kiši, oluji, snegu, prirodi. A isto tako i u nekim materijalnim, beznačajnim stvarima. Zato smo i stvoreni.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Meteo chat
« Odgovor #517 poslato: 21. April 2013. u 23:43 »
Samo sam cekao da pocne kukanje u prognozama kako vec stize "prokleto, uzasno, itd." leto. Pa kao da se ovo desava prvi put pa da su neki clanovi iznenadjeni, skoro svake godine imamo nagli porast temperature kao sto na jesen imamo nagli pad ali to uglavnom traje kratko pre nego sto se promeni sezona. Prolece jeste sezona gde temperature naglo skacu i opadaju, dosta stvari se menja pre nego sto pocne leto pa upravo zbog toga ima dosta ekstrema. Isto vazi i za jesen ali su promene ipak blaze u odnosu na prolece.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Meteo chat
« Odgovor #518 poslato: 14. Maj 2013. u 14:08 »

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #519 poslato: 27. Maj 2013. u 10:11 »


Je l' može neko da objasni ovu "rupu" iznad Ralje?

Tamo imam kuću u kojoj mi žive roditelji i stalno se žale da ih kiša obilazi, kada pada svuda okolo njihova bašta ostane suva.

Pitao sam ovo na, očigledno, pogrešnoj temi.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera