Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467329 puta)

Van mreže djuki77

  • *
  • Poruke: 68
  • Starost: 47
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #600 poslato: 27. Novembar 2013. u 09:05 »
Ovo u Beogradu ne bih uopste nazvao snegom. Ima strukturu kao sneg kada padne u maju, samo voda. Verovatno mere u Kosutanjaku ili negde jos vislje. Kad pogledam slike u Kragujevcu ili Novom Sadu, ne verujem kako je ovde mogla ova voda da padne... Jel moze neko strucniji da objasni zasto je u Beogradu pao ovako voden sneg!?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #601 poslato: 27. Novembar 2013. u 09:13 »
Pa kao u maju i sad je novembar i nije vreme za pravi suvi sneg ;)
Voden je jer svaki cm ima u sebi 1mm padavina. Podloga je još topla i odmah se topi, a ni temperatura nije išla ispod nule.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #602 poslato: 27. Novembar 2013. u 13:13 »
Ehh da je ovaj sneg padao na -1,-2c bilo bi sigurno preko 20cm u mom kraju... 4h vec pada umerenim intezitetom a povecanja skoro i da nema  :D bas kao sto je neko sinoc napisao bolje i 2,3 cm suvog snega nego 15cm bljuzge ;D Daleko je ovo od zimske idile,ali tek je pocelo  ;)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #603 poslato: 27. Novembar 2013. u 13:42 »
Ja samo suvi sneg i volim ovo nikako,bolje da smo uživali na plus 15 nego u ovoj bljuzgi gde ti gumene čizme trebaju,fuuj!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #604 poslato: 29. Novembar 2013. u 09:10 »
Nekoliko meteo zanimljivosti koje sam čuo-pročitao-video ovih dana ...
Kaže voditeljka na Pinku "U Vojvodini ne pada sneg" ... mislim da tog trenutka samo Subotica nije imala sneg. :nelupaj:
Prognoza RTS-a ... završava je rečima ... "Ako je ikako moguće ne izlazite napolje."  :nelupaj:
I na kraju dno ... http://www.kurir-info.rs/ceka-nas-blaza-zima-najhladnije-bice-u-januaru-sa-minus-6-clanak-1109259 :nelupaj: :nelupaj: :nelupaj:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #605 poslato: 29. Novembar 2013. u 10:47 »
Kao da se utrkuju ko ce da napise nesto nebuloznije...

Evo jos jedne vesti od jutros.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/423598/Ove-zime-72-dana-bice-ispod-nule

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #606 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:03 »
A stvarno se trudim da zaobiđem sve te gluposti ako je ikako moguće ...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #607 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:10 »
A stvarno se trudim da zaobiđem sve te gluposti ako je ikako moguće ...
Tesko, imam naviku da u toku dana nekoliko puta udjem u internet novine( mada to i nisu novine) i procitam aktuelnosti. Kada naidjem na temu vezanu za meteorologiju(retko) ili prognozu moram da procitam jer je jace od mene i onda na kraju lupam glavu zasto sam uopste citao kad je nevidjena glupost u pitanju.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #608 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:15 »
Najgore je od svega toga sto narod to procita,pa ide posle i prepricava,pa ti dodje da places.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #609 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:45 »
Kolege, ajde što to piše, papir trpi sve. Ali me nervira kad ljudi iz moje neposrednije okoline pročitaju neke nebuloze ovog tipa po novinama i uzmu ih zdravo za gotovo, pa me pitaju da li je to tačno. Onda ja treba da im objašnjavam da to s mozgom veze nema...  :rofl:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #610 poslato: 29. Novembar 2013. u 11:50 »
 ^^ Pre nekoliko dana sam igrom slučaja započeo priču sa dva starija čoveka o vremenskim prilikama ... nikako mi nije išlo u glavu da za tih 60 i kusur godina nisu zapamtili sa koje strane najčešće dolazi kiša i nevreme! :-\

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #611 poslato: 29. Novembar 2013. u 12:50 »
Sećate se najave onog velikog nevremena sa tornadima i kojekakvim cudima proslog leta. Pitale su me komsije gde da beže, da se skolone dok sve ne prođe.  :oboze: . Moj odgovor je bio da od toga nema ništa. Zabezeknuto su me gledali.

I sada imam česta pitanja kakva će da bude zima.


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #612 poslato: 29. Novembar 2013. u 13:24 »
I onda naravno odgovoriš da ne znaš i onda te pitaju kako ne znaš, pa svi kažu... Ah...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #613 poslato: 29. Novembar 2013. u 14:50 »
Ne znam odakle im hrabrosti da predvidjaju kakva nas zima ocekuje kad jedva pogode i za tri dana unapred  :D No dobro,veca je zasluga oko ovih scenarija i konstruisanja takvih prica od strane medija,koji se utrkuju ko ce da zaplasi ili razverdi nas ionako napaceni narod :D RHMZ je standardno konzervativan i umeren sto se tice prognoza za neki duzi vremenski period i bolje je ne obracati paznju na ove novinarske clanke   ;)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #614 poslato: 29. Novembar 2013. u 16:31 »
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/423598/Ove-zime-72-dana-bice-ispod-nule
Ovaj text je danas veliki br radio stanica preneo,naročito u jutarnjem programu! Hteo-ne hteo moraš da znaš,a ovakve inf su čudo!
I to svi navode RHMZ da li on zaista daje ovakve nebulozne informacije?

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #615 poslato: 29. Novembar 2013. u 18:11 »
^^ Pre nekoliko dana sam igrom slučaja započeo priču sa dva starija čoveka o vremenskim prilikama ... nikako mi nije išlo u glavu da za tih 60 i kusur godina nisu zapamtili sa koje strane najčešće dolazi kiša i nevreme! :-\

Džaba broj godina Ljubiša, neke ljude prosto neke stvari ne zanimaju, pa ne primećuju ni ono najočiglednije. A onda kad čuju neku pompeznu meteorološku najavu nekog tabloida ili slično, slepo poveruju. I onda treba da ubeđujem te ljude da je to totalna glupost...a cela priča je još komplikovanija jer se mediji u 90% slučajeva pozivaju na RHMZ (pa ljudi još više poveruju), s tim što oni protumače na svoj vrlo subjektivan način to što je RHMZ saopštio, da ne kažem da totalno izvrnu ono što je rečeno.

@dikile Sećam se da su tada neke moje komšije odvozili svoja kola u raznorazne garaže, da im tornado ili grad ne bi uništio kola.  :rofl: Tog se popodneva nije dogodilo ništa specijalno kod mene, predveče je bio jedan kratkotrajan pljusak, ako me sećanje ne vara.  ;D

@ ivkeBgd Imaš na početnoj strani RHMZ-a  "КЛИМАТСКИ ИЗГЛЕДИ ЗА СРБИЈУ ЗА ЗИМСКУ СЕЗОНУ 2013/2014.", to je zvanično saopštenje RHMZ-a, samo su raznorazne novine to prenele na svoj način.  :doh:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #616 poslato: 30. Novembar 2013. u 15:24 »
Džaba broj godina Ljubiša, neke ljude prosto neke stvari ne zanimaju, pa ne primećuju ni ono najočiglednije. A onda kad čuju neku pompeznu meteorološku najavu nekog tabloida ili slično, slepo poveruju.
Ovde nije bilo komentarisanje nekog događaja koji su mediji lansirali, nego onako uobičajena priča o tom odakle dolazi kiša, nevreme ... imam utisak da će za godinu dana velika većina pričati kako se ne sećaju kada je zadnji put bilo 40-ak cm snega i smetovi preko dva metra, iako smo u 2012. imali dva puta taj slučaj! ;)

A što se tiče RHMZ-a ... evo i danas su na RTS iznosili "podatke o tome kakva će zima biti". Jasno mi je odakle su je preuzeli, ali nisu naglasili kakva je to prognoza i na osnovu čega se donosi. Ko hoće da pročita, sve mu to lepo piše na sajtu zavoda!

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #617 poslato: 30. Novembar 2013. u 16:41 »
 ^^ Znam o čemu pričaš, nego generalno kažem da to apsolutno neudubljivanje ljudi u bilo šta (kao npr. taj tvoj primer za kišu i nevreme), predstavlja dobru podlogu da se posle poveruje u svašta što se plasira kroz medije.

Desilo mi se ovog leta da čitam neki komentar druga na fejsbuku, koji kaže kako RHMZ daje netačne podatke o temperaturi u toku vrelih letnjih dana, i da je tog jutra u 10h izmereno 45°C u hladu u Beogradu, samo se to krije.  :lmao: I sad, da je on imao najobičniji pijačni termometar, i da ga je stavio negde napolju u hlad, shvatio bi da je tog jutra u 10h bilo nešto manje od 30°C u BG-u... a da ne pričam da je samo po osećaju toplote na koži mogao da zaključi da od tih 45°C nema ništa.  :)

A ovog novembra sam čuo nekoliko komentara da nikad u novembru nije bilo toliko toplih dana kao ove godine...svi zaboraviše novembar "davne" 2010. godine.   ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #618 poslato: 30. Novembar 2013. u 16:48 »
 :D Da, čuvena priča kako RHMZ ne sme da objavi veću temperaturu vazduha od 39,9°C ... letos sam u Zrenjaninu nekoliko puta imao diskusiju na tu temu. :nelupaj:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #619 poslato: 01. Decembar 2013. u 21:22 »
Molim Vas samo da obratite paznju na ovo sto cu dole napisati i da jednom za uvek razresimo i konacno razumemo kako se termin ciklon koristi u srpskom jeziku. Bilo bi pozeljno tako ga i koristiti...

1.ciklon           
2.ciklona         
3.ciklonu       
4.ciklona
5.ciklone
6.s ciklonom
7.o ciklonu

 :-*