Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468083 puta)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6000 poslato: 20. Novembar 2018. u 12:26 »
E moj Barte ako tebe vesele ovi potopi na zimu ,ja ih se gadim :facepalm:,na sta mi trosimo najkrace dane,mnogo mi je bolja zima sada nego u februaru kao prosle godine,cak bi ove potope potpisao u februaru da sad dobijem do Nove godine mesec dana prave zime

Bas odvratno vreme nas ceka,dovoljno je sto ce da padne ovih 20-30mm do cetvrtka,ne treba nam vise

Jos ce na kraju novembar da predje prosek po padavinama :rotf: 

Imali smo jako potencijalan sinopticki polozaj za kraj novembra i uspeli smo maksimalno da ga uprskamo,evo Ameri imaju ocajan polozaj i nista manje od nas maltene nisu dobili :D

Poslednja nada da na Balkanu moze biti zime je prognoza vrlo pouzdanog modela koji kaze da ce od 15tog biti prave zime
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Dane84

  • *
  • Poruke: 182
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vršac
  • Zima u dusi,Sibir u srcu.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6001 poslato: 20. Novembar 2018. u 13:46 »
Diktatore,a koji to potopi na zimu hehe debelo je jos jesen i normalno je da kise bude cak i do 20 decembra,a to usput proleti neki hladni prodor to je cista sreca u datom trenutku,sad je vreme se snegovi formiraju po planinama,a za nas ima jos vremena kraj decembra i januar su nase vreme padanja snega i ladnoce,jednostavno razdvojimo nerealne želje od relanosti i lakše se živi ;)
Zima u dusi,Sibir u srcu.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6002 poslato: 20. Novembar 2018. u 16:01 »
 ^^ Bas tako.

Diktetore pa ne moze od oktobra do aprila zima i svaki prodor sneg... Jednostavno sad treba kise i naravno navijem za kisu a posle 15-og kao sto je i model rekao e od tada za zimu...  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6003 poslato: 20. Novembar 2018. u 16:12 »
Za 20 dana bice rasireniji sneg more vise zamrznuto i vise hladnoce za nas a juznije bi bilo manje toplo da j ovo doslo 20 dana kasnije poteze bi izvukli samo nocnji i jutarnji snegic u najboljem slucaju i sneg u brdima od 1 dan.
Ne znam sta znaci najkraci dani ima jos mesesc dana do najkracih dana..

Moza da saceka  jos malo..

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6004 poslato: 20. Novembar 2018. u 17:45 »
Ma nek ceka nije problem,samo da ne budemo zalili za ovom Ac  na severu kad za Novu godinu bude harao Atlantik,a budemo gledali ljubicastu Ameriku na kartama po n-ti put

Bolje da je i anticiklon i toplo nego svaki dan da mi lije kisurina(moze 1 u 15 dana),ne volim je osim u obliku pljuskova i nestabilnosti,a i decembar ce za koji dan i to je zimski mesec ako se ne varam :morning:,mada pitanje mozda kod nas nema zime nego sad pocinje jesen tek...
 
Ali optimistican sam i pored svega po pitanju zime,ima da dodjemo do tih max 8cm snega koje sam prognozirao u Ns siguran sam   :cf:
 
Popovica,da nije bilo Biskajskog minimuma i da se Skandinavka postavila u nama odgovarajucem polozaju,itekako bi mi videli minusa i  pravog snega i u nizijama,pa nije april,modeli vec uveliko u zimu usli,nije zima samo januar

Ali necemo da kukamo sada,cekamo novu godinu i 945hpa iznad Islanda 8)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6005 poslato: 20. Novembar 2018. u 18:06 »
Ako kod tebe padne 8 cm kod mene ce tri puta vise. ^^
Ne znam sta je sa ovim zimama zadnjih godina jeste da i po klimi na Fruskoj gori snezni pokrivac se  zadrzi duze koju nedelju ali to se sada prosirilo na meseci i vise.
Prosle godine je ladno to bilo opet  preko mesec dana .Prvo taj sneg u decembru koji dan ,  pa  onaj period u februaru kada je sneg padao na 0.1,0.8  pola vremena  pa dnevna ode na + 2 ,3 dve nedelje  taman da kod mene bude pri padanju negativna i ne ode ili ode malo u pozitivnu nulu  ... Kod mene bilo +35 cm snega sa onim prodorom sibirca ,potom onaj nalet u martu u gradu pada 7 dana sneg i topi se do onog zadnjeg 20 cm snega kod mene 30 cm snega (10cm) akumulacije..
Izgleda da je zima pobegla u Frusku Goru -globalno zagrevanje.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6006 poslato: 20. Novembar 2018. u 18:14 »
Ja mislim da treba otvoriti novu temu,snow chat specijalno za Novosadjane da na miru diskutujemo kolko ,kad, da li ce da padne ili je nekada palo snega,da se ostali ne zamaraju ovom sneznom rupetinom :D i nasim svakodnevnim problemima

Ma opusteno popovica,videces 10cm snega,ja ti garantujem :rools:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6007 poslato: 20. Novembar 2018. u 18:34 »
 ^^Mada to nije kao nekada moj Deda se seca aprilskih ouja u gradu kisa susnezica  ode na palac svoj plac   i na kome smo  izgradili  kucu i po metra snega .
Ranije razlike su bile  u novembru , krajem marta početak aprila manje tokom zimiskih mesec to je taman taj 1-2 stepena globalnog otopjenja. ^^


Ne znam koliko je toplije statistick u odnosu period 1950-1985 , sada u zadnje dve decenije

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6008 poslato: 20. Novembar 2018. u 18:35 »

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6009 poslato: 21. Novembar 2018. u 14:12 »
Ja samo da kazem da neverujm u povratak zime .Kao i prosli put propasce sansa jer ipak smo to mi baksuzi.
Voleo bih da gresim ali sam realan. :cf:

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6010 poslato: 21. Novembar 2018. u 15:57 »
Potencijala ima ali meni je sve to tanko. Koliko ja vidim i po EC-u se budi Atlantik samo što AC po njemu malo kasnije popušta. Možda bude zahlađenja ali ne verujem da će biti izraženo i da će potrajati. Ostaje nam da pratimo i nadamo se najboljem. dobra stvar što zima još nije ni počela pa nema mesta za nerviranje.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6011 poslato: 21. Novembar 2018. u 18:04 »
bice to dobri  5 cm na zlatiboru i kopaoniku ^^


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6012 poslato: 21. Novembar 2018. u 19:56 »
EC polako prilazi GFS-u, verovatno ćemo imati kratkotrajni zimski udar posle koga počinje Atlantik da dominira.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6013 poslato: 21. Novembar 2018. u 20:31 »
Ne može nikako da ide EC ka GFS-u, jer se ovaj drugi priklanja prvom. :)

I više nego pristojno je ovo za novembarske uslove, posebno uzevši u obzir šta su nam protekla 4 novembra donela.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6014 poslato: 21. Novembar 2018. u 20:33 »
I to bi bilo to,eventualno jos po koja pahulja pored mnogo kise do kraja meseca,pa u kalendarsku zimu ulazimo sa stilom uz ciklonijadu na Atlantiku :morning:

Sto je odmarao odmarao je sad valja do februara da odradi svoje 8)
A dje ga vec sad proceni   ;) Svaka cast   :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6015 poslato: 21. Novembar 2018. u 20:49 »
A dje ga vec sad proceni   ;) Svaka cast   :grin:

Krenuo je direktor put Modela iz Kuceva! :comeon:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6016 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:05 »
Ditator je snegojubac razumem ga i da padne pola metra bilo bi mu zao sto nije metar. :D

Nista ostaje da ispratimo padavine.... Mozda padne opet sneg..mozda i bude tih 10 cm kod mene sto mi promaklo prosli put..za dlaku..

Drago mi je da su minimane sanse da   Atantik divlja  dva meseca ..

Tek je počelo malo optimizma :comeon:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6017 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:08 »
Sve  ide po planu,palio je motore ovih dana,sad zagrevanje pocetkom decembra,a njegov vrhunac ocekujem krajem godine,samo trebamo biti strpljivi :cf:

Ko ceka taj doceka,uh kad mu zaplesu cikloni za Novu Godinu  :whistling: valjda i njega ponese ta praznicna atmosfera
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6018 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:10 »
Krenuo je direktor put Modela iz Kuceva! :comeon:
Uh trnovit je to put... Mnogi su pokusali i nisu uspeli... To mogu samo odabrani... Diktator bi bio onaj najskepticniji model po pitanju snega  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6019 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:10 »
Mozda kad bi Bart promenio ovog Barta u nekog zimskog, nesto i bude.. :hm: :laught: