Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468064 puta)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6120 poslato: 26. Novembar 2018. u 22:05 »
i onda ce direktor kada izmere 4cm da kaze ukrali nam 2cm ^^ :rotf: :rotf:

Medjutim za centar mozda ovaj put i bude realni prikaz mada i tamo ume Fruska Gora da spusti temperaturu vise nego u sancevima  minus parkovi tamo ce da bude 5  cm  izrastao taj NS ima i on toplo jezgro  pomalo kao BG  :morning:

u gornjem delu  sremske kamenici  ce biti i vise od direktora..8cm prognoziram..
I  ne gnjavim vise ni ja.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6121 poslato: 26. Novembar 2018. u 22:10 »
Nema biranja kad sta dajes Bart,valjda sam ja Direktor sa velikim D  8)
Hmm,modeli su rekli svoje,tu su negde na oko 9mm u proseku,i sve bi trebalo da je sneg,pa ce vidimo...
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6122 poslato: 26. Novembar 2018. u 22:55 »
sta su se ovi novosadjani raspistoljili ..padavine nisu ni pocele... :grin:hajd I ja da se umesam ...ovaj zadnji toboze sneg imao je sibolican pokrivac prema rimskim sancevima , nego u centru grada ili u futogu...isto tako, normalno visi delovi grada isto tako kao sremska kamenica I vislje prema  fruskoj gori zabelezili su pokrivac.. sasvim normalno . ja , recimo Iz futoga, gledam obronke fruske gore kao na dlanu preko dunava bele se , dok je sam futog ili beocin ispod fruske gore bez sneznog pokrivaca..nema tu pravila kod nizih predela grada ili periferije...ovog puta trebalo bi biti slican raspored padavina za novi sad I njemu slicnu visinsku okolinu u precniku 30 km .. ajd I ja da kazem od 2-7 cm snega , tacnije 5cm u proseku za novi sad

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6123 poslato: 26. Novembar 2018. u 23:22 »
Avala 20cm
Miljakovac-Vidikovac-Košutnjak-Cerak-Banjica 12cm
Vračar 6cm
Aerodrum 5cm
Novi Beograd 2cm

Dosta? :)

Kolega Miloš drsko stavlja Novi Beograd na samo dno liste. Al' ono što je najgore - poprilično moram da se složim sa njim!  :grin:

Pao je lep sneg pre nedelju dana u višim delovima grada na kritičnim temperaturama (ako me sećanje ne vara, temperature su bile od 0.0°C do +0.2°C prema AMS Banjica u toku najintenzivnijih padavina), problem je što su niže bile još kritičnije (oko +1°C). No, nadam se da ćemo ovog puta imati makar malčice nižu temperaturu, pa da i niži delovi grada dobiju snežni pokrivač  - po prvi put ove sezone (kao i stanica na Vračaru).
« Poslednja izmena: 26. Novembar 2018. u 23:47 Srks »

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6124 poslato: 26. Novembar 2018. u 23:37 »
Prosli put ste dobili  5-6mm nije uporedivo sada ce biti barem 10mm  sem ako padavine ne  podbace 5cm nije neralno na temperaturi koja je i pozitivna nula prosli put ste imali 1stepen .. ^^ ^^  Ako podbace onda ce da bude veselo.. :morning:

Mi ne znamo kako ce ispasti tokom padanja eto EC  za Novi Sad je   dao 13mm pred padavine prosli put  pa ispalo 7 mm i a BG je podbacio jos zesce.

Moze to u oba pravca da se dogodi i da padavina bude vise i manje od predvidjenog desavalo se zapravo retko budu kako kazu prognoze  ..Bice zanimljiv noc utorak na sredu u svakom slucaju.
A vise bih voleo da nas zakinu na prognozama nego u realnosti.. :grin: :grin: :grin:

Tako da videcemo..

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6125 poslato: 26. Novembar 2018. u 23:46 »
Znaci forumasi za 24 sata bice show-a . Neki osecaj mi govori da ce biti iznenadjenja . U kom smeru videcemo ali ovaj put cu navijati za veci pokrivac koji ce opstati do pocetka sledece nedelje .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6126 poslato: 27. Novembar 2018. u 00:05 »
Kolega Miloš drsko stavlja Novi Beograd na samo dno liste. Al' ono što je najgore - poprilično moram da se složim sa njim!  :grin:

Pao je lep sneg pre nedelju dana u višim delovima grada na kritičnim temperaturama (ako me sećanje ne vara, temperature su bile od 0.0°C do +0.2°C prema AMS Banjica u toku najintenzivnijih padavina), problem je što su niže bile još kritičnije (oko +1°C). No, nadam se da ćemo ovog puta imati makar malčice nižu temperaturu, pa da i niži delovi grada dobiju snežni pokrivač  - po prvi put ove sezone (kao i stanica na Vračaru).

Kako god, ja sam ti ostao dužan jedan Avala snowchase. :D Može četvrtak, a pozvani su i ostali raspoloženi forumaši.
Inače, ako lepim snegom nazivaš ono malo bljuzgavice od pre nedelju dana u višim delovima grada, onda nam se sad smeši prelep sneg. :D


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6127 poslato: 27. Novembar 2018. u 00:10 »
Što se Beograda tiče, moja prognoza je sledeća. Severni delovi grada 10cm a južni 15cm belog pokrivača.

Nadam se da je ovo samo uvod u jednu pravu snežnu zimu.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6128 poslato: 27. Novembar 2018. u 00:18 »
Nazalost mnogo puta se desilo da bude malo snega krajem novembra a da zima bude losa , ali da ne baksuziramo sad su i kratke zimske epizode dobrodosle nadamo se da ce u biti duze u narednih 3 meseca , nadamo se da u cetvrtak nece mnogo temperatura preci u plus da se ne otopi sneg koji padne u noci utorak na sredu i u sredu tokom dana , trebalo bi po EC da bude 0 stepeni u cetvrtak u Beogradu , od cetvrtka konacno i Beogradjani da osete mraz jutarnji.

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6129 poslato: 27. Novembar 2018. u 01:04 »
Po yr no ja dobijam oko 12 mm padavina i to sve u obliku snega.Moze li neko da mi kaze sta da ocekujem i da li je yr no merodavan?
Pozdrav,hvala unapred!  :D

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6130 poslato: 27. Novembar 2018. u 01:28 »
Dobra trpacina u Bukurest se ocekuje.Meni je taj grad fascinantan sto se tice klime,poredjena radi,Bukurest ima isto padavina koliko i Moskva,Moskva nikad nije imala metarski snijeg,najveci je bio 76cm,dok je Bukurest iz vise puta prelazio 100cm,Moskva se nalazi skroz sjeverno dok je Bukurest znatno juznije smjesten.Plus posle ovog snjegopada od 20-30cm koji ih ocekuje,posle toga ce biti ledara,i do -15c ce biti tamo.Uzivanje za snjegoljupce u glavnom gradu Rumunije.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6131 poslato: 27. Novembar 2018. u 08:55 »
Ec skoro pa ukino padavine neocekujem nista par cm na Fruskoj Gori.Mada GFC je pojacao za NS izlazom u ponoc .Danas radim nemam vremena da udjem u detalje ali neocekujem bas nista.U NS.


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6132 poslato: 27. Novembar 2018. u 09:30 »
Ovaj EC samo povecava temperature za pocetak decembra , sad daje dvocifrene temperature posle 4 decembra.

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6133 poslato: 27. Novembar 2018. u 13:24 »
Prva polovina dekade je otpisana odavno, premještanje baričke raspodjele za novi raspored u drugom dijelu dekade. To je za sada jako zanimljivo. Mogli bi dobiti još jedan prodor sa dosta potencijala, ECM i EPS sve više kvare dojam, ali ne i GFS i GEFS.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6134 poslato: 27. Novembar 2018. u 14:30 »
Vidim da su izmenili oni iz rhmz onu blamazu sa najavom snega 10-15 cm .
Ja bih ukazao na trend zadnjih dana ne padne ni trecinq padavina koje nam dodele modeli .Dzabe sve kada nas susa ne pusta.I

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6135 poslato: 27. Novembar 2018. u 16:31 »
https://weather.com/storms/winter/news/2018-11-22-winter-storm-bruce-midwest-northeast-late-november?cm_ven=wu_videos?cm_ven=hp-slot-1

Pa saraj malo  :huh: daj malo i ovde... uzelela se deca... moji vec odrasli...

ako je sad 17 inca iliti oko 50 cm snega, pa sta ce biti u januaru?

nije lud onaj Palma sto je ucio da jase kamilu :)

Ovoje stvarno jedno veliko "eeeeee"  :oboze:

Citat
The heaviest snow totals from Bruce have been in a swath from northeast Kansas into south-central Iowa and northwestern Illinois. Locally, a foot or more of snowfall coated this area. Oskaloosa, Iowa, leads the way with 17 inches.

(weather.com)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6136 poslato: 27. Novembar 2018. u 16:46 »
Eto barem nesto zanimjivo kod mene 1.5 stepeni u gradu 4.1 stepen na sancevima medju zescim razikama po visini koje pamtim..

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6137 poslato: 27. Novembar 2018. u 17:36 »
Ponekad zaista zavidim Amerima na tolikom snegu . Voleo bih da bar jednom u ravnici dozivim toliki sneg . Jest da bi bilo kolapsa po gradovima , neprohodnih puteve ali ne trazim mnogo . Samo jednom  :)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6138 poslato: 27. Novembar 2018. u 18:10 »
Ponekad zaista zavidim Amerima na tolikom snegu . Voleo bih da bar jednom u ravnici dozivim toliki sneg . Jest da bi bilo kolapsa po gradovima , neprohodnih puteve ali ne trazim mnogo . Samo jednom  :)

Doziveo sam jednom (doduse brdoviti kraj, selo Banicina) ali nisu to pravi brdsko planinski predeli, nmv oko 200-220 m, mozda kao ono oko Vrsca kod vas, kada je u januaru 1980. palo mnoooogo snega. Bio sam klinac, treci razred, znaci oko 120 visok, meni je sneg tamo gde nije bilo nanosa, bio u visini ociju. Selo je bilo odseceno od ostatka opstine i dva dana su pokusavali na nekom brdu smetove traktorima i buldozerima da probiju...

Gaaadno stvarno, narocito za hitne slucajeve, stare i bolesne... ali za nas decu bila beskrajna radost i uzivancija....  :D
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6139 poslato: 27. Novembar 2018. u 18:18 »
Voleo bih da bar jednom u ravnici dozivim toliki sneg
Pa nije čuvena 2012. bila baš tako davno. To je bio odličan primer za pamćenje ...