Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468049 puta)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6260 poslato: 10. Decembar 2018. u 20:34 »
Ma jeste ludilo ja ovo pratimiz zabave jer je previse srece potrebno da bi nesto izvukli ovde

Ono sto je interesantno sto jutros svi do jednog modela(nek me ispravi Popovica ako gresim on zna) davao 0mm snega za moj grad zza period petak nedelja ne vise od 5mm sigurno)

Veceras

Gfs 7-8mm
Ec 19mm+ kasnije jos 6mm
Ukmo 12-13mm
Gem ne brojim pola metra
Icon 20takmm

E sad ljudi vidite zasto ne treba gledati modele izvan 72h samo iz zabave :cf:
« Poslednja izmena: 10. Decembar 2018. u 21:20 Direktor »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6261 poslato: 10. Decembar 2018. u 20:53 »
Ravno je bilo 0.0 mm jutros možda 5 mm u Srbiji da je negde bilo EC je nacrtao proleće ne hladno. nego 14 stepeni suvo kao barut . Sada su odjednom vratili na prevecerasnje zatrpanje. na severu od plus snega da minus snega  To do modeli lutaju je normalno.. Situacija je nestabilna užasno.. Dobro reče zabavni program trenutno... Previše činioca je uključeno. A usaglasili su se modeli sa EC jutros do zadnjeg. Ništa pratimo a bolje januarom da nastavimo da se bavimo.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6262 poslato: 11. Decembar 2018. u 07:19 »
 :morning:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6263 poslato: 11. Decembar 2018. u 08:13 »
Nema nista novo  za vikend jutros ,GFS  je najpovolniji po juznjake ali nije suv i za severu,13 mm snega i po njemu uglavnom na minusu (rekao bih sve i za grad) Icon daje 25  cm suvog snega   za NS ,svi modeli daju  sneg severu GEM  ima problem sa visljim temperaturama mada po meni ne ,samo u njegovim racunjanima, kod mene sigurno ne,  sem Ec  oko vrsca nema snega , malo juznom Banatu  i duzinom moravskog koridora za Backu ,Srem i zapadnu Srbiju je izdasan ,  subotica je cak skoro 30 cm  NS + 20cm  Beograd je na granici zbog temperaure pri tlu po EC   ,pratmo ...Gde ce biti topli sektor ne znamo još..Menjace se to još ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
« Poslednja izmena: 11. Decembar 2018. u 09:10 popovica novi sad 1 »

Van mreže cikajowa

  • *
  • Poruke: 75
  • Lokacija: Ljubovija
    • DzoPhotography Tim
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6264 poslato: 11. Decembar 2018. u 08:42 »
Mi dosta razgovaramo, glasno se smejemo, mnogo radimo, malo spavamo, ali zato mnogo sanjamo :-)
Nekada smo kao rogovi u vreći, ali u ovome se slažemo- tri stvari odaju čoveka: njegove oči, njegovi prijatelji i njegove fotografije.
http://www.dzophotography.com

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6265 poslato: 11. Decembar 2018. u 09:28 »
Ovo jako podseca na decembar 2012,jos kad bi Ec bio 100km juzniji bilo bi preslikani,a nije nemoguce,bila bi to trpaciina za ppamcenje

Ovako 21mm snega za Ns,ali Subotica :grin:,treba neko da arhivira taj meteogram
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6266 poslato: 11. Decembar 2018. u 09:44 »
Vreme bi bilo da Subotica dobije pravi ozbiljni snežni pokrivač, ali...

Da ne zameri Dejo, znajući kako to sa modelima ide za severnu granicu padavina, ima da bude izbrisano kao rukom odnešeno u slučaju Subotice.

I sinoćnji EC je bio baš optimističan za Suboticu, ovaj jutros je tek...

Nije problem samo Subotica, nego što EC daje neke velike snegove i po Mađarskoj dublje što mislim da je prava nebuloza u ovoj situaciji.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6267 poslato: 11. Decembar 2018. u 09:46 »
Ja mislim da ce Beograd i centralna Srbija biti u centru paznje,sve do Ns,jugoistok tesko,zao mi Barta :(,ali Hrvati bi mogli da izvise,oni nisu imali susu
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6268 poslato: 11. Decembar 2018. u 09:52 »
Biće južnije sigurno, pogotovo znatno južnije od ovoga..

Mislim ovo je EC lupio pa je jedva ostao živ stvarno..

Gle kakve količine snega daje on duboko unutar kopna... da se crta Đenovka od 99X Hpa pa i da poverujemo, ovako 1000mb na samom jugu italijanske čizme da da Slovačkoj 30-40cm snega... ma važi.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6269 poslato: 11. Decembar 2018. u 09:57 »
Ma da u Budimpesti pola metra :rofl:,hoce,al sutra malo,da spusti do Vojvodine to i eto nam ga decembar 2012 :grin:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6270 poslato: 11. Decembar 2018. u 10:32 »
prosek EC  je juznije malo ^^ ^^ ^^
Za nekih 30 + mm i ovako daje 21 mmm snega
Icon 00 je  zatrpavanje mrzi me i da saberem tu kolicinu snega ,decembar 2012 ,Prosek GSF I EC sa obzirom na nestabilnost situacije  moguca su cak veca pomeranja i dalje
Pratimo  ^^

« Poslednja izmena: 11. Decembar 2018. u 10:59 popovica novi sad 1 »

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6271 poslato: 11. Decembar 2018. u 11:03 »
Ko arhivira Gfs 6z??  :D

I dje da ga potpisem :cf:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6272 poslato: 11. Decembar 2018. u 11:26 »
Ja mislim da ce Beograd i centralna Srbija biti u centru paznje,sve do Ns,jugoistok tesko,zao mi Barta :(,ali Hrvati bi mogli da izvise,oni nisu imali susu

Neam ja problem da vi dobijete sneg jer je veca susa u Vojvodini nego ovde i gledacu lepe slike al problem mi sto ce i Melence da dobije pa gde onda da pobegnem  :grin:

Iznenadse me ove slicice izbrisao sam gfs precice pa ne pratim a ec samo za Nis tj yr.no
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6273 poslato: 11. Decembar 2018. u 11:30 »
А тек за Бг? 40мм чистог снега. Дуго нисам видео такав метеограм. Не да не верујем у то што прогнозира, него ми је мало и смешно.

Нека реална слкика гледајући просек модела и њихових излаза до сад је неких 20мм. Али напоменимо да има још дуга четири дана до почетка деловања, зато се немојмо залетати, како су поново нацртали, тако исто могу и све обрисати. (А и повећати :D)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6274 poslato: 11. Decembar 2018. u 12:23 »
5-7 cm gfc ,icion ti daje oko 10cmm bart  ^^ ^^ ^^,daje ti nesto i  ec nisi bez sanse za cas ovo moze otici juznije modeli lutaju mada prvi put su kolicinski usaglaseni   ako uzmemo gsf 06  manje vise ..razlika je  temperatri  na visini .Koliko vidim najveca  ..Profia amater dobro rece od +6 do -3 gsf  06 ..za BG
Recimo u NS  bi  9 mm otislo na kisu srecom prosek zaustavlja topao vazduh u sremu negde ..
Moze ovo da se okrene u oba pravca ..jos uvek zbog uzasno nestabilne sinopticke situacije  ..Po EC  granica toplog sektora je 20 km juzno od subotice i potom ide nize ali kranji istok banata ne zahvata  ,po GFC Zlatibor  smederevo  potom pa uz granicu timocke krajne je uvek u hladnom sektoru nazalost Nis je uglavnom u toplom  ... Gde ce biti granica i koliko ce otici na jug potom  kada ciklon prodje je najveca nepoznanica ,naravno oni blize granici treba da ocekuju nesto vise padavina.Icon je slicniji gfs..




Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6275 poslato: 11. Decembar 2018. u 12:30 »
U petak u tokom noći povremeno sa slabim snegom, koji će u subotu uz porast temperature preći u kišu. Zatim do srede prolazna naoblačenja i u pojedinim danima povremeno kiša.

Izvor rhmz

Prognoza za Beograd

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6276 poslato: 11. Decembar 2018. u 12:52 »
Zbog snega jos ne otvoriste temu za II dekadu decembra :)

Cim Milosh ne komentarise presusice to do petka.  :(

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6277 poslato: 11. Decembar 2018. u 13:04 »
 ^^ Rešeno, prebačeno u novi temu, hvala na skretanju pažnje :tu:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6278 poslato: 11. Decembar 2018. u 13:13 »
Sto je najgore proseci Gfsa i Eca su sigurni u obilan sneg u Vojvodini :oboze:

Neko ovde nekog zeza :cf:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.714
  • Starost: 56
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6279 poslato: 11. Decembar 2018. u 15:48 »
U petak u tokom noći povremeno sa slabim snegom, koji će u subotu uz porast temperature preći u kišu. Zatim do srede prolazna naoblačenja i u pojedinim danima povremeno kiša.

Izvor rhmz

Prognoza za Beograd
Прогнозата на българсия метео-институт:

През нощта срещу четвъртък вятърът ще се ориентира от югоизток. От югозапад ще се появи висока и средна облачност, която до вечерта ще се увеличава и вплътнява. Привечер и през нощта срещу петък ще започнат нови валежи, предимно от сняг, които през деня в петък със затопляне ще преминат в дъжд. Валежите ще са на повече места в Южна България и ще са предимно слаби; до вечерта почти навсякъде ще спрат.