Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467743 puta)

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7720 poslato: 27. Januar 2019. u 13:02 »
Ма каки талијани,немају појма, праве зиме више не да бидне.
Ту и тамо током фебруара мож се промува недељу дана хладније са снегом и то је то.
Има да отопли дебело после 15 тог.

То је моје лично виђење,а знам да ме чекају ови провокатори што траже длаку у јајету а не смеју сами да прогнозирају за више од 3  а да не прегледају гомилу слика и цифара,ал ђаба им :rofl: :laught: :rotf:

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7721 poslato: 27. Januar 2019. u 13:50 »
Ima muda da nam srpskiseljak sve saspe u usta! Na šta mislim tu, mislim na naše znanje i brdo parametara koje mi proučavamo i gledamo, bez njih on da se ne varamo pogodio je oba ova snežna udara i zimu. Zašto ne bi i za februar bio u pravu? Kod polarnog vorteksa, kolega Pulsar je već pisao da on ne znači zimu, za nas jel nikada se ne zna gde će otići taj vrtlog. Kod GEM-a taj vrtlog se cepa, ali ide preko centralne Evrope prema Francuskoj, čime kod nas nema zime , osim tri dana suvomrazice jel nema hladnoće nad sredozemljem, već ode nad Britanijom i Francuskom gde aktivira tople ciklone po nas. Ono što vidim jeste takođe, veliku tolotu neobičnu za sever Afrike, u ovo doba godine koja se ubrzano penje, gomila i jača oko sredozemlja čime može da nas zaspe ako se sistemi i sinoptika, ne nameste kako treba odosmo u veoma toli period. Imamo GFS koji vidi to spuštanje na nas, ali trasom koja nije dovoljna da aktivira sredizemlje čime ne valja da od nas ima po njemu i 7 dana suvomrazice. Moram komentarisati ovo jel srpskiseljak postaje za mene strah i trepet za zimu, kooju je pogađao do sada, a sada je loš pa da stvarno ne izbaksuzira.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7722 poslato: 27. Januar 2019. u 15:17 »
Ne znači ništa ali može i da nas pogodi ali ne mora.  ^^
I srpski seljak reče svašta pa se nije ostvarilo ove zimi. Koja je neuhvatljiva za prognozu.
Ostaje da vidimo. Bilo je jasno da ovo neće potrajati od starta. Ali i da se ponovi ovakva nedelje ili nedelja Zike  šta fali. Za sever je bila sjajna od utorka do subote.Kao što je prvi talas  u prvoj dekadi  bio sjajan  za  Južnije predele. A svaki talas je dao bar nešto svakom delu zemlje.. Mozda se nastavi niz. Neocekujem nista vredno pomena u  narednih deset dana to je sigurno. Kasnije  nas nešto mozda pogodi.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7723 poslato: 27. Januar 2019. u 16:12 »
Ма каки талијани,немају појма, праве зиме више не да бидне.
Ту и тамо током фебруара мож се промува недељу дана хладније са снегом и то је то.
Има да отопли дебело после 15 тог.

То је моје лично виђење,а знам да ме чекају ови провокатори што траже длаку у јајету а не смеју сами да прогнозирају за више од 3  а да не прегледају гомилу слика и цифара,ал ђаба им :rofl: :laught: :rotf:
Ima mu*a da nam srpskiseljak sve saspe u usta!

Nema on mu*a, nego lupeta kao što je oduvek lupetao i onda iz ugla onih koji očekuju da nad Balkanom bude Sibirska klima izgleda da je on nešto pogodio.

Prvo pitam српскогсељака šta uošte traži na forumu gde svi gledaju u numeričke modele i daju prognoze na osnovu njih, a ne prave mu društvo u iznošenju gluposti i ne bave se vradžbinama.
Drugo, ja da se pitam takvog, člana bih odavno banovao i ne bi imao mesta za svoje paranenormalne sposobnosti da piše isključivo besmislene postove.
Treće, ne razumem one koji takvom "liku" daju uopšte ikakvu važnost.

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7724 poslato: 27. Januar 2019. u 16:39 »
Боце,једнострано глеање на свет уме да отупи мозак.
Немам ништа против да будем банован ако сам то заслужио.
Не гатам,не погађам,већ на основу свог искуства и осећаја изложим своје мишљење.Ако је то злочин онда се повлачим са форума и не треба да ме банујете.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7725 poslato: 27. Januar 2019. u 17:26 »
Zašto mu pridajete pažnju.
Čovek nije nikakav srpski seljak iz istočne Srbije, nemoj da se ložite.
I šta bre pogadja? Lupa gluposti ali retko piše pa mi ne smeta.
Neka je živ i zdrav!

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7726 poslato: 27. Januar 2019. u 17:29 »
Zašto mu pridajete pažnju.
Čovek nije nikakav srpski seljak iz istočne Srbije, nemoj da se ložite.
I šta bre pogadja? Lupa gluposti ali retko piše pa mi ne smeta.
Neka je živ i zdrav!
U potpunosti se slažem sa kolegom!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7727 poslato: 27. Januar 2019. u 17:45 »
Ljudi sto shvatate ozbiljno, ja mislim da niko ne misli da on zna tacnu prognozu vec se sprdamo sa tim sto nekad slucajno pogodi... A mislim da se i on sprda pa pise i ne krsi pravila foruma bar se meni tako cini ali to nek drugi procene... :D Dobro je da ubije monotoniju konstantnog komentarisanja modela... Koji znaju da prave nagle zaokrete, ja sam prestao da pratimm dosadilo mi, samo ec pred promenu nekoliko dana  i yr.no svaki dan...  :) Nek svi nastave kao da sada i sve je u redu  :tu:


Ali ova Radovanova prva recenica me podseca na naslov jednih nasih novina ahahaha ali sta je napisao.... :rotf:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7728 poslato: 27. Januar 2019. u 17:58 »
Боце,једнострано глеање на свет уме да отупи мозак.
Немам ништа против да будем банован ако сам то заслужио.
Не гатам,не погађам,већ на основу свог искуства и осећаја изложим своје мишљење.Ако је то злочин онда се повлачим са форума и не треба да ме банујете.

Ako pratiš forum dovoljno dugo onda znaš da nikad nisam imao ništa protiv različitih mišljenja.
Ovo što ti radiš nema veze sa mišljenjem. Ovo nije chat room gde se sprdamo o nekoj temi već forum koji se bavi meteorologojim koja je naučna disciplina.
Ako ti vidiš sebe tu negde sa tvojim postovima onda nešto nije u redu sa tobom.
Piši na ovaj način negde gde za to imaju razumevanja.
Ja bih te stvarno zamolio da ovde ne pišeš više na ovaj način.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7729 poslato: 27. Januar 2019. u 18:05 »
Pa poznata je činjenica da svako selo na brdovitom Balkanu ima svog lokalnog meteorologa/vrača koji daje prognoze na osnovu svog osećaja/iskustva. Ali takvi ni ne priznaju meteorologiju kao nauku, verovatno ne znaju ni za internet a kamoli za postojanje meteorološkog foruma. Tako da sam mišljenja da je u pitanju osoba koja živi u nekom od gradova i eto tako pomalo troluje i nipodaštava našu nauku. Do sada nije banovan, niti se to razmatralo, isključivo iz razloga što veoma retko piše i što moram da priznam da dostinu nas i nasmeje s vremena na vreme sa svojim opaskama. :) Pa čak i kad troluje, to radi na zanimljiv način. I naravno da niko ne shvata ozbiljno njegove "prognoze". Meteorologijom se bavim i profesionalno i verujte mi, kada bih davao prognoze na osnovu osećaja, bez konsultacija sa aktuelnim osmatranjima i prognostičkim materijalom, ne samo da bih ostao bez posla, nego bih možda došao i u situaciju da krivično odgovaram. Ali opet, ovo je forum i nema toliku težinu sve što se napiše, zato se takve stvari donekle tolerišu.

A kada je u pitanju dugoročna prognoza za zimu, tu neću puno komentarisati, svakako da ima forumaša koji su stručniji i informisaniji po tom pitanju od mene, držim se kratkoročne i srednjeročne prognoze. I u tom domenu za sada ne vidim ni naznake za neki skoriji povratak zime. A što se mene tiče, ni ne mora, ova zima je u Beogradu bila već do sad jedna od najsnežnijih u poslednjih 20-ak godina, za 10-ku je falio samo jedan kraći ledeni period uz snežni pokrivač. Prošle godine je tako nešto bilo krajem februara, pa videćemo može li kakva repriza. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7730 poslato: 27. Januar 2019. u 19:03 »
 ^^ Sve sto je Milos napisao slazem se... Ima dosta postova koji nisu za ovu temu, naravno i mojih, a sa druge strane bas bi se retko pisalo u ovoj temi.. Ali opet to neka drugi odlucuju sta jeste a sta nije...

Sto se tice zime ne vidim neki potencijal uskoro a i dobro je da se odmorimo pa tamo od sredine meseca nek bude jos malo  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7731 poslato: 27. Januar 2019. u 19:56 »
Не брините,нећу више да вам сметам....збогом!!!


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7732 poslato: 27. Januar 2019. u 20:06 »
Pa poznata je činjenica da svako selo na brdovitom Balkanu ima svog lokalnog meteorologa/vrača koji daje prognoze na osnovu svog osećaja/iskustva. Ali takvi ni ne priznaju meteorologiju kao nauku, verovatno ne znaju ni za internet a kamoli za postojanje meteorološkog foruma. Tako da sam mišljenja da je u pitanju osoba koja živi u nekom od gradova i eto tako pomalo troluje i nipodaštava našu nauku. Do sada nije banovan, niti se to razmatralo, isključivo iz razloga što veoma retko piše i što moram da priznam da dostinu nas i nasmeje s vremena na vreme sa svojim opaskama. :) Pa čak i kad troluje, to radi na zanimljiv način. I naravno da niko ne shvata ozbiljno njegove "prognoze". Meteorologijom se bavim i profesionalno i verujte mi, kada bih davao prognoze na osnovu osećaja, bez konsultacija sa aktuelnim osmatranjima i prognostičkim materijalom, ne samo da bih ostao bez posla, nego bih možda došao i u situaciju da krivično odgovaram. Ali opet, ovo je forum i nema toliku težinu sve što se napiše, zato se takve stvari donekle tolerišu.

A kada je u pitanju dugoročna prognoza za zimu, tu neću puno komentarisati, svakako da ima forumaša koji su stručniji i informisaniji po tom pitanju od mene, držim se kratkoročne i srednjeročne prognoze. I u tom domenu za sada ne vidim ni naznake za neki skoriji povratak zime. A što se mene tiče, ni ne mora, ova zima je u Beogradu bila već do sad jedna od najsnežnijih u poslednjih 20-ak godina, za 10-ku je falio samo jedan kraći ledeni period uz snežni pokrivač. Prošle godine je tako nešto bilo krajem februara, pa videćemo može li kakva repriza. :)

Ima tu i "egzaktne nauke" ili nesto tako...

Elem, uzmes 12 cenova belog luka, oljustis ih, zaseces i sipas so. Sacekas nekoliko dana (ima koliko tacno, al ja zaboravio) i pogledas onu so u cenovima. Ako je so vlazna u nekom cenu taj mesec ce biti kisan i tako redom... ima jos tu kako se to gleda ;)

Pok. kafedzija Dile u Palanci tako gledao za kisu i sve pogadjao. Znaju svi koji su nekad isli u "Bombaj" kafanu...

I eto, tako... ima tu svasta. Procitajte kod Veselina Cajkanovica.
A ima i ono koske, reuma i tako to... krvni pritisak. Pa zasto onda postoji bio-prognoza?

ps
premestite ovo u Meteo Chat Pliz, tenk ju veri mac!
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7733 poslato: 27. Januar 2019. u 20:12 »
Не брините,нећу више да вам сметам....збогом!!!
Ajde bre sta se ljutis niko nije reko da smetas... Pisi u chatu, meteo chatu i izvestavaj ozbiljno koliko toliko u aktuelnim i sve u redu... :D
Eto i Sofronije te podrzava  :tu:

Premestite u meteo chat ili brisite sutra  ;)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7734 poslato: 27. Januar 2019. u 20:18 »
meni izgleda da je clan ovog foruma nicim izazvan na komentare u kojem se on spominje, u ovoj temi koja apsolutno nema veze sa tematikom... voleo bih da se ovakve diskusije prebace na neku drugu tematiku za ovakve vrste rasprava, inace odosmo daleko od zime 2018-2019... hvala!!!!

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7735 poslato: 27. Januar 2019. u 20:24 »
Ali ova Radovanova prva recenica me podseca na naslov jednih nasih novina ahahaha ali sta je napisao.... :rotf:
Pa baš kolega Bart i jeste kao naslov u nekim novinama, ali sam se toga setio prvo. Ni ja ne dajem prostora ljudima da kvare ovu lepu nauku kao srpskiseljak, ali nigde ne piše da je zabranjen stav ako je vezan za prognozu i ako ne psuje i ne vređa po nacionalnoj ili...osnovi. Malo šale i smejanja ima, moramo priznati dobar efekat na forumu, ako ništa bar je aktivnija tema neka.

Ja i dalje ostajem pri nauci i našem proračunu modela koji ipak najbolje prognoziraju, ako ništa  drugo bar vrsta padavina zimi je tačnija po njima nego li po članu srpskomseljaku!  :grin: :tu: :D
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7736 poslato: 27. Januar 2019. u 20:34 »
Čitam da nadoknadim štivo...jaoo sta sma propustio.  :rotf: :rotf:
Neka, ovo je samo trebalo u meteo chatu ili chatu da bude i nema veze.. :lol: ne bi trebalo u temama o prognozi vremena..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7737 poslato: 27. Januar 2019. u 20:47 »
Prepiska iz teme "Zima 2018/19" je premeštena u Meteo Chat. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7738 poslato: 27. Januar 2019. u 21:18 »
Bravo Miloshe, tako je! :tu:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7739 poslato: 27. Januar 2019. u 21:27 »
Ja mislio EC "nacrtao" zatrpavanje za vikend a vi jos o modelu srpski seljak diskutujete.  :D

Kako EC povecava padavine za sever kada je kiša u pitanju, to se ne dovodi u pitanje.