Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468119 puta)

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8160 poslato: 23. Jun 2019. u 14:28 »
Najjaca refleksija negde na tromedji GM,Ca i Valjeva,grmljavina neprestana u tom pravcu.
Ovde pre par minuta prsnula kisa. Vetar pojacan.
Trebalo u aktuelnim.  :facepalm:


Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8161 poslato: 23. Jun 2019. u 23:34 »
Dosla struja .
Prvo svaka ti cast Rizbo na tvom estofexu . Na koju foru si to ukapirao i imao hrabrosti da objavis ? Bilo je gadno . Kolicina kise nije problem - po mojim merenjima u tom cugu je palo do 40 litara ( mislim da su sela bliza Borci ( Opovo , Centa , Besni Fok ) mnogo vise dobila . Grada i jake grmljavine nije bilo . Ali udari vetra  :O . Trajali su preko pola sata . Ali iskreno da ne preuvelicavam nije bilo nista nalik onome iz Basaida od pre jedno mesec dana . Prosao sam pola sela posle oluje . Velikih drveca nisam video oborenih . Stradalo je dosta vocki i mnogo polomljenih velikih grana od velikog drveca . Zica od struje na par mesta na travi . Azuteusko ( Kovacica ( tesko mi nick da ti zapamtim )) imas dobre informacije . Cuo sam i ja da sve lezi na zemlji ( kukuruz , suncokret ) . Sutra cu da prodjem da pogledam . Kod mene sto sam video za sada mala steta . Sutra cu da vidim sta je ostalo od povrca  :(
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8162 poslato: 23. Jun 2019. u 23:41 »
 ^^ Batastevo,nisam džabe stavio Lv 3, i sada posle današnjih dogadjanja da sam pravio kartu ,verovatno bih istu napravio ,eventualno krajnji istok bi dodao u taj krug..  :)
Sad videh da si dok pišem post ti već napisao svoj  :D
Pa napravio pošto se digla frka što Estofex nije izdao prognozu,pa reko ajde ja da je napravim za arhivu :) Najviše uz Gfs i par modela visoke rezolucije.. Da sam je pravio na osnovu Icon modela sve bi bilo u Lv 1  :grin:
I definitivno kada se vidi Bartova radarska animacija i izveštaji naših članova slaže se sa kartom.. :)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8163 poslato: 24. Jun 2019. u 00:06 »
Bravo Rizbo jos jednom . Koliko sam do sada shvatio ti si amater a dobro si skinuo situaciju danas  :tu: . Koliko sam mogao da pratim radarska slika je bila bas crvena dugo vremena i na mnogo velikom podrucju . Laicko misljenje je da danasnji dan 23 jun ostaje upamcen . Pocevsi od prosle noci . Da se racuna razdoblje od 24 sata to bi bila zagarantovana istorija .
Takodje cu da pohvalim rhmz . I oni su dobro skinuli situaciju . Crveni alarm bio " upaljen " za Banat i Backu jos u subotu a danas ujutru crveni alarm prosirili na veci deo Srbije . Jedino mislim da kolicinu padavina nisu uspeli da uhvate najsjanije . Ali ko bi uspeo da pogodi da ce Borca dobiti 100+ litara . Videcemo sutra kolicinu padavina kada izadje . Verujem da dosta mesta ima 50+ litara . Trenutno se i moj kraj vrti oko te brojke jer slaba kisa i dalje pada .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8164 poslato: 24. Jun 2019. u 01:11 »
A nas?  :) Mislim da smo ovoga puta pokidali sa prognozom. Tj. Dikile je, ali u ovakvim situacijama radimo prognoze uz međusobne konsultacije. http://serbianmeteo.com/sutra-moguce-jace-nevreme-nestabilno-do-srede/

Bart i Risbo, apropo nove profilne slike. Prošle godine sam stavio sličnu profilnu Miljakame da dozovem kišu. I dozvao je trostruko. E ove godine stavljam da bih oterao kišu. Koja crna pustinja. Jeste da kod mene nije bilo nekih konkretnijih padavina u cugu prethodnih dana, ali pada svakoga dana, smorila je više. Mislim da imamo 8 dana za redom sa merljivim padavinama. Stalno natapa pomalo i vegetacija je bujnija nego ikad, trava se zeleni kao u aprilu. Dosta je kiše, hoćemo stabilizaciju.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8165 poslato: 24. Jun 2019. u 02:13 »
Svaka čast kolege na prognozi, posebna pohvala za Borisa  :comeon: sad ćemo te smarati češće za ove likovne radove, sam si kriv  :grin:

Meni ne vredi da crtam, Niš bi vazda bio van svakih levela za bar 50 km  :laugh:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8166 poslato: 24. Jun 2019. u 02:33 »
Prvo risbo, dikile svaka cast  :tu:

Takva godina i jesmo da budemo van svih levela, al zato kad kod nas zaredja... Salim se to se ne desava...  :cry:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8167 poslato: 24. Jun 2019. u 09:51 »
Dosta dobro Milose . Samo te padavine u Borci su ekstem . Tu je trebao doci " level 4 "  :hm:
Evo nesto iz mog kraja
 http://www.glasopova.rs/?p=31845
Farkazdin koji je na oko 5 km vazdusno od mene 70 litara . Kod mene je bilo vise to je definitivno . Bas sam se trudio da sve izmerim .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8168 poslato: 24. Jun 2019. u 18:02 »
Hvala još jednom Profiju, Ziki,Bartu,BataStevi  :)
Nadam se da će ubuduće Estofex odraditi uvek posao da ne mora da ih menjam  :grin: Karta je bila bez objašnjena jer se svakako dosta pisalo u prognozama  ;)
@Milosh Uzgred ja sam prvi  i  pohvalio prognozu na portalu, i čestitao Dikileu na dobroj analizi (uzgred pretpostavio sam da je više vas učestvovalo u izradi) :)
@Batastevo,prvo si sumnjao u kartu hehe,rekao si da plašim pola Srbije i da kod tebe neće biti opasno :) Nažalost dosta štete je napravljeno u jučerašnjem danu -_-

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8169 poslato: 24. Jun 2019. u 20:19 »
Ništa, Risbo nego da da apliciraš da radiš za ESTOFEX. ;) Ako nisam pohvalio te tvoje oblasti do sada, mogu reći da si u kilometar skinuo. Naravno da će uvek biti mesta unutar oblasti gde akcija izostane, ali sve ono najžešće što se dešavalo juče je bilo unutar granica levela 3 na tvojoj karti. Prognoza za desetku!


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8170 poslato: 24. Jun 2019. u 22:59 »
Rizbo ja sam uvek optimista i kazem sebi nema sanse da ce tako nesto doci do mene . I samo da znas vec sam pisao estofexu i sve im rekao . Kazu pratice tvoj rad ubuduce i razmisljaju o ponudi  :D ..Takodje pohvale i Stefanu iz Valjeva koji je uspeo da izazove tvoju reakciju . Mislim da je on bio kljuc svega  :) .
Posto nista u medijima nema za moju Opstinu evo linka pa ko hoce neka pogleda . Imamo i mi supermena    :grin: . Usput je receno da je Opovo od tog naleta dobilo 97 litara  :O
https://m.youtube.com/watch?v=eFKIcDVDkgM
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8171 poslato: 25. Jun 2019. u 00:22 »
@ BataSveto

Jedino sto se neko zestoko zeznuo je, cuo si, rekose: "97 mm sto je ekvivalent godišnjoj kolicini padavina za nas kraj"... Godisnjoj??  :huh:


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8172 poslato: 25. Jun 2019. u 00:27 »
BataSveto da kupis ti jedan kisomer da ti kazem ja... Moze se nadje ispod 500 dinara ovaj amaterski sto imam i ja a i vecina clanova...Pa da znas kakva je situacija sa kolicinom padavina  :)

Inace gledah sad temu ciklon Zika i ciklon Bart... Kakvu smo zimu imali...  :worthy:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8173 poslato: 25. Jun 2019. u 00:45 »
 @ Bart

Dakle ne veruješ meriocima sa Opovačke brane???? :huh: :/ :grin:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8174 poslato: 25. Jun 2019. u 10:13 »
Cuo sam Mare i bas mi je zasmetalo . Verovatno je hteo da kaze mesecnu ali lapsus ( ne moze da bude ali neka bude ) .
Barte jel moze jedan ovakav . Ovaj kisomer i ispaljuje rakete  :D - https://www.vremejenovac.rs/kupi/kisomer-prof-hellman-6242
Ja sam bolji sistem smislio . Kolica su na sred dvorista . Izracunao sam njihovu povrsinu . Posle kise sipam u vedro sa litrazom i pomnozim  :smartass: . Ovi kisometri su mali i postaju beskorisni . Ovako mogu i preko 100 litara da izmerim  :)
Inace u nedelju je bilo i sitnog leda . Juce sam to tek shvatio . Prvo sam gledao da saniram polegnute vocke i da posecem polomljene grane pa sam tek posle gledao povrce i lepo se vidi kako su listovi izbuseni .
I jos ovo . Necu oprostiti Skomiju . Luda nedelja a njega nema . Verovatno da je tu bilo bi i reportaze i mnogo zanimljivih slika sto sa lica mesta , sto iz svemira i naravno objasnjenje sta se to u nedelju dogodilo . Meni kao amateru je bilo jako zanimljivo da su ona 2 sistema u centralnoj Srbiji isla u zapadnoj struji a ovaj koji se formirao oko Bg i spojio sa " zaostalim " sistemom u juznom Banatu - isao severno . Zasto i taj nije isao zapadno ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8175 poslato: 25. Jun 2019. u 10:59 »
 ^^ Ne mogu da verujem sta se dogodilo ovde  :ufff:, i sta sam propustio.   :/

Nisam bio u Beogradu od subote do nocas, ali cu se potruditi da prikupim materijal i obelezim to mini reportazom.

Van mreže Yannick

  • *
  • Poruke: 20
  • Starost: 47
  • Lokacija: Padina,Južni Banat
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8176 poslato: 25. Jun 2019. u 11:46 »
@BataSteva,
imaš u Kovačici kišomer za 300 dinara.Baš sam pre neki dan uzeo,prošli kišomer mi je nastradao od kera.Pocepo ga ko svinja masan džak .

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8177 poslato: 25. Jun 2019. u 14:07 »
@ Bart

Dakle ne veruješ meriocima sa Opovačke brane???? :huh: :/ :grin:
Sumnjivi ko penal na ivici sesnaesterca  :hm:

I ja sam moj kisomer platio 300, ustvari 320... Ja mu lepo kazem on mi pokazuje neke kante za 10000 sto skupljaju kisu... Ovakve kise se ne javljaju stalno, ce vidis kad dodje vreme kad zelis da imas sa decimala do 1 litar... Sta je fora sa ovom kantom sto BataSveta postavio link pa kosta 10000 skoro..?
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8179 poslato: 25. Jun 2019. u 14:44 »
Kakav čekić u Bugarskoj, skoro celu Bugarsku će proći.

Poslato sa jugoistoka

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu