Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467068 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1600 poslato: 15. Januar 2016. u 11:29 »
Vidim da su skoro svi (dakle ne bas svi) na forumu u potpunosti "ukunili" bilo kakvu sansu da u Beogradu pada sneg u nedelju. Njihovi argumenti su kolicina padavina koju daju numericki modeli (a kolicina je uglavnom 0mm) i raspored pritiska u prizemlju. OK, to jesu donekle validni argumenti ali postoji i "druga strana medalje": gledajuci neke parametre na 700 i 500hPa i samo delimicno na 850hPa (a potpuno zanemarujuci podatke za nivo 2m i 1000hPa) postoje argumenti da ce padavina u BGu biti u nedelju tj. da ce biti nesto snega (pod ovim "nesto" ne mislim 25-30cm ali ne mislim ni na nemerljivu kolicinu padavina (0.0mm) ili zanemarljivu tipa 0.1-0.3mm/24h). Dakle nista jos nije sasvim sigurno.

KK Sneg iz Beograda igra jako važnu utakmicu protiv velikog rivala KK Ispale, takođe iz Beograda. Trener KK Snega Profiamaterović je izjavio da i pored jako loše treće četvrtine, veruje u pobedu svog tima. Ostaje nam da vidimo da li će tako i biti.

Na sredini poslednje četvrtine KK Ispala je nastavila sa serijom, dok KK Sneg nastavlja sa promašajima. Najviše brine što se kapiten Ecmwfović žali na povredu. Došlo je do rezultatskog preokreta i trenutno je 5 poena prednosti za KK Ispalu.

Na licu selektora KK Snega Profiamaterovića vidljiva je zabrinutost zbog povrede Ecmwfovića. Videćemo šta nam donose poslednji minuti četvrte četvrtine.

Miloše, BRAVO!  :tu: :laie:
Vidim da si me "postavio" za selektora KK "Sneg Beograd" -to je velika čast  :nnc: ali i velika odgovornost  ;)
Koristim ovu priliku da te tebe "postavim" za svog zamenika jer je KK Sneg-BG potrebač stručni saradnik sa velikim iskustvom a da je istovremeno i ljubitelj snega pa si ti idealan za tu poziciju.
Što se tiče kapitena Ecmwfovića: on je i ranije pred neke važne utakmice umeo da zabrine ekipu svojim iznenadnim povredama ali srećom u nekim situacijama klub je smogao snage da iz tih neočekivanih problema izađe još jači i zabeleži pobedu, pa se nadam da bi tako nešto moglo i da se sada dogodi. Mi u klubu nemamo nerealna očekivanja i niko od nas ne juri pobedu od 20-25 (cm  ;) ) razlike -bili bi zadovoljni i sa maltene minimalnom pobedom, jer pobede se broje a ne koš (cm) razlika  :D
Želeo bih da napomenem da klub očekuje i pomoć od vernih navijača pa se nadam da bi npr. istaknuti navijač "Risbo gr" mogao da nas u nedelju tokom dana pogura (u smeru jugoistok-severozapad) jer bi nam baš takva podrška puno značila a on je u boljoj poziciji u odnosu na većinu navijača KK Sneg-Beograd  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1601 poslato: 15. Januar 2016. u 11:35 »
Ako nije ok ova moja poruka neka to nadlezni organi srede, necu zameriti,  ali ovo je iskljucivo radi zabave a i nekako mi zanimljivije pracenje snega u nedelju i ponedeljak  :)

Na live kladjenju su izasle i granice za igrace pa ko voli nek izvoli a znam da ima takvih i ovde....   :D
Grad               Granica               -            +
Beogradovic     5.5                  1.85         1.85
Novi Sadovic     1.5                  1.85        1.85
Nisovic              23.5                1.85        1.85

Ako neko jos zeli da doda neki grad neka doda... Ja igram sve plus...   :D
« Poslednja izmena: 15. Januar 2016. u 12:07 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1602 poslato: 15. Januar 2016. u 11:48 »
KK Mrzim Košavu iz Novog Sada je i dalje u igri za plasman koji vodi u playoff. Za to je potrebno da KK Sneg iz Beograda zabeleži pobedu od bar 5 poena razlike.  :grin:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1603 poslato: 15. Januar 2016. u 12:08 »
Haha Milose, pa ovo je genijalno, svaka cast, pravo osvezenje na forumu. :D  :tu:

Ja kao navijac sa severne tribine (severna periferija BG-a) se pogotovo nadam ce KK Sneg izboriti pobedu! :D

Haha KK Prezaljeni, ovo je dobro (nazalost) Ciklon, ovaj tim juzna pruga bas kida! :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1604 poslato: 15. Januar 2016. u 12:09 »
Drago mi je što je tema ovako dobro prihvaćena, sada je i praćenje i komentarisanje svakog izlaza svakog od modela dobilo neki sasvim novi smisao.  :)

Moramo da se udružimo da bodrimo svoje timove i da zajedničkim snagama spriječimo dominaciju KK Ispale, koja je u poslednjih nekoliko sezona nepodnošljiva.

Kada je u pitanju aktuelna utakmica, u toku je medicinski tajm aut pri neriješenom rezultatu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1605 poslato: 15. Januar 2016. u 12:16 »
Potpunu odgovornost na sebe je preuzeo krilni centar GFSovic u odsustvu Ecmfovica za sad mu ide odlicno na oba kraja parketa,videcemo hoce li se vracati iz tunela Ecmfovic i kako ce povreda uticati na njega.Vodja navijaca KK Snega gambino gambimovic dobio je novu dozu optimizma ovim bravurama iskusnog i prekaljenog GFSovica.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1606 poslato: 15. Januar 2016. u 12:19 »
Hahaha, pa sjajno Miloše!  :laught:

Gemović, Ukmović i Dwdović takođe daju znake života, ali svi su svesni da ekipa teško može do pobede bez povratka kapitena Ecmwfovića u igru. Tim doktora daje sve od sebe da ustanovi šta nije u redu i pokušava da osposobi kapitena.

KK Sneg iz Beograda pod hitno treba da menja kapitena, ne može ceo tim da zavisi od Ecmwfovića tako sklonog povredama!    :D


Znam da najvise na mene mislite kad kazete  ovo za kukanje ali jednostavno takav sam,sada kada za vikend padne veliki sneg dole u centralnim i juznim predelima meni ce to biti kao da je radodajka iz sela dala najboljem drugaru a meni nije  :D

Radodajka se preselila južnije, predlažem da se vođi navijača KK Sneg iz Beograda Gambinu Gambinoviću obezbedi autobuski prevoz do radodajke.  :rofl:


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1607 poslato: 15. Januar 2016. u 12:40 »
Hahaha, pa sjajno Miloše!  :laught:

KK Sneg iz Beograda pod hitno treba da menja kapitena, ne može ceo tim da zavisi od Ecmwfovića tako sklonog povredama!    :D


Radodajka se preselila južnije, predlažem da se vođi navijača KK Sneg iz Beograda Gambinu Gambinoviću obezbedi autobuski prevoz do radodajke.  :rofl:
Moze jedan lastin autobus do Ivanjice kod Srbina mislim da ce tamo Radodajka da odradi full posao  :grin:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1608 poslato: 15. Januar 2016. u 13:12 »
Fantastični ste ! :D

Baš ste me lepo nasmejali :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1609 poslato: 15. Januar 2016. u 14:10 »
Mi navijaci smo slozni..Profo bi trebalo da ubaci mladog i perspektivnog Cikloncica u igru,jer ako se razigra,mogla bi i lepa razlika da se napravi  pred revans....  :D
Neke utakmice  su vec zavrsene a naj ubedljivije pobede su upisali,-KK Jugovici-(30razlike),Kk Istok (30+) Pored Beograda i u Novom sadu se igra mec.Tamo  je KkSever  ugostio Kk Radar,Posle poluvremena gde je Sever vec bio otpisan i prezaljen,u nastavku se razlika istopila i  i tamo ce zavrsnica biti uzbudljiva ;)
@Profi Moram da vidim sa  ovima sa Juzne tribine dal ce pomoci i pogurati tvoj tim ka pobedi  :grin:i

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1610 poslato: 15. Januar 2016. u 14:21 »
Miloše, BRAVO!  :tu: :laie:
Vidim da si me "postavio" za selektora KK "Sneg Beograd" -to je velika čast  :nnc: ali i velika odgovornost  ;)
Koristim ovu priliku da te tebe "postavim" za svog zamenika jer je KK Sneg-BG potrebač stručni saradnik sa velikim iskustvom a da je istovremeno i ljubitelj snega pa si ti idealan za tu poziciju.
Što se tiče kapitena Ecmwfovića: on je i ranije pred neke važne utakmice umeo da zabrine ekipu svojim iznenadnim povredama ali srećom u nekim situacijama klub je smogao snage da iz tih neočekivanih problema izađe još jači i zabeleži pobedu, pa se nadam da bi tako nešto moglo i da se sada dogodi. Mi u klubu nemamo nerealna očekivanja i niko od nas ne juri pobedu od 20-25 (cm  ;) ) razlike -bili bi zadovoljni i sa maltene minimalnom pobedom, jer pobede se broje a ne koš (cm) razlika  :D
Želeo bih da napomenem da klub očekuje i pomoć od vernih navijača pa se nadam da bi npr. istaknuti navijač "Risbo gr" mogao da nas u nedelju tokom dana pogura (u smeru jugoistok-severozapad) jer bi nam baš takva podrška puno značila a on je u boljoj poziciji u odnosu na većinu navijača KK Sneg-Beograd  :D

Risbo -tvoja pomoć je neophodna, kao što ti rekoh moraš da malo "poguraš" padavine ka BGu  :D u suprotnom neki mi predviđaju završetak na VMA  :fight: ::)
Čekam i podršku od Miloša koji mi je dodelio "funkciju" selektora  KK Sneg-Beograd :rofl: a meni bi on bio odličan saradnik/stručni konsultant   :smartass: -hajde Miloše uskači u moj tim jer na Ecmwfovića vec par dana ne mogu da se oslonim a o Wrfnmmović-u da ne govorim...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1611 poslato: 15. Januar 2016. u 15:38 »
Čekam i podršku od Miloša koji mi je dodelio "funkciju" selektora  KK Sneg-Beograd :rofl: a meni bi on bio odličan saradnik/stručni konsultant   :smartass: -hajde Miloše uskači u moj tim jer na Ecmwfovića vec par dana ne mogu da se oslonim a o Wrfnmmović-u da ne govorim...

Sebi sam još od starta dodijelio titulu sportskog novinara koji ne krije da je vatreni navijač KK Snega. Tu sam ako treba da pomognem selektoru, bila bi mi čast.
A titulu selektora sam dodijelio nekome ko najbolje poznaje igrače (modele) i ima najbolju komunikaciju sa njima. Pogotovo sa kapitenom Ecmwfovićem koji je prilično zatvorena osoba.

Tajmaut se privodi kraju, nastavlja se utakmica. Napad KK Snega predvodi Gfsović, od koga navijači mnogo očekuju. Sve oči su uprte u njega i pitanje je hoće li odoleti pritisku. Ukoliko pogodi važne poene, to bi moglo da motiviše i ostale igrače da tim zajedno odvedu u pobedu


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1612 poslato: 15. Januar 2016. u 16:07 »
KK Mrzim Košavu iz NS-a pomno prati dešavanja na meču u Beogradu. Ukoliko KK Sneg pobedi sa 5 ili više koševa razlike, novosađani će se plasirati u playoff gde ih čekaju teški protivnici, ali se posle duže pauze vraćaju dva bitna igrača, Radarčić i Satelčić koji mogu da donesu prevagu u narednim mečevima.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1613 poslato: 15. Januar 2016. u 16:52 »
Gfsović čekao do kraja isteka napada, gađao trojku i pogodio. Doduše, nagazio je liniju, i samim tim doneo minimalnu prednost svom timu. Možda i poslednji napad u ovoj četvrtini imaće KK Ispala predvođena Wrfnmmovićem. Mnogo toga zavisi i od Ecmwfovića, da li će uspeti da se vrati u igru i pomogne svom timu u odbrani. Ukoliko KK Ispala pogodi za 2 poena, idemo u produžetak, što je najverovatniji ishod.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1614 poslato: 15. Januar 2016. u 17:04 »
 ^^Bolje praviti faul  :D Sigurnije,bolje i produzetak nego da pogodi Kk Ispala trojku  :fight: ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1615 poslato: 15. Januar 2016. u 17:09 »
Sebi sam još od starta dodijelio titulu sportskog novinara koji ne krije da je vatreni navijač KK Snega. Tu sam ako treba da pomognem selektoru, bila bi mi čast.
A titulu selektora sam dodijelio nekome ko najbolje poznaje igrače (modele) i ima najbolju komunikaciju sa njima. Pogotovo sa kapitenom Ecmwfovićem koji je prilično zatvorena osoba.

Selektor KK Sneg-Beograd obaveštava svoje verne navijače (a i one druge  ;)) da će do ponoći biti odsutan (ne brinite, ne idem na VMA -to su mi neki najavili  :lengua: kao mogućnost za ponedeljak ako moja ekipa "pukne" od KK Ispala) i da neće moći da oko 19.45h izvesti o stanju Ecmwfovića.
Verujem da će Miloš redovno pratiti situaciju iako je poznato da je Ecmwfović prilično zatvorena i povučena osoba (Miloš ga je dobro procenio) i on odbija komunikaciju sa mnogima i verovatno pre 20.45-21h neće javno saopštiti kako se trenutno oseća i da li može da doprinese ekipi u nedeljnoj borbi. Ipak nevezano za povučenog Ecmwfovića pretpostavljam da će mnogi (među njima i verni navijač sa jugoistočnog sektora -Risbo) pratiti nepouzdanog i još uvek ne baš sasvim igrački dokazanog Wrfnnmovića koji igra sa oscilacijama i povremeno pruža neočekivane partije (u "dosluhu" sa Ecmwfovićem).

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1616 poslato: 15. Januar 2016. u 20:49 »
Kao što su mnogi i slutili, utakmica ode u produžetke. Ecmwfović je i pored bola u levoj ruci uspeo da se vrati na teren. Ekipa KK Sneg je išla na brz faul da Wrwnmmović ne bi pogodio trojku za pobedu, ali je zato pogodio oba slobodna bacanja 5 sekundi pred kraj regularnog dela. Ecmwfović je pokušao da pogodi trojku sa pola terena u poslednjoj sekundi meča, ali nije mu pošlo za rukom i utakmica je otišla u produžetak. KK Ispala ulazi u produžetak motivisanija i prema kladionicama je blagi favorit za pobedu. U KK Snegu sve zavisi od toga da li će Ecmwfović ipak uspeti da se oporavi i da li će Gfsović ostati u dobroj šuterskoj seriji. Sve opcije su i dalje u igri, i poraz, kao i ubedljiva pobeda od preko 10 poena razlike u produžetku. Rezlultat će zavisiti i od toga kome će pred sami kraj utakmice više biti naklonjene sudije Radarski i Satelitski. Sutra uveče ćemo znati i konačnog pobednika ove veoma nezvesne utakmice


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1617 poslato: 15. Januar 2016. u 21:32 »
Oficijalni spiker ovog napetog meča u dvorani Biljanče Vranešković najavila je kratak ,,intermezzo" dok se ekipe ne priberu do nastavka meča.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1618 poslato: 15. Januar 2016. u 21:48 »
Koja ludnica, crkoh!  :rofl:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1619 poslato: 15. Januar 2016. u 22:00 »
Radarski,Satelitski  :rotf:
Trener Profi je sazvao konferenciju u 00:00h :grin: i izdace prognozu za sutrasnji produzetak meca ;)