Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468390 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5500 poslato: 27. Jul 2018. u 21:37 »
Ja bih uzeo kišomer kada bih imao reprezentativno mesto gde da ga držim. Ovako pretpostavljam da bi ga deca istog dana razlupala. Probaću da smislim nešto. :) A ko da ljudi u kraju inače znaju da sam meteorolog. Ionako me gledaju čudno. Kada odem u šumu da tražim pečurke ionako me gledaju kao ludaka. Pa sam primetio da tek kad odem u šumu sa korpom za gljive prestanu da me gledaju čudno jer razumeju o čemu se radi. A ovo leto je takvo da uvek idem sa korpom. :D


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5501 poslato: 27. Jul 2018. u 21:44 »
E i ja imam taj problem kad me komsiluk cudno gleda kad slikam oblake, kao da sam izvadio pistolj da pucam u nekog. :oboze: Mada oguglao sam na to i kad im objasnis sta te zanima i zasto slikas opet im nesto cudno. Definitivno malo koga takve stvari interesuju.

Inace ja imam ovaj kisomer, tu staje do 50mm, jedino ga zimi sklanjam kada pada suvi sneg, jer tada ne moze da obavi posao kako treba.



2014. godine je bio 250 dinara kada smo ja i dikile narucili, ali sada vidim da je poskupeo i kosta 550 dinara.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5502 poslato: 27. Jul 2018. u 21:47 »
Losmi ako zivis u zgradi onda ne znaju ni da tu zivis, ako zivis u kuci onda znaju tvoju omiljenu pesmu, broj patika, omiljenu majcu, kad si sinoc dosao i sta je BKR  :D

Darko_9 kolko je postarina? i ako nadjes nesto zanimljivo posalji mi na pp ili ovde objavi...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5503 poslato: 27. Jul 2018. u 22:02 »
Milose, a sa koje stanice preuzimas podatke za Miljakovac, zapravo koliko je to udaljeno od tvoje lokacije ili odokativno procenis koliko je palo?

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5504 poslato: 27. Jul 2018. u 22:07 »
http://www.floraekspres.rs/flora/oprema/ostalo/kisomer-8037
Evo linka za kišomer. Cena 599 din. Ja sam ga kupio pre dve godine i bio je 300din. Prodavnica se nalazi u Crvenki kod Borče. Šalju i brzom poštom.
A što se tiče čudnih pogleda komšija to ste u pravu. Svi se čude zašto merim kišu i što me sve to zanima.


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5506 poslato: 27. Jul 2018. u 22:13 »
Ja bih uzeo kišomer kada bih imao reprezentativno mesto gde da ga držim. Ovako pretpostavljam da bi ga deca istog dana razlupala. Probaću da smislim nešto. :) A ko da ljudi u kraju inače znaju da sam meteorolog. Ionako me gledaju čudno. Kada odem u šumu da tražim pečurke ionako me gledaju kao ludaka. Pa sam primetio da tek kad odem u šumu sa korpom za gljive prestanu da me gledaju čudno jer razumeju o čemu se radi. A ovo leto je takvo da uvek idem sa korpom. :D

Pa jesmo gomila cudaka Milose, Sale, Barte... I u mene gledali kao goveda u stog sena dok sam namestao teleskop, pentracio se po krovu... o blejanju u nebo, fotografisanju, zevanju u radar... da ne govorim... Umesto da kao sav ostali svet zevam u fufe jeftinjare na domacim televizijama ja zevam u radarsku sliku, sadim svasta po dvoristu... Ma cim ne radis sto svi rade odmah si crna ovca i neki eto cudak na koga celi komsiluk potajno motri u stilu Cvorovica  :/
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5507 poslato: 27. Jul 2018. u 22:29 »
Moj je kisomer mozda naj realniji, krov od garaze 20 metra kvadratnih i iz oluka crevo ide u bure gde sakupljam kisnicu za cvece. Ali je mana sto bure  moze da sakupi  220 litara sto je samo 11 litara kise.
https://www.kupujemprodajem.com//Alati-i-orudja/Za-merenje/Merac-kisnice-Kisomer-kisometar-53571850-oglas.htm
https://www.hidroponika.co.rs/kisomer.html
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5508 poslato: 27. Jul 2018. u 23:02 »
Ja sam izvalio bar u nekom mom okruzenju da ipak ne deluje da smo čudaci.. Na prvu da, ali kad nekom malo bolje predočiš zbog cega pratiš vreme,radarske, satelitske i modele.. Onog trenutka kada skines prognozu, pa drugi,treći put - tad te vec ne gledaju kao cudaka već kao koristan izvor informacija( masu puta ovog leta čim se smrkne i zagrmi svi pomisle eto nevremena, ne razmisljajuci naravno o kretanju oblaka i strujanjima).. Sada redovno čim se smrkne odmah pitanja u fazonu ti znas  :grin:
Koliko sam samo vrhunskih fotki propustio samo iz razloga da ne pomisli neko - ovaj je luud  :) Jednom prilikom Šelf u Bg, jos bio na vrhunskoj poziciji ali brdo ljudi i meni bilo glupo da slikam -_-

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5509 poslato: 27. Jul 2018. u 23:04 »
A najzesce je kad sa prozora slikas oblake moze neko da naleti pa da pomisli da njega slikas :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5510 poslato: 27. Jul 2018. u 23:08 »
Haha sva sreca pa zivim na periferiji grada, skroz na kraju sam, tako da u mojoj ulici i nema nesto prolaznika. Ali zato je zeznuto ako slikas po gradu, parkovima gde prolaze ljudi, mozes vrlo lako da nadrljas. Danas svakakvih budala ima.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5511 poslato: 28. Jul 2018. u 10:03 »
Mene svi u kraju obožavaju, odobravaju sve aktivnosti u vezi vremena i meteorologije uopšte, tako da tih problema nemam.  :)

A zar bi i imalo smisla da ovakvi prizori ne budu ovekovečeni ?  :D

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5512 poslato: 28. Jul 2018. u 12:02 »
 ^^ @ Kimi Pa nemaš zato sto si izvor korisnih informacija, upravo ono sto sam spomenuo u prethodnom postu.  :grin: Sigurno imas cesta pitanja kakvo ce vreme biti danas- sutra :)  Naravno to sve se odnosi na prijatelje, komsiluk, za neke sigurno ostajemo cudaci koji gledaju često u nebo  :D
Švedska, Norveska u Levelu 2, pa tamo rerko kad i zagrmi a u zadnje vreme često u levelu :) Dovoljan pokazatelj da se atmosfera čudno ponasa ovog leta

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5513 poslato: 28. Jul 2018. u 12:47 »
Na Kimija se navikli, oduvek znali da to voleo i bavice se time  pa je to i normalno...  U sustini nije ni bitno ko zeli da misli lose ili dobro mislice bez obzira na sve...
Nego Sofronije interesuje me dal kad te ljudi pitaju za prognozu dal im ti kazes prognozu baziranu na mojim postovima kao izvor informacije? Jer realno imao sam velike pogotke kao onaj sa zimom krajem februara i u martu a iljadu puta sam i zeznuo pa cisto da znam dal nekad kad prolazim da svracam u Smederevsku Palanku ili da zaobilazim jer sam na losem glasu  :) Mozda koristis prognoze mog konkurenta Villager2Umbrella i kazes nema nista od toga?  :grin:  ;) Ako je tako onda sam i dalje na dobrom glasu  :D
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5514 poslato: 28. Jul 2018. u 13:02 »
Ja sam glavna budala u selu :) Tako komentarisu kada me vide da slikam oblake i munje.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5515 poslato: 28. Jul 2018. u 13:59 »
Ja sam imao “problema“ kao klinac jer sam period osnovne i srednje škole proveo u manjem gradu i živeo u maloj zgradi gde svako svakoga zna, pa onda jedva dočekaju da zafrkavaju na bilo koji način. Naravno, uvek se nađe i dobronamernih ljudi, ali takvi su svuda u manjini. Ali tako se to namesti u životu da su oni koji su se najviše sprdali na moj račun sada i dalje u svakom mogućem smislu ostali tamo gde sam ih ostavio pre 10 godina, pa im nije više smešno. :)

A što se tiče Beograda, ipak je ovo milionski grad, niko nikoga ne zna, svako gleda svoja posla. Pa mi je to naročito odgovaralo dok sam bio student i podstanar. A kakvih sve pojava u ovom gradu ima, ljudima je najmanje neobičan neko ko bleji u nebo i slika oblake, pogotovo na Kališu npr. gde oblake slikaju i oni koji nisu iz naše priče. Nisam imao problema ni kad sam fotografisao sa terase na Vračaru jer sam imao otvoren pogled ka horizontu. Na Miljakovcu je već druga priča jer su zgrade preko puta koje često vidite na mojim fotkama relativno blizu, pa sigurno nekad neko preko puta primeti i ko zna šta pomisli.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5516 poslato: 28. Jul 2018. u 19:05 »
Na Kimija se navikli, oduvek znali da to voleo i bavice se time  pa je to i normalno...  U sustini nije ni bitno ko zeli da misli lose ili dobro mislice bez obzira na sve...
Nego Sofronije interesuje me dal kad te ljudi pitaju za prognozu dal im ti kazes prognozu baziranu na mojim postovima kao izvor informacije? Jer realno imao sam velike pogotke kao onaj sa zimom krajem februara i u martu a iljadu puta sam i zeznuo pa cisto da znam dal nekad kad prolazim da svracam u Smederevsku Palanku ili da zaobilazim jer sam na losem glasu  :) Mozda koristis prognoze mog konkurenta Villager2Umbrella i kazes nema nista od toga?  :grin:  ;) Ako je tako onda sam i dalje na dobrom glasu  :D

A be de be ge be? (istiniti "stos" sa vise muzicke u nishu :D, nislije znaju sta je u pitanju i kao i ko je studirao tamo)  :thumbup:

Sto se mene tice, stekao si status "bajadzore" a to te vec stavlja u prilicno visok rang  :laie:

Inace, moj glibovcanin Z.Stanisavljevic je dirigent dole kod tebe... Raspitaj se  :thumbup:

ps: za "bajadzoru" imam dve price, ali to cu u chat-u kad budem imao malo vise vremena ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5517 poslato: 28. Jul 2018. u 19:32 »
Epa ako je visok rang onda dobro je  :) Nisam ti Sofronije u muzickim vodama jos uvek sam skriveni talenat ili bolje reci nevidljivi talenat  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5518 poslato: 28. Jul 2018. u 20:43 »
Jeste sve tako kao što ste napisali, posebno u malim sredinama. Svi vas gledaju kao nekog čudaka, jednostavno se ne uklapate u okolinu. E posle nekog vremena kad okolina shvati čime se bavite i da to može i njima biti od koristi stvar se menja. Da ne pričam još ako je vaš rad i medijski propraćen. Sada dolazim u situaciji da me ljudi koje ne poznajem zaustavljaju na ulici da pitaju za vreme.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5519 poslato: 28. Jul 2018. u 21:14 »
Moram da se pohvalim izgleda ja sam ovde na dobrom glasu sto se tice vremena, cesto me sretnu na ulici i pitaju za vreme, ja pogledam sat na ruci i kazem im  ;)  :D
Sto rece jedan covek svako je za sebe pametan za druge budala... Nista ja tu ne bih dodao...  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm