Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468642 puta)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5640 poslato: 04. Septembar 2018. u 19:29 »
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5641 poslato: 04. Septembar 2018. u 19:34 »
 ^^

To je nesto slicno sto se desilo i 15 avgusta u nekim delovima Beograda obilna kisa a u nekima nije ni bilo , na Vracaru samo 2mm kise je juce bilo ali verujem da je u pojedinim delovina Beograda bilo finog pljuska uvece a sad sto to mediji preuvelicavaju to je druga prica.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5642 poslato: 04. Septembar 2018. u 20:03 »
Zato sam i postavio zbog preuvelicavanja.Pitam se kako bi medeji preneli da dodje stvarno do zesceg nevremena.
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5643 poslato: 07. Septembar 2018. u 23:58 »
Nove RHMZ stanice u pripremi?



Necu da linkujem posto je mozda u test fazi pa mozda skinu sa sajta ali veceras su se pojavile pa rekoh da uslikam.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5644 poslato: 08. Septembar 2018. u 00:18 »
@ Darko

Barosevac je kod Lazarevca?

Gde se nalazi stanica Tamnava i Gazivode?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5645 poslato: 08. Septembar 2018. u 00:26 »
Jao Mare kako ne znas Gazivode gde je... Pa i Tamnava je blizu BKR kolko ja znam....
Lepo sto ubacuju i KIM...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5646 poslato: 08. Septembar 2018. u 00:31 »
Znam jezero Gazivode, od Ribarica dole prema K. Mitrovici, na Ibru, ali ne znam da li je to to..mozda ima neko selo Gazivode negde jos..

Tamnava znam reku, ne znam gde bi stanica mogla biti, u kom mestu..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5647 poslato: 08. Septembar 2018. u 00:37 »
Kad kliknes na ime stanice ima koordinate sad sam proverio za Gazivode to je negde kod jezera, verovatno i sekunde igraju neku ulogu pa je zato ovde u jezeru a verovatno je tu negde pored...Evo otprilike i za Tamnavu  :)


Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5648 poslato: 08. Septembar 2018. u 00:44 »
Bravo, super.. :)
A to je kod kopova znaci negde..

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5649 poslato: 08. Septembar 2018. u 10:39 »
Citat
Europe had its warmest August on record, the third time this year (after April and May) that monthly temperatures on the continent have broken records, according to the latest data from the European Centre for Medium Range Weather Forecasts Copernicus Climate Change Service.
Citat: WMO


Izvor: WMO

Citat
The United Kingdom had its joint hottest summer on record (with 2006, 2003 and 1976). Germany and France had their second warmest summers on record.
Citat: https://public.wmo.int/en/media/news/summer-sees-heat-and-extreme-weather

Stanje kod nas u avgustu:


Izvor: http://www.hidmet.gov.rs/podaci/meteorologija/ciril/Avgust.pdf

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5650 poslato: 08. Septembar 2018. u 12:13 »
Citat: WMO


Izvor: WMO
Citat: https://public.wmo.int/en/media/news/summer-sees-heat-and-extreme-weather

Stanje kod nas u avgustu:


Izvor: http://www.hidmet.gov.rs/podaci/meteorologija/ciril/Avgust.pdf

Koliko subjektivni utisak cini svoje... dzaba svi podaci, meni je ovo jedno od najhladnijih leta koje pamtim. Par puta je bilo sparno, par puta sam se dobrano oznojio na 30C, nijedna jedina tropska noc :( a tropski dani u avgustu nisu presli 33 C (dobro, jednom jeste) i to je to...

Falsch leto skroz za mene. Kao statistika za plate - imas na papiru i u nekom proseku, ali kad zaviris u dzep, ono prazno ;)

Ovo se malo septembar "cima" ali to je to za ovu godinu...

Ovo je mozda interesantno mada je "express" ne spada u najpouzdanije izvore ovoga sveta ;)

https://www.express.co.uk/news/weather/1014602/UK-weather-forecast-latest-met-office-long-range-weather-forecast-uk-winter-snow

Izvor je met-office pa je mozda vredno paznje.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5651 poslato: 08. Septembar 2018. u 12:23 »
Jun i jul su bili sparni a avgust veoma topao ja ne vidim nista tu dobro narucito za hronicne bolesnike kojima tesko pada sparina.


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5652 poslato: 08. Septembar 2018. u 12:35 »
Jun i jul su bili sparni a avgust veoma topao ja ne vidim nista tu dobro narucito za hronicne bolesnike kojima tesko pada sparina.

Prosecna vlaznost u Smederevskoj Palanci je 72% sto nekako dovodi ovo leto u taj prosek ako sam dobro racunao. Jeste bilo teskih dana, ali po meni nije bilo JAKO toplih dana, dana sa 35-38 sto je za mene neka "normalna" letnja temperatura. Kad se celo leto vuce oko 30, pa odes na bazen recimo pa ti je hladno, to vec nije to...

Noci da ne ne pominjem... Proslog leta je bilo noci sa 30 + kao dobar dan a sad nije htelo da predje 20 za zivu glavu.

Kazem, subjektivni utisak, moj, je takav da je ovo bila jedna bezvezotina od leta, i da ne provedoh 20 dana na moru, bila bi cista "promasena" investicija  :D

« Poslednja izmena: 08. Septembar 2018. u 14:01 Sofronije »
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5653 poslato: 08. Septembar 2018. u 13:12 »
Vi ste imali srece sa dobrim hladjenjem ovog leta a evo recimo Vracar u avgustu 22 tropske noci pa je i oboren rekord , danju sam ceo avgust palio ventilator , svako ima neki svoj subjektivni osecaj.

Zanimljivo je da je Leskovac zbog svezih noci srednju mesecnu temperaturu imao u avgustu normalnu , skomi je to dole okacio a ovako je imao 27 tropskih dana Leskovac :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5654 poslato: 10. Septembar 2018. u 08:15 »
Moram da priznam da mi je veliki znak pitanja u glavi oko jutarnjih temperatura u Knjaževcu (verovatno i u celoj Srbiji) u poslednjih mesec dana.
Razumem jun i jul koji su bili sa ciklonskom aktivnošću i kada je za očekivati da budu toplije noći.
Ali ceo avgust sa anticiklonom i sa ne previše toploim dnevnim temperaturama noćne temperature nisu silazile ispod 13.5°C.
Da dodam da je retkost da u avgustu nemamo u Knjaževcu temperaturu ispod 10°C.
Iako je i trenutno idelana situacija za intenzivnije noćna hlađenja i dalje neće biti temperature ispod 10°C.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5655 poslato: 10. Septembar 2018. u 21:57 »

Kakav odraz izmedju Rekovca i Jagodine  :O Pazite se Paraćinci. Ovo kako je krenulo iz Gornjeg Milanovca, sve više jača, i ne bi me čudilo da stigne do Niša. Sve vreme po malo skreće udesno u odnosu na preovladjujuće strujanje.

Proslog utorka Rekovac je nadrljao iz ovog cudovista na radaru, Paun je to u pravom casu skinuo i postavio na forum radarsku, tako da imamo sacuvano.

Danas na nasoj lokalnoj televiziji izvestaj iz Rekovca, posto u nekim drugim medijima ni reci nije bilo o nevremenu sa gradom koje je pogodilo taj kraj. Nazalost, paprika i grozdje su stradali skroz:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-_JbUMgOoIg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-_JbUMgOoIg</a>

Mozda je i bolje bilo sto nas je to cudoviste za dlaku promasilo.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5656 poslato: 13. Septembar 2018. u 19:01 »
Udarna naslovna vest u Blicu:
Ova crvena boja na mapi razlila se i preko Srbije, a to ZNAČI SAMO JEDNO http://www.blic.rs/dc17gyy

I samo jedan od detalja ove tako divno skrojene vesti:


A evo i originalnog dela teksta:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5657 poslato: 13. Septembar 2018. u 20:45 »
Srednjoistočne prognoze?  :/
Ovaj Blic bi stvarno trebalo tužiti. Doduše, meni je taj sajt blokiran odavno.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5658 poslato: 13. Septembar 2018. u 20:50 »
Citat
Ova crvena boja na mapi razlila se i preko Srbije, a to ZNAČI SAMO JEDNO




Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5659 poslato: 13. Septembar 2018. u 21:15 »
Blic mi je nekada ličio na normalne novine/portal, sada ne vidim razliku između njih i bilo kakvog niskotiražnog tabloida. Gade mi se naslovi tipa: "Skandalozno", "To znači samo jedno", "A ovo je razlog", "A ovo je istina".... ima li i jedan drugi naslov da mu se ne doda ova izlizana fraza, na koje bi se lovili ljudi da bi čitali. Postaje iritantno do bola.
Inače, velik je rasip u prognozi treće dekade, još je teško bilo šta reći, jer je puno igrača u igri, dodatni krivac su uragani koji se motaju po Atlantiku. GEFS ima nekada totalne suprotne izlaze jeda iza drugog, tako da govoriti o GFS izlazu bi bilo još nepotrebnije za taj period.