Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467858 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7640 poslato: 23. Januar 2019. u 18:01 »
Levo dodje kolega Man a desno tamo malo dalje i kolega Zika.
... da bas kod mene bude najmanja brojka od 20

Ciklon, kako da ti kažem ... a da budem pristojan...  :)
Mislim da uopšte nije loše imati 20 i da čovek treba da bude zadovoljan time što ima nevezano za to što su kod kolege Man-a i Žike veće brojke  ;) :rofl:

Znamo se pa verujem da nećeš zameriti  ;) a posle onoga što sam ranije danas napisao u ovoj temi, red je da dodam i malo šale.

Očekujem obilan sneg u narednim danima u Beogradu uz odličan snežni pokrivač i u samom gradu (npr. merna stanica Vračar), ne samo u višim delovima grada.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7641 poslato: 23. Januar 2019. u 18:08 »
Lepo napisano Pulsar . Samo ima jedna bitna razlika izmedju stranih i domacih strucnjaka . Strani znaju da znaju nauku i nije im problem uci u dijalog dok domaci misle da znaju nauku . Zato nema dijaloga ni u jednoj sferi u celom okruzenju . Mnogi amateri bi ispali doktori nauka naspram nekih . A sto se tice mladih nada bojim se da su im mnoga vrata zatvorena . Krugovi su zatvoreni i u krug pustaju samo ljude koji imaju manje znanja od predpostavljenih a jos su spremni da cute i slusaju .
Uprkos svemu nadam se da ce rhmz izlaziti sve jaci i jaci . Jer ce ih kritika terati da sto bolje rade i verujem da moraju biti srecni kada postoje konstruktivne kritike .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7642 poslato: 23. Januar 2019. u 18:25 »
Direktor?
 :grin:
Hehehe moze i on po funkciji odgovara  :grin: A ja mislio na onog sto je pogodio opet kada zima dolazi  :laugh:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7643 poslato: 23. Januar 2019. u 18:53 »
Ciklon, kako da ti kažem ... a da budem pristojan...  :)
Mislim da uopšte nije loše imati 20 i da čovek treba da bude zadovoljan time što ima nevezano za to što su kod kolege Man-a i Žike veće brojke  ;) :rofl:

Znamo se pa verujem da nećeš zameriti  ;) a posle onoga što sam ranije danas napisao u ovoj temi, red je da dodam i malo šale.

Znas kako Profi, osecam se kao belac u gomili crnaca pa ti sad vidi... :pleasantry:

Nadam se da sam i ja bio u granicama pristojnosti.  :grin:
Malo sale uvek dobro dodje.

@Man
ne kazem da je lose ali moglo je da se poslozi i malo bolje.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7644 poslato: 23. Januar 2019. u 19:11 »
Meni je vrlo drago što ima osoba iz RHMZ-a koje prate naš forum. Uostalom, osoba koja je poslala poruku Profiju je svakako iz RHMZ-a, jer ne vidim razlog zašto bi neko ko nema veze sa njima tako zdušno branio zavod. S obzirom da se na osnovu poruke vidi da redovno prati forum, verujem da će dragi kolega pročitati ovu poruku, i zaista mu ne zameram što me nazvao "kao meteorologom koji menja prognoze svaki čas i priča budalaštine o beogradskoj mikroklimi". Sve je to u redu i svako ima pravo na svoje mišljenje. Isto tako, poštovani kolega, kritike na račun RHMZ-a koje upućuju pojedini forumaši nisu zato što vas mi ne volimo ili smatramo da imate loše prognoze ili otaljavate posao, već iz najiskrenije želje da vaše najave budu još ažurnije i preciznije, a prognoze bolje. Žao nam je kad uočimo neku situaciju u kojoj se zaista javnost mogla upozoriti na vreme, a upozorenje je izostalo ili stiglo prekasno. I onda tako nešto često dovede do razumljive reakcije članstva foruma. I pored toga, verujem da velika većina forumaša ovde izuzetno ceni i poštuje vaš rad. Uostalom, bez korisnih podataka i informacija sa vašeg sajta, i naš forum bi bio prilično "siromašniji". Mi smo raspoloženi i za bilo koji vid saradnje sa RHMZ-om i pored toga što nas blago podrugljivo nazivate amaterima. Možete slobodno koristiti podatke sa naših AMS, konsultovati se oko prognoza u komplikovanim situacijama. Već više puta sam čuo da je prilično negativan stav o našem forumu u zavodu, a sve je počelo još maja 2014. kada smo dospeli u sve medije nakon ciklona koji je doneo poplave. Nas meteorologa je tako malo i moramo se držati zajedno. Veliki pozdrav za Vas i ostale kolege u RHMZ-u i nastavite da nas pratite. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7645 poslato: 23. Januar 2019. u 21:23 »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7646 poslato: 23. Januar 2019. u 21:31 »
Iz Beograda, nemojte gledati NMM od veceras.

Nećemo (ako misliš na RHMZ WRF-NMM) ... ali ako neko od nas i bude pogledao (kao ja juče kada je za danas taj model "davao" 11C za Beograd; uzgred taj "run" je za četvrtak "davao" 1cm snega i 12mm kiše) moramo da pazimo  ;) da nešto loše ne napišemo jer u suprotnom stiže protestna nota  ;) meni amateru ili meni i nekom "kao meteorologu"  :O ... a možda i još jednom forumašu koji "piše slično meni"  :huh: ...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7647 poslato: 23. Januar 2019. u 21:53 »
Nas meteorologa je tako malo i moramo se držati zajedno. Veliki pozdrav za Vas i ostale kolege u RHMZ-u i nastavite da nas pratite. :)

Ma kakvi, mora biti bar dva tabora... Pa to nam je u krvi! :)

Nećemo (ako misliš na RHMZ WRF-NMM) ... ali ako neko od nas i bude pogledao (kao ja juče kada je za danas taj model "davao" 11C za Beograd; uzgred taj "run" je za četvrtak "davao" 1cm snega i 12mm kiše) moramo da pazimo  ;) da nešto loše ne napišemo jer u suprotnom stiže protestna nota  ;) meni amateru ili meni i nekom "kao meteorologu"  :O ... a možda i još jednom forumašu koji "piše slično meni"  :huh: ...

;)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7648 poslato: 23. Januar 2019. u 22:36 »
 ^^
Pa dobrodosao Profesore Gencicu, kakav tajming imas pa to nije realno. Bas kada vam se smesi najveci sneg ove zime.  :tu:

Puno ce vam biti tih 60mm, sta cete s tim da radite?
« Poslednja izmena: 24. Januar 2019. u 00:02 ciklon »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7649 poslato: 24. Januar 2019. u 00:07 »
Usli smo u cetvrtak prvi dan ove zimske troligoje koja nam sledi.

Nadanja su mi najveca za danasnji dan a najmanja za subotu.

Ipak najbolja kombinacija bi bila da se za danas ostvri prognoza EC-a a za petak/subotu GFS-a. Tada bi snega sigurno bilo preko 20cm.
Mada je startna pozicija severa nesto bolja zbog jucerasnjeg snega, pa krecem sa nekih 5-6cm, kod mene jednostavno nema vise ili ja ne znam da merim. Mada treba reci da sam to merio danas samo na betonu.

Aj neka je sa srecom!  :thumbup:

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7650 poslato: 24. Januar 2019. u 00:15 »
^^
Pa dobrodosao Profesore Gencicu, kakav tajming imas pa to nije realno. Bas kada vam se smesi najveci sneg ove zime.  :tu:

Puno ce vam biti tih 60mm, sta cete s tim da radite?


De si ciklon legendo Vrbasa... Ne znam sta bih ti rekao, nek padne pa nek se narod malo veseli!

p.s. a bre to profesore, mora li bas? :)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7651 poslato: 24. Januar 2019. u 00:30 »
Lepe zelje Ciklon . Isto i ja tebi zelim kao i svim severnim delovima sevara lep sneg . Ja sam se spremio za ova tri dana ( pogled na profil sliku  :D )
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7652 poslato: 24. Januar 2019. u 00:37 »
Mora Genčiću.
Ja sam tebe prozvao "profesore" jos pre 8-9 godina i time nagovestio tvoj potencijal u struci koji sada dolazi do izražaja a tvoje vreme tek dolazi.

Ma neka pada samo što više, što ti jednom davno napisa, "opšte narodno veselje može da počne!"  :D


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7653 poslato: 24. Januar 2019. u 00:48 »
Samo se vi veselite. Neko sutra mora i da sklanja sneg sa ulica.  :facepalm:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7654 poslato: 24. Januar 2019. u 01:02 »
Neces samo ti Slobo cistiti . Svako od nas mora bar nesto da pocisti . Ova tura snega ce pokazati da smo se opametili i da ce bar trotoari biti cisti ako vec ne mogu ulice  :)
@ Pope - Jel se secas kada si pricao da nam treba Egej za dobar sneg . Pa da te pitam . Jel Egej pobedio ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7655 poslato: 24. Januar 2019. u 10:51 »
"Radojičić je kazao za TV Prvu da je prognoza meteorologa bila nešto drugačija, odnosno da je očekivano manje snega"
Evo za kolegu profesionalca iz RHMZ-a, čisto da zna da kritika nikada nije usamljena  :)

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7656 poslato: 24. Januar 2019. u 11:12 »
Da li znate gde mogu da nađem padavine za Kraljevo od kad su krenule sinoć, i ako imaju podaci od svakog sata ili na svaka 3sata?
Znam za Ogimet, ali tamo imaju podaci na svakih 6h.

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7657 poslato: 24. Januar 2019. u 11:51 »
Barte, ništa ne pišeš o vortexu i sestrama...!?

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7658 poslato: 24. Januar 2019. u 12:01 »
"Radojičić je kazao za TV Prvu da je prognoza meteorologa bila nešto drugačija, odnosno da je očekivano manje snega"
Evo za kolegu profesionalca iz RHMZ-a, čisto da zna da kritika nikada nije usamljena  :)

Lepo je to gospodin gradonačelnik rekao ... (makar što se tiče prognoze, za onaj deo da rađani treba da koriste "alternativan prevoz" nisam siguran da sam raumeo).
Očekivao sam da će danas "najave" RHMZa biti preciznije ali aktuelna najava je daleko od precizne:

Среда 24.01.2019. у 11.20h
Облачно са снегом слабог и умереног интензитета.
 
 Најава је за период
од: 11:20 24.01.2019.  до: 13:20 24.01.2019.

Po ovome deluje da će tokom dva sata u celoj Srbiji padati slab i umeren sneg a lako može da se proveri u kom delu Srbije još ima umerenog snega a u kolikom delu sneg ni ne pada...
Ipak, gotovo sam siguran da će posle najave manje količine snega od one koja je pala u Beogradu (oko 16mm vodenog taloga je "donelo" oko 15cm snega u gradu) i stidljive najave da će petak+subota možda doneti malo više, RHMZ "izaći" sa najavom zaista bitne, velike nove količine snega -npr. 25-30cm novog...
ozdrav onima koji prate šta ovaj "amater koji nema bitna posla i koji je slučano "nabo" jučerašnju temp." piše na ovom forumu zajedno sa "nekim koji piše slično meni" i nekim koji je "kao meteorolog i lupeta o klimi BG"!  :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7659 poslato: 24. Januar 2019. u 12:08 »
kako nisi razumeo, pa metro valjda?  :laught: