Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1468251 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8380 poslato: 05. Avgust 2019. u 13:33 »
 ^^ Svakako ne škodi sve veći broj pratilaca na Fb stranici,upravo iz razloga koji je Miloš naveo, puno ljudi i ne zna za SM ali kad udje na stranicu,vidi da se ima dobar uvid u realnom vremenu,direktnom praćenju a i detaljnijim prognozama od onih "običnih" na TV-u(koji isto glase za ceo dan)... Mene jedino čudi da se i nije mnogo aktiviralo novih ljudi na forumu pored toliko pratilaca na Fb..
Imam dugo godina taj čuveni Fb :D ali ga slabo koristim u poslednje 2-3 godine,samim tim baš retko i ulazim na
Sm Fb stranicu i nemam uvid kako se napreduje,ali pretpostavljam sa dobrim adminima da ide dobro  :)
Već sa Instagramom je druga priča  :grin: Ne znam kako bi i ako bi imali i stranicu na Instagramu-funkcionisala :) Svakako dobrih slika  ne bi manjkalo,pogotovo leti ( a da nisu g...ce,s..e itd )   :laught:

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8381 poslato: 05. Avgust 2019. u 16:01 »
Ja bih samo više voleo kada bi Profi ovako dugačke postove pisao vezano za struku, a ne za ove puke trivijalnosti.  :)


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8382 poslato: 05. Avgust 2019. u 17:07 »
Evo ovako, što se tiče facebook-a, mogu da vam kažem da broj pratilaca više nema nikakve veze sa popularnošću neke stranice. Facebook je postao biznis društvena mreža, odnosno koliko para, toliko muzike. To mi je poznato iz iskustva pošto imam biznis stranicu na toj mreži. Imam deset hiljada pratilaca, ali svaku moju objavu pogleda tek 10% tih istih pratilaca. Tako je i verovatno i sa SM FB stranicom, od 50 hiljada ljudi tek oko 5 hiljada vidi prognozu... Naravno sve je tako dok se ne plati. Ako platim 50$ i reklamiram nesto 5 dana, uspem da doprem do 40-50 hiljada ljudi... Tako da FB je postao teška glupost.... E sad druga je priča što tabloidi smatraju da je neko popularan ako ima veliki broj pratilaca. To je samo slika i prilika države u kojoj živimo...
 Slažem se sa Naumom, nedostaju Profijefi postovi u temi prognoze...

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8383 poslato: 05. Avgust 2019. u 17:23 »
Nije bitno koliko je ljudi lajkovalo stranicu, već ko je lajkovao. Facebook su poslednjih godina okupirale babe i dede, pa otuda i toliki lajkovi. Njih ne interesuje meteorologija, niti znaju u šta je meteorologija. Polupismeni su i na prirodne pojave gledaju kao da su izašli iz pećine. Omladinu meteorologija, a i bilo koja druga prirodna nauka, ne zanima. Sa druge strane, SM stranica uopšte ne odudara od desetine drugih stranica u regionu. Svi oni kače prognoze i imaju iste komentare (najbolji ste itd.).
Pošto ima toliko studenata meteorologije, koji vode stranicu, a i diplomiranih, bolje da se posvete istraživačkom radu i saradnji sa evropskim organizacijama, kao što su ESTOFEX, ESSL, pa i stranica SWE, a ne da se bave krezavim matorcima, objašnjavajući šta, kako i da zbrajaju njihove lajkove. Prognoza od pet rečenica za mene kvalitet nije, jer to, danas, može svako da napiše.
Neka se ljuti ko god hoće, ali to je, jednostavno, tako.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8384 poslato: 05. Avgust 2019. u 17:43 »
 ^^ Profi piše samo zimi u temi prognoze  :D  U ostala tri godišnja doba je na raspustu  :)
Tako je Paune, to je suština što si naveo u vezi Fb-a, a i Zec je dosta upravu u vezi toga ko je na Fb  :) Mladja populacija ide na nove mreže( neće niko da objavljuje a da pritom čitaju i komentarišu strine,tetke,ujaci itd ) to je realnost i zato "niču" neke druge aplikacije.. Fb mogu slobodno da kažem da zastareva i prevazidjuje se iako ima najviše naloga,a gotovo pola je neaktivno  :tu:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8385 poslato: 05. Avgust 2019. u 19:25 »
Mladja populacija ide na nove mreže( neće niko da objavljuje a da pritom čitaju i komentarišu strine,tetke,ujaci itd ) to je realnost i zato "niču" neke druge aplikacije.. Fb mogu slobodno da kažem da zastareva i prevazidjuje se iako ima najviše naloga,a gotovo pola je neaktivno  :tu:

Ali tu se postavlja pitanje koja je ciljna grupa serbianmeteo prognoza? :D Ako su to ljudi svih doba, uključujući najstarije, onda je facebook i dalje najbolja opcija od svih mreža. Postoji ideja da se napravi instagram stranica, te bismo time obuhvatili uglavnom najmlađe koji su zainteresovani za kratkoročne prognoze. Međutim problem oko instagrama jeste taj što treba naći nekog ko će se time baviti volonterno u svoje slobodne vreme. Ljudi imaju obaveze od kojih žive ili od kojih tek treba da žive.

Pošto ima toliko studenata meteorologije, koji vode stranicu, a i diplomiranih, bolje da se posvete istraživačkom radu i saradnji sa evropskim organizacijama, kao što su ESTOFEX, ESSL, pa i stranica SWE, a ne da se bave krezavim matorcima, objašnjavajući šta, kako i da zbrajaju njihove lajkove.

Šta podrazumevaš pod istraživački rad?  :hm:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8386 poslato: 05. Avgust 2019. u 21:35 »
Pošto ima toliko studenata meteorologije, koji vode stranicu, a i diplomiranih, bolje da se posvete istraživačkom radu i saradnji sa evropskim organizacijama, kao što su ESTOFEX, ESSL, pa i stranica SWE, a ne da se bave krezavim matorcima, objašnjavajući šta, kako i da zbrajaju njihove lajkove. Prognoza od pet rečenica za mene kvalitet nije, jer to, danas, može svako da napiše.
Neka se ljuti ko god hoće, ali to je, jednostavno, tako.

Naravno da nema ljutnje, ništa loše nisi napisao. Uzećemo u razmatranje ove tvoje savete, ideja je na mestu, još samo da vidimo na koji sve način je moguće sarađivati sa pomenutima i doprineti eventualnom istraživačkom radu. Voleo bih i da napišeš na šta konkretnije misliš kad kažeš "istraživački rad".


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8387 poslato: 05. Avgust 2019. u 21:48 »
#panikaaaaaa :D

Mislim da imamo pobednika... nema dalje  :tu:



 :worthy: :worthy: :worthy:
 :D ::) :O

(Izvor twitter/rmartin)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8388 poslato: 05. Avgust 2019. u 21:55 »
Obožavam Alo..hahahahahhaha
Slatko im se ismejem u poslednje vreme.. :rotf: :laught:
I ne samo za Meteorologiju vec i ostale vesti..
Danas umro od jednog naslova za Kolindu..  :laught:
Nemogući su majke mi..

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8389 poslato: 06. Avgust 2019. u 22:41 »
Pustite to . Ja sam takve stvari izbacio i kao podlogu za male pilice . Vide svasta pa ne napraduju nikako  :grin:
Nego jel moguce da cemo prebaciti 40 pocetkom sledece nedelje  :huh:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8390 poslato: 07. Avgust 2019. u 12:41 »
Kod nas će sad da zaredi 10+ vrelih dana i o tome se neće ni pričati mnogo. A onomad kad beše u zapadnu eu dan dva vrelo odmah katastrofe.

Poslato sa jugoistoka

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8391 poslato: 07. Avgust 2019. u 13:57 »
Aj pa nek navrati u Nis ko oce...
Dobro pa u petak osvezenje  :grin:

Izvor: RHMZ
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8392 poslato: 07. Avgust 2019. u 16:40 »
Leta sam nekad provodio u selu uglavnom, jedno blizu meteo stanice a drugo blizu Krstivoja :D... kao sto sam leta sedamdesetih zapamtio po ludim olujama, narocito nocnim, tako su mi leta osamdesetih ostala u secanju po toplim nocima gde smo spavali napolju, na kolima punim sena ili na senicima ili jednostavno po terasama... I tako od pocetka jula do sredine avgusta pa i duze. Perseide sam uglavnom gledao po celu noc lezeci na prikolici ili udobno zavaljen u sediste traktora... I to je ta toplota koju nisam osetio sigurno od 2007, a zapravo od leta 2000 koliko se secam. Mozda sam mator... ali volim toplo leto tj sve sto mogu da provedem napolju... narocito ako mogu da spavam napolju  :tu:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8393 poslato: 08. Avgust 2019. u 10:16 »
Rhmz konacno stavio link za automatske meteoroloske stanice...
Ko hoce da cestita nek cestita ko nece nek igrnorise  ;)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8394 poslato: 08. Avgust 2019. u 11:59 »
Cestitamo!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8395 poslato: 08. Avgust 2019. u 19:59 »
Izbaksuzirali smo Rhmz evo dobar deo dana sajt ne radi, ja mislio samo preko telefona sad vidim na kompu ista situacija  :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8396 poslato: 08. Avgust 2019. u 20:30 »
 ^^ Hekleri u akciji  :hm:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8397 poslato: 09. Avgust 2019. u 11:34 »
Farkazdin dobio 31,4 litre  :O . Kako sam ja onda izmeri 12 nemam pojma . Moram do komsije na proveru .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8398 poslato: 09. Avgust 2019. u 12:37 »
 ^^ Provereno . Kod komsije koji je na 100 metara od mene u kisomeru 13 litara . Ipak sam onda i ja dobar merac  :)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8399 poslato: 09. Avgust 2019. u 14:05 »
 :rofl: Auu ovo nije normalno vise.......... :rotf: