Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1467519 puta)

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9940 poslato: 12. Februar 2021. u 15:54 »
videh sada na aplikaciji windy po ecmwf modelu koji izfleda da je najatacniji daje neki sneg kod nas za nedelju..par cm...sad dali aplikacija dobro to radi vec ne znam i da li ce da pogodi ovog puta

Na mreži Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9941 poslato: 12. Februar 2021. u 17:19 »
Naleteh na ovu vest danas

Meteo-stanice obaveštavaju kad je vreme za izlazak na njivu
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=02&dd=12&nav_id=1810456

Pored vremenskih podataka u realnom vremenu, koji se ažuriraju na svakih sat vremena, predviđanje kiša, mrazova i visokih temperatura precizno je preko 90 odsto, a korisnici aplikacije, upozorenja će dobijati putem obaveštenja kroz aplikaciju.

"Senzori meteo-stanica prate temperaturu i vlažnost vazduha i zemljišta, jačinu vetrova, vlažnost lista i količinu padavina u realnom vremenu, a svi prikupljeni podaci biće dostupni i do godinu dana unazad. U praćenje je uključeno i zdravstveno stanje kultura na pojedinačnim parcelama i razvoj infekcija koje mogu uticati na kvalitet proizvodnje", kazala je suvlasnica kompanije Telegroup Diana Gligorijević.

Takođe, aplikacija je dostupna i besplatna za sve vlasnike privatnih gazdinstava, kao i veb stranica sa pregledom podataka koje ove meteo-stanice obrađuju

Zna li neko nešto o ovome? Ne mogu na google da nađem web stranicu sa pregledom podataka sa ovim meteo stanica... ovo bi bilo suvo zlato za nas  :morning:
Mislim da je ovo u pitanju... Ja pratim već duže vreme podatke ali iz ovog dela Srbije tu se nalaze samo zvanične meteorološke stanice sa svojim automatskim stanicama. Iz Vojvodine je mreža puno bogatija ali nisam previše pratip podatke sa tih stanica https://agrosens.rs/#/app-h/welcome

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9942 poslato: 12. Februar 2021. u 23:59 »
Sinoptička situacija koja možda najviše nedostaje od svih jeste ona sa sigurnim snegom na minusu na istoku Srbije, dok zapadnije u košavskoj oblasti uz istoimeni vetar  danima i izlazima analiziraš hoćeš li imati ledenu zrnca, sneg, miks..  :grin:

Toga nema jaako, jaaaako dugo a direktno je u sprezi  sa pre svega. neodstatkom i  zatim i lošim pozicioniranjem anticiklona severoistočno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9943 poslato: 13. Februar 2021. u 09:15 »
Neverovatno Milose, ti prvi nadjes model sa otopljenjem od srede cini mi se i ono se dogodi, kazes da padavine mogu da skliznu, sinoc gledam padavine  i one jos malo se smanjile...Molim te vise nemoj nista da kazes  ;) :grin:

Salim se ja... :) Jutros je stanje takvo da je gfs pao ispod 4mm a ec cini mi se malo povecao...E ovo je braco skauti borba za svaki mm snega  :D
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9944 poslato: 13. Februar 2021. u 11:22 »
Mislim da je ovo u pitanju... Ja pratim već duže vreme podatke ali iz ovog dela Srbije tu se nalaze samo zvanične meteorološke stanice sa svojim automatskim stanicama. Iz Vojvodine je mreža puno bogatija ali nisam previše pratip podatke sa tih stanica https://agrosens.rs/#/app-h/welcome

Hvala Boce! Pratiću ovo da vidim kako će se razvijati  :laie:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9945 poslato: 13. Februar 2021. u 19:49 »
Jedino što je zanimljivo za praćenje kod ovakvih prodora je što donesu sneg tamo gde nije uobičajen. Na Grčku i Tursku smo već navikli da svake zime padne najveći sneg ikad, a sad je izgleda došla na red i Albanija. EC i GFS daju sneg u celoj zemlji, a čak i duž cele obale vide 5-10cm. Sneg je na istočnoj obali Jadrana retka pojava i u Hrvatskoj i Crnoj Gori, a zamislite tek koliko je u Albaniji.



Po ovome i CG primorje ima šanse za simbolični snežni pokrivač, Hrvatska već teško. Naravno, nije ovo još izvesno, ali će sigurno pasti negde gde pada jednom u 87319 godina. :oboze:

Apropo ove poruke od pre nekoliko dana. Čisto da vidimo da se "ispale" ovoga tipa ne dešavaju samo kod nas, već su svojstvene i drugim oblastima. Tako je od ovog "epskog" snega koji je trebalo da padne u Albaniji na kraju ispala obilna hladna kiša.
Desilo se to da se ciklon prilično produbio u prethodnim izlazima, pa je povukao i dosta toplijeg vazduha južnije, a padavine su dobacile severnije. Tako da je na Jadranskoj obali najviše snega bilo po južnim hrvatskim otocima daleko od kopna (Komiža na Visu večeras zvanično ima 5cm), kao i na južnom delu CG primorja (o tome je već bilo reči u aktuelnim). Ulcinje večeras zvanično 5cm i -3°C. Do jutra bi se mogla još za nijansu povećati visina snega.
Što se Albanije tiče, od nižih mesta samo Skadar večeras ima 1cm, a južnije 15-30mm kiše i susnežice, uključujući i Tiranu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9946 poslato: 13. Februar 2021. u 19:53 »
 ^^ gde si nasao podatke za visinu sp u Abaniji veceras?

Jel moze link?

Zato u Korci i zapadu Albanije veje li veje..kao i u Mkd..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9947 poslato: 13. Februar 2021. u 19:58 »
Ima na ogimetu, lako se nađe. Korča zato rasturila danas sa 24cm od jutros, tamo može lagano do pola metra sutra ujutru. Ali Korča je na 900mnv.
Doduše, sad videh da nije ni za niže delove Albanije gotovo, ima fore do jutra.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9948 poslato: 13. Februar 2021. u 20:04 »
meni na ogimet stoji:

Korca 17 cm
Peshkopi 10 cm
Skadar 2 cm
ostrvo Sazan 2 cm (to je na moru - ostrvo bas)

i sad stoji da je Tirana presnezila, a Drac grmljavina sa snegom..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9949 poslato: 13. Februar 2021. u 22:48 »
Veje li veje u Makedoniji, na svim kamerama:

http://www.roads.org.mk/315/video-kameri

Setih se sad člana našeg foruma Skopski koji nas je redovno izveštavao o vremenskim prilikama u Makedoniji do pre neke 2 godine. Baš nedostaju njegovi izveštaji, pogotovo u ovoj situaciji kad Makedonija dobija najveći sneg u poslednjih ko zna koliko godina.
Presnežilo je i u Albaniji na primorju po poslednjim izveštajima, sad pada jak sneg svuda, tako da će i tamo stvari doći do očekivanih.
Biće zanimljivo videti visine snega u Makedoniji i Albaniji ujutru.
Kad je već sneg u Srbiji postao misaona imenica, barem da pratimo tamo gde je zanimljivo.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9950 poslato: 13. Februar 2021. u 22:53 »
Setih se sad člana našeg foruma Skopski koji nas je redovno izveštavao o vremenskim prilikama u Makedoniji do pre neke 2 godine. Baš nedostaju njegovi izveštaji, pogotovo u ovoj situaciji kad Makedonija dobija najveći sneg u poslednjih ko zna koliko godina.
Presnežilo je i u Albaniji na primorju po poslednjim izveštajima, sad pada jak sneg svuda, tako da će i tamo stvari doći do očekivanih.
Biće zanimljivo videti visine snega u Makedoniji i Albaniji ujutru.
Kad je već sneg u Srbiji postao misaona imenica, barem da pratimo tamo gde je zanimljivo.

Baš tako, pogledaj sad kameru Skopje - Petrovac..  :thumbup:

I da dodam da se na Komiži popela visina snega večeras u 19:00 h na 5 cm!

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9951 poslato: 13. Februar 2021. u 22:59 »
Sad pročitah na jednom albanskom sajtu, u Valoni je pao sneg posle 25 godina..  :grin:


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9952 poslato: 14. Februar 2021. u 00:18 »
Sad pročitah na jednom albanskom sajtu, u Valoni je pao sneg posle 25 godina..  :grin:


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9953 poslato: 14. Februar 2021. u 11:12 »
Sad pročitah na jednom albanskom sajtu, u Valoni je pao sneg posle 25 godina..  :grin:

 :D :D :D
Pa gde nadje albanski sajt Mare, hahahaha al sam se nasmejao.

Brisite poruku od sinoc, nesto sam zabrljao pa nije poslata.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9954 poslato: 14. Februar 2021. u 11:23 »
Mare ko Marko Djuric cita vesti na albanskom a ne zna ni jednu rec  :rofl: . Vidi se da su imenjaci  :grin:
Steta sto ce kratko trajati ovaj ledeni talas . Ali bolje ista nego nista .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9955 poslato: 14. Februar 2021. u 11:37 »
Pa jel bese Mare iso u Albaniju pa valjda naucio neku rec... :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9956 poslato: 14. Februar 2021. u 11:55 »
Ahahaha na Euronews Albania, ima na engleskom...a ako nema, iskopiras albansku recenicu stavis u google transalte i prevedes.. :grin:

Nisam isao nikad u Albaniju..

Ali 12 cm u Dracu! :laught:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9957 poslato: 14. Februar 2021. u 12:24 »
Jel to stiže proleće posle 17 februara po EC ili mi se čini.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9958 poslato: 14. Februar 2021. u 12:48 »
Pogledajte kamere Demir Kapija i Sopot (Veles).. :grin: :worthy:


http://www.roads.org.mk/315/video-kameri

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9959 poslato: 14. Februar 2021. u 13:16 »
Okolina Leskovca, 14 februar.


Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu