Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466700 puta)

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10820 poslato: 23. Avgust 2022. u 23:03 »
Кад би тако смењивали и политичаре због погрешних процена било би добро. Онда би их поштовао. Овако ми само то личи на скупљање јефтиних политичких поена.

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 151
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10821 poslato: 24. Avgust 2022. u 08:22 »
Doktoru umre pacijent smeniti ga, profesoru učenik ne uspe u životu smeniti ga, naučnik ne dokaže teoremu smeniti ga. Lepo sve proglasiti Božijom voljom i super. Smenili su ljude zbog glupavog vatrometa ne zbog  neke stvarne štete
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 385
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10822 poslato: 24. Avgust 2022. u 17:18 »
Postavio sam isto pitanje još na jednom forumu ali mislim da je ovde veća šansa da dobijem odgovor.
Padavinske stanice RHMZ ,gde se nalaze i kako izgledaju ?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10823 poslato: 24. Avgust 2022. u 19:58 »
Nalaze se Kiraj u mestima koja su odabrana za padavinske stanice. Imaš na sajtu RHMZ-a u meniju Aktelni podaci/ Padavine u Srbiji svakog dana spisak stanica sa merljivom količinom padavina. Naravno nisu uvek baš sve stanice na spisku zbog toga što se podaci skupljaju svakog jutra telefonski, pa nekad nema podataka sa neke stanice. A izgleda ovako



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 385
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10824 poslato: 24. Avgust 2022. u 20:56 »
Znači nalaze se kod nekoga u dvorište ,nisu automatske ?
Gledam redovno padavine na RHMZ, pošto Bašaid ima padavinsku stanicu .Nekada nam se podaci slažu ali dosta puta ima značajnih odstupanja.Ako je porodica koja je pre radila za RHMZ ,nastavila taj posao ,onda smo vazdušnom linijom udaljeni svega 100 m.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10825 poslato: 25. Avgust 2022. u 21:01 »
Ima i automatskih ali ih je u manjini. Mislim da se podaci sa tih stanica ne prikazuju na sajtu RHMZ-a.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Van mreže VladaNs

  • Poruke: 3
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10826 poslato: 26. Avgust 2022. u 14:12 »
Pozdrav svima,
Godinama vec pratim ovaj sjajan forum ali do sada se nisam registrovao. Skoro svaki dan otvorim forum da procitam aktulene ili prognoze. Inace sam iz Novog Sada sa Limana 4 a razlog sto sam se registrovao je to sto mi je potrebno par informacija ako je moguce. Kao sto vecina korisnika zna, Novi Sad je pogodila oluja i velika kolicina kise ovog vikend, noc subota na nedelju. Uglavnom na javnoj parking povrsini ispred zgrade drvo se odvalilo i ostetilo 7 auutomobila. E sad posle izvrsenog uvidjaja, procenitelj iz osiguranja je izasao na teren, slikao sve kako jetste. Kasnije sam nazvao centralu DDOR-a i oni su mi rekli da je javno preduzece gradsko zelenilo izaslo na  teren i konstatovalo je da je drvo zdravo. Posto je drvo zdravo njihov sledeci korak je da traze izvestaj od RHMZ da li je bilo olujnog vetra tu noc jer ako je bilo a drvo je zdravo a izvaljeno zbog vetra mi nemamo pravo na nikavo novcano obestecenje. Moje pitanje je sad, da li negde postoji zvanican podatak o jacini vetra za taj period u Novom Sadu, to je 21. avust noc i  koja se brzina vetra klasifikuje kao olujni vetar. Ja sam na sajtu meteoblue nasao neki grafikon jacine i pravca vetra za taj period ali ne znam koliko su ti podaci tacni, tu je prikazana jacna vetra od oko 29km/h za NS.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10827 poslato: 26. Avgust 2022. u 14:47 »
Dobrošao Vlado,
iz synop izveštaja za stanicu Rimski Šančevi se vidi da na njoj nije zabležen vetar olujne jačine u noći do 8h ujutru 21.08.
Pogledao sam i na dve privatne automatske stanice u bližoj okolini takođe nije zabeležen vetar olujne jačine.
Olujni vetar po definiciji je na Boforovoj skali na poziciji 8 i on odgovara jačini vetra većoj od 17m/s tj 62 km/h.

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/INOVIS15/graph/2022-08-21/2022-08-21/daily



Van mreže VladaNs

  • Poruke: 3
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10828 poslato: 26. Avgust 2022. u 15:19 »
Hvala puno na brzom odgovoru :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10829 poslato: 26. Avgust 2022. u 16:16 »
Da još dodam. Što se tiče osmotrenih podataka, sve to što je Boce napisao stoji i zato je mene i začudilo da je bilo oborenog drveća u noći kad nije zabeležen ikakav značajniji vetar. Međutim, kasnije sam pogledao jedan snimak na instagram stranici 192.rs, a kasnija radarska analiza ide u prilog toj teoriji da je moguće da je preko delova Novog Sada u sklopu te oblačnosti prošao tzv. microburst. Karakteristika te pojave su jaka silazna strujanja uz obilne padavine, tako da i vetar ima izraženu vertikalnu komponentu odozgo na dole, pored horizontalne. To vrši veliki pritisak na drveće uz svu vodu koja se spušta kao vodopad i vrlo lako obori drvo. A pojava je malih razmera i često prođe neosmotreno.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže VladaNs

  • Poruke: 3
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10830 poslato: 26. Avgust 2022. u 17:30 »
Da, definitivno je nekog vetra bilo e sad dal je bio olujni, uz stvarno ogromnu kolicinu vode. Mislim da su Rimski izmerili oko 70mm padavina a mislim da je u samom gradu bio jaci intenzitet a sve je to palo za nekih 20min do pola sata

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10831 poslato: 29. Avgust 2022. u 22:26 »




Zeleno kao u maju... I tako celog leta... Iskreno, mozda jednom iii dva puta za 40 godina koliko je ovaj travnjak moj "posao"...

Prosle nedelje pokoseno, danas opet pa za par dana jovo nanovo...  :confused:

« Poslednja izmena: 29. Avgust 2022. u 23:05 Sofronije »
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝


Van mreže D.i M.e

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Велики Шиљеговац
    • Време у Србији
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10832 poslato: 01. Septembar 2022. u 10:25 »
Ове године баш добра симболика: љетокрепач првог дана климатолошке јесени.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10833 poslato: 01. Septembar 2022. u 10:41 »
Bilo bi lepo da ova kisetina "krepa" na par meseci ovde, al' dzaba se nadam... ovog tzv leta se na glavu popela  :facepalm: :/ :huh:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10834 poslato: 01. Septembar 2022. u 20:34 »
Ako izuzmemo nedelju kad može još malo da nakapa, deluje da ćemo se na neko vreme odmoriti od kiše. Sve ide ka tome. Barem tamo do 8-9. nema ništa u padavinskim ensemblima, a i nakon toga nije ubedljivo.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10835 poslato: 01. Septembar 2022. u 21:06 »
Ako izuzmemo nedelju kad može još malo da nakapa, deluje da ćemo se na neko vreme odmoriti od kiše. Sve ide ka tome. Barem tamo do 8-9. nema ništa u padavinskim ensemblima, a i nakon toga nije ubedljivo.

Gledah nesto, ali sve vrtim glavom i ne verujem... mada me danas prijatno iznenadio izostanak kise... prosto mi nesto nedostaje, a ne znam sta  :confused: :rofl:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10836 poslato: 11. Septembar 2022. u 23:16 »
Ja stem nemam ništa al kuj si nije očistio šporet i dimnjak ko ja što nisam nek požuri, biće ovde celodnevnog loženja. Propast jesen, danas bio u ženin zavičaj, detelina bolja nego u proleće ali džabe, kad se okosi detelina  ne mož se to osuši, biće hladno ni ja si biljke ne mogu užilim.

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10837 poslato: 12. Septembar 2022. u 11:32 »
^^ Da, miriše na tzv. "summerkiller" od sledećeg vikenda, mada nešto ne volim taj izraz sa komšijskog foruma. :)

Koristi ljetokrepač... To je sa našeg foruma  :smartass: :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10838 poslato: 13. Septembar 2022. u 11:48 »
Idemo u svežiji period od subote 17 septembra ali ne verujem da će biti sveže kao od 14 do 29 septembra 2008 tad je bilo hladno:






Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10839 poslato: 13. Septembar 2022. u 20:11 »
Gfs opasno preti, moraće se celog dana ložiti, vrlo rano kreće grejna sezona. I ovo će biti treća uzastopna jesen bez miholjdkog leta, jeste da ima još vremena do tad ali ovaj ritam kad krene bez dva tri meseca neće prestati.



Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu