Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466281 puta)

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11480 poslato: 05. Decembar 2023. u 14:51 »
A ako moze neko pojasnjene sta je tacno drugacije zadnjih par godina pa je ovoliko teze dobiti dobar sneg od bar 10ak dana u nizijama?

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11481 poslato: 06. Decembar 2023. u 22:06 »
Slabiji blok prema Atlantiku . ^^ ^^
Mada mislim da krajem decembra i za novu god prvi put može biti snega .

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11483 poslato: 07. Decembar 2023. u 14:31 »
Koliko sam ja mogao da shvatim, Amerika ce nam opet pojesti zimu?

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11484 poslato: 09. Decembar 2023. u 10:02 »
Imali smo prvi sneg pocetkom decembra a sada imamo marazeve a nista od toga nije bilo u ovo vreme prosle godine

Sledi period sa AC  sto je opet normalno ume da bude i hladno uz AC DOSTA  a posle ocekujem neki sneg ..nadam se beloj novoj godini

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11485 poslato: 09. Decembar 2023. u 10:08 »
Narednih sedam dana će dominirati zonalno strujanje, tu već znamo da nema šta da očekujemo što se snega tiče. Biće to mrazna jutra uz povremenu kišu. Potom će se AC uzdići i poremetiti zapadno strujanje, ali gde će biti centar i kako će se izobare postaviti još modeli nemaju trend. Od toga će zavisiti i dalji razvoj situacije, ali... decembar prolazi  :)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11486 poslato: 09. Decembar 2023. u 10:15 »
U  normalnim godinama prva polovina decembra nikada nije kod nas bila povoljna za sneg  ^^ ^^ ^^ ^^
Obicno bude nesto krajem novembra i pocetkom decembra  prvi sne nekada bude veci nekada mani i onda zasedne AC uz mraz , u drugoj polovin se uzbrka vreme a hoce li nam se namestiti ne znam ali nest sam optimista a to je retko kod mene

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11487 poslato: 09. Decembar 2023. u 13:43 »
Bilo je 6 decembra pola cm snega kod nas u okolini Beograda i otopio se u toku noci jedva sneska da covek napravi , za ozbiljniji sneg mora da se saceka.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11488 poslato: 09. Decembar 2023. u 21:32 »



A sta da vam kazem  :cry: :cry: :cry:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11489 poslato: 09. Decembar 2023. u 22:36 »


A sta da vam kazem  :cry: :cry: :cry:

Mi ovo trenutno nemamo ni na 1500+ mnv  :rofl:

Van mreže Tsukuyomi

  • *
  • Poruke: 16
  • Lokacija: JI
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11490 poslato: 09. Decembar 2023. u 23:41 »
U medjuvremenu, live stream moguceg tornada u US of A:

https://www.youtube.com/watch?v=talJz_PcPJ8

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11491 poslato: 10. Decembar 2023. u 07:45 »
Mi ovo trenutno nemamo ni na 1500+ mnv  :rofl:

Pa nemaju ni oni. Ovo na slici je čuveni Big Ben u Londonu koji ovih dana ima daleko više temperature od nas uz povremenu kišicu.

A slika je arhivska iz februara 2009, i nije mi jasno koja je poenta objavljivanja. Imali smo daleko većih snegova od ovog sa slike.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11492 poslato: 10. Decembar 2023. u 10:28 »
Pa da, tu ti je čuveni MI6 u Bondovom filmu, pa se ruši od eksplozije.. i ja sam sinoc otrčao brže bolje da proverim vremenske prilike u Londonu, ali sam se istovremeno odmah zapitao da je ovoliki sneg pao pa video bih na utakmicama Premijer Lige sigurno.. bar sa strane bi bile kamare po 3m.

Sofronije malo zafrkava ovde, ili je naišao negde na Fb-u na taj post a nije pisalo koja je godina u pitanju.  :D

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11493 poslato: 10. Decembar 2023. u 11:47 »
Pa da, tu ti je čuveni MI6 u Bondovom filmu, pa se ruši od eksplozije.. i ja sam sinoc otrčao brže bolje da proverim vremenske prilike u Londonu, ali sam se istovremeno odmah zapitao da je ovoliki sneg pao pa video bih na utakmicama Premijer Lige sigurno.. bar sa strane bi bile kamare po 3m.

Sofronije malo zafrkava ovde, ili je naišao negde na Fb-u na taj post a nije pisalo koja je godina u pitanju.  :D

Sofronije slabo provodi vreme na fb... no nema veze... prve pahulje u Londonu ove godine su zabelezene 6. decembra... i to je ilustracija njihovih prilika, tj neprilika... decembar im je dosta hladniji no inace, a ni novembar nije bolji... a to znaci da cemo mi imati samo toplo/hladne skokove i bas ono sto je Kimi napisao...


https://www.londonworld.com/news/weather/london-snow-2023-video-first-flakes-winter-4430165

Inace, prosle godine, tacno na sutrasnji dan, u Londonu je palo 10-15cm snega https://www.yourweather.co.uk/news/trending/london-blanketed-5-inches-snow-travel-chaos-uk-severe-weather.html i to je POENTA objavljivanja slike... da BIG BEN pre vidi sneg nego mi.... tamo bi trebala da je kisetina na oko 10C a ovde sneg... i etooo poente...



Pa nemaju ni oni. Ovo na slici je čuveni Big Ben u Londonu koji ovih dana ima daleko više temperature od nas uz povremenu kišicu.

A slika je arhivska iz februara 2009, i nije mi jasno koja je poenta objavljivanja. Imali smo daleko većih snegova od ovog sa slike.

Poenta Milose je jako hladno vreme za njihove prilike... i naravno veliki sneg pre tacno godinu dana, tj 11.12.2022:

https://twitter.com/alex_wx_/status/1602089370781097985

ili snezna londonska idila na ovaj dan:

https://twitter.com/MeteoredUK/status/1602279071148376067

https://www.yourweather.co.uk/news/trending/london-blanketed-5-inches-snow-travel-chaos-uk-severe-weather.html

https://www.yourweather.co.uk/news/forecasts/the-uk-winter-weather-forecast-2022-2023-long-range-outlook.html

Citat
We're just a few days into meteorological winter and something rather interesting is stirring. Alongside the festive buzz and Mariah Carey's unstoppable annual return to relevance, December has decided to throw us a notably unusual weather pattern.

Over the coming days, cold Arctic air will descend on the UK like a hoard of shoppers on a clothing store in the Boxing Day sales, plunging us into a period of frigid conditions that may well last right through the middle of December and into the run up to Christmas.

There's a chance of snow for some of us, though exactly where it'll fall and in what quantity is yet to be determined. And, of course, it's too soon for any predictions of a White Christmas. But what's the long-range outlook for the next three months?




Londonska snezna idila bi trebalo da je oksimoron, ali ispada da je snezna idila na srpskoj planini (umetnuti ime po zelji...) zapravo oksimoron, a trebalo bi da je pravilo.
Ovo je meteo chat, pa ovakve slike ovde i idu, a da je postavljena u aktuelnim vremenskim prilikama, ili u temi "aktuelne vremenske prilike u svetu" onda bi bilo pitanje zasto je tu jer nije aktuelna ilustracija. Chat se ipak malo sire definise...

ps: slike su sa mreze "twitter" iliti "X" sa naloga Metweather/MeteoredUK
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11494 poslato: 10. Decembar 2023. u 12:03 »
Ma sve ok, nego bi bilo logično da je uz sliku dat barem i neki komentar ili datum, jer verujem da su svi pomislili kad su videli sliku da je uslikana ovih dana u Londonu što nije bio slučaj

A što se tiče vremena u prošlosti na današnji dan. Nije baš na današnji dan, ali je jako blizu i vrlo nedavno. Pretprošle godine 12.12.2021. u Beogradu je zvanično izmereno 27cm snega, dok je u višim delovima grada bilo i preko 30cm.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11495 poslato: 10. Decembar 2023. u 12:33 »
Морамо признати да нас је Софра све потерао да брже боље погледамо какво је време у Лондону  :rofl:


Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11496 poslato: 10. Decembar 2023. u 12:44 »
Šalimo se malo Sofro, moja opaska za fb nije zlonamerna, i treba što manje provoditi vremena na socijalnim mrežama, svaka čast. (Slažem se potpuno)

Tako je Milose, i ja se setio odmah 12og decembra 2021 i u Va je tad bilo oko 25cm.. međutim to se otopilo za recimo manje od 48h.. Ne pamtim kad je bio snežan decembar, pa da to potraje bar 10ak dana, da minusi budu celodnevni itd...
Modeli nešto njuše tamo oko 22-23eg, ali to je jako daleko.. naravno, kako se bude približavao termin, to će veeovatno nestati...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11497 poslato: 10. Decembar 2023. u 12:55 »
A kakva je bila zima 18-19  :worthy: nažalost kao da idemo iz krajnost u krajnost...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11498 poslato: 10. Decembar 2023. u 14:20 »
A kakva je bila zima 18-19  :worthy: nažalost kao da idemo iz krajnost u krajnost...

Ma sve sto se ne beli bar mesec dana... znaci da padne, da zakove mraz posle toga bar 3 nedelje je krsh od zime... tako je bar meni... dosad se jos nista interesantno nije desilo, a ove povremene "dekoracije" od par sati uopste ne racunam...



Peta je merilo,



dvanaesta je bila solidna



sedamnaesta se primakla "standardu"

bar ovde kod mene...

no neko voli popa, neko popadiju, a neko popovu cerku, pa vi birajte ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11499 poslato: 10. Decembar 2023. u 15:46 »
Znači bukvalno širenje meteoroloških dezinformacija iz Londona..  :grin: