Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466181 puta)

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11540 poslato: 05. Januar 2024. u 16:37 »
Da, zaista deluje da se zima vraća ali što se padavina tiče, gledajući EC za Pančevo i okolinu, dobar tu deo odlazi na kišu na temperaturi od 3 do 10 stepeni. Nakon toga pad temperature i lagani prelzak u sneg. Ne znam, sve mi to deluje kao vlažna bljuzgetina na graničnim temperaturama. Vlažna i topla podloga, teško da mogu da budu preduslov za kvalitetan snežni prekrivač... :cf:
Možda sam nezahvalan i tražim dlaku u jajetu ali nekako mi je draže zimskih +10 stepeni nego bljuzga i vodurina na laganom plusu...

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11541 poslato: 05. Januar 2024. u 16:54 »
 ^^ nisam siguran da će to biti ta klasična situacija, svakako će propustiti u ponedeljak tokom dana, ali još su i dani kratki, delluje da je ono glavno rano ujutru i tu se skupljaju cm, kasnije teža akumulacija.A EC preteruje sa padavinama i kišom, GFS recimo sve vidi u obliku snega ovde, ali manje mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11542 poslato: 05. Januar 2024. u 16:55 »
Tesko tu bude vise od leprsanja pahuljica na minusu makar ovde ,dekorativni pokrivac je maksimum,a sa time tesko da cemo brojati mnogo ledene dane posle

Jos jedna ispala reklo bi se ali navikli smo...reko bi covek kad pogleda ciklon pasce minumum 20cm,ali corak... :morning:,sta li je sad fenovi  ili vukovi sa Karpata ne znam ali ne valja

Posle ima potencijala,ali znamo u sta se potencijali kod nas pretvore,svaka zima je manje vise ista i tu nema vise promena
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11543 poslato: 05. Januar 2024. u 17:01 »
Prvi problem, jednostavno kod nas nema dovoljno hladnoce, ako je sada skoro mesec dana sa temperturama 10 i vise stepeni iznad proseka, onda je za ocekivati da naidje period od 20ak dana sa temperaturom 10ak stepeni nizom od proseka.. A ovo zahladjenje je gek vraca u neki prosek

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11544 poslato: 05. Januar 2024. u 17:18 »
 ^^ Од почетка је било јасно да неће бити баш нешто много падавина са падом температуре. Макар нас модели нису навлачили на 20/30мм па вратили на 5/10 као што је знало да буде..  :D
Чак су и подебљали и ЕЦ 6з и  нови Икон 12з( макар за овај крај) сад ту има и целих 15мм у облику снега што ипак није баш занемарљиво. Мало по мало и та "главнина падавина" је померена и сада делује да би Срем, Мачва и  Бг са околином  могла и до неког солидног покривача. Гфс је ту најшкртији и у 12з излазу али и он мало подебљао мм у односу на прошли излаз..
Свакако тамо где буде био снег на тлу су за касније и већи изгледи за ледене дане и нешто јачи јутарњи мраз
« Poslednja izmena: 05. Januar 2024. u 17:28 risbo gr »

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11545 poslato: 05. Januar 2024. u 17:26 »
Tesko je pogadjati ali moglo biti 5 cm snega i u gradu  ^^
Ima mesta da se poporavi pokvari uz bice cist severac to je navretina fruske gore

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11546 poslato: 05. Januar 2024. u 17:37 »
5cm je dekorativno,onako za jednodnevni ugodjaj,to dobijemo manje vise svake zime,10cm je postao fenomen i ostace i dalje za ovaj deo Srbije :morning:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11547 poslato: 05. Januar 2024. u 17:43 »
Bljuzge i vodurine neće biti sigurno, a poprilično sam siguran i u snežni pokrivač. Što se tiče temperature, ovaj put nadmorska visina neće biti presudan faktor jer vrlo brzo temperatura pada u minus po svim slojevima.

Ne znam čemu toliki pesimizam, meni ovaj razvoj situacije miriše na najjaču zimu u poslednjih par godina.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.199
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11548 poslato: 05. Januar 2024. u 17:49 »
Tako je,samo pozitivno. Biće snega. Gfs kao i uvek najtopliji i ovaj put najsiromašniji.Icon onako ajde, Arpege najbogatiji snegom, ali ne znam koliko mu verovati.
Gem onako nije loš i znaš da te laže sa hladnoćom posle i večitim minusom, ali šta će čovek kad ga voli. Gem je čudo.
Čekaju se ukmo i EC.
Biće valjda tih 5 cm suvog snega.
Edit:Ukmo 12Z povećao i produžio sneg.Odlično.
« Poslednja izmena: 05. Januar 2024. u 18:10 man »
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11549 poslato: 05. Januar 2024. u 18:30 »
Vetar je severnih smerova čak kada je sve isto meni to daje prednost u odnosu na grad ali grad puno profitira od severnog pravca ..
Mozda i bude 10 ali ne na sancevima

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11550 poslato: 05. Januar 2024. u 20:14 »
Nadam se da je EC 12z bag.

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11551 poslato: 05. Januar 2024. u 20:26 »
Nadam se da je EC 12z bag.

I ja se iskreno nadam da je tako!
Videcemo ujutru.
Ali prvo da ispratimo 18Z GFS.


Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.199
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11552 poslato: 05. Januar 2024. u 21:06 »
Evo npr. Jma daje jake minuse 15 og i 16 og januara i sneg u južnoj polovini zemlje tada kada EC vidi proleće. Jedino EC vidi proleće za sada od 15 og.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11553 poslato: 05. Januar 2024. u 21:09 »
Ako vidi toplo bice toplo...

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11554 poslato: 05. Januar 2024. u 21:12 »
Evo npr. Jma daje jake minuse 15 og i 16 og januara i sneg u južnoj polovini zemlje tada kada EC vidi proleće. Jedino EC vidi proleće za sada od 15 og.

Ja bi JMA potpisao odmah! Ali ovaj EC kvari situaciju veceras....
Videcemo ujutru. Zivo me zanima sta ce biti ujutru!

Ako vidi toplo bice toplo...

Ne mora da znaci. Bas je dalek termin!
Ali ako postane takav trend....hmmmm....zeznuto!

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11555 poslato: 05. Januar 2024. u 21:18 »
Ec je i potvrdio ono sto sam pretpostavljao,dakle malo snezica u ponedeljak i utorak pahuljanje na severu,ko pobere juznije 10tak cm pod Ac ce ga drzati koji dan i onda jovo nanovo tata sa zapada se budi

Nadam se da cemo bar jedan ledeni dan da ubelezimo da spasemo zimu,utorak je mozda i jedini kandidat ovde

A mediji sto najavljuju polarne udare zime vejavice nzm...pa valjda ovo jeste zima  za nase novonormalno :cf:,takva vremena dosla
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11556 poslato: 05. Januar 2024. u 21:20 »
Е овај бљутави и одвратни ec увек поквари забаву са својим глупости ма. Ово кажем ја као неко ко обожава зиму и снег. Е овај Глупави ec је у већини случајева у праву. То кажем ако реално сагледам досадашње ситуације. Али можда ће ипак да омаши овај пут. Опет проговори зимољубац из мене

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11557 poslato: 05. Januar 2024. u 21:33 »
Просек је исти као и јутрос, тако да нема потребе толико да очајавајте  :grin: Макар за сад, једино ако оперативни повуче енсе за собом у наредним излазима   :)

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11558 poslato: 06. Januar 2024. u 10:57 »
Ovaj gfs sve uprska sad, nema minusa stabilnog u ponedeljak i sve manje padavina u obliku snega. Bas nas nece. Valjda ce deuga polovina januara da se bolje pokaze

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11559 poslato: 06. Januar 2024. u 13:10 »
Modeli lutaju ne mogu da predvidim situaciju
Sto se tice merenja snežnog pokrivača ima dve nove stanice oko novog sada ali je Rumenka zanimljiva posto je navetrini ne koliko i zapadni deo grada ali kada god bude sneg sada ili drugi put makar neke godine. Tu će se primecuvati razlika u odnosu na šanceve kada je vetar severnih pravaca .