Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1466121 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11680 poslato: 06. Februar 2024. u 13:20 »
Upravo sam obrisao sve novoregistrovane naloge koji su spamerski (20ak naloga koji su se registrovali danas i juče). Da bi se zaštitili od novih spamerskih naloga u narednom periodu uveo sam ručno odobravanje novoregistrovanih članova, tako da ću gledati da jednom nedeljno prođem kroz spisak i odobrim članove koje nisu spameri.

Ukoliko se desi da se pojave spam poruke to može biti neki nalog koji se registrovao ranije i nije bio aktivan. U tom slučaju da se Miloš, Dikile i ostali moderatori ne bi cimali da lovljenjem i brisanjem poruka, najbolje mi pustite poruku ili ovde ili na IG/FB/WA pa ću se ulogovati i obrisati nalog jer kada je stabilno vreme ili kada putujem obično jednom dnevno svratim na forum pa se desi da propustim nove spamere.

Kada obrišem nalog istovremeno brišem i sve poruke, tako da je znatno brže nego da ga neko od moderatora "lovi" po temama, a pošto je u pitanju spamerski nalog to su automatski botovi, što znači da neće prestati da piše dokle god ne bude obrisan nalog. :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11681 poslato: 06. Februar 2024. u 15:13 »
Ćao svima, sada ću da pobrišem sve novoregistrovane naloge, nadam se da neće "stradati" i neko ko nije spamer.

Udri bez milosti... zatvori registraciju na nedelju dve, pusti samo po 1 post u predstavljanje novih clanova... kad kazu dobar dan ja sam taj i taj, dolazim odatle, pustaj... i generalno svi sa po jedan, dva posta bi trebalo da budu pod restrikcijom jer bratija/skripte upadaju i na stare naloge sa slabim siframa...

Stefaneee... "bazeen!"  :laught: :D

(svaki admin ima svoj tajni "kod")  8)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11682 poslato: 06. Februar 2024. u 20:27 »
Udri bez milosti... zatvori registraciju na nedelju dve, pusti samo po 1 post u predstavljanje novih clanova... kad kazu dobar dan ja sam taj i taj, dolazim odatle, pustaj... i generalno svi sa po jedan, dva posta bi trebalo da budu pod restrikcijom jer bratija/skripte upadaju i na stare naloge sa slabim siframa...

Stefaneee... "bazeen!"  :laught: :D

(svaki admin ima svoj tajni "kod")  8)
Браво колега Софроније. Бриши те ботове. Можда је неко од стране референтних метеоролога платио да нам нападу форум? Знате РХМЗ је издао месечни прогнозу и већ сада дебело погрешили. А судећи по материјалу доступном прогностичарском до 20 фебруара ништа од пахуља које је рхмз распршио!
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11683 poslato: 06. Februar 2024. u 23:22 »
Evo me, odustao sam. Tražim najsnežnije mesto na planeti da se tamo preselim. Dosta je bilo 40+ godina patnje.

https://www.facebook.com/share/r/hms7vud6iUQwPY6v/?mibextid=14AR8G

Selim se u Japan.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11684 poslato: 07. Februar 2024. u 14:38 »
Pozdrav ljudi, pratim vas već 6 godina i želela sam da doprinesem svojevremeno nekim slikama ali nisam se snašla, no sad imam valjan razlog da vam pišem. Pre svega da vam uz zahvalnost ukazem na to da ste svojim detaljnjim, argumentovanim i pre svega nesenzacionalistickim pisanjem pomogli da prestanem da se plasim grmljavine. Ja sam od onih što se manje boje u koliko više znaju. Pa sad, i ako vam je zamro forum kao što sam više puta videla da se žalite, da znate da i dalje radite kvalitetnu stvar!  :D A glavni razlog pisanja je taj da bih volela vaše misljenje i iskustvo( ako ga imate) o snegovima van granice naše zemlje (jer sam od njih digla ruke), konktretno, Bad Kleinkirchheim me zanima, početak marta. P.S. Ako nije ovde mesto temi, slobodno prebacite. Poz!

Pozdrav Ana i dobro nam došla!  :tu: Termin početka marta je baš jako dalek, tako da nas sve podseti negde krajem februara pa ćemo imati nešto i da kažemo, ovako sada zaista ne vredi  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže AnaNs

  • Poruke: 3
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11685 poslato: 08. Februar 2024. u 14:02 »
Pozdrav Ana i dobro nam došla!  :tu: Termin početka marta je baš jako dalek, tako da nas sve podseti negde krajem februara pa ćemo imati nešto i da kažemo, ovako sada zaista ne vredi  :confused:
Hvala! Znam da je daleko u smislu prognoze, više sam mislila budući da ovde ima puno snegoljubaca, možda se neko i skijanjem bavi ili posećuje Alpe da vidi snega  :rofl:
Dakle, informisana pretpostavka je ono na šta sam ciljala, sve više od toga bi bilo nerealno  :)

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11686 poslato: 09. Februar 2024. u 05:26 »
Па ништа. То је то и за ову зиму. Нема ту више могућности за неку праву хладноћу. Календар ради своје. Све у свему по мени оцена за зиму два минус. Беше ту нешто мало хладноће у јануару али ипак далеко од оног што сам ја очекивао. Два изузетно топла периода крајем децембра и овај сад су тотално уништила ову зиму. Дакле још једна зима испод мојих очекивања  Али не губим наду. Кад год ме разочара овако зима имам једну утеху. Има само неке теоретске шансе да наредна буде боља :D Нада умире последња

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11687 poslato: 09. Februar 2024. u 07:27 »
Tako je, izgleda da je sve takO. Jutarnji gfs okreće na toplije dane i od sredine naredne nedelje. Za mene zima traje do 7 aprila ali to tada i nije zima nego smrt za voće, ovo što je bilo dosad je naravno ispod svih očekivanja, Leskovac nije dosad imao čak ni dvocifreni minus, prošle zime ga je bilo, dobro ove zime smo imali rhmz-ovih 6 cm. snega (gde li su ga izmerili neznam) prošle zime sneg samo 1 cm. ali smo imali više hladnijih dana. Ocena, zbog ona dva blatnjava snega jedva 1+ inače da toga nije bilo bio bi kec ko bandera.

2016 ko zna možda se i sada u nastavku nastavi isto vreme.

« Poslednja izmena: 09. Februar 2024. u 07:58 dejca »
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže D.i M.e

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Велики Шиљеговац
    • Време у Србији
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11688 poslato: 10. Februar 2024. u 12:19 »
Sve su veće šanse da jug i istok Srbije dobiju obilnu kišu početkom naredne sedmice.

За пар дана дођосмо до скоро потпуног укидања падавина. А таман сам све испланирао и спремио. У великој сам дилеми шта сада да радим, ако погрешно проценим, може да ме много, много скупо кошта промашај...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11689 poslato: 10. Februar 2024. u 13:52 »
Ono što je sigurno da nema veće količine padavina kao što je izgledalo da će biti pre par dana. Nešto više padavina može biti na krajnjem jugoistoku Srbije.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Van mreže David01

  • *
  • Poruke: 301
  • Starost: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11690 poslato: 11. Februar 2024. u 11:54 »
Овај фебруар је озбиљан кандидат да по топлоти надмаши онај из 2016. Не може овако довека чак и у новонормалном. Још од јула је константно топлије или знатно топлије од просека уз понеку хладну недељу. Али добро сада иде за месец дана период године када се последњих година најчешће и најдуже одржавају поставке које нам доносе хладно време. :facepalm:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.257
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11691 poslato: 11. Februar 2024. u 12:53 »
Nije da nije vec vidjen ovakav februar i zima u "novonormalnom" dobu,u poslednjih 12 godina je manje vise svaki takav izuzev 2018 svi ostali su bili iznadprosecni manje ili vise,ali to je vec navika postala...jedino sto su planine cini mi se bas tanke ove godine sto se snega tice

Ono sto je do sad nevidjeno je da je bar u Novom Sadu svaki mesec od avgusta prosle godine  iznad proseka temperaturno, i to novonormalnog proseka dakle 1991-2020,a i avgust pa i jun pre toga su bili u kategoriji "normalno" za novonormalni prosek,ali su oba meseca bili u pozitivnoj devijaciji znaci blize toplom nego hladnom(ako se ne varam)

Dakle ovo je 9ti(a i  za prosli maj nisam siguran)mesec koji je iznadprosecno topao u odnosu na "novonormalni prosek"

Dobrodosli smo  u "Novo novonormalno doba" :hot: :sun: :beach:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11692 poslato: 11. Februar 2024. u 13:24 »
Možda je ono što sam pisao u temi "Aktuelne vrem. prilike" ipak prikladnije za Meteo-chat:

Ubedljiv nov rekord za maks. temperaturu u Evropi: 56°C u Kuršumliji  :rofl:... decimale će odlučiti da li će biti oboren svetski rekord (56.7°C koji je zvanično priznat od WMO, neka merenja sa temp. preko 57°C nisu zvanično priznata).
Ako koza laže, rog ne laže - evo slikice sa sajta referentne ustanove sa punom odgovornošću...



U Beogradu je u poslednjih sat vremena pretežno oblačno uz povremenu slabu kišu mestimično a temp. je oko 18°C već 3 sata tj. od 10h do sada (13.15h)...
U nekim delovima grada moguć je i vrlo kratak pljusak dok ovo pišem i gledam oblake...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11693 poslato: 12. Februar 2024. u 20:43 »
Covek se uci dok je ziv.
Ove zime sam naucio da nema svrhe pratiti indekse koji navodno imaju uticaj na prognozu vremena, NAO, AO, MJO, PV, itd...
Kada citam o njima ili slusam ljude koji se bave istim zapitam se kako napolju nije pola metra snega uz debeli minus jer je sve savrseno i poklopilo se za hladnu zimu.  :confused:
Evo najavljuju je negde od sredine decembra, te sad ce, te oko Bozica, posle NG, evo je u trecoj dekadu januara, samo sto nije pocetkom februara, posle "Valentine's day", kad udari pocetkom marta...i tako ce dogurati do prvog maja.  :rofl:

U medjuvremenu izgori pola sveta od toplote ali bukvalno!
Da se nadovežem na ovu tvoju poruku dragi kolega Ciklon u prigodnoj temi.

Da izvine ovaj narod, da jede govna govnana (Islandsko-Skandi minimum) i on  i NAO AO MJO JBT JBM PRP PRC BIC indeks i ostala sranja nek se teraju u tri lepe... !!!!!!
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 492
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11694 poslato: 14. Februar 2024. u 08:08 »
Овај фебруар је озбиљан кандидат да по топлоти надмаши онај из 2016. Не може овако довека чак и у новонормалном. Још од јула је константно топлије или знатно топлије од просека уз понеку хладну недељу. Али добро сада иде за месец дана период године када се последњих година најчешће и најдуже одржавају поставке које нам доносе хладно време. :facepalm:

Tako je, doslovno, najdoslovnije nikada do ove zime nisam iskljucio grejanje u februaru - zivim u stanu, evo vec 7 dana kako su mi TA peci ugasene i u stanu je 18-19 stepeni, sto je meni ok temperatura s ozbirom da ne volim pretoplo.

Ovo je doslovno postala klima kao da smo u Solunu.

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 224
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11695 poslato: 14. Februar 2024. u 21:16 »
Kojeg decembra je zabelezen taj ledeni dan?
Evo da ti pomognem, link za Sombor. https://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=13160&ndays=31&ano=2023&mes=12&day=31&hora=15&ord=REV&Send=Send

Mada delimicno si u pravu, cuvena somborska mikroklima je odradila svoje. U brojkama 17 dana sa tmax>10C i 1 dan sa zabelezenim sneznim pokrivacem od 3cm.
Računao sam 9.decembar kao ledeni dan,ali ipak je i tad malo prešlo 0oC.
Da,Sombor i okolina imaju svoju mikroklimu.Recimo,1.i 2.decembra je bilo znatno hladnije nego u ostatku Srbije.
Ovo sam pisao 9 januara. Imali smo epsku priliku tada nismo je iskoristili...
A ova zima je definitivno završena što se mene tiče. Više nema nikakve nade za zimu. Ipak zbog onog hladnog talasa i ledenih dana, jer prošle zime mi na severu nismo ni imali ledene dane, ovoj zimi dajem ocenu 2-.Nije za keca, zaličilo je na zimu jedno vreme. Dakle ocena 2-.
Prošle zime je bio 1 ledeni dan u decembru,a ove dva ili eventualno tri u januaru.
Овај фебруар је озбиљан кандидат да по топлоти надмаши онај из 2016. Не може овако довека чак и у новонормалном. Још од јула је константно топлије или знатно топлије од просека уз понеку хладну недељу. Али добро сада иде за месец дана период године када се последњих година најчешће и најдуже одржавају поставке које нам доносе хладно време. :facepalm:
Nažalost,ne može.I opet će se taj niz verovatno prekinuti u najgore moguće vreme.

Van mreže koleZmn

  • *
  • Poruke: 159
  • Lokacija: Zemun
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11696 poslato: 14. Februar 2024. u 23:42 »
i moj jedini hobi polako nestaje , a to je praćenje vremenskih prilika i neprilika, kad je zima volim da bude zima kad je leto volim da bude leto, kako stvari stoje zime kod nas više nema i nemam šta da pratim, ovo laprdanje s oproštenjem modela , ne znam ni zašto verujem u prognoze koje su na dalji period ( tipa 3,4 dana unapred i duže) ne znam dal su pre bolje pogađali ili je bilo uvek isto... onaj gfs pratim, kolko su puta ove godine davali u nekoj daljoj prognozi neke zimske idile.... al dobro ako ništa imamo makar prelep zagađen zimski vazduh... ne mogu da prodišem do proleća.... nekad sam voleo zimu a sad... voleo bih da je preskočim i ponovo se vratim na proleće... dal je ovo prolazno ili nije ne znam... nadam se da će u mojoj karijeri biti bar još makar 4,5 pravih zima, nadam se da ne preterujem s obzirom da imam 26 godina   :D ... i takođe htedoh pitati gde mogu da pročitam malo više o prognozi pošto sam totalni amater iako od malena pratim radarske slike i te prognoza modele, al kad čitam vaše poruke u prognozama i to (atlantik, buktanje itd)  još mi nije jasno a vidim da dosta vas bolje zna prognozu unapred neki period nego što daju ostale prognoze i modeli... hoċu malo da unapredim znanje , da znam šta da gledam i gde da gledam  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11697 poslato: 15. Februar 2024. u 08:57 »
Danas je Sretenje... U narodu se veruje da se danas srecu zima i leto... Pitam se u ovom novonormalnom sta se srece?
Najorginalniji odgovor, nagrada 2 dana u banji Rusanda sto finansira jedan nas clan iz okoline te banje  :rofl:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11698 poslato: 15. Februar 2024. u 10:53 »
Cek', sta je to "novonormalno"? Odakle to dolazi, a sve se cesce cuje? I sta pedstavlja? Ima li neka definicija? Ovako lici na neku medijsku vragoliju koja je polako usla u govor tj. zargon. Nesto kao "novogovor" nekad u Hrvatskoj, da ne kazem silovanje govora.  :confused:

Mecka je ovde videla senku, uplasila se i pobegla nazad, znaci jos sest nedelja zime  8)

Ima zaista jedna koja se motala oko jezera kudrec pa je snimljena video nadzorom  :thumbup:

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11699 poslato: 15. Februar 2024. u 12:21 »
Sofro novonormalno je nenormalno ali se toliko puta u poslednjih 10-12 godina ponavlja da je postalo normalno.
Sto se tice mecke ti imas pogresne informacije ove beogradske se maju po zoo vrtu ko da je maj...
https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3837326-medved-u-beogradu-se-nije-uplasio-svoje-senke-na-sretenje-napolju-je-od-5-ujutru-bice-topla-zima

Ali sta sam hteo reci propustatas sustinu... Sustina je odgovoriti sta se danas srece.... I lep vikend u banji R  :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm