Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1473910 puta)

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11760 poslato: 02. April 2024. u 08:31 »
Sunčano i vedro, za razliku od prethodna 2 dana.
Vidim da su i ovde neki članovi pisali za juče i prekjuče da je mutna atmosfera zbog čestica "peska" iz Sahare, a opet vidim ljude po društvenim mrežama kako ne daju sebi za pravo da ih ovi sa RTS nazivaju budalama pričajući im istu priču kako je "saharski pesak".
Pišu ljudi svuda po interntu da su avioni u subotu po vedrom nebu pravili O i X i da je posledica toga sutradan bilo zamućeno, jer nas truju. Moje mišljenje je da tu priču oko saharakog peska mogu deci da prodaju dok ne krenu u školu, ali možda ja pričam samo koliko znam, a ne znam? Uglavnom te obrise po nebu u subotu sam i ja pratio, i zaista je bilo iks oks po vedrini onoj..

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11761 poslato: 02. April 2024. u 08:50 »
Kada neko iz "Institucije" sa slikom direktora na svakoj strani, usred noci napise ovako nesto:

(obezbedite zivote i imovinu... kao nuklearni oblak da se siri...)


onda ne cudi kad misle da je saharski pesak nesto iz aviona sto prskaju sa 10 km visine igrajuci x/o ...
dve strane iste medalje.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Dragan11

  • *
  • Poruke: 232
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11762 poslato: 02. April 2024. u 09:17 »
A čime nas to prskaju, ko to radi i zašto? Normalno je da kad je vedar dan ima tragova aviona na nebu, sto se tiče saharske prašine, videla se čak i na satelitskom snimku. Ljudi vole da prave senzacije i teorije zavere od svega.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11763 poslato: 02. April 2024. u 09:51 »
Leto krajem sedamdesetih, na raspustu u Bosnjanu, tamo blizu Krstivoja, lezim na padini i blejim u nebo dok cuvam ovce u Baba Rosinom Potoku... na nebu citava abeceda za avionima... najcesce cirilicno i latinicno S/C... danas je avio saobracaj ustostrucen tako da verovanto ima i citavih sastava...  :grin:

Ako se secam geografije dobro, saharski pesak obicno putuje preko atlantika i "hrani" amazonske prasume... ovde se nadje kad vetrovi na visini okrenu pravac.

Prskanje iz aviona je posebna prica... skoro komsija koji tvrdo veruje u to nije danima mogao da ode u selo i oprska voce od monilije... zbog vetra... Pa kako onaj sa deset km uprkos svim vetrovima pusti to sto ima na odredjeno mesto, a prskalica sa 5 cm ne moze vocku da pogodi  :/ Daleko bi logicnija prica bila da se nesto sipa u benzin/dizel i automobili to lepo "raznesu"... mnogo verovatnija prica ali ipak je avion nesto nedohvatljivo, nesto izmedju dva sveta, nesto nedokucivo vecini, pa verovatno otuda i ta prica...  :)

Tesko da bi iko skrljao toliko para sto ni poljoprivredna avijacija namenjena za te stvari ne moze da postigne... no, sve smo to daavno prepricali ovde... neka za neku drugu temu...



------------------------


Prezivesmo nocas nekako, bilo je gadno, duvao je vetar, bogami poletela je i poneka kesa i papir... ali sacuvasmo "zivote i imovinu"

Topla noc jako, do ponoci je bilo preko 20, ali onda je pocelo da opada... Tmin 11.9, bilo nesto kise, ne verujem da je bila merljiva kolicina, nije ni crep okvasilo...

Jutro suncano, nebo kristalno plavo...

Takt 18.7 C  :tu:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11764 poslato: 02. April 2024. u 09:58 »
 Nekada davno je ovaj forum bio mesto gde se vodila ozbiljnija diskusija o temama vezanim za meteorologiju, mnoge korisne stvari su se mogle pročitati o procesima u atmosferi zasnovane na naučnim činjenicama, od mikro do globalnih razmera.
U poslednje vreme kao da je glavnu reč preuzela struja koja sa negodovanjem, čak i podsmehom gleda na globalno zagrevanje i klimatske promene na koje sva objektivna osmatranja i prognoze klimatoloških modela ukazuju. A sada su još počele da se pominju i ove ekstremnije teorije o kojekakvim zaprašivanjima, HAARP-ovima i čemu sve. Ljudi koji su nekada davno pisali neke pametne i korisne stvari na ovom forumu su ili otišli ili odustali od prevelikog angažovanja. Opšti kvalitet pisanja je došao do tog nivoa da se zapitamo da li je ovo uopšte meteorološki forum više, i da li vredi trošiti svoje dragoceno vreme na pisanje ovde..

Sunčano je uz dobru vidljivost,  13°C. Popodne očekujem konvektivne razvoje uglavnom severnije. Nije ni bitno više.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11765 poslato: 02. April 2024. u 10:55 »
Nekada davno je ovaj forum bio mesto gde se vodila ozbiljnija diskusija o temama vezanim za meteorologiju, mnoge korisne stvari su se mogle pročitati o procesima u atmosferi zasnovane na naučnim činjenicama, od mikro do globalnih razmera.
U poslednje vreme kao da je glavnu reč preuzela struja koja sa negodovanjem, čak i podsmehom gleda na globalno zagrevanje i klimatske promene na koje sva objektivna osmatranja i prognoze klimatoloških modela ukazuju. A sada su još počele da se pominju i ove ekstremnije teorije o kojekakvim zaprašivanjima, HAARP-ovima i čemu sve. Ljudi koji su nekada davno pisali neke pametne i korisne stvari na ovom forumu su ili otišli ili odustali od prevelikog angažovanja. Opšti kvalitet pisanja je došao do tog nivoa da se zapitamo da li je ovo uopšte meteorološki forum više, i da li vredi trošiti svoje dragoceno vreme na pisanje ovde..

Kao i u većini drugih stvari koje nas okružuju banalnost, površnost, neznanje i još štošta loše nas nažalost polako plavi i ovde.
Forumi su generalno izgubili onu ulogu koju su imali pre 10-15 godina. Pojeli su ih društvene mreže.
S druge strane baš zbog toga što su DM uradile sadašnjici puno lošeg forumi bi mogli ostati zdrava ostrva u ovom poludelom NET svetu.
Nažalost kod nas na SM forumu se oseća to osipanje kvalitetnih tekstova pa čak i dnevnih izveštaja.
Imamo problem i sa članstvom koje nije baš u nekom zavidnom broju. Očigledno današnje generacije ne privlače ovakve teme koje nemaju u sebi skandale i sve ono što se nudi na DM.
Mnogo mladih generacija je uništeno a nažalost to se nastavlja u nedogled. Nekim strukturama moći to očigledno odgovara i neće se to tako lako zaustaviti.

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11766 poslato: 02. April 2024. u 10:56 »
Šomi, pa ima veze sa meteoroligijom, konstatovao sam samo, zašto bi bilo ko lično shvatao moj komentar, tako sam ja bar doživeo tvoj?
A i ti ljudi što su otišli sa foruma, ko sam ja ili ti da zalaziš u to, i kakve to veze ima sa mnom, i šta si time hteo da kazeš? Oprosti, možda sam poglup pa ne shvatam.
A što se tiče znanja tvog, plemenito ga udeli meni kao simpatizeru meteorologije, kako da ja poverujem da su to čestice saharskog peska..mislim ako imaš volju i znanje..
Možda je samo koincidencija da lete avioni subotu ( i onaj na 5.500m iznad mog grada, kao digao GS Migove zbog toga) a već u nedelju da je zamućeno onako.. možda je i teorija zavere, da ne davim ali mogu da nabrojim još minimum 5 "teorija zavere" koje su istinite samo se ćuti o tome..  :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11767 poslato: 02. April 2024. u 11:19 »
Iskreno, ja potpuno istu vrstu ospi dobijem i od chemtrailsa i od globalnog zagrevanja/kuvanja/lozenja...

I gospoja sa radara koja poziva ljude da sacuvaju zivote i imovinu od prolaska fronta i ovi sto su uspeli da ih oprskaju necim sa 10km...

"Nauka" se obrukala sa koronom i odbila i ono malo ljudi sto bi mozda poverovalo u nesto... pa bila je i ona smesna lagarija tzv prof koji je "objasnio" kako suva podloga tesko upija vodu... a druga strana samo koristi "poklone" i zicere...
I jedni i drugi jasu na strahu...
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.837
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11768 poslato: 02. April 2024. u 12:02 »
Nekada davno je ovaj forum bio mesto gde se vodila ozbiljnija diskusija o temama vezanim za meteorologiju, mnoge korisne stvari su se mogle pročitati o procesima u atmosferi zasnovane na naučnim činjenicama, od mikro do globalnih razmera.
U poslednje vreme kao da je glavnu reč preuzela struja koja sa negodovanjem, čak i podsmehom gleda na globalno zagrevanje i klimatske promene na koje sva objektivna osmatranja i prognoze klimatoloških modela ukazuju. A sada su još počele da se pominju i ove ekstremnije teorije o kojekakvim zaprašivanjima, HAARP-ovima i čemu sve. Ljudi koji su nekada davno pisali neke pametne i korisne stvari na ovom forumu su ili otišli ili odustali od prevelikog angažovanja. Opšti kvalitet pisanja je došao do tog nivoa da se zapitamo da li je ovo uopšte meteorološki forum više, i da li vredi trošiti svoje dragoceno vreme na pisanje ovde..

Sunčano je uz dobru vidljivost,  13°C. Popodne očekujem konvektivne razvoje uglavnom severnije. Nije ni bitno više.

Tačno tako.


Neka neko od admina prebaci u "chat"

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11769 poslato: 02. April 2024. u 12:52 »
Šomi, pa ima veze sa meteoroligijom, konstatovao sam samo, zašto bi bilo ko lično shvatao moj komentar, tako sam ja bar doživeo tvoj?
A i ti ljudi što su otišli sa foruma, ko sam ja ili ti da zalaziš u to, i kakve to veze ima sa mnom, i šta si time hteo da kazeš? Oprosti, možda sam poglup pa ne shvatam.
A što se tiče znanja tvog, plemenito ga udeli meni kao simpatizeru meteorologije, kako da ja poverujem da su to čestice saharskog peska..mislim ako imaš volju i znanje..
Možda je samo koincidencija da lete avioni subotu ( i onaj na 5.500m iznad mog grada, kao digao GS Migove zbog toga) a već u nedelju da je zamućeno onako.. možda je i teorija zavere, da ne davim ali mogu da nabrojim još minimum 5 "teorija zavere" koje su istinite samo se ćuti o tome..  :)


Stvarno mi je čudno da je tako teško shvatiti kako to do nas dolazi Saharski pesak. Nije ni prvi ni poslednji put takva situacija.
Evo kolega Dikile je to vrlo jednostavno pokazao na snimku.

https://youtube.com/shorts/jcedfpgZ64g?si=NUMQ8UUWu3VPicVv

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11770 poslato: 02. April 2024. u 13:05 »
Stvarno mi je čudno da je tako teško shvatiti kako to do nas dolazi Saharski pesak. Nije ni prvi ni poslednji put takva situacija.
Evo kolega Dikile je to vrlo jednostavno pokazao na snimku.

https://youtube.com/shorts/jcedfpgZ64g?si=NUMQ8UUWu3VPicVv

To se citavo jedna rasprava medj' obicnim svetom razvila... Dikilova karta je kao neke formacijske i frontovske pozicije u ratu za obicnog laika... neko je hteo da doda na ubedljivosti i naveo kolicinu peska u tonama... i tu citava prica pada u vodu... kazu jutros na pijaci i okolo nje "ahaaaa... bas su izracunali u tonu koliko ima peska... lazu dzukele..." i to ne bas priglupi korisnici SN i teorija zavera...

Kredibilitet je urusen trajno cini mi se, a raznorazni likovi tipa Keri/Gejts koji guraju nos tamo gde im nije mesto i koji nisu nista bolji od pijacnih laika palanackih samo dodatno uvlace sve u kaljugu i deskridituju i ono je zaista nepobitna istina... Prodju kolima niz prasnjav seoski put i toliko se digne cuda da moras i auto i sebe temeljno da ribas... ali tu nema nista misticno... mistican je avion u kome neke sandjame nesto rade ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.204
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11771 poslato: 02. April 2024. u 13:36 »
 Метеорологија је постала као нека врста полу религије/демократије.У данашње време свако ће да верује у нешто са свим интернет садржајем који је лако доступан за сваког од нас. За час убеде човека у неку од теорија 😬 Поједини метеоролози су изгубили кредибилитет и народу понајвише услед утицаја и пенапумпавања изјава које дају медијима, доста ствари се изврћу а као резултат имамо то што имамо 👍
Да не буде све у офф после претежно ведрог јутра , малопре попрскала и кишица на кратко, претежно облачно. Ноћас уз фронт тек 1мм


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.853
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11772 poslato: 02. April 2024. u 14:42 »
Šta očekivati od naroda koje za sve svoje neuspehe traži krivce u drugima. Sto se tiče konkretno ove situacije sada. Sve je počelo sa subotom popodne kada su se na onako plavom nebu popodne pojavili tragovi aviona. Za to su se stekli uslovi kako zbog strujanja, tako i zbog dovoljno vlage u slojevima leta aviona da se vodena para kondenzuje i duže održi. I onda su došli nedelja i ponedeljak sa sivilom. Na sve to po društvenim mrežama ima raznih likova koji lupaju gluposti. Jedan je čak izjavio da se deca ne izvode napolje dok ovaj ,,otrov" ne prođe. Uključite u to ove kvazi televizije koje su nikle kao pečurke posle kiše i eto vam propasti.

Džabe se borimo sa vetrenjačama. Ja sam došao u situaciju da mi neki nebitni likovi govore kako lažem i obmanjujem ljude. I sve to bez ikakvog argumenta. Kada probam još jednom da im na lep način objasnim, onda krenu sa vređenjem i najgorim mogućim psovkama. Ne vredi, 90% ljudi veruje da je sve ovo veštački. Izgleda kao da su avionima transportovali pesak i sipali ga namerno nad Srbijom da nas potruju. To je mozak našeg prosečnog građanina.

Normalnost je u ovom društvu postala bolest.
Izmeni poruku

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11773 poslato: 02. April 2024. u 14:58 »
Prebacio sam poruke ovde da ne bismo "gušili" aktuelne vremenske prilike.

Šomi, pa ima veze sa meteoroligijom, konstatovao sam samo, zašto bi bilo ko lično shvatao moj komentar, tako sam ja bar doživeo tvoj?
A i ti ljudi što su otišli sa foruma, ko sam ja ili ti da zalaziš u to, i kakve to veze ima sa mnom, i šta si time hteo da kazeš? Oprosti, možda sam poglup pa ne shvatam.
A što se tiče znanja tvog, plemenito ga udeli meni kao simpatizeru meteorologije, kako da ja poverujem da su to čestice saharskog peska..mislim ako imaš volju i znanje..
Možda je samo koincidencija da lete avioni subotu ( i onaj na 5.500m iznad mog grada, kao digao GS Migove zbog toga) a već u nedelju da je zamućeno onako.. možda je i teorija zavere, da ne davim ali mogu da nabrojim još minimum 5 "teorija zavere" koje su istinite samo se ćuti o tome..  :)

Nema potrebe za bilo kakvim padanjem u vatru i prebacivanjem diskusije na neki lični nivo. Mene jeste tvoja poruka podstakla da napišem ono što mislim o stanju na forumu mesecima, pa i godinama unazad, tako da moja poruka nije bila direktan odgovor na tvoju. Boce je sve to potvrdio i lepo opisao u poruci iza moje, a u međuvremenu i Risbo i Dikile i sa svime što su napisali se slažem od reči do reči.
Ukratko, suština je da se ovde na forumu oduvek borimo protiv raznoraznih teorija koje su direktan atak na našu nauku i moju profesiju. Ako postoje jasno dokazivi naučni osnovi kako nastaju kondenzacioni tragovi aviona u atmosferi, kako se transportuju pustinjski pesak i prašina do umerenih širina... pa na kraju krajeva i kako nastaju vremenske nepogode koje su i najčešći predmet svakojakih teorija, kako onda bilo koji samozvani stručnjak sa youtube-a ili fejsbuka daje sebi za pravo da postavlja neke nove teorije o nastanku svega navedenog koje nemaju dodira sa zvaničnom naukom. Ja sam nekada ulazio u "donkihotovske" borbe po društvenim mrežama gde sam branio svoju nauku, ali kad sam shvatio da neću ničije pogrešno mišljenje pomeriti ni za 1mm, u potpunosti sam se sa meteo diskusijama povukao na ovaj forum kao poslednju oazu neke zdravije diskusije. I zato mi je teško palo kad vidim da se taj maligni uticaj sa društvenih mreža i youtube-a počeo prenositi i ovde, na forum koji i bez toga lagano odumire iz godine u godinu, ali se nekim čudom ili entuzijazmom još retkih pojedinaca drži u životu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11774 poslato: 02. April 2024. u 15:11 »
Svi smo pomalo poludeli i to je i početak i kraj zaključka i diskusije...Od 2020. mi se čini sve se promenilo...
Stvarno ovaj  forum se drzi zbog entuzijazma nekoliko osoba... A ove teorije zavere ne treba shvatati ozbiljno...svako ima svoje misljenje...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.629
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11775 poslato: 02. April 2024. u 15:31 »
Dovoljno je pogledati da su iste persone stručnjaci za vakcine, 5G, avione koji oprašuju, itd itd... Šta je tu je, samo se ne bih složio da 90% ljudi veruje u sve to, samo su takvi ljudi glasni...


Što se tiče globalnog zagrevanja, ne bih to stavio u isti koš sa teorijama zavera... jeste jasna podudarnost skoka temperature na globalnom nivou i porast zastupljenosti gasova staklene bašte u vazduhu, ali ipak teza da mi temperature merimo samo poslednjih najviše ~200godina i dalje stoji, to je činjenica, tako da se tu da raspravljati.


To je ukratko i moje viđenje situacije, tačka gledišta nam je veoma skromna, ali ono malo što uspevamo da vidimo je jasno - ljudske aktivnosti doprinose povećanju globalne temperature.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.159
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11776 poslato: 02. April 2024. u 17:43 »
Nekada davno je ovaj forum bio mesto gde se vodila ozbiljnija diskusija o temama vezanim za meteorologiju, mnoge korisne stvari su se mogle pročitati o procesima u atmosferi zasnovane na naučnim činjenicama, od mikro do globalnih razmera.
U poslednje vreme kao da je glavnu reč preuzela struja koja sa negodovanjem, čak i podsmehom gleda na globalno zagrevanje i klimatske promene na koje sva objektivna osmatranja i prognoze klimatoloških modela ukazuju. A sada su još počele da se pominju i ove ekstremnije teorije o kojekakvim zaprašivanjima, HAARP-ovima i čemu sve. Ljudi koji su nekada davno pisali neke pametne i korisne stvari na ovom forumu su ili otišli ili odustali od prevelikog angažovanja. Opšti kvalitet pisanja je došao do tog nivoa da se zapitamo da li je ovo uopšte meteorološki forum više, i da li vredi trošiti svoje dragoceno vreme na pisanje ovde..


Lepo si ovo napisao druže, to je i moj utisak. Pritom ne kažem ovo misleći da moje poruke oplemenjuju forum, ili da su na bilo koji način vrednije od bilo kog člana foruma, ali se barem trudim da ne podsmevam/kontriram stavovima i željama drugih, i da podaci koje postavljam više budu objektivni nego subjektivni.

Ne kažem da forum treba da ima vojni režim - da sve treba da bude striktno ili profesionalno pa da se tako izgubi opuštena atmosfera i draž pisanja na forumu i povezivanje s ljubiteljima vremena, i onako je broj novih i aktivnih članova relativno mali, ali bi ipak valjalo kolko-tolko obratiti pažnju da se ne ide u pravcu nepoštovanja ovog foruma, nauke i neistomišljenika.


Šta očekivati od naroda koje za sve svoje neuspehe traži krivce u drugima. Sto se tiče konkretno ove situacije sada. Sve je počelo sa subotom popodne kada su se na onako plavom nebu popodne pojavili tragovi aviona. Za to su se stekli uslovi kako zbog strujanja, tako i zbog dovoljno vlage u slojevima leta aviona da se vodena para kondenzuje i duže održi. I onda su došli nedelja i ponedeljak sa sivilom. Na sve to po društvenim mrežama ima raznih likova koji lupaju gluposti. Jedan je čak izjavio da se deca ne izvode napolje dok ovaj ,,otrov" ne prođe. Uključite u to ove kvazi televizije koje su nikle kao pečurke posle kiše i eto vam propasti.

Džabe se borimo sa vetrenjačama. Ja sam došao u situaciju da mi neki nebitni likovi govore kako lažem i obmanjujem ljude. I sve to bez ikakvog argumenta. Kada probam još jednom da im na lep način objasnim, onda krenu sa vređenjem i najgorim mogućim psovkama. Ne vredi, 90% ljudi veruje da je sve ovo veštački. Izgleda kao da su avionima transportovali pesak i sipali ga namerno nad Srbijom da nas potruju. To je mozak našeg prosečnog građanina.

Normalnost je u ovom društvu postala bolest.
Izmeni poruku


Метеорологија је постала као нека врста полу религије/демократије.У данашње време свако ће да верује у нешто са свим интернет садржајем који је лако доступан за сваког од нас. За час убеде човека у неку од теорија 😬 Поједини метеоролози су изгубили кредибилитет и народу понајвише услед утицаја и пенапумпавања изјава које дају медијима, доста ствари се изврћу а као резултат имамо то што имамо 👍
Да не буде све у офф после претежно ведрог јутра , малопре попрскала и кишица на кратко, претежно облачно. Ноћас уз фронт тек 1мм

Mnogo mladih generacija je uništeno a nažalost to se nastavlja u nedogled. Nekim strukturama moći to očigledno odgovara i neće se to tako lako zaustaviti.

Ovo je dublja pozadina priče koja se već godinama uspostavlja u svetu i koja je duboko pustila korene u svim segmentima društva i starosnim dobima. Sve teži u banalnost, površnost, instant popularnost, svako danas ima "uticaj" i pravo da redovno masama izlaže svoje mišljenje, a da pritom nema nikakvog obrazovanja na temu o kojoj govori. Meteorologija je samo jedna od oštećenih. Potpuno je u redu imati stav po raznim pitanjima, ali je štetno kada se mišljenja koja nemaju nikakvog osnova ili su pogrešna, pogotovo po važnim društvenim pitanjima, "agresivno" nameću drugima, ili se diskredituju oni koji se ne slažu s tim a imaju znanja na tu temu.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11777 poslato: 02. April 2024. u 19:00 »
Dovoljno je pogledati da su iste persone stručnjaci za vakcine, 5G, avione koji oprašuju, itd itd... Šta je tu je, samo se ne bih složio da 90% ljudi veruje u sve to, samo su takvi ljudi glasni...


Što se tiče globalnog zagrevanja, ne bih to stavio u isti koš sa teorijama zavera... jeste jasna podudarnost skoka temperature na globalnom nivou i porast zastupljenosti gasova staklene bašte u vazduhu, ali ipak teza da mi temperature merimo samo poslednjih najviše ~200godina i dalje stoji, to je činjenica, tako da se tu da raspravljati.


To je ukratko i moje viđenje situacije, tačka gledišta nam je veoma skromna, ali ono malo što uspevamo da vidimo je jasno - ljudske aktivnosti doprinose povećanju globalne temperature.
Svaka ti ka' Njegoševa  :grin:
Vazda je bilo tako, u najvećoj muci(bezsnežni kraj) se najveća mudrost stvarala  ;)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.035
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11778 poslato: 02. April 2024. u 22:18 »
Joj teško mi je poverovati da nas ima i ovde članova ovog foruma koji veruju u te priče o avionima i zaprašivanju. Ja sam malo stariji 69 godište i trag iza aviona sam vidjao od kako znam za sebe, znači nas truju od kad je prvi avion poleteo u nebo tako mu dodje.
Što se tiče ovog ja ga zovem biznis globalnog zagrevanja ja to vidim ovako. Milijarderi i tajfuni prvi jedva čekaju neku globalnu promenu od koje bi imali neku korist i iz sve snage se trude da javnost ubede. Zagrevanje postoji to je tačno posebno u zimskim mesecima pa mi je i zato propao biznis sa proizvodnjom sanki  8). ALI to samo zagrevanje je po meni vrlo kratak period da bi mu se dao taj naziv globalno, koliko čovek meri temperaturu na zemlji to je samo jedan treptaj u životnom veku planete zemlje i zato ja to nevidim kao razlog da se diže tolika medijska panika. Hladnoća u zimskim mesecima na severu postoji ali se ne stvore uslovi da ona dodje do nas, ZAŠTO nauka na to pitanje treba da odgovori.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.527
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11779 poslato: 03. April 2024. u 01:23 »
forum koji i bez toga lagano odumire iz godine u godinu, ali se nekim čudom ili entuzijazmom još retkih pojedinaca drži u životu.
Tako je sa forumima u svim oblastima sem automobilizma. Auto-moto forumi su i dalje ozbiljno popularni jer je to dosta šira oblast i dosta više ljudi se loži na to. U toj priči mogu da funkcionišu čak i zatvoreni forumi (bez mogućnosti da se javno vide postovi ako nisi član, i da bez obzira na to dobijaju nove i da imaju dosta aktivnih članova).

Forumi su prevaziđena forma komunikacije koja apsolutno ne rezonuje sa generacijom Z i mlađim milenijalcima, a to je demografija iz koje bi dolazili novi članovi da su forumi i dalje u trendu. Gledaj na forum više kao na neki poluprivatni komunikacioni alat za manju grupu ljudi koja se dopisuje na neku usku temu, što u slučaju SerbianMeteo-a znači dopisivanje na teme vezane za aktuelne vremenske prilike i prognoze, uz retke izuzetke i to je to.

U skladu sa tim, aktivnost, teme koje se obrađuju, dubina obrađivanja i povremeno interpretiranje paranaučnih špekulacija od ljudi koji nisu dugo ili duboko u ovoj priči, iz mog ugla je nešto što je skroz očekivano.