Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1473909 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11780 poslato: 03. April 2024. u 10:55 »

U skladu sa tim, aktivnost, teme koje se obrađuju, dubina obrađivanja i povremeno interpretiranje paranaučnih špekulacija od ljudi koji nisu dugo ili duboko u ovoj priči, iz mog ugla je nešto što je skroz očekivano.

Sa druge strane, interpretatori i tumaci klimatskih promena tj klimatske krize da budem jezikoispravan su salabajzeri tipa Dzon Keri, Bil Gejts, Ursula, Greta... koji daju politicko tumacenje i smernice za nesto gde se ljudi u struci jos gloze...

Cim nesto dolazi iz usta politicara apriori se uzima za laz... recimo Keri se nalagao za tri generacije u poslednjih 20 godina a Ursulina sklonost ka korupciji i koruptivnim dilovima govori da je neka masna lova u pitanju...

A i ti autoforumi... sve sami zagadjivaci i oktanski zavisnici  :grin:

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.527
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11781 poslato: 03. April 2024. u 12:26 »
sve sami zagadjivaci i oktanski zavisnici  :grin:
Taj sam :grin:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11782 poslato: 03. April 2024. u 17:33 »
Taj sam :grin:

I ja sam... doduse jos gadnija varijanta, stari traktori i dizel motori... za 'vake forum i ne postoji ;)

Koji je to trip bio budenje motora od bube, ali gledas da ne "prebudzis" jer je benzin bio 5 DM  :grin:

Nekako se oktanska zavisnost tad teze dostizala... bila je strogo "dozirana"...  :O

Mogu li uopste da se budze elektro automobili i kako se to uopste zove? Stavis cetkice od usisivaca i on dobije jos 10 kw?  :/
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11783 poslato: 04. April 2024. u 08:19 »
Teorija zavere je i dalje samo teorija zavere, sve dok se ne otkrije istina. Znači 95% nas u međuljudskim odnosima živi teoriju zavere u suštini. Vazda se civilizacija delila, uvek je bilo podela u tabore, i uvek će ih biti, bilo u političkom, socijalnom, naučnom pogledu..ma kako god, ali su se uvek sukobila mišljenja. Konkretno što se tiče situacije koju sam ovde predstavio vama, i oko koje je nastala opšta pomama, tolika da neki članovi svoj ego perfidno ne umeju da obuzdaju (svi smo mi stručnjaci u prevodu). U životu, u današnjem svetu, se na globalnom nivou manipuliše sa mnogo krupnijim stvarima, i vi to dobro znate... Ajde ovako, ja garantujem životom svojim da novinar (bilo koje televizije - da naglasim, mada nije ni bitno) bitna je suština intervjua - izađe novinar na ulice recimo Beograda, hipotetički ćemo reći da pita 1000 ljudi na ulicama šta je bilo na nebu: pod A- Saharski pesak
 ili pod B-truju nas iz aviona nečim
 ili pod C-nešto drugo... Je l' znate koji bi odgovori bili?
Evo plastično - odgovor A(100glasova - uticaj maligno-režimskih medija), odgovor B(750glasova), odgovor C(150glasova)...

Znači neka ja ne znam ništa o meteorologiji (članovi da znate nikad nisam ni pisao da znam), ali imam pravo da verujem u suprotno od "nauke". I veronauka sadrži tu reč, a nije nauka i nema veze sa njom. Ili je vera ili nauka :].

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.629
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11784 poslato: 04. April 2024. u 08:36 »
 ^^ ^^

Kolega valjevac, u pravu si, nema niko pravo da ti nameće bilo kakvo mišljenje, ali ovo je tako lako dokazivo u odnosu na neke druge stvari, verujem da je zato "nastala opšta pomama". Sa nama si ovde 8 godina, i daješ doprinos izveštajima iz svog kraja i hvala na tome  :tu: Verujem da ako odvojiš malo vremena i pozabaviš se ovom temom malo više kroz literaturu koja se može naći i na internetu, lako ćeš doći do naučnog objašnjenja  :tu:

I moram još da primetim ovo što si naveo anketom... nadam se da nisi pogodio sa procenom, a iskreno verujem da znaš da "uticaj maligno-režimskih medija" može biti samo u korist opcija B i C, jer takvi tabloidi žive od senzacija i neistina, a ne od naučnoobjašnjivih prirodnih pojava, tako da nije u redu da tako postaviš stvari... Ali svejedno, i da rezultat ankete bude 1000 glasova za opciju B, to ne znači da je istina.. po principu i ja mogu da verujem da je žumance crveno ali to ne znači da je tako  :morning:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11785 poslato: 04. April 2024. u 09:09 »
I dalje imam utisak kao da sve ovo dižeš na nivo neke svađe isl. sa "ljudima koji perfidno ne mogu da obuzdaju svoj ego". I sam kažeš da nisi stručnjak za meteorologiju, a pokušavaš da opravdaš svoj stav iz jedne usko-meteorološke teme ljudima kojima su pola svog života posvetili meteorologiji.
Evo recimo ja nisam stručnjak za medicinu. I zamisli sad krene nešto da me boli i postavim sam sebi neku random dijagnozu i odem kod doktora da ga ubeđujem da bolujem od toga što sam sam sebi postavio. Doktor kaže da nije to, da je dijagnoza nešto sasvim drugo, a ja krenem da ga ubeđujem da nije u pravu i da sve to što mi priča nema veze sa životom i da je istina nešto petnaesto. Šta misliš, kako bi doktor reagovao?
Da se razumemo, ja ne krivim tebe, ti sam samo jedan od hiljade, možda i miliona ljudi koji su pali pod uticaj tih nenaučnih teorija koje se šire internetom. Stičem utisak da si neko ko veruje u to, ali ne želi po svaku cenu da nametne taj stav drugima. Međutim, ima ljudi koji su vrlo agresivni na društvenim mrežama sa nametanjem takvog stava i nipodaštavanjem nauke. Meteorologija je samo jedna od oblasti koje su jako podložne tim teorijama, baš zato što postoje mnoge stvari koje nisu lako razumljive laicima iz ove oblasti. I onda je prosečnom čoveku lakše da poveruje da je atmosfera zamućena zato što su nas prskali iz aviona, nego da se pustinjska prašina transportovala iz Sahare.
Da samo svi ti ljudi znaju koliko je meteorologija kompleksna nauka, koliko matematike i fizike smo prošli da fakultetu, koliko jednačina koje opisuju kretanja u atmosferi. Depozicija aerosola je posebna oblast, a pustinjski aerosol je samo jedan od onih koji se u kontinuitetu prenose kroz atmosferu. S obzirom na dimenzije čestica, pravilnije bi bilo reći pustinjska prašina nego pustinjski pesak, jer su čestice peska previše krupne i teške da bi se prenele u više slojeve atmosfere za razliku od prašine koja se lako prenosi konvektivnim transportom do visina od nekoliko km (suva konvekcija u pustinjskim oblastima), a zatim jakim horizontalnim strujanjima i više stotina, pa čak i hiljada km daleko od izvornog područja u zavisnosti od meteorološke situacije. U međuvremenu su razvijeni i mnogobrojni prognostički modeli koji rade jako dobre simulacije ovog transporta i može se reći da su i ovoga puta prognoze bile na zadovoljavajućem nivou i da se nije dogodilo ništa neobično ni neočekivano. Ali barem 50% ne želi da veruje u to, jer tu nema nikakve senzacije, nikakve zavere.. Prirodni procesi jednostavno nisu interesantni širim narodnim masama. I ne znam zašto sve ovo pišem, jer ako je neko odabrao da veruje u suprotno, možeš mu navesti 1001 naučni rad iz ove oblasti, ni to neće biti dovoljno. On će verovatno odgovoriti da ni Sahara ne postoji, da je sve to jedna velika laž.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11786 poslato: 04. April 2024. u 09:24 »
Na današnji dan prošle godine, prisustvovali smo jednom od najekstremnijih klimatoloških događaja u ovom delu Srbije u poslednjim decenijama. U jeku globalnog otopljavanja i u godinama u kojima je sneg postao sve ređi i u srcu zime, dobili smo izuzetno obilan sneg u aprilu, po prvi put u istoriji meteoroloških merenja. Prethodni rekord ne samo da je oboren, već i višestruko nadmašen.
Zvanični podatak iz Karađorđevog parka je bio 17cm, dok je u višim delovima grada (Košutnjak) izmereno čak 30cm. Evo i reportaže da se prisetimo:
https://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=4560.0


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11787 poslato: 04. April 2024. u 09:31 »
^^ ^^

Kolega valjevac, u pravu si, nema niko pravo da ti nameće bilo kakvo mišljenje, ali ovo je tako lako dokazivo u odnosu na neke druge stvari, verujem da je zato "nastala opšta pomama". Sa nama si ovde 8 godina, i daješ doprinos izveštajima iz svog kraja i hvala na tome  :tu: Verujem da ako odvojiš malo vremena i pozabaviš se ovom temom malo više kroz literaturu koja se može naći i na internetu, lako ćeš doći do naučnog objašnjenja  :tu:

I moram još da primetim ovo što si naveo anketom... nadam se da nisi pogodio sa procenom, a iskreno verujem da znaš da "uticaj maligno-režimskih medija" može biti samo u korist opcija B i C, jer takvi tabloidi žive od senzacija i neistina, a ne od naučnoobjašnjivih prirodnih pojava, tako da nije u redu da tako postaviš stvari... Ali svejedno, i da rezultat ankete bude 1000 glasova za opciju B, to ne znači da je istina.. po principu i ja mogu da verujem da je žumance crveno ali to ne znači da je tako  :morning:

Ziko, uvek neko da razlog da se prica produzi u nedogled:

Citat
Tennessee passes 'chemtrail' bill banning airborne chemicals

1 day ago
By Mike Wendling,BBC News
PA Media An airplane trailed by a contrailPA Media
Trails of condensed water vapor created by jet engines have given rise to 'chemtrail' conspiracy theories


Tennessee lawmakers have passed a bill banning the release of airborne chemicals that critics say is inspired by "chemtrails" conspiracy theories.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-68716894

I onda se jeste/nije krug stalno odrzava... to je samo zamazivanje ociju... dajte raji da se zabavlja cime bilo da se ne bi bavila sustinskim stvarima, onda smo najebali... i dalje tvrdim da je ta prica ekonomski neisplativa, da se ne moze bomba precizno baciti sa te visine, a kamoli nesto drugo... te da ako tako nesto neko zeli raditi onda je prica o sipanju necega u gorivo automobila daleko prihvatljivija i logicnija...

Anketa kao iz filma "Poltron":

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5v6nEPuT7Lw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5v6nEPuT7Lw</a>

Apropo svega, narocito uticaja medija, monolog Mije Aleksica na kraju filma "Na mesto gradjanine pokorni"... kad je usmrkao heroin:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xnf6AhfIXwM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xnf6AhfIXwM</a>



"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 703
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11788 poslato: 04. April 2024. u 10:37 »
Žiko u redu, poštujem tvoj odgovor, i ostaću ovde na forumu nadam se još dugi niz godina. :)

Šomi ne dižem na nivo svađe niti pokušavam, zaista. Približan utisak si stekao, ali ne baš tačan. Ne namećem nijedan stav, i nisam ni za jednu od ove dve opcije ako mi veruješ, u anketi bih izabrao "nešto drugo". (ali najiskrenije opciji B bih bio bliži nego A, da imaju u ponudi samo ta 2 odgovora).
 No hvala ti na odgovoru sa te strane gledišta, nijedan fakultet nije lala, pa da se tako lako ubere..

Ovde se nadam da završavamo sa ovom tematikom...nema potrebe više..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11789 poslato: 04. April 2024. u 10:57 »
 ^^
Dobro, drago mi je da ovu diskusiju završavamo u nekom pomirljivom tonu. :tu: Ali bi mi bilo još draže da sam sa svojim obrazloženjem tvoje mišljenje barem za koji milimetar pomerio ka odgovoru A koji si naveo. Razumem nepoverljivost u medije i zvanične informacije koje nam se plasiraju. Ali, kao što vidiš, ja sam čovek od nauke i branim samo svoju nauku i sve ono što je moja nauka nedvosmisleno dokazala i objasnila. :smartass:


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11790 poslato: 04. April 2024. u 11:54 »
^^
Dobro, drago mi je da ovu diskusiju završavamo u nekom pomirljivom tonu. :tu: Ali bi mi bilo još draže da sam sa svojim obrazloženjem tvoje mišljenje barem za koji milimetar pomerio ka odgovoru A koji si naveo. Razumem nepoverljivost u medije i zvanične informacije koje nam se plasiraju. Ali, kao što vidiš, ja sam čovek od nauke i branim samo svoju nauku i sve ono što je moja nauka nedvosmisleno dokazala i objasnila. :smartass:


Otkud onda razilazenje u misljenjima medju bas metorolozima... doduse severno-americkim, ali ipak struka:

https://journals.ametsoc.org/view/journals/bams/98/2/bams-d-15-00265.1.xml

Citat
This article analyzes open-ended survey responses to understand how members of the American Meteorological Society (AMS) perceive conflict within the AMS over global warming. Of all survey respondents, 53% agreed that there was conflict within the AMS; of these individuals who perceived conflict, 62% saw it as having at least some productive aspects, and 53% saw at least some unproductive aspects. Among members who saw a productive side to the conflict, most agreed as to why it was productive: debate and diverse perspectives enhance science. However, among members who saw an unproductive side, there was considerable disagreement as to why. Members who are convinced of largely human-caused climate change expressed that debate over global warming sends an unclear message to the public. Conversely, members who are unconvinced of human-caused climate change often felt that their peers were closed-minded and suppressing unpopular views. These two groups converged, however, on one point: politics was seen as an overwhelmingly negative influence on the debate. This suggests that scientific organizations faced with similar conflict should understand that there may be a contradiction between legitimizing all members’ views and sending a clear message to the public about the weight of the evidence. The findings also reinforce the conclusion that attempts by scientific societies to directly address differences in political views may be met with strong resistance by many scientists.

Sta cemo sa Lindzenom... sa Singerom? Ili je Ayisha Siddiqa postala klimatski mogul, influenser i naucnik...

Stvari su previse relativizovane i narativ se skoro pa silom sprovodi... i to od strane likova ala ova Siddiqa, preko Kerija i ostale bulumente...

Sta ces mi odgovoriti ako kazem da je Lindzen bio u pravu? Nasi zivoti i ovaj civilizacijski trenutak su samo kap u moru postojanja...




Ovde se nadam da završavamo sa ovom tematikom...nema potrebe više..

Sto Valjevac, pa tek postalo interesantno...  :huh:


Jos jednom, evo ga tzv naucni primer kako suva zemlja ne upija vodu... jos nazvano eksperiment, jos postavio prof Tompson sa Reding univerziteta...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=urQHsOmoKLg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=urQHsOmoKLg</a>

Niti je ekperiment (metodologija nije ista za sve tri case), niti je dokazao bilo sta osim da casa bolje "dihtuje" na suvoj, ugazenoj travi, nego na vlaznoj i zelenoj,,, Uzasno los i kontraproduktivan nacin da se dokaze nesto... dobra namera upropascena gluposcu i neznanjem... tesko da se za profesora moze tako reci ali onda ispada da je zao sto je jos gore... Tzv experiment su slavodobitno prikazali i naze nezavisne medijske perjanice ne razmisljajuci da zapravo prenose losu poruku...

Mox upijanja zavisi od poroznosti i sastava zemljista... U Bosnjanu i vlazna zemlja tesko upija jer je "glinasta" dok u Glibovcu mozete izruciti kofu vode i ona ce prosto nestati ;) ... isti efekat je i kod prezasicenosti vlagom... ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11791 poslato: 04. April 2024. u 12:03 »
Otkud onda razilazenje u misljenjima medju bas metorolozima... doduse severno-americkim, ali ipak struka:

https://journals.ametsoc.org/view/journals/bams/98/2/bams-d-15-00265.1.xml

Koliko primećujem, ovde u linku je tema globalno zagrevanje, a tema u prethodnim porukama je bila uglavnom transport pustinjskog aerosola. Ali ne vredi, ovde da napišeš da je atmofera vazduh, a da je okean tečnost, našli bi se glasovi sumnje koji bi protivrečili i tome. Jednostavno, da preimenujemo forum u "pseudometeorološki" forum ili "forum alternativne meteorologije" i da pustimo stvari da idu u korak sa vremenom.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11792 poslato: 04. April 2024. u 13:25 »
Koliko primećujem, ovde u linku je tema globalno zagrevanje, a tema u prethodnim porukama je bila uglavnom transport pustinjskog aerosola. Ali ne vredi, ovde da napišeš da je atmofera vazduh, a da je okean tečnost, našli bi se glasovi sumnje koji bi protivrečili i tome. Jednostavno, da preimenujemo forum u "pseudometeorološki" forum ili "forum alternativne meteorologije" i da pustimo stvari da idu u korak sa vremenom.

Pa nije meteo forum razlog razilazenja medju strucnjacima...

a sumnja tj skepsa je majka nauke. da nije skepse bila bi bas ono sto neko pomenuo... "veronauka"...

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11793 poslato: 04. April 2024. u 15:03 »
Generalno ljudi koji kao "ne naginju ni prema jednoj opciji," njima mozes da objasnis u 50 recenica i da objasnis kako zasto i dokazes, opet nece poverovati. Jednostavno nema, ne treba se ne truditi to je "too far gone". Ne za ovu temu, aerosoli, globalno zagrevanje, nego uopste za stvari u svetu, od nauke preko politike, do vladanja sveta, itd. Tim ljudima vredi podjednako komentar anonimusa sa yt kao i citiranje knjiga i objasnjavanje zasto je to tako od ljudi koji su upoznati sa temom.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11794 poslato: 04. April 2024. u 15:50 »
Generalno ljudi koji kao "ne naginju ni prema jednoj opciji," njima mozes da objasnis u 50 recenica i da objasnis kako zasto i dokazes, opet nece poverovati. Jednostavno nema, ne treba se ne truditi to je "too far gone". Ne za ovu temu, aerosoli, globalno zagrevanje, nego uopste za stvari u svetu, od nauke preko politike, do vladanja sveta, itd. Tim ljudima vredi podjednako komentar anonimusa sa yt kao i citiranje knjiga i objasnjavanje zasto je to tako od ljudi koji su upoznati sa temom.

Cek... na sta tacno mislis? Na skepsu konkretno ili Mileta Kontrasa koji tera "kontru"... onako... nekad i samo zabave radi? Ako te ne mrzi naravno...
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11795 poslato: 04. April 2024. u 20:51 »
Ma ne na skepsu  naravno. To je opravdana stvar. Mislio sam na to da se ljudi vode emocijama i veruju u ono sto im se svidja. Rusofil nas ce da veruje lagano da nas Ameri Nato truju, ubacuju cipove u voce sve sto je lose vezano za zapad ce da poveruju. Ovi amerofili kontra sve sto ne valja ruska je to sapa uradila. Oni kojima se ne svidjaju vakcine ce da poveruju u bilo sta vezano za to, da li izaziva bolesti, preko toga da sadrzi otrove,da hoce da smanje populaciju. Oni koji mrze katolike misle da cela crkva su pedofili nema postenog coveka i tako. Msm milion primera. Tu se naravno nadje i nesto istinito ponekad. Ali mi uopste nije poenta bilo koji od tih primera, nego to da ljudi su spremi svakakva misljenja da prihvate ako je deo njihove ekipe ili protiv onih koje ne vole. I onda im vise vredi misljenje jutjubera nego nekog strucnjaka koji zastupa suprotan stav. Isto kao sto ravnozemljasi veruju da iluminati brane odlazak na antarktik itd. Nisam mislio ni na koga konkretno sofro, nego na tendenciju tu. I po mom licnom iskustvu jako jako jako je tesko nekog preubediti, mnogo je lakse da taj ode korak dalje u svojim verovanjima. Tu spada i verovanje medijima i apsolutno neverovanje, od toga sto neki uzimaju sve kao apsolutnu istinu sa njihove omiljene televizije, do toga da ne veruju nista onome sto se plasira na tv (lupam aerosoli ili globalno zagrevanje).


A skepsa je nesto drugo potpuno. Uvek treba razmisliti sta je receno ko je rekao, i da li ima nekih dokaza i protiv dokaza. Ali moje iskustvo je takvo da ljudi jako retku slusaju obe strane od politike preko sporta, vec su pristrasni prema svom taboru.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11796 poslato: 04. April 2024. u 21:34 »
 ^^ ^^


Usvajanje misljenja "grupe"  ili povladjivanje tom misljenju u grupi je normalno i deo je mehanizama koji su poznati i postoje otkad i drustvo...

Meni se cini da je vise lenjost... prosto, niko ne zeli ili nece da ode do biblioteke, da procita... ja sam nudio gomile naslova, ovde cak, i bude "daj YT ili ima li neki video"... reader's digest ali na najgori moguci nacin... 

Lakse je pogledati video nego procitati par strana necega... nedaj boze citava knjiga... elem, srozano obrazovanje, nedostak sirine obrazovanja... koliko uskost i tzv dualno obrazovanje budu korisni, ipak imamo gomilu idiota koji znaju savrseno da odrade odredjenu operaciju i tu se njihovo znanje/vestina zavrsava... a to je i plodno tlo za klijanje svega i svacega - lakoca kojom se do nazovi "znanja"  dolazi i to posle koristi kao argument suplje glave... Imam pasenoga koji je sve YT skole zavrsio i covek je hodajuca "enciklopedija" ali zapravo nista ne zna osim tumacenja i komentara sa YT... ali on je apsolutno nepopravljiv slucaj... Prestao je da davi sa cipovima kad sam ga pitao ima li mobilni i da mi nabroji sta sve taj mobilni ima u sebi... na kraju je skapirao na svojevoljno nosi najludji moguci cip, citavo jedan kvalitetan racunar u dzepu i da sve ono sto misli da ce mu neko cipom ubaciti, zapravo svojevoljno nosi i deli... sa druge strane, neko proguta da krave prde i podriguju i zagadjuju atmosferu, ali mu ne padne na pamet koliko je ugljovodonika otislo u atmosferu eksplozijom severnog toga... ili svakodnevnim krljanjem u gazi/ukrajini i svuda negde...

Ali sami mediji su krivi, njihovi vlasnici, urednici, politicari... svi do poslednjeg koji je drpio lovu na akcijama... nadam se da ce jednom shvatiti i jedni i drugi da su zapravo deo mizanscena velike pozorisne predstave...kad nestane znanja i kritickog misljenja, najebali smo... a mislim da uveliko plivamo tim vodama...

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.035
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11797 poslato: 06. April 2024. u 19:08 »
Ovako je danas.



A ovako je bilo 6.4.2021.


Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11798 poslato: 06. April 2024. u 19:47 »
 ^^

To neje nista...

U Njujorku zemljotres a Etna pucka kolutove dima... i vulkanima su ovladali  :worthy:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pQ7WyXyXbiM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pQ7WyXyXbiM</a>

 :blush:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #11799 poslato: 06. April 2024. u 23:48 »
I onda procitas ovako nesto:

https://www.scientificamerican.com/article/geoengineering-test-quietly-launches-salt-crystals-into-atmosphere/

Citat
The experiment is spraying microscopic salt particles into the air, and the secrecy surrounding its timing caught even some experts off guard.

"Since this experiment was kept under wraps until the test started, we are eager to see how public engagement is being planned and who will be involved," said Shuchi Talati, the executive director of the Alliance for Just Deliberation on Solar Geoengineering, a nonprofit that seeks to include developing countries in decisions about solar modification, also known as geoengineering. 

 :O
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝