Autor Tema: Januar 2013  (Pročitano 71996 puta)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Januar 2013
« poslato: 01. Januar 2013. u 15:03 »
Izgleda da nas za Božić očekuje od 6 do 8 stepeni , kako će se dalje odvijati situacija videćemo...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2013
« Odgovor #1 poslato: 02. Januar 2013. u 10:20 »
Od petka vise oblaka sa povremenom slabom kisom, vise padavina za vikend u zapadnim i centralnim predelima Srbije. Bice to hladna kisa, a na planinama sneg.

I kod mene ocekujem lepe padavine u obliku kise, strujanje ce biti severozapadno koje meni donosi lepe padavine. Kad nema snega dobra je i kisa, konacno su reke pocele da se oporavljaju.

Sto se tice snega moracemo  jos neko vreme da se strpimo.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2013
« Odgovor #2 poslato: 02. Januar 2013. u 13:24 »
Upravo tako Dikile.
Modeli od jutros bas izdasni sa padavinama, narocito za subotu, poslednji GFS daje preko 20mm padavina za taj dan.
Samo je velika steta sto ce sve te padavine u nizim krajevima otici u obliku kise.

Sa druge strane lepa vest je da ce planine na zapadu, jugozapadu i jugu Srbije dobiti poprilicno obilan sneg u periodu od petka do ponedeljka. :)

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 129
  • Starost: 53
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2013
« Odgovor #3 poslato: 02. Januar 2013. u 21:04 »
accuweather.com daje niske temperature od 8. januara, dok weather.com i wunderground drže i dalje temperature koje su bile do sada, kao i naš republički hidro-metereološki zavod. Kome verovati, pitanje je sad?

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Januar 2013
« Odgovor #4 poslato: 02. Januar 2013. u 21:44 »
EC i GFS su značajno umanjili padavine predviđene za subotu. Iskreno se nadam da neće nastaviti tim trendom, a u zadnjim izlazima su pomenuti i ostali modeli dosta "lutali"po pitanju subote. Stavljam akcenat na subotu jer navijam da bude što više padavina sa kojima smo još uvek u minusu
« Poslednja izmena: 02. Januar 2013. u 23:03 Zeli »

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Januar 2013
« Odgovor #5 poslato: 02. Januar 2013. u 22:06 »
 ^^
Jel se to pojavio neki novi numerički model? Mislim na ovaj: AC::)
Baš kao što su neki članovi i napomenuli...ništa od snežnih padavina još desetak dana. No nije sve u snegu, i kiša je dobro došla...ako je neophodna naravno, a jeste...

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Januar 2013
« Odgovor #6 poslato: 02. Januar 2013. u 23:00 »
Dobro si primetio Slavke, ne znam kako mi je to promaklo, u pitanju je naravno EC ili YR  :neznam:

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Januar 2013
« Odgovor #7 poslato: 02. Januar 2013. u 23:59 »
Aaa, sad mi je jasno na šta si mislio  ;) a i ja da ne skužim da si ustvari samo stavio A umesto E  :D  :deda:


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2013
« Odgovor #8 poslato: 03. Januar 2013. u 11:18 »
Biće svakako uslova za sneg u noći između subote i nedelje ako bude bilo padavina,ali svi su izgledi da će ih biti u centralnim i južnim krajevima u nekoj meri i nakon priliva hladnog vazduha sa severa.

Kao što već rekosmo,planine mogu da očekuju lepu porciju snega.

Što se tiče vremena na malo duži period,zasednuće anticiklon ali se vodi bitka hoćemo li biti pod uticajem toplijeg vazduha sa zapada ili ovog znatno hladnijeg u sklopu visinkog ciklona oko Crnog Mora.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Januar 2013
« Odgovor #9 poslato: 04. Januar 2013. u 11:49 »
0z je sada već pravi zimski,promena polako ulazi u period od 7 dana  :-:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2013
« Odgovor #10 poslato: 04. Januar 2013. u 11:54 »
Sutra kiša u većem dijelu Srbije, a na planinama preko 1000mnv. uglavnom snijeg. Biće i solidnih količina padavina.
Nakon kratke pauze, nove padavine se očekuju na Badnje veče, uz nešto niže temperature, tako da nije isključen snijeg i u nižim predjelima. Ali kako je u pitanju topli front, jedan od mogućih scenarija je prelazak iz snijega u kišu u toku noći između 6. i 7. januara.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2013
« Odgovor #11 poslato: 04. Januar 2013. u 11:59 »
То је већ трећи излаз који нам даје зиму...видећемо, има још доста времена.

Оно што ме радује је то што ГФС црта снег за Божић, конкретно излаз 06 је додатно снизио температуре, па би температуре били у сасвим благом минусу за време падавина, па ако овако остане не би исккључио да се забели, било би то прелепо.  :D

А сутра очекујем око 20 мм кише, на крају падавина би то врло лако могао да буде и снег.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2013
« Odgovor #12 poslato: 04. Januar 2013. u 12:01 »
Sutra uveče i u toku noći biće pljuskova snega čini se u centralnoj,južnoj i jugozapadnoj Srbiji.

U noći nedelja na ponedeljak novo naoblačenje sa severozapada,ali ostaje prava enigma šta će padati u nižim krajevima.Padavine jesu vezane za topli front,ali pitanje je hoće li on preći preko čitave Srbije.Zapadni deo Vojvodine i kranjnje zapadne i jugozapadne predele će verovatno zahvatiti topli front,ali bi ostatak zemlje mogao da se provuče sa snegom uz severna i severoistočna strujanja.

U utorak hladno uz moguće provejavanje snega i maksimalnom temperaturom ispod 0°C u većini predela.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 129
  • Starost: 53
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2013
« Odgovor #13 poslato: 04. Januar 2013. u 17:00 »
Molim za odgovor. Da li se niske temperature očekuju samo u utorak i sredu ili je tendencija da se hladni talas zadrži i na dalje?

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2013
« Odgovor #14 poslato: 04. Januar 2013. u 17:07 »
 ^^ Kao što je Kimi rekao u utorak temperature ispod nule tokom celog dana ali bi već od srede Tmax prešle malo u plus stim što bi jutarnje i dalje bile ispod nule, ali ne bi trebalo da bude jačih mrazeva.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2013
« Odgovor #15 poslato: 04. Januar 2013. u 17:17 »
Према новом ГФС, ако не грешим, у ноћи недеља на понедељак, топли фронт пробија до Срема и до крајњег запада, док би у централним, јужним и наравно источним падао снег, и то на минусу.  :D

 ^^
Такође, нови ГФС даје и у среду ледени дан у скоро читавој земљи, јако добар излаз.

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Januar 2013
« Odgovor #16 poslato: 04. Januar 2013. u 19:21 »
 ;D

„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2013
« Odgovor #17 poslato: 04. Januar 2013. u 19:27 »
Znaci u drugoj polovini Januara vraca se hladnoca i kod nas...

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2013
« Odgovor #18 poslato: 04. Januar 2013. u 19:29 »
E bas lepo,znaci za Badnje Vece i Bozic kisurina kod mene,a kod ostalih sneg....

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2013
« Odgovor #19 poslato: 04. Januar 2013. u 19:44 »
Gde ce za Badnje vece biti kise a gde snega jos cemo videti, nijanse ce odlucivati, mislim da cemo tek sutra moci da damo tacnu prognozu a mozda se nece znati ni do pocetka padavina.
Ubrzo posle Bozica ce temperatura opet porasti ali ne bi to trebalo da bude neko znacajnije otopljenje a negde oko 11.-12. mozemo ocekivati povratak zime bar sto se temperature tice.
Period posle toga cemo komentarisati u temi za dugorocne prognoze.