Autor Tema: Januar 2013  (Pročitano 71994 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2013
« Odgovor #400 poslato: 25. Januar 2013. u 10:42 »
Jao Boze po EC samo sutra ledeni dan na kraju, vec u nedelju ode u plus temp. (za Beograd)! :cry: :cry:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2013
« Odgovor #401 poslato: 25. Januar 2013. u 11:27 »
Jao Boze po EC samo sutra ledeni dan na kraju, vec u nedelju ode u plus temp. (za Beograd)! :cry: :cry:
Pa to nije nista novo, modeli vec danima prognoziraju plus od ponedeljka a od srede osetno toplije. Ovo je samo bilo blago prolazno zahladjnje. 

Van mreže Deni

  • *
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Skopje-Kozle
Odg: Januar 2013
« Odgovor #402 poslato: 25. Januar 2013. u 11:47 »
Pa to nije nista novo, modeli vec danima prognoziraju plus od ponedeljka a od srede osetno toplije. Ovo je samo bilo blago prolazno zahladjnje. 

Pa nije bash "danima" josh u sredu su najavlivali hladnochu do kraj sledeshe nedelje...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2013
« Odgovor #403 poslato: 25. Januar 2013. u 12:19 »
Slazem se sa @ Deni.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2013
« Odgovor #404 poslato: 25. Januar 2013. u 15:35 »
Loš je ovaj januar , par dana napada jedva pola cm pa otopli i tako ceo januar!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2013
« Odgovor #405 poslato: 25. Januar 2013. u 17:02 »
Pa nije bash "danima" josh u sredu su najavlivali hladnochu do kraj sledeshe nedelje...
Pa to sto su modeli do srede za pocetak sledece nedelje predvidjali temperaturu u sasvim blagom minusu(mada je i tu bilo kolebanja) nije znacilo da ce tako i biti jer ko je obratio malo vise paznje na sinopticku situaciju mogao je da zakljuci da od nekog "minusa" nema nista.
AC iznad Sredozemlja se siri prema centralnoj Evropi, ciklon nad Skandinavijom nice i jaca tako da Sibirski AC odguruje daleko na istok, u toj situaciji nema sanse za zimu na Balkanu. Jedino ako ste se nadali u inverziju...

Van mreže Deni

  • *
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Skopje-Kozle
Odg: Januar 2013
« Odgovor #406 poslato: 25. Januar 2013. u 17:24 »
Pa to sto su modeli do srede za pocetak sledece nedelje predvidjali temperaturu u sasvim blagom minusu(mada je i tu bilo kolebanja) nije znacilo da ce tako i biti jer ko je obratio malo vise paznje na sinopticku situaciju mogao je da zakljuci da od nekog "minusa" nema nista.
AC iznad Sredozemlja se siri prema centralnoj Evropi, ciklon nad Skandinavijom nice i jaca tako da Sibirski AC odguruje daleko na istok, u toj situaciji nema sanse za zimu na Balkanu. Jedino ako ste se nadali u inverziju...

To je sadashnja situacija, u prethodnim izlazima Sibirski AC se bash dobro drzao. Inache situacija moze naglo da se smeni vech sutra.

Mozesh da pogledash forum iz prosle godine, do 16-17 Januara najavljivalo se otopljene za 23 a onda naredni dan se skroz promenila pricha i svi znamo kako je bilo vreme u Feb 2012.

Al nema veze, to sto nas navuche da pratimo meteorolske pojave je bash ta nepredvidljivost, da bi bilo drugachije sigurno bi bilo veoma dosadno :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2013
« Odgovor #407 poslato: 25. Januar 2013. u 17:41 »
Ovo sto nacrta GFS12Z od 30. januara pa na dalje je stvarno bolesno.
Osetno otopljenje nad citavim Balkanom i temperatura preko dana oko 15C, kao posledica izrazito jake ciklonske aktivnosti nad Velikom Britanijom i Skandinavijom.

Inace samo za vikend cemo imati ledene dane, a od ponedeljka vec blagi plus sa temperaturama do 5C, od 30. januara kao sto rekoh kako sada stoje stvari osetnije otopljenje i prolece.

Van mreže BackaPalanka

  • *
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Бачка Паланка
Odg: Januar 2013
« Odgovor #408 poslato: 25. Januar 2013. u 18:44 »
Recite mi da li radari vide neke padavine veceras ili sutra ujutru za Backu?
Волим бело...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2013
« Odgovor #409 poslato: 25. Januar 2013. u 18:53 »
Radar vidi samo aktuelno stanje, nema mogućnost da prognozira. Moguće je provejavanje pahulja tokom sutrašnjeg dana, ali bez formiranja snežnog pokrivača.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Januar 2013
« Odgovor #410 poslato: 25. Januar 2013. u 21:06 »
Naš WRF-NMM nacrtao "zatrpavanje" za predstojeću noć u centralnim krajevima.
Meteogram za Kragujevac kaže preko 10cm.Videćemo šta ce biti.Što se tiče tog modela sinoc je crtao čak i kišu za subotu u Beogradu!?Nije mi samo jasno gde je to video,jer je minus po svim slojevima.

A kao što je gore rečeno verovatno opet ide otopljenje i predah od padavina,odnosno ciklona,bilo ih je dosta,a sunca vrlo malo.
Videćemo šta će večeras reći modeli.
Još kada se crtalo ovo zahladjenje sumnjao sam da ce se duže zadržati,jer je sinoptička situacija bila sva nesigurna.

Sutra kod mene očekujem vreme slično današnjem,samo ce temperatura biti u "jačem" minusu.
U Vojvodini moguce samo provejavanje snega,a južnije će sneg biti jači...naravno temperatura u minusu.
« Poslednja izmena: 25. Januar 2013. u 21:53 zec »

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2013
« Odgovor #411 poslato: 25. Januar 2013. u 21:07 »
Totalni raspad ove zime u Srbiji,jednostavno znao sam da posle onog epskog februara, i obilje snega i mraza 2012, moze da se desi da ova zima bude snega u mrvicama,i dok su zemlje u okruzenju vrlo dobro prosle Hrvatska,Slovenija kod nas tajac,a sad ako tamo 5-6 februara okrene toplo a hoce,mozemo zaboraviti sneg i zimu za ovu sezonu...Tesi me sto sam kuci dosa tek 20 januara i sto me je zadnja 4 meseca obradovao veliki broj sneznih dana u Svajcarskoj....


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2013
« Odgovor #412 poslato: 25. Januar 2013. u 21:20 »
 ^^

Danijel ne otpisuj zimu pre vremena :) :) još ceo zimski mesec je pred nama, sinoptička situacija za narednih nekoliko dana nije sjajna za zimu i padavine ali ni modeli nisu uvek sjajni u prognozama  tako da je sve moguće...

Za sutra bi centralna i jugoistočna srbija trebala najbolje proći sa snegom.


Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2013
« Odgovor #413 poslato: 25. Januar 2013. u 21:34 »
Nadam se druze,nadam se....Ne ide mi u glavu, juce i danas prvo po medijima pricalo se o velikom snegu i zimi u februaru a danas i na Tv-u Nedeljko Todorovic je to rekao takodje,s tim sto ce prvo  otopliti pa tamo 4--8 feb. opet hladno pa onda opet toplo,pa se ja pitam kad ce taj najavljeni sneg i i zima doci kad je to vec polovina februara???? Izvinjavam se za offtopic...

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Januar 2013
« Odgovor #414 poslato: 25. Januar 2013. u 22:07 »
Ajd sto neki ne protumace dobro ono sto je napisano i nacrtano ali sada je pocelo i "tvrdo uvo".. Nedeljko nije rekao nista sto se ne vidi od danas do 4-5 februara...Bas nista ..najavio otopljenje ,rekao da ima naznaka da nakon toga dodje do zahladjenja i to je to nista spektakularno...Bez ikakvih preterivanja..

Prognoza nije navijanje ili ispunjenje zelja...Meni vise smeta pisanje o promasenim ocekivanjima nego nekakve male posalice... A na ovom delu "PROGNOZE" dominira ajoj,ah,uh,ih,zamalo ....

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Januar 2013
« Odgovor #415 poslato: 25. Januar 2013. u 22:48 »
Mozda je on Rale druze,rekao sta je je tacno al ja sam takav jednostavno volim sneg i zimu da mi ni Ojmjakon nije dosta,a ludim kad dodjem kuci u Srbiju a ono prolece,nisam navikao na to,a naravno da ocekujem kad lazu i mazu svaki 5 min,cemu onda modeli i skole,kad nemogu da ubodu ni za 2h a ne za dalje,ne daj Boze da treba da nas drmne nesto iz svemira a oni treba da predvide...Prema tome,da navijam i ja i mnogi snegoljupci sa foruma u tome i jeste draz zimi...;) :)

Van mreže djuki77

  • *
  • Poruke: 68
  • Starost: 47
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd
Odg: Januar 2013
« Odgovor #416 poslato: 26. Januar 2013. u 00:45 »
Koliko vidim GFS 18h, od sledeceg vikenda ponovo dovodi hladan vazduh i intenzivnije padavine kod nas...Tako da se zima vraca, po ovom izlazu...

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Januar 2013
« Odgovor #417 poslato: 26. Januar 2013. u 06:34 »
Zapravo daje identicnu situaciju kao za ovaj vikend ali cini mi se njegovu topliju ( kisnu) varijantu...U ponedeljak je moguce videti dali ce to atlantik potpuno da savlada...

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2013
« Odgovor #418 poslato: 26. Januar 2013. u 09:03 »
Ne bih bas rekao da je tako. GFS 18z je vracao pravu zimu od sledeceg vikenda. Samo sto je to sve bilo naravno kratkog daha i GFS 00z je to sve brze bolje vratio na prolecni scenario. Drugo se nije moglo ni ocekivati jer nas tako GFS cele zime sanka bez snega na suvo. Naravno EC je jutros potvrdio prolece.

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Januar 2013
« Odgovor #419 poslato: 26. Januar 2013. u 13:38 »
Ne,to je tako ako se posmatra recimo samo jedan model..Bilo koji ?? I to samo taj segment. Medjutim vise cinilaca utice na buduce vreme ...

Posle ovoliko napisanog i ovde iznetog to ne bi trebalo da bude nikome nepoznanica... Gledati samo ono sto pruza jedan model isto je sto i slusati pricu nekog sa kostoboljom... :crutch:

P.S Modeli ne "salju" veremenske prilike, samo ih predvidjaju...Glupo je svadjati se sa njima kao sto je glupo svadjati se sa TV programom... :nelupaj: