Meso iz prodavnice ne treba ni probati jer je jako stetno zbog obilja hormona , antibiotika, konzervansa itd. Probavni sistem coveka nije predvidjen za meso vec vegansku hranu tako da dolazi do truljenja i stvaranja otrova koji izazivaju bolesti isl.
Ја једем месо из продавнице и није ми ништа.
Са овим болдованим се уопште не слажем.
Као прво, желудца се разликује код нас и биљоједа.
Код биљоједа је желудац подељен у четири дела: бураг, у који се смешта велика количина несажвакане биљне хране, коју животиња прежива, односно накнадно враћа у уста и жваће, капуља или мрежавац, литонија или лисавац са листоликим преградама за гњечење хране и на крају сириште или желудац у ужем смислу, у коме се налазе жлезде које луче ензиме.
Док је код нас желудац простије грађе. Састоји се из кардијалног дела, пилоричног и две кривине. Покривен је жлезданим епителом и у њему се лучи желудачни сок, најбитнији су HCl и пепсин.
Црево се код нас и биљоједа такође разликује, по дужини наравно, због дужине варења хране.
Што се тиче самог меса, оно је веома битно у исхрани, јер садржи вредне амино-киселине, гвожђе, калијум, натријум, калцијум, фосфор и неке витамине. Без обзира што се месо може покварити и бити место развоја паразита оно је веома важно у нашој исхрани. Поготово је здраво месо рибе, јер засити (али нешто мање него код меса сисара и птица), краће се задржава у желуцу, има исту вредност као месо топлокрвних животиња, а неке врсте и већу, јер садрже више минералних материја и витамина.