Autor Tema: Decembar 2014  (Pročitano 119080 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #200 poslato: 24. Decembar 2014. u 20:45 »
Danas su modeli dosta poboljsali situaciju za nedelju bar sto se Vojvodine tice.
Misljenja sam da ce citava Srbija Novu Godinu docekati sa snegom, a to je nama najbitnije, neko ce imati manje neko malo vise.

Kao sto sam i pisao ranije sto se petka tice ne treba ocekivati nista posebno ali ipak taj dan cemo svi osetiti veliku promenu vremena jer ce sunce i visoku temperaturu zameniti kisa, sneg i osetno zahladjenje.
Ciklon u Jadranu je mac sa dve ostrice, jer malo pomeranje sneznu bajku pretvara u odvratnu hladnu kisu. Valja sacekati jos dan-dva za konacnu prognozu.
Freeze je vec napisao da ce na nas uticati sekundarni ciklon sekundarnog ciklona sto mislim da nisam video do sada. Mozda gresim...

Van mreže Geodeta

  • *
  • Poruke: 27
  • Starost: 26
  • Lokacija: Beograd-Novi Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #201 poslato: 24. Decembar 2014. u 21:27 »
Auuuuu,kakvu ledaru crta ecmwf 12z.
Pogledao sam prognozu uradjenu po ecmwf modelu , sto se tice Beograda tu bi bilo oko 25 cm snega na niskoj temperaturi a posle toga najdublji minus koji sam video jos od februara 2012  :jez
Zaista fascinantno!

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #202 poslato: 24. Decembar 2014. u 21:38 »
-20   :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :sos: :sos: :sos: :sos: :-[ :-[ :-[ :-[

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #203 poslato: 24. Decembar 2014. u 21:48 »
yr.no .... sta reci ,gledao sam malopre ,ako je gledati njihovu prognozu nece ni biti padavina,lutaju puno,mada moram priznati pogode nekad . A ovaj debeli minus ako slucajno ne bude sneznog pokrivaca bice toliko dosadan da cemo moliti boga da predje u plus .
E R C I

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #204 poslato: 24. Decembar 2014. u 21:58 »
yr.no .... sta reci ,gledao sam malopre ,ako je gledati njihovu prognozu nece ni biti padavina,lutaju puno,mada moram priznati pogode nekad . A ovaj debeli minus ako slucajno ne bude sneznog pokrivaca bice toliko dosadan da cemo moliti boga da predje u plus .
Yr.no mozes pogledati sto se tice temperature a padavine moras da sabiras kada udjes u "long term" opciju. A tamo padavine uopste nisu lose ako pogledas, nije bas kao kod GFS-a ali ima ih dovoljno.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.756
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #205 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:02 »
Sad sam bas hteo da napisem ovo sto je ciklon napisao, evo konkretno za Novi Sad po njihovim prognozama ce od nedelje do utorka, za kad najavljuju padavine, ukupno pasti 14.8mm padavina, naravno sve uz temperature ispod nule, dakle sve padavine u obliku snega, sto i nije mala kolicina snega na tim temperaturama. I da dodad da najvise padavina prognoziraju u noci izmedju nedelje i ponedeljka sto je jos bolje jer ce tperature biti jos malo nize u tom periodu. Sto se mene tice samo neka ostane tako :)

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #206 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:09 »
Yr.no mozes pogledati sto se tice temperature a padavine moras da sabiras kada udjes u "long term" opciju. A tamo padavine uopste nisu lose ako pogledas, nije bas kao kod GFS-a ali ima ih dovoljno.


Aaaa ,e sad si me iznenadio :P nisam ja pocetnik,znam gde i sta da gledam ,nego malopre dok sam gledao ,tacnije cekao sam do 20h da azuriraju podatke i tad nije bilo mozda svega 5mm kad se ukupno skupi za nedelju ,a sad gledam veruj da su ispravili i stavili oko 35mm za jedan dan sto je fascinantno,ja ipak mislim da je ovo nemoguce.
E R C I

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.756
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #207 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:27 »
S' obzirom na upozorenje W2U moze i da se desi da bude bas obilnog snega, ne bas 35mm za jedan dan sto je stvarno :o ali ipak moze da se desi da dobijemo i vise snega nego sto smo se nadali, sacekacemo naredne izlaze modela pa cemo da vidimo sta oni kazu.

Van mreže dusan

  • **
  • Poruke: 1.049
  • Starost: 47
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #208 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:34 »
Svratih da malo pogledam :D Još uvek je sve isto.Snežne ciklone podjednako uzbuđuju kao i u nekom prošlom vremenu.Ako,i vreme je snegu a i nije ga bilo odavno  :deda: Pozdrav svima!!!

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.200
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #209 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:44 »
Samo dva dana nisam usao na forum zbog velikih obaveza i sada kad sam video ne mogu da verujem,sprema se ledara sa snegom.Ovo je fascinantno.Kako se sve okrene preko noci...Izvinjavam se ako je van teme.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #210 poslato: 24. Decembar 2014. u 22:45 »
@Djordje - evo taj isti meteogram i za Beograd.
Ja se iskreno nadam da neće biti toliko hladno , uopšte mi smeta i kad je temp oko 0 a ne -15 ili tako nešto.  >:(


Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 104
  • Starost: 62
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #211 poslato: 24. Decembar 2014. u 23:12 »
Zašto je sve šta čitam ovde u žestokoj svađi sa prognozom RHMZ, naročito za nedelju? Jel moguće da su toliko statični i nestručni/lenji... kako god?
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #212 poslato: 24. Decembar 2014. u 23:13 »
GFS 18 z trpa do Vojvodini i Beogradu.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #213 poslato: 24. Decembar 2014. u 23:36 »
Zašto je sve šta čitam ovde u žestokoj svađi sa prognozom RHMZ, naročito za nedelju? Jel moguće da su toliko statični i nestručni/lenji... kako god?
Pa moguće da možda jednostavno nisu update-ovali tj. osvežili svoju prognozu zadnjim izlazima modela , ili šta već.... Nije da ih branim , znam dosta slučaja kada isto omanu itd... Ko će znati.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #214 poslato: 24. Decembar 2014. u 23:53 »
Uh, GFS 18z usavrsio savrseno! Od ovoga ne moze bolje za severnije od Dunava. Sneg bi se najverovatnije uz ovakvu putanju ciklona oduzio sve do 31og, jer iskustveno kada ciklon dodje do Crnog mora, ponovo se zeru produbi, i ovim krajevima daje padavine nosene NE strujom i kada ih modeli ne vide.. :o Necu o cm-ima.. A tek hladnoca posle..

A tek ( sad jedan teezer za sve ) sta bi nam doslo posle 15 januara ( obzirom na turbulencije u stratosferi koje se za sada crtaju-Profi mozda moze da okaci karte geopotencijala, ali u drugoj temi ).. Januar, za sada, ima potecijal da opravda sva cekanja iz decembra.  ;)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #215 poslato: 25. Decembar 2014. u 00:10 »
Ne verujem šta nacrta GFS18z  :-[

Novi Sad dobija pravo zatrpavanje.



Naravno tu je EC da me spusti malo na zemlju sa dvadesetak cm sa kojim bih isto bio više nego zadovoljan. Ima još preduga 4 dana. Raduje to što GFS nije uopšte promenio priču od prošlog izlaza, samo je povećao količinu padavina za moj kraj.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.486
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #216 poslato: 25. Decembar 2014. u 00:20 »
 ^^ Joe okaci i kartu akumuliranog schnee  :) sa wetter3de, lepo je da ostane u arhivi. ;)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.551
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #217 poslato: 25. Decembar 2014. u 00:24 »
Cudi me da nema Srbina, mora da je mnogo zauzet, jer kod njega u Ivanjici se ocekuje starhovit snegopad, Jugozapadna Srbija, sever CG i istocna, jugositcona kao i centralna BIH ce proci najbolje!!! Auuu covece za Sarajevo stoji i oko 60 cm!! :-[ i Ivanjica je tu negde!!! :-[ srbineeeeee gde siii?? :D

Ja gde idem za NG, u SZ Bugarsku, sada su malo smanjili padavine, ali ih produzili na vise dana, ali bice oko 30 cm snega sigurno, i preniske temperature, to me brine.. treba voditi grupu od 50+ ljudi na toj ledari.. :pop:

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #218 poslato: 25. Decembar 2014. u 00:33 »
Stvarno izgleda dobro GFS 18z ali i zasluzili smo. Sad sto cu ja imati pune ruke posla druga je stvar ali nije mi zao.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Decembar 2014
« Odgovor #219 poslato: 25. Decembar 2014. u 00:34 »
Kakvo zatrpavanje  Vojvodini u nedelju  :o Bg tu negde,juznije manje,ali ce duze padavine da potraju :) Gledao sam metrograme Gfs-a za vecinu predela,nige ispod 20mm,Sever sad u prednosti  :D Padavine produzuju i na 31. Napokon bela Ng posle 6,7 godina,nadam se i Bozic :)