Autor Tema: Februar 2015 - I dekada  (Pročitano 79331 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.625
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #520 poslato: 06. Februar 2015. u 17:17 »
U Zrenjaninu ima oko 1cm snega... ostacu s devojkom ovde veceras, a i ne ide mi se u blatnjavo Melence uopste, tamo ce kisa padati izgleda jos neko vreme  :bang:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #521 poslato: 06. Februar 2015. u 17:20 »
Sneg bas oslabio na Dorcolu,kapavac se intenzivira.

Novo Selo isto "tek" slab sneg.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.756
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #522 poslato: 06. Februar 2015. u 17:23 »
Ovde jak sneg, kakav prizor, samo neka nastavi :)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #523 poslato: 06. Februar 2015. u 17:25 »
Kakav inteniztet snega je bio ovo jos nisam doziveo,nisam bio pri internetu jer moze neko da mi objasni sta se desilo pa je doslo do ovakve promane jer je ovo veliko izanadjenje snega vec ima 5 cm i samo se slazu.

Primetio sam i ja to za radar videcemo,nece valjda padavine prestati ovako rano.Sta kazu iskusniji clanovi?

Ne znam da li mogu da se nazovem "iskusnim članom" ali evo dve male napomene (nema ljutnje):

1) Kada si ti pisao da nema šansi da padne sneg (čini mi se da si sneg za ovu zimu "otpisao" još krajem januara) bilo je nas nekolicina koji smo govorili da postoje šanse za sneg oko 6. februara (evo, Joe ti je najbolji "dokaz" -kod njega sam zaslužio piće  :D za prognozu od pre 10 dana) , tako da današnji sneg na području BGa nije iznenađenje (bar za nas koji smo ga manje-više očekivali)

2) Napisao si da je ova zima jadna ili nešto slično (svakako da mogu da se složim sa konstatacijom da je ova zima bila dosta siromašna snegom -zato se i radujemo kada vidimo i 5cm snega kao danas) i da treba odmah da se završi i da počne proleće,
tako da sada ne treba da brineš što je sneg u BGu oslabio -pa ti ga nisi ni želeo, hteo si proleće  ;)

Evo malog podsetnika (bilo je i oštrijih i manje "finih" poruka ali te neću ni da tražim, mislim da je neka i obrisana ali nisam siguran -ja sam običan član a ne moderator), poruka je pisana sinoć kada je na forumu već bilo poruka od nekoliko članova (svakako nisam bio usamljen) da svakako postoje realne šanse za sneg u BGu:

Neverovatno je koliko smo baksuzi mi iz Vojvodine i  iz Beograda,u celom regionu sneg samo kod nas kisa i ledena zrnca po ko zna koji put ponavljam da jedva cekam da se zavrsi ovo godisnje doba koje je sve samo ne zima.

Pozdrav  :-* uz napomenu da bi možda bilo dobro da nekada manje obraćaš pažnju da li će npr. Hrvatska biti "zatrpana snegom" jer ti onda promakne da će sneg pasti baš u tvom mestu  ;)

On topic:
sneg u BGu je bitno oslabio ali u višim delovima grada je svakako lepo (Košutnjak, Zvezdara i slične lokacije sa -0.5C svakako imaju mnogo lepši sneg u odnosu na "bljuzgavicu" u mnogim drugim delovima).
Pretpostavljam da je Miloš otišao u najavljenu šetnju pa očekujem da uskoro postavi slikice -Miloše, navikao si nas na lepe slikice kada pada sneg u BGu  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #524 poslato: 06. Februar 2015. u 17:27 »
Oslabio snijeg, već je i palo previše padavina, sve pliva napolju, rijeke teku ulicama. Padavine su poranile par sati u odnosu na očekivanja modela, logično i da oslabe par sati  ranije u odnosu na modele. Ipak, trebalo sve do jutra da bude makar slabog snijega.

Evo par slika od maloprije, na slikama to izgleda ljepše nego uživo. Napolju je bljuzgavica kakvu ne pamtim. Najgore je ispod drveća, snijeg se topi i pada kao kiša, sve je natopljeno.











Temperatura ne mrda sa +0.5°C. Snijega ima na otvorenom tlu 5-6cm.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.625
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #525 poslato: 06. Februar 2015. u 17:35 »
Mislim da ce i u ostatku Banata uskoro okrenuti W vetar i da ce zahladjenje doci i tamo
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #526 poslato: 06. Februar 2015. u 17:36 »
umeren sneg i dalje... :kafa:

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 45
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #527 poslato: 06. Februar 2015. u 17:36 »
Oslabio intenzitet snega, a taman je fino obelelo. Pada krupan i vlazan sneg, ali polako, tako da se otapa ono malo sto se nahvatalo, posto je temperatura u plusu. Trenutno je 2 C. Po AMS-u danas je palo dosad nekih 10.5mm padavina.

Inace kod mene danas nije bilo kosave. Retko se desava da mene preskoci neka kosavska situacija. Duva slab jugozapadni vetar.

Nadam se da ce sneg nastaviti da pada veceras i da ce posteno obeleti...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #528 poslato: 06. Februar 2015. u 17:46 »
Snijeg skoro prestao, temperatura porasla na +0.6°C. Vidjećemo koliko može izdržati ovaj sniježni pokrivač s obzirom na brzinu kojom se topi.
Uglavnom, u 19h će sigurno biti izmjereno 4-5cm, ali do 7h ujutru nisam siguran hoće li izdržati ako ne padne temperatura makar malo.
Snjegoljupci nemaju pravo na žalbu, ipak će ovaj dan ostati upamćen kao jedan od najjačih intenziteta snijega u poslednjih nekoliko godina u Beogradu.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #529 poslato: 06. Februar 2015. u 17:50 »
Vala,ovde na Dorcolu ga je mozda 2-3cm.Vise ne.

Snegic pada,ali tek da odrzava visinu.

Novo Selo ponovo malo jaci sneg.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #530 poslato: 06. Februar 2015. u 17:57 »
 ^^  Slična situacija i NBG-u.  I što je najgore, bljuzgavica na sve strane.  Prava je šteta što temperatura nije bila bar 1-2°C niža.  :-\

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #531 poslato: 06. Februar 2015. u 18:01 »
Polako okreće na sneg, krupne pahulje ali nema govora o zadržavanju. Do sada palo 6mm kiše, T 2°C. Kikinda sa 4°C najtoplija u Srbiji! >:(


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #532 poslato: 06. Februar 2015. u 18:02 »
Nakon kratkotrajnog prestanka ponovo počinje sneg ali je glavnina padavina prošla
od kojih se sakupilo 8mm kod mene tri puta manje od prognozirane količine većine modela.

Van mreže SSJ5

  • *
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #533 poslato: 06. Februar 2015. u 18:05 »
U Novom Sadu se sneg poceo zadrzavati po Bulevaru Evrope. Pretopostavljam da je slicno i na drugim bulevarima.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #534 poslato: 06. Februar 2015. u 18:07 »
Temperatura opet blizu "kritične" tačke. Trenutno AMS Košutnjak meri -0.4 °C što znači da opet sad bolje prolaze viši delovi grada ( Vidikovac , Cerak , Kumodraž , Zvezdara ) od nižih što se tiče zadržavanja snežnog pokrivača. AMS Karaburma +0.5 °C.
Satelitski snimak današnjeg ciklona tj. oblačnosti širom Balkana:


Van mreže walent

  • *
  • Poruke: 113
  • Lokacija: Selenča, Južnobački o.
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #535 poslato: 06. Februar 2015. u 18:08 »
Odose struja  :sos:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.756
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #536 poslato: 06. Februar 2015. u 18:09 »
Ovde i dalje pada umeren gust sneg, ima ga oko 7-8cm, temperatura 0°C.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #537 poslato: 06. Februar 2015. u 18:13 »
Почело је било да се топи и овде, сада је мало боље, а овај истопљени снег на улици је почео да се леди при тлу, баш је клизааво. Има мало и штете од овог снега. Мало пре сам био у краћој шетњи и видео поломљене гране на дрвету под тежином снега, снег је баш тежак и мокар.

Слаб снег и даље, делује да би мога ускоро да појача, радар се попуњава јужно и југоисточно од Бг-а. Т-0.4 °C

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 27
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #538 poslato: 06. Februar 2015. u 18:14 »
Slabe padavine + porast T = topljenje snega

Takva je ovo situacija sneg nije kompaktan ima ga 3 cm .

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #539 poslato: 06. Februar 2015. u 18:15 »
sneg smanjio intezitet i usitnio ali moze se reci da je umeren :popcorn: