Autor Tema: Februar 2015 - I dekada  (Pročitano 79401 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.012
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #960 poslato: 08. Februar 2015. u 22:24 »
Divne li šetnje. :D Prvo 15-minutni pljusak snijega oko 21h, intenzitet nalik onome od petka. Onda mala pauza i sad već pola sata umjerenog snijega. Rezultat 4-5cm snijega vrhunskog kvaliteta, onaj koji škripi pod nogama.

@Profiamater, ti si jedini koji shvata za ozbiljno moje poruke koje pišem dok se nerviram što se situacija ne razvija kako sam očekivao. Šta da radim, takav sam. :) Ipak je večeras sve ispalo po planu, samo sa malim zakašnjenjem.

 T -1.1°C


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #961 poslato: 08. Februar 2015. u 22:25 »
 ^^

Miloše dobijate 3+cm snega na negativnoj temperaturi opušteno. Pazi šta sam ti rekao.  ;)

 ;)

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #962 poslato: 08. Februar 2015. u 22:28 »
Како је падао снег пре око сат времена :selam:. И даље пада умерен до јак снег, све је бело, а падаће још неко време сигурно. Т -2°C.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #963 poslato: 08. Februar 2015. u 22:29 »
Slike pre 5minuta:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Malo pre je prosla grtalica a temperatura je opala na svega -2.6C i duva jak vetar sa umerenim snegom.Novog snega ima 10cm..

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #964 poslato: 08. Februar 2015. u 22:31 »
Divne li šetnje. :D
@Profiamater, ti si jedini koji shvata za ozbiljno moje poruke koje pišem dok se nerviram što se situacija ne razvija kako sam očekivao. Šta da radim, takav sam. :) Ipak je večeras sve ispalo po planu, samo sa malim zakašnjenjem.

Očigledno ti je prijala šetnja po snegu koji su dugo očekivao a onda ga neočekivano "otpisao" sat vremena pre nego što je počeo da pada.
Ne verujem da većina članova tvoje komentara shvata neozbiljno ili kao šalu -ti si jedan od najistaknutijih članova, "legenda" foruma u pozitivnom smislu (jedan od retkih eksperata na ovom forumu) i naravno da nisam mislio da se šališ kada si "otpisao" sneg ne samo za večeras već i za ceo februar. Ja tvoje mišljenje cenim i poštujem...
Čudi me ako ti moj komentar smeta, ako ti kao jedan od najiskusnijih kažeš da ve;eras neće biti snega u BGu ma šta modeli predvideli (i to pišeš oko 19-20h, kada se i mnogi drugi članovi možda nerviraju što sneg u BGu nije počeo) i da će ovaj februar imati samo jedan dan sa zvanično izmerenim snežnim pokrivačem onda ne verujem da svi ostali to shvataju "neozbiljno" a jedino ja ozbiljno!?
Uostalom, verujem da si u tim trenucima "nerviranja" što se situacija ne odvija kako si očekivao ti "od srca" pisao šta misliš i da su tvoji postovi (koje inače cenim i redovno pratim  :super:, znaš i sam) odraz onoga što stvarno očekuješ (a manje iskusni članovi sigurno sa nestrpljenjem očekuju procenu tebe kao profesionalca).

Ako neki moj komentar nije prikladan neka bude obrisan -ovaj forum ima dovoljan broj moderatora pa neka neko "skloni" ono što možda nije bilo primereno a ja ću se potruditi da ubuduće ne komentarišem puno na forumu pa će možda nekima biti lakše.

Van mreže Maki35

  • Poruke: 5
  • Lokacija: Jagodina
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #965 poslato: 08. Februar 2015. u 22:32 »
Kako se meni čini jedino ovde u Jagodini ništa ne pada. -1C° je napolju a od snega ni traga. Dođe mi da kukam sad. Oko podneva je padao sneg ali vodeni i odmah se istopio, nije čak zabeleo ni na automobilima. Nas ove zime sve nešto sneg zaobilazi, ni u petak nije padao puno, dok je u Beogradu dosta palo. Sad sedim pored prozora i čekam da počne da veje al' čisto sumnjam da će biti nešto. Obaveštavaću vas o daljem toku vremena. Padni sneže  :selam:
Zima, brrr.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 27
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #966 poslato: 08. Februar 2015. u 22:32 »
Ovde 6-7 cm pada i dalje jak sneg T - 4 C .

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #967 poslato: 08. Februar 2015. u 22:33 »
U 22h naglo prestao sneg.Palo je 3cm novog snega,  ukupno 6cm.
T=-1,2C

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #968 poslato: 08. Februar 2015. u 22:37 »
Kako se meni čini jedino ovde u Jagodini ništa ne pada. -1C° je napolju a od snega ni traga. Dođe mi da kukam sad. Oko podneva je padao sneg ali vodeni i odmah se istopio, nije čak zabeleo ni na automobilima. Nas ove zime sve nešto sneg zaobilazi, ni u petak nije padao puno, dok je u Beogradu dosta palo. Sad sedim pored prozora i čekam da počne da veje al' čisto sumnjam da će biti nešto. Obaveštavaću vas o daljem toku vremena. Padni sneže  :selam:

Komsija isto je i u Paracinu, ali sta da radimo. Dobrodosao na forum, nismo imali do sad aktivne clanove iz Jagodine. :super:

Van mreže Emir

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 47
  • Lokacija: Tuzla, BiH
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #969 poslato: 08. Februar 2015. u 22:37 »
U Tuzli već puna 2 sata pada snijeg k'o iz rukava, prava mećava, već je napadalo 7-8 cm novog snijega, a i dalje pada...  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #970 poslato: 08. Februar 2015. u 22:41 »
Milosh takvim postovima samo" prizove " sneg,i nije prvi put da ga je na taj način prizvao ;)
@ Profi-  Tvoje postove svi rado čitaju tako da nema potrebe da smanjujes pisanje ;)
kod mene palo 6 ~7cm,sad čuo od druga i i idalje veje,a ovde u Takovu slicno samo sa duplo vise snežnog pokrivača :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.012
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #971 poslato: 08. Februar 2015. u 22:48 »
Uostalom, verujem da si u tim trenucima "nerviranja" što se situacija ne odvija kako si očekivao ti "od srca" pisao šta misliš i da su tvoji postovi (koje inače cenim i redovno pratim  :super:, znaš i sam) odraz onoga što stvarno očekuješ (a manje iskusni članovi sigurno sa nestrpljenjem očekuju procenu tebe kao profesionalca).

Ako neki moj komentar nije prikladan neka bude obrisan -ovaj forum ima dovoljan broj moderatora pa neka neko "skloni" ono što možda nije bilo primereno a ja ću se potruditi da ubuduće ne komentarišem puno na forumu pa će možda nekima biti lakše.

Nisam zaista mislio ništa loše. Nego, da sam i ja samom sebi smiješan kad tako počnem da se nerviram što se situacija ne razvija kako sam očekivao. Onda počnem da kukam, ne bih li tako dozvao ono što čekam. :) Zaista mi nimalo ne smeta kritika na moj račun u tom smislu. Da sam stvarno mislio da neće biti snijega još danas na osnovu prognostičkog materijala i da sam to napisao u prognozama, onda bi već bila druga priča. Uostalom, ovo je forum, ovdje svako piše svoje mišljenje i svoje gledanje na situaciju. Nismo tu da jedni druge prozivamo i kritikujemo zbog svake sitnice.

Da skrenemo na vedrije teme, evo malo slika iz šetnje:















padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #972 poslato: 08. Februar 2015. u 22:50 »
Слаб до умерен снег довољно да забели, али ништа више од тога, мора то боље.  :-\

Радар је и даље баш слабо попуњен, падавинска маса је отишла доста западније него што су предвиђали модели.

Тренутна температура - 1,4 C.

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #973 poslato: 08. Februar 2015. u 22:54 »
AAuuu :o kod mene pre pola sata pocela prava mecava, olujni severac radi poso T je -4C. Danas je kod mene bilo promenljivo oblacno, izuzetak je jutros kada sam zateko 2 cm novog snega, koji je padao u ranim jutarnjim satima T je 1C, :D snega za sada bezove vecerasnje mecave 7cm, videcu kad prestane nocas ova mecava kolko je palo novog .
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.012
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #974 poslato: 08. Februar 2015. u 22:58 »
Слаб до умерен снег довољно да забели, али ништа више од тога, мора то боље.  :-\

Радар је и даље баш слабо попуњен, падавинска маса је отишла доста западније него што су предвиђали модели.

Тренутна температура - 1,4 C.

Sad se kukanje premjestilo južnije. :) Ide zeleni odraz pravo na tebe, evo ja ti obećavam 10-ak cm vrhunskog snijega do jutra. :)

U Beogradu i dalje umjeren sitan snijeg, ima već 5-6cm.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Maki35

  • Poruke: 5
  • Lokacija: Jagodina
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #975 poslato: 08. Februar 2015. u 22:58 »
Hvala komš'o :D
Videla sam sad dve pahulje kako su proletele, ništa više od toga al' izgleda da ima nade i za nas. :jupi:
Zima, brrr.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.756
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #976 poslato: 08. Februar 2015. u 22:59 »
Ovde sada povremeno provejavanje snega, oblaci se razbijaju, vec se mogu videti zvezde po malo. Temperatura -2, ispod snega je sloj leda, uz razvedravanje ocekujem nize temperature ujutru, bice lep prizor ujutru posle vecerasnje mecave.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #977 poslato: 08. Februar 2015. u 23:02 »
Nakon umerenog snega,sad je to prava mecava uz umeren vetar.
Trenutna T -1.3°C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #978 poslato: 08. Februar 2015. u 23:05 »
Odrazi mahom zapadnije i severozapadnije od 'Novog Sela,ali deluje da ce do doline Velike Morave sve to da se popuni lepo u predstojecim satima.

Slab do umeren sneg nastavlja na Dorcolu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Februar 2015 - I dekada
« Odgovor #979 poslato: 08. Februar 2015. u 23:09 »
Mecava i dalje traje, ovo je ixnad svih mojih ocekivanja  :selam:. Toliko je jak vetar da snega nema na kolima sve sto padne vetar skine. Kako li ce da izmere visinu pokrivaca kad ga vetar nosi na sve strane. Po mojoj proceni preko 10cm trenutno. Oblacnost se "zaglavila" nad Valjevskim planinama.