Autor Tema: Mart 2015.  (Pročitano 78614 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #140 poslato: 04. Mart 2015. u 20:18 »
Све је малтене усаглађено, једино још EC врда са температуром која за време најјачих падавина је на + 1 C, лично мислим да ће сутра вече догурати бар до позитивне нуле.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #141 poslato: 04. Mart 2015. u 20:27 »
yr.no za Vrbovski cista kisa sutra i prekosutra! Otopljenje vec u ponedeljak.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #142 poslato: 04. Mart 2015. u 20:43 »
Bogami ovo za jugozapad sve bolje i bolje izgleda,sada gotovo najbolje prolazi jugozapad od svih predela

+ padavinska mikroklima Ivanjice u odnosu na ostale delove jugozapada koja joj donosi jos vise padavina pa sutra ocekujem u IVANJICI:


Kolicine snega koje se prognoyiraju su neverovatne  ;D :P :-[

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #143 poslato: 04. Mart 2015. u 21:05 »
Rekao bih da se po novim izlazima nalazim na najgoroj mogućoj lokaciji. Zavidim i zapadu Srbije i krajnjem severu Vojvodine. Ako već neće pasti sneg koji će se pamtiti onda bolje da ni ne bude padavina kao na severu Vojvodine.  :-\
Iako WRF čvrsto stoji kod toga da NS neće videti snega ja sam i dalje siguran da će biti pahulja. Što se tiče moje jučerašnje prognoze sve su veće šanse da ću se obrukati.  :redface:
Mada znate kako uvek mogu da okrivim modele. Tako mi je rekla jedna osoba koja se bavi prognozom, uvek prognoziraj kako modeli kažu. Ako si u pravu sve zasluge tebi, ako nisi modeli su pogrešili.  ???

Van mreže ivanb

  • *
  • Poruke: 186
  • Lokacija: Arilje
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #144 poslato: 04. Mart 2015. u 21:16 »
Prognoze su završene, sad ostaje da sačekamo početak padavina, a u mom kraju izgleda treba da pripremimo i lopate. Srećom nemam narednih dana obaveze van Arilja, pa mogu mirnije da pratim situaciju. Kako stvari stoje ovde će bar 90% najavljenih padavina biti u obliku snega.

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #145 poslato: 04. Mart 2015. u 21:20 »
Drugari mislim da ne treba da izrazavate toliki ocaj sto se tice snega,znate da pred sam pocetak promene vremena modeli uvek ali gotovo uvek pocnu sa razilazenjem ili menjanjem prognoze...mislim da ce ona prva prognoza sa obilnim snegom ipak biti slucaj,to je samo misljenje.Ostaje da vidimo da li ce modeli ovog puta obrukati....a i te temperature pa vec kod proslog cinimi se ciklona modeli su imali greske u T u prizemlju tako da ne bi me cudilo da to bude i sad slucaj.... ;) Evo meteorogram za Barajevo,25-30 km jugozapadno od Beograda.....nzm dal je to poslednji izlaz i dal su tacne kordinate,neka mi neko kaze......

http://prntscr.com/6cq6qo

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #146 poslato: 04. Mart 2015. u 21:31 »
Auh kakva granicna situacija za Valjevo. Sve se pomerilo juznije, sada Sumadija prolazi najbolje. Ja sam bukvalno na samoj granici i temperatura ce varirati izmedju 0 i 2 stepena. Bice to bljuzgavica za pamcenje. Srbine postavi neku kameru sutra da snimis kako raste pokrivac  :D. Dobra strana sto se tice poplava je ta sto ce u visim delovima sliva da pada sneg tako da ce oticaj biti samo sa donjeg dela slivova. Dobicemo na vremenu jer ce deo vode da otekne tokom petka i subote pre nego sto pocne topljenje. Danas sam bio u Ubu i video takav strah medju gradjanima da je to strasno. Bukvalno ljudi sami pune dzakove, evakuisu stoku. Kazu da je i u Obranovcu opsta pometnja i panika.

Van mreže bodzi

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Arilje
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #147 poslato: 04. Mart 2015. u 21:37 »
@ivanb ocekujem foto izvestaj iz Arilja :)

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 732
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #148 poslato: 04. Mart 2015. u 21:49 »
Meteogram za područje oko Karlobaga :P kakvi udari se očekuju, jao se njima sutra :o



Srednja brzina vjetra na 10 m za sjeverni Jadran u 12 UTC





Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #149 poslato: 04. Mart 2015. u 21:58 »
Само једна реч је довољна-затрпавање. Овакви метеограми нису били од  фебруара 2009. Ако добро избројах негде око 75 mm снега, усагласили су се ВРФ И ГФС.  :-[


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #150 poslato: 04. Mart 2015. u 22:16 »
 ^^ Medo, svaka čast na pobedi u poslednjim trenucima meča!   :rofl:  :D

Šalu na stranu, ako ništa drugo iz svega ovoga sam naučio jednu stvar. Približno tačan položaj ciklona i njegovo kretanje - a samim tim i količina i precizan raspored padavina - mogu se saznati 12-24h pre nego što ciklon počne da deluje. 48h pre se ništa ne zna. 36h pre se ništa ne zna. Udaljenije termine neću da komentarišem.

Što se tiče Beograda, za sneg na NBG-u (i nižim delovima grada uopšte) nisam uopšte optimista. EC je malo povisio temperature (kao i WRF-NMM) a smanjio padavine. Ne očekujem više od 5 cm vrlo bljuzgavog snega kod mene (ako i toliko bude).  Eventualno viši delovi grada mogu da prođu solidno sa snegom iako će i taj sneg verovatno biti mokar, težak i praviti bljuzgavicu.


mirec88

  • Gost
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #151 poslato: 04. Mart 2015. u 22:28 »
Medo okaci meteogram za Cacak, ako mozes...


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #152 poslato: 04. Mart 2015. u 22:30 »
Хвала Сркс.  ???

Мирец у суштини ти је то то, окачио сам и метеограм ГФС раније данас а и овај ВРФ за Краљево је меродаван за Мрчајевце и Чачак, тако да уживај ових пар дана.  :super:

mirec88

  • Gost
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #153 poslato: 04. Mart 2015. u 22:32 »
Ok, znaci jedno pola metra da ocekujemo? :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #154 poslato: 04. Mart 2015. u 22:35 »
Ono kad ti se odluka da dođeš kući i sve ispratiš isplati do maksimuma  ;D

Šta reći,ovo što se crta je praznik za oči.

Jeste da je toplo tlo,da će to biti vlažan sneg,da će ga "mart" posle brzo "skidati"-ali ne marim.U ovome treba uživati  :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #155 poslato: 04. Mart 2015. u 22:47 »
Ok, znaci jedno pola metra da ocekujemo? :)

Тако некако.  :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 27
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #156 poslato: 04. Mart 2015. u 22:49 »
Ne mogu da verujem sad sam se malo razocarao ocekivao sam da ce ovo biti jedan od vecih snegova u poslednje vreme ali :( nista neznam sta da kazem osim da cu da uzivam u vasim slikama .

Danas kad sam video upozorenje accuweather-a ponadao sam se ali :(

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #157 poslato: 04. Mart 2015. u 23:00 »
Imam jedno pitanje,sada sam uporedjivao meteorogram za Beograd i moje mesto Barajevo udaljeno 25 km jugozapadno,medjutim kako je moguce da postoji tolika razlika izmedju ta dva dela posto je Barajevo opstina koja pripada Beogradu,razlika  po padavinama i temperaturi.Za Beograd GFS daje oko 44 mm padavina i to 70 posto u obliku kise na T od oko 3-4 C od sredine dana do gotovo uvece negde....a Barajevo daje 62 mm padavina na 1,5 do 2 c....ne ide mi u glavu zato sto sam blizu gradu,kordinate Barajeva su 43.34 i 20.24 a BG 44.81 i 20.45....Moze objasnjenje pplizzzz....  :redface: ;) :?: :?:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #158 poslato: 04. Mart 2015. u 23:14 »
Na Zlatiboru vrlo lako i blizu metar suvog snijega. Fotoaparat je spreman, samo još da pruga bude osposobljena:



padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ERCI

  • *
  • Poruke: 195
  • Starost: 37
  • Lokacija: Jugozapadna Srbija-Prijepolje
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #159 poslato: 04. Mart 2015. u 23:14 »
Ziv forum nema sta :) tako i  treba,jako zanimljiv dan pred nama ,s obzirom da se za moj kraj gledajuci karte i modele ocekuje i preko 20cm snega ,potrudicu se da budem aktivan sutra i da izvestavam. Licno ne verujem da moze biti 50cm koliko neki prognoziraju ovde.
E R C I