Autor Tema: Januar 2016  (Pročitano 155606 puta)

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Januar 2016
« Odgovor #300 poslato: 01. Januar 2016. u 18:53 »
Vala i ja se ne radujem ni malo tom snegu u nedelju,kad se ne moze odrzati ni do Bozica.. >:(
Sad treba da se nadamo da ce se te padavine koliko toliko ublaziti.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2016
« Odgovor #301 poslato: 01. Januar 2016. u 18:58 »
Bilo je nekoliko mogucnosti za rasplet ove situacije pocev od 3. januara pa do Bozica, ispratio sam skoro svaki izlaz i mislim da ce se ispuniti najgori moguci scenario po nas.
Malo ili ni malo sneznih padavina i kasnije otopljenje sa kojim u paketu ide kisa.
Kako to da nije prevagnulo da bude puno snega i onda minus od Bozica pa na dalje, ali ne, moralo je to ovako da se zavrsi...

Van mreže Podrinjac

  • *
  • Poruke: 411
  • Starost: 32
  • Lokacija: Goražde, BiH
Odg: Januar 2016
« Odgovor #302 poslato: 01. Januar 2016. u 19:04 »
Takve su nam zime i to promijeniti ne možemo. Sad se mozemo samo moliti da nam proljece sto prije dođe. Od zime nema nista.
Zima 2015/16. - 1.5/5
Zima 2016/17. - 3.0/5
Zima 2017/18. - 1.0/5
Zima 2018/19. - 3.0/5

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #303 poslato: 01. Januar 2016. u 19:28 »
Ajde ne baljezgaj Podrinjac.

Što kaže kolega Ciklon,na kraju dobićemo najgori mogući scenario. Ali čudi me da nije dosad nije primetio srž problema ovde. To je ono što nas zapravo uništi.

Pogledajte hladno jezgro, koje je stacioniralo na istoku Evrope gde će otići. Pa može li gluplje od ovoga pitam se ? Pa kud ćeš preko Skandinavije u Atlantik sve te #ebalo.
Toliko smo se mučili da Atlantik obuzdamo i eto kako se vrati.



Posle,kad ciklon sa Atlantika uvuče tu jezru u svoju cirkulaciju game over..

Na kraju je kolega Joe potpuno u pravu kada kaže da je za nas najbolji atlantski blok. Skandinavac i Sibiruša, jeste da su znatno impresivniji sa hladnoćom, ali džaba to sve kada Atlantik ostane aktivan.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 41
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2016
« Odgovor #304 poslato: 01. Januar 2016. u 19:29 »
Los da gori ne moze biti gfs za sneg mada ensambli nisu losi bar za kolicinu padavina za prvi ciklon u nedelju, glavni izlaz mizerne padavine. Prvi ciklon samo par mm snega, a za badnji dan preko 30mm kise :bang:. Kad nece nece, koliko stvari treba samo da se poklopi da bi pao sneg pa to je cudo.

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Januar 2016
« Odgovor #305 poslato: 01. Januar 2016. u 19:53 »
3 dana zime pa božićna južina,što bi naše komšije rekle.Idemo dalje..

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2016
« Odgovor #306 poslato: 01. Januar 2016. u 20:45 »
Srećna nova godina svima! Što se tiče prognoze nije baš srećna. Vojvodina poresušila, ali zato kiše će biti vidim.
Inače više volim da ni ne pada sneg nego da padne pa se topi dva dana. Više me srce boli kada se sneg topi nego kada nas zamalo zaobiđe.  ;)
Čekamo novi EC. Vidim ne puno drugačiji od prethodnika. Možda malo poveća padavine severu Srbije kod prvog ciklona. Deluje mi da je ciklon postavljen malo severnije. Ali ono topoljenje posle.  :nelupaj:

EDIT:
Ovo već deluje mnogo lepše. Novi WRF nacrtao oko 10cm snega. To bi mogla da bude prava idila sobzirom na smrznuto tlo i minus u toku padavina.


Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 732
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2016
« Odgovor #307 poslato: 01. Januar 2016. u 20:54 »
EC za Štitar daje 4,8 mm u obliku snijega, glavnina sutra navečer i u noći na nedjelju.
Od ciklone 5.1. daje 7,5 mm isto u obliku snijega, a 8.1. pak 18,7 mm u obliku kiše.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2016
« Odgovor #308 poslato: 01. Januar 2016. u 20:55 »
Pašće snijeg ljudi, ne znam šta više hoćete. :) Nedjelja i ponedjeljak će biti pravi sniježni dani koji će po mnogo čemu podsjetiti na neke davne dane iz 2012. kada je snijeg padao na skoro dvocifrenom minusu. Ne zaboravite da je na tim temperaturama i uz košavu i 4-5mm padavina dovoljno za dvocifrene visine snijega. A tek da ne pričam koliko bi bilo od 15-20mm.

Prognoze za period od 5. januara pa nadalje su lošije za snjegopljupce nego što je to djelovalo prethodnih dana. Ali, šta je tu je, uživajte u nedjelju i ponedjeljak, uživajte i za mene koji neću prisstvovati tome. ;)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2016
« Odgovor #309 poslato: 01. Januar 2016. u 21:07 »
Po EC-u i dalje to izgleda odlicno po pitanju snega za srednju i juznu Srbiju.
Vrti se tu oko 20mm, to je za nedelju a kasnije je vec druga prica.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2016
« Odgovor #310 poslato: 01. Januar 2016. u 21:14 »
Crnogorski WRF svašta crta za sever. Nekih oko 10cm snega 3. januara, pa onda 4. uveče ledenu kišu, pa 5. uveče običnu kišu.  ::)


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2016
« Odgovor #311 poslato: 01. Januar 2016. u 21:37 »
Ostaje nam nedelja i ponedeljak da uzivamo koliko toliko u zimi. Posle sto nam dolazi nije vredno komentara. Ne kazem da je zima otpisana ali taj Atlantik kad se razbukti ko zna kad ce se opet smiriti. Mozda mi i previse ocekujemo, kao sto je vec neko pomenuo puno stvari treba da se poklopi da bi mi dobili parvu zimu i sneg. Danasnji izlaz za NAO je vrednosti oko -1 do kraja januara a AO ide i do -2,5 to nikako da se potvrdi i na kartam. Ipak nada umire poslednja.


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Januar 2016
« Odgovor #312 poslato: 01. Januar 2016. u 22:50 »
Cini mi se da je novi GFS malo severniji,jel sam u pravu?

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 24
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #313 poslato: 01. Januar 2016. u 22:55 »
 ^^ I meni se cini, ali jos uvek nedovoljno za dobar sneg u Beogradu i Vojvodini. Videcemo kako ce se dalje odvijati situacija. Vec je gotovo izvesna ledena kisa oko 5. januara.

Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 170
  • Starost: 41
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Januar 2016
« Odgovor #314 poslato: 01. Januar 2016. u 23:39 »
Izglega da ce do 11.1 pasti oko 100mm u Centralnoj Srbiji. nesvidja mi se nimalo ova kisa pa gde ce bas za Bozic.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #315 poslato: 02. Januar 2016. u 11:24 »
Jutros EC najdraži.

Em što je povećao padavine za sutra, nego je i ukinuo bilo kakve konkretnije kišne padavine. Bilo bi fantastično da tako i ostane.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2016
« Odgovor #316 poslato: 02. Januar 2016. u 11:29 »
Поздрав свима! Да знате да сам ја све време са вама, све пратим, само се не укључујем. остао сам веран свих ових година овом форуму :).

Мени је лично Божић централни празник зими и увек ми је много стало да буде у зимској бајци. Годинама се већ не дешава да Божић буде у мразу, снегопаду и идили. Или се баш тада заврши зимски низ (као и ове године) или буде нека киша, ледена киша и сл.

Е сада на тему. По картама, да ли то ГФС 06 даје неку климаву наду да ипак на Божић може понека пахуља лепршати у северном делу земље?
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2016
« Odgovor #317 poslato: 02. Januar 2016. u 15:54 »
Oko 25mm wrf za sutra daje ovde naravno u obliku snega ali to je pod velikim znakom pitanja zbog košave.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2016
« Odgovor #318 poslato: 02. Januar 2016. u 16:25 »
Кошава код мене не долази тако до изражаја као код Кимија на пример, или поготово код наших колега у Параћину да би ометала толико падавине, тако да будем искрен очекујем сутра око 25-30 центиметара снега, биће то два дана уживања у белини.   :veje

Такође свиђају ми се модели јутрос, ако се може уопште тако рећи, мање кише, температуре такве да снег надам се може преживети до Божића,а GFS богами црта и снег за Божић, видећемо шта ће од тога свега испасти, а нажалост после нам не гине јужина.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Januar 2016
« Odgovor #319 poslato: 02. Januar 2016. u 17:03 »
kod mene očekujem dobre padavine i sutra i prekosutra s obzirom da će ovde najmanje biti tih nepovoljnih uticaja