Autor Tema: Januar 2016  (Pročitano 155614 puta)

Van mreže cikajowa

  • *
  • Poruke: 75
  • Lokacija: Ljubovija
    • DzoPhotography Tim
Odg: Januar 2016
« Odgovor #900 poslato: 20. Januar 2016. u 18:27 »
12Z kaze katastroafa +10 krajem januara, kako se ovaj GFS igra sa nama !
Mi dosta razgovaramo, glasno se smejemo, mnogo radimo, malo spavamo, ali zato mnogo sanjamo :-)
Nekada smo kao rogovi u vreći, ali u ovome se slažemo- tri stvari odaju čoveka: njegove oči, njegovi prijatelji i njegove fotografije.
http://www.dzophotography.com

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #901 poslato: 20. Januar 2016. u 18:47 »
Mislim da nista to jos nije konacno,tolika razilazenja 06 Z i 12 Z,imamo topao vazduh zapadno i hladan severo-istocno,bice tu jos pomeranja i velikih oscilacija i nikako me treba uzimati ovaj izlaz zdravo za gotovo,molim nekog iskusnijeg da prokomentarise dali idem u dobro pravcu sa ovim ucenjem,jeste da sam vec 3 godine ovde ali tek sad se trudim i mislim da pocinjem da kontam. :worthy:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #902 poslato: 20. Januar 2016. u 18:52 »
 ^^ Te izlaze na 10+ dana ne treba uzimati zdravo za gotovo,vec sledeci izlaz moze opet da vrati zimski scenario :) Em je dalek period em smo izmedju "dve vatre"  Sibirske ledare i zapadne  toplote-Videcemo pod cijem uticajem cemo biti... Ako se sibirski vazduh useli na nas prostor,obicno se zadrzi veci vremenski period,+ aktivacija Sredozemlja.. Nece se tu jos nista znati sta nas ocekuje krajem januara i pocetkom februara :)

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Januar 2016
« Odgovor #903 poslato: 20. Januar 2016. u 19:01 »
dobro neznam ni ja bas da gledam karte,ali ovaj izlaz mi se ne svidja do ponedejka znamo sta ce biti ali posle moze biti i zimski scenario i ovaj topli kao sto je milos danas prognozirao. nadamo se dace biti ovo prvo.

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #904 poslato: 20. Januar 2016. u 19:07 »
Nekako kada je otopljenje modeli vrlo dobro pogadjaju pa cak i za dalji vremenski period,nadam se i ja da ovo nece biti taj slucaj,globalne karte su za utehu ....

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.199
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2016
« Odgovor #905 poslato: 20. Januar 2016. u 20:55 »
Narednih dana temperatura u plusu,stabilno vreme,bez padavina,nema prave zime do daljneg.
Bice jutarnjih mrazeva,par stepeni u plusu,ne previse,ali snega sa ledenim danima nema na vidiku.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #906 poslato: 20. Januar 2016. u 22:09 »
Temperatura bi samo sutra isla u blagi plus po GFS a zatim do 25 januara ledeni dani,sutra u centralnim krajevima trebalo bi biti promenjive oblacnosti ali bez padavina,a posle toga nista se nezna.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2016
« Odgovor #907 poslato: 21. Januar 2016. u 07:12 »
Nema ništa potencijalno na kartama do kraja ovog meseca. Afrički greben se isuviše visoko izdiže.

Ipak u Vojvodini, najviše šanse u Banatu, biće danas malo pahulja, možda ponegde 1-2cm snega.

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 104
  • Starost: 62
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #908 poslato: 21. Januar 2016. u 09:57 »
Prema yr, najzad otopljenje od ponedeljka. Nadam se brzom topljenju ove bele klizave mase. Ne ponovilo se...
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Januar 2016
« Odgovor #909 poslato: 21. Januar 2016. u 10:49 »
Ne znam cemu trolovanje protiv snega kad mu je vreme?
Hoću sneg ove zime...

Van mreže December_m

  • *
  • Poruke: 94
  • Lokacija: Нови Сад
Odg: Januar 2016
« Odgovor #910 poslato: 21. Januar 2016. u 12:34 »
Prema yr, najzad otopljenje od ponedeljka. Nadam se brzom topljenju ove bele klizave mase. Ne ponovilo se...
Bas bih voleo jos jedno pola metra u februaru  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #911 poslato: 21. Januar 2016. u 12:52 »
Nek se  ponovi februar 2012e,preko pola metra snega,15ak ledenih dana,i posle moze i prolece  :D


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2016
« Odgovor #912 poslato: 21. Januar 2016. u 13:13 »
Dobro, svako navija za vreme kakvo voli.  :) Svi smo različiti.
Nije ono trolovanje, ima komentar da yr crta otopoljenje. I mi na komentar prognoze često otvoreno navijamo za sneg. Tako neko ima pravo da otvoreno navija za toplu zimu. ;)
Bilo je slučajeva u prošlosti da neko ne otkomentariše prognozu već napiše samo da bi isprovocirao zimoljupce. To je već druga stvar.
Ovde nema elemenata provokacije, barem ja ne vidim.

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #913 poslato: 21. Januar 2016. u 13:28 »
Joe sta mislis o ovim izlaziman,npr 06 Z koji za kraj januara daje ubedljivo +10,da li ima vremena da se to promeni obzirom na hladnocu severoistocno ?

Van mreže shimezki

  • *
  • Poruke: 95
  • Starost: 57
  • Lokacija: Knjaževac
Odg: Januar 2016
« Odgovor #914 poslato: 21. Januar 2016. u 13:31 »
Pa ne znam kako bi izgledalo kad bi mi zimoljupci pozeleli da se zabeli u avgustu kad nas smore vrucine...
Sto se tice situacije, sve zavisi od povratka i snage anticiklona iznad Spanije i Italije
i koliko ce moci da izdrzi nalet hladne mase sa severa.
Posle prvih izlaza sa otopljenjem, GFS polako smiruje situaciju i u novom izlazu skracuje njegovo trajanje
i ponovo uvodi ledene dane od oko 1. februara. Pratimo dalje, to je sve na +144 sati.
Hoću sneg ove zime...

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 104
  • Starost: 62
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #915 poslato: 21. Januar 2016. u 14:45 »
Dobro, svako navija za vreme kakvo voli.  :) Svi smo različiti.
Nije ono trolovanje, ima komentar da yr crta otopoljenje. I mi na komentar prognoze često otvoreno navijamo za sneg. Tako neko ima pravo da otvoreno navija za toplu zimu. ;)
Bilo je slučajeva u prošlosti da neko ne otkomentariše prognozu već napiše samo da bi isprovocirao zimoljupce. To je već druga stvar.
Ovde nema elemenata provokacije, barem ja ne vidim.

Hvala, to je pravi administrator :tu:
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #916 poslato: 21. Januar 2016. u 19:43 »
Nista od naknadne hladnoce sa istoka. Imamo jacanje islandskog minimuma, te pruzanje doline ka Skandinaviji. Samim time hladnoca i ono ledeno visinsko jezgro se potiskuju tamo u Aziju.

Dakle, za novu "zimsku" epizodu opet ce trebati sirenje grebena azorskog anticiklona prema severu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2016
« Odgovor #917 poslato: 21. Januar 2016. u 23:23 »
Sve na kartama teži ka uspostavljanju izraženog zonalnog strujanja i tople advekcije kod nas od početka naredne sedmice. Jezgro ledenog vazduha će biti potisnuto daleko u Rusiju. Do tada i dalje postoje šanse za nešto malo snijega za vikend i to bi bilo to što se tiče ove druge zimske epizode u januaru.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2016
« Odgovor #918 poslato: 21. Januar 2016. u 23:51 »
Napisah ja nedavno da cekam februar, u januaru tesko da nesto moze da se dogodi vredno pomena. Za jedan deo zemlje nije lose bilo, ipak i to je nesto.
Mozda tek pred kraj meseca ali o tome je rano sada govoriti.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #919 poslato: 22. Januar 2016. u 11:36 »
Sto se tice ovih padavina u sklopu prvog toplog fronta u nedelju, nesto "konkretnije" verovatno samo zapad, jugozapad i centralni krajevi (do 5-6cm). Pre svega u juznijoj polovini zemlje, uz bezvetricu to bi bio sneg na minusu.

Zatim ide jos jedan topli front uz prolazne padavine u noci ponedeljak na utorak. I dalje bi ostao minus na visini, ali deluje da bi to na severu i zapadu bila kisa, dok bi u ostatku opet mozda moglo da se provuce kao sneg.

Nakon toga ide otopljenje, posebno na visini. Na nas bi se brzo rasirio greben azorskog anticiklona, uz bezvetricu, pa bi posebno u juznoj polovini zemlje bilo uslova i za inverzije.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*