Autor Tema: Januar 2016  (Pročitano 155624 puta)

Van mreže Podrinjac

  • *
  • Poruke: 411
  • Starost: 32
  • Lokacija: Goražde, BiH
Odg: Januar 2016
« Odgovor #560 poslato: 12. Januar 2016. u 21:27 »
Slažem se. Ovo je gubljenje živaca za nizašta. Ja sam od tih koji volim samo snijeg, dok duboki minusu bez snijega mi je bezveze. To ja zovem neiskorišteni potencijal.
Modeli iz izlaza u izlaz ciklonu vide nad Grčkom i čini mi se da će tu i ostati, bez nekih većih pomjeranja.
Zima 2015/16. - 1.5/5
Zima 2016/17. - 3.0/5
Zima 2017/18. - 1.0/5
Zima 2018/19. - 3.0/5

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2016
« Odgovor #561 poslato: 12. Januar 2016. u 21:29 »
EC просек за мрвицу бољи, биће ово натегнуто до краја:



Ево и GFS просека за исти термин:


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #562 poslato: 12. Januar 2016. u 21:32 »
Ma glavni izlaz je sada malo previše pesimističan, ali dobro. Mislim da 10-ak mm za subotu i nedelju, makar za dole kući ne gine.

A i GFS ensi su i više nego ubeđeni sada u padavine, tako da...

Takođe glavni izlaz EC-a preteruje i sa brzim otopljenjem kasnije, ali to nas za sada uopšte ne zanima.

Evo i proseka u 120-om satu, izobara 1010Hpa je jedno 150km severnija.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 24
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #563 poslato: 12. Januar 2016. u 21:42 »
Milose, ako citas, sta ti mislis o ovome? Koliko snega moze da dobije Beograd, a koliko juzni i istocni krajevi? I da li jos uvek ima prostora za neku znacajniju promenu? Nadam se da ne gusim, ali ovo je stvarno deprimirajuce. :ranting:
Hvala unapred. Pozdrav

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2016
« Odgovor #564 poslato: 12. Januar 2016. u 21:53 »
Да, даа, још боље то изгледа у 120 h, очекујемо побошљање ујутру, нека падне било шта, само да не буде голо тло. 

Изгледа да је мало "забаговао" EC вечерас и по питању позиције циклона и по отопљењу након тога.

Ево да упоредимо главни излаз и његов просек у 240 h :





Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #565 poslato: 12. Januar 2016. u 21:55 »
Nisam Miloš, ali da ti odgovorim, mislim da će kolega imati slično mišljenje za Beograd.

Kao što su kolege i pre mene rekle, ovo miriše na školsku situaciju kada su granica padavina Sava, odnosno dalje na istok Dunav. Mnogo, mnogo puta se to dešavalo, i gledano objektivno to je i sada  nekako najrealniji scenario.

Dakle, scenario da najjužnije gradske opštine dobiju možda i 10-ak cm, a da one preko reka tek tragove uopšte ne treba da čudi.

I ja se sve nadam, pošto ću ostatit u Bg, da će biti pomaka na bolje, ali teško...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 24
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2016
« Odgovor #566 poslato: 12. Januar 2016. u 22:10 »
Hvala Kimi. Slazem se sa tobom, samo sam hteo da cujem i necije drugo misljenje.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2016
« Odgovor #567 poslato: 12. Januar 2016. u 22:11 »
Mogu samo govoriti o šansama, na osnovu svega što modeli crtaju večeras. Mada ne vjerujem da će ovo ikome išta značiti. Ovo su šanse za Beograd:
Bez snijega 40%
Snijeg do 10cm 40%
snijeg preko 10cm 20%
Mislim da bi već sutra moglo biti malo jasnije.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Januar 2016
« Odgovor #568 poslato: 12. Januar 2016. u 22:13 »
Pa dobro znaci sanse jos uvek postoje , pratimo i dalje i nadamo se da ce sto veca teritorija Srbije biti bela.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2016
« Odgovor #569 poslato: 12. Januar 2016. u 23:15 »
Super je i 18z cak je i hladniji od svog predhodnika, ledara u najavi. :snowball: :zima :skiing:

EC je mrvicu juznije pomerio ciklon, gledam yr.no za gradove na jug zemlje, i tamo se daje zatrpavanje.

Sada GFS pojacava zahladjenje pocetkom naredne sedmice, a EC ga ublazava, zamenili su uloge.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2016
« Odgovor #570 poslato: 12. Januar 2016. u 23:37 »
GFS18Z još smanjio padavine i prihvatio EC-ovo otopljenje početkom treće dekade januara.  :/

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2016
« Odgovor #571 poslato: 12. Januar 2016. u 23:43 »
GFS-  поставка циклона неколико десетина километара јужније него у претходном излазу и одмах преполовљене падавине, још ће овде промена, не великих, али и оне ситне ће очигледно значити много.

И даље је то у централној Србији преко 15 cm снега, југ још више...

Па и није баш прихватио отопљење, он гура овај балон леденог ваздуха ка нама уз нешто развијенији Сибирски AC, није ово први излаз који нуди тако нешто.  :tu:

« Poslednja izmena: 12. Januar 2016. u 23:53 Медо »


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #572 poslato: 12. Januar 2016. u 23:45 »
E kad je otopljenje u pitanju,tu se uvek sloze i retko kad pogrese  :/ Zima ce prokockati jos jednu sansu izgleda.. Ali misljenja sam da ce ujutru Ec da promeni opet pricu-ukinuce otopljenje,i povecati padavine-jednostavno nisu ni oni sigurni kako ce se odvijati situacija,mozda gresim ali ujutru ce opet da menjaju   :grin:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2016
« Odgovor #573 poslato: 12. Januar 2016. u 23:46 »
GFS18Z još smanjio padavine i prihvatio EC-ovo otopljenje početkom treće dekade januara.  :/

Gde ti to vidis otopljenje majke ti? I jos smanjio padavine. prosto sam u soku? :O Padavine jesu mozda malo smanjene, ali ovaj run nije presusio zaboga, i dalje bi to bio dobar sneg juznije

Ccc mnogo  ste bre isfrustrirani sto gore na severu nece biti sneg. Pre nego sto nesto napises detaljno pogledaj karte. Na 2m visine je to minus do 240h, ja nigde ne vidim otopljenje. No nema veze prepustam iskusnijima da se pozabave u ovoj temi dok ne prodje zime, posle ce biti lakse.



Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Januar 2016
« Odgovor #574 poslato: 12. Januar 2016. u 23:46 »
Joe,koliko ja vidim padavine nisu smanjene a i ovaj izlaz produzava ledene dane?!?! Ne vidim nikakvo otopljenje pocetkom trece dekade.
Cak po meni ovaj izlaz GFS-a je bolji od predhodnog,hladniji je!

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Januar 2016
« Odgovor #575 poslato: 12. Januar 2016. u 23:53 »
Gde ti to vidis otopljenje majke ti? I jos smanjio padavine. prosto sam u soku? :O Padavine jesu mozda malo smanjene, ali ovaj run nije presusio zaboga, i dalje bi to bio dobar sneg juznije

Ccc mnogo  ste bre isfrustrirani sto gore na severu nece biti sneg. Pre nego sto nesto napises detaljno pogledaj karte. Na 2m visine je to minus do 240h, ja nigde ne vidim otopljenje. No nema veze prepustam iskusnijima da se pozabave u ovoj temi dok ne prodje zime, posle ce biti lakse.
A ti ne bih bio isfrustriran da ti se desava ovo sto i nama???

Van mreže Danijel-Daca

  • *
  • Poruke: 396
  • Starost: 37
  • Lokacija: Knjazevac
Odg: Januar 2016
« Odgovor #576 poslato: 12. Januar 2016. u 23:58 »
Sto se nas juznije tice mi bi kolektivno potpisali ovaj 18z GFS sve do 384h,jer zatopljenja nema na vidiku a snega ce biti poprilicno!
Samo steta sto ce se ovo jos menjati xy puta!

Van mreže toni

  • *
  • Poruke: 117
Odg: Januar 2016
« Odgovor #577 poslato: 12. Januar 2016. u 23:59 »
Volim da čitam ove nadahnute komentare, tipa "ledara", "zatrpavanje" i slično, a, zahvaljujući forumašima saznah i za ovaj sajt YR. Pogledah malo i na njemu o toj "ledari" i "zatrpavanju" za Užice, pa se iznenadih. Predviđa se za ponedeljak i utorak jako zahlađenje, ali već od srede ide u plus, a snega predviđaju da će tek poprskati u subotu noć... To je dosta  drugačije od svih drugih prognoza....

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2016
« Odgovor #578 poslato: 13. Januar 2016. u 00:15 »
Polako narode, nema potrebe za tako "usijanim'' komentarima.

Ovaj poslednji run GFS-a je bukvalno preslikani EC od jutros. Smanjio, odnosno maltene ukinuo padavine dole južnije između petka i subote. One bi se ponovo uspinjale ka nama od subote sredinom dana, dakle potpuno identično onome što je EC jutros davao.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Januar 2016
« Odgovor #579 poslato: 13. Januar 2016. u 00:32 »
:) Izvinjavam se bio sam u žurbi, pretrčao novi izlaz, verovatno nije izašao do kraja ili nisam ni gledao GFS. Video sam zapadno, jugozapadno strujanje i temperaturu iznad 0 nad Srbijom negde oko 236h. Ko zna šta sam ja gledao. :/ Šta ste me svi napali? :D Nisam nikom ništa uvredljivo rekao. A ti Sale za koju godinu kada dodješ na forum i pročitaš šta si napisao shvatićeš da si jedino ti ovde isfrustriran. Što se kaže, kad porasteš kašće ti se samo. Ako uopšte budeš na forumu još uvek jer sa ovakvim rečnikom nećeš daleko dogurati... Izvinjavam se još jednom ovaj put za off.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk