Ja sam na prethodnoj stanici napravio kišometar za merenje snežnih padavina, tako što sam na plastični levak utopio otpornu cekas žicu koja se koristi za izradu električnih grejača. Žica se utapa u plastiku sa spoljašnje površine levka svuda po obimu na rastojanju oko 1cm.
Na početku, sredini i na kraju, ostave se priključni izvodi, čime su praktično napravljena dva grejača koji se mogu vezati na red ili paralelno i na taj način menja se snaga grejanja, odnosno ima se viša ili niža temperatura prihvatne površine levka.
U zavisnosti od intenziteta snežnih padavina, spoljašnje temperature i prisustva vetra (vejavice) bira se i snaga grejanja.
Sve se ovo napaja niskim naponom reda 24V, koji je bezopasan po život, odnosno ne može doći do strujnog udara.
Vrlo je bitno da predata toplota levku ne bude ni prevelika niti premala, ako je intenzivno grejanje tada kod slabih padavina površina levka se osuši i ne registruju se padavine ili se samo jednim delom registruju, dok kod intenzivnih padavina, vetra i niske temperature ako je grejanje nedovoljno dolazi do "zatrpavanja" prihvatne površine levka što za posledicu ima takođe pogrešna merenja.
Da bi se dobila prihvatljiva merenja količine padavina (topljenje snega) neophodno je spoljašnju površinu levka dobro izolovati da se imaju što manji gubici toplote, a snaga grejanja se mora podesiti za konkretne uslove, ili promenom opsega napona napajanja grejača ili napraviti višestepeni grejač.
Konkretno na mojoj stanici sam ostvario vrlo dobre rezultate merenja, ali uz dosta potrošenog vremena i praćenja realnih uslova.