Autor Tema: Jun 2018 - I dekada  (Pročitano 48943 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #620 poslato: 10. Jun 2018. u 15:08 »
U okolini "Vuka" je trenutno umeren pljusak, razvoj koji se dugo "mućio" da "priđe" sa jugoistoka konačno se "dovukao"  ;)

Zahvaljujem se Borisu (risbo_gr) koji je najverovatnije "pomogao" da se "pljusak" dovuče do "mog" kraja  ;) ... a i član "Zorulence" je praktično najavio da u centru grada može da se očekuje kiša od razvoja koji je "krenuo" sa jugoistoka.

Temp. je tokom prepodneva uglavnom bila oko 25C, u 14h je bilo 26C a potom je brzo poraslo do 28.2C uz visoku rel. vlažnost vazduha (preko 60%) pa je bilo baš sparno -ovaj pljusak (iako svakako nije jak niti će dugo trajati) će pomoći da se makar u kraćem periodu lakše diše... posle 7-8 minuta pljuska (padavine su u slabljenju) temp. je 23.5C.

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #621 poslato: 10. Jun 2018. u 15:09 »
Umeren pljusak krupnih kapi, napokon nešto

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #622 poslato: 10. Jun 2018. u 15:20 »
Evo i ovde pljuska krupnih kapi..sparina teska..

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #623 poslato: 10. Jun 2018. u 15:21 »
Lep pljusak iz privatnog oblaka, palo je izmedju 3 i 5 litara, prijatno osvezilo. Ja prezadovoljan!!!  :rain:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #624 poslato: 10. Jun 2018. u 15:31 »
 ^^ Hahahah ali zato taj isti oblak koji kod tebe Profi daje pljusak kod mene nije ni prašinu pokupio, neka kratkotrajna umerena kisa od svega toga bila  :)
Bas nesto neće moj kraj ove godine  :grin: Na teritoriji Bg-a i okoline u sezoni koja je ionako losa moj kraj je jedan od gorih za sada - iako je prethodnih bilo drugačije  :) Ali ima vremena da se popravi, travnjak odoleva ali je poceo da žuti, zemlja nije ispucala kao kod Saleta Pn ali ako ne zalije uskoro bice i ovde slično..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #625 poslato: 10. Jun 2018. u 15:39 »
^^ Hahahah ali zato taj isti oblak koji kod tebe Profi daje pljusak kod mene nije ni prašinu pokupio, neka kratkotrajna umerena kisa od svega toga bila  :)
Bas nesto neće moj kraj ove godine  :grin: Na teritoriji Bg-a i okoline u sezoni koja je ionako losa moj kraj je jedan od gorih za sada - iako je prethodnih bilo drugačije  :) Ali ima vremena da se popravi, travnjak odoleva ali je poceo da žuti, zemlja nije ispucala kao kod Saleta Pn ali ako ne zalije uskoro bice i ovde slično..

E ovde se Bogami sakupilo 1-2 mm :grin: :laugh:
Ali ti neces vise da racunas padavine, tako da nije ni bitno..a sad bi lepo dodali tu kolicinu, ih milina.. :laught:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #626 poslato: 10. Jun 2018. u 15:48 »
Slab pljusak i na Belim vodama upravo, barem nešto kiše od ovog ciklona. :)
Minijaturni odraz na radaru:


Van mreže Kisni oblak

  • **
  • Poruke: 575
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd-Mali Mokri Lug
  • Vooolim kisu
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #627 poslato: 10. Jun 2018. u 16:03 »
Fino kise palo, konacno


Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.378
  • Starost: 35
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #628 poslato: 10. Jun 2018. u 16:45 »
Pljuscina napolju krupnih kapi, mali oblak tacno iznad mene se postavio gde treba ....
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #629 poslato: 10. Jun 2018. u 16:53 »
Sale pn, tačno tako, toliko kiše je palo u samom gradu, ali 10 km. južno ka planini Kukavici nije pala ni četvrtina toga. Žale se ljudi iz tog područja.
Sad trenuto stiže neki oblak sa istoka i daje slabu kišu, ali brzo će to prestati.

Poslato sa jugoistoka.

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #630 poslato: 10. Jun 2018. u 17:07 »
Ok, ja mislio da se ti licno zalis, a znam da te u maju po tvojim izvestajima retko sta promasivalo.

U Paracinu jos jedan tezak i sparan dan, ipak nece biti tropski ako je za utehu. Takt 29.4C. Niz tropskih dana je nakratko prekinut, Tmax 29.6C. Od sutra do srede ponovo preko 30C.

Tokom dana je bilo nekih sicusnih razvoja u planinskom delu na istoku, i sve je na tome i ostalo, u gradu nije bilo nista.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #631 poslato: 10. Jun 2018. u 18:50 »
Kad nece ono nece, a oblak je bas obecavao. Sve je proslo kilometar-dva juznije od mene. U jednom trnutku se bas cuo jak huk pljuska koji je bio veoma blizu. Sale kod tebe je mozda bilo bolje?


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #632 poslato: 10. Jun 2018. u 19:07 »
Dikile ovde se rasturila, tek je sada skroz prestala. Intenzitet pljuska u jednom trenutku je bio neverovatan, ovakav intenzitet nije bilo jos od predprosle sezone. Pljustala je dobrih pola sata promenljivim intenzitetom. Takodje se cuo jak huk pre nego sto je sve poceo jer je oblak poceo da se otvara ispred grada tamo na Cukari i oko sela Glavica. U pocetku je sve bilo praceno i pojacanim istocnim vetrom. Bas mi je krivo sto to nije zahvatilo ceo grad, vec ocigledno samo juzne i istocne delove.

Evo i krivca na radaru:





Izvor:RHMZS

U kisomeru 19mm. Jos sam pod utiskom jer me je ovo bas iznenadilo, otpisao sam ovaj ciklon juce i danas nisam ocekivao nista. Nadam se da ce biti jos naradnih dana tamo od srede jer je stvarno jos potrebna.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #633 poslato: 10. Jun 2018. u 19:51 »
Danas nista vrijedno pomena..Sad slijede dva topla dana uz moguce pljuskove poslijepodne pa od srijede novi niz nestabilnih dana..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #634 poslato: 10. Jun 2018. u 19:56 »
Nakon obilnog pljuska, u juznim delovima grada poplava u nekim ulicama. Preuzeo sa fejsbuka, slikao predsednik opstine:




Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #635 poslato: 10. Jun 2018. u 20:47 »
Kod mene naravno ćorak, ali je barem imalo sta da se slika.

Pogled na oblak koji je južnim i jugoistočnim delovima podario obilan pljusak sa grmljavinom.



Ovaj je prošao severoistočno od grada.



Naravno tu je i duga.



Lepi prizori i pred sam zalazak sunca.






Van mreže nikolapo

  • *
  • Poruke: 72
  • Starost: 28
  • Lokacija: Becej
Odg: Jun 2018 - I dekada
« Odgovor #636 poslato: 10. Jun 2018. u 22:51 »
Ljudi imam 2 pitanja: 1. Ono sto se kod GFSa vidi kolicinski jel to neki bag ili se ocekuje bas neko nevreme. Interesuje me za juznobacki okrug. 2. Realtime lighting map jel to neki novi update ali bag na mom fonu.. Hvala unapred!