Autor Tema: Jun 2018 - II dekada  (Pročitano 59729 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #220 poslato: 13. Jun 2018. u 15:23 »
To je zbog nedefinisanog strujanja od prizemlja do 1500m, što beogradska sondaža od 12UTC potvrđuje. Ti jači oblaci imaju nižu bazu od toga, pa zbog vrtložnosti i zavojitosti deluje da ni sami ne znaju gde će, a neki su se ukopali i u mestu. Tako deluje da se i ovaj Šumadijski sad tu ukopao i vrlo moguće da tu i ostane dok se ne ugasi.
Oblačnost sa višom bazom ide u nekoj čistoj južnoj struji jer je to strujanje jasno definisano na većim visinamama.

E, baš to! Hvala Miloše  :nnc:

U Zrenjaninu trenutno oblačno i suvo. Sada se već jako teško diše iako ima vetra. Takt 25°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #221 poslato: 13. Jun 2018. u 15:24 »
 Je l ovo kraj sto se tiče kiše/nevremena za Valjevo ili moze još nešto da bude? Ako može neko da odgovori,treba mi brz odgovor,,hvala

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #222 poslato: 13. Jun 2018. u 15:26 »
Očekivano, sve nas ponovo zaobišlo u širokom luku. Uopšte se više ne nerviram, jer sam navikao na to.
Prestajem sa praćenjem vremenskih prilika ovamo, jer očekivati kišu u pustinji je ekvivalentno očekivanju da Srbija osvoji svetsko prvenstvo u fudbalu.
Uopšte me ni ne zanima više hoće li pasti 2-3mm natapače, potpuno nebitno. Neka sunce sve sprži i neka sve se osuši jednom za sva vremena. Svejedno mi je.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #223 poslato: 13. Jun 2018. u 15:27 »
 ^^ Kraj za nevreme sigurno.

Čuje se grmljavina u Bg nekakva, ali bojim se da to sve iz nakovnja samo grmi.

Dole kući se sprema opasno, grmi neprestano od juga do zapada i razduvao se vetar.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže koleZmn

  • *
  • Poruke: 159
  • Lokacija: Zemun
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #224 poslato: 13. Jun 2018. u 15:29 »
Ajde da poredjamo poredu: suvo mesto,suvlje mesto, najsuvlje mesto, pustinja, Beograd i na kraju Zemun :D ne znam vise ni kako izgleda oluja uzivo :D

Van mreže Kisni oblak

  • **
  • Poruke: 575
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd-Mali Mokri Lug
  • Vooolim kisu
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #225 poslato: 13. Jun 2018. u 15:34 »








Kreceeee kisa... :rain: :rain:
Videcemo sta ce biti... oblaci pristizu sa svih strana...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #226 poslato: 13. Jun 2018. u 15:34 »
Razduvao se prijatan vetar napolju, povremeno kapne kišica dok se čuje udaljena grmljavina.
Više sam imao očekivanja za Beograd i okolinu danas, ali modeli pričaju jednu priču dok atmosfera drugu. I to nije prvi a zasigurno ni poslednji put, sve su to nedostaci numeričke prognoze Cb-ova.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #227 poslato: 13. Jun 2018. u 15:35 »
Počela slaba kiša na Dorćolu. Povremeno grmi.

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.279
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #228 poslato: 13. Jun 2018. u 15:36 »
И у Крагујевцу наравно ништа...

Поглед ка северу:


Поглед ка југу:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #229 poslato: 13. Jun 2018. u 15:36 »
Očekivano, sve nas ponovo zaobišlo u širokom luku. Uopšte se više ne nerviram, jer sam navikao na to.
Prestajem sa praćenjem vremenskih prilika ovamo, jer očekivati kišu u pustinji je ekvivalentno očekivanju da Srbija osvoji svetsko prvenstvo u fudbalu.
Uopšte me ni ne zanima više hoće li pasti 2-3mm natapače, potpuno nebitno. Neka sunce sve sprži i neka sve se osuši jednom za sva vremena. Svejedno mi je.

Hej, samo lagano  :) -Srbija ima šanse za osvajanje titule na SP u fudbalu, nagrada je već jasno definisana i objavljena ;) pa kada se naši razlete ... samo da ne polete previše  ;)

Ima vremena za kišu, ne samo u današnjem danu (kada je kiša praktično sigurna i izvesna, iako je ovde "kod Vuka" još nema ali je "vrlo blizu") nego i u ostatku juna a ne verujem da neko kao ti baš istinski "žali" što nije bilo nevreme u Beogradu (do sada). Vidimo kako je južno od Beograda (pročitao sam izveštaj Zeca a i radarska slika dosta govori), mislim da bi se mnogi ljudi sa tog područja rado menjali sa tobom tj. da imaju npr. "običnu natapaču" umesto potopa, nevremena, jakih grmljavina... a o "pustinji" i brojnim šalama na račun nečega što se naziva "beogradska konvektivna rupa" neću da pišem jer znam da se makar za "pustinju" šališ: Miljakovačka šuma, iako je sada zbog izgradnje i krčenja bitno manja nego pre 30 godina, je ipak prijatnija lokacija (što se vremena tiče) od npr. "milion tona" betona na N.Beogradu ili u centralnim delovima grada.
Kao stanovnik Beograda već pola veka, sećam se raznih situacija u kojima je Beograd dobio više (naravno i manje) kiše i snega nego neki drugi krajevi a verujem da "za naših života" nećemo dočekati da ovaj region stvarno postane pustinja...  ;) Lep je ovo grad, niko ne želi da Sunce sve sprži, znam da je sve napisano "u afektu" i već posle prve dobre kiše bićeš ti ponovo u dobrom raspoloženju  :tu:
P.S. Dešavalo se da kiša ili sneg padnu baš nakon što te vremenske prilike iznerviraju, pa očekujem da i sada bude slično -kiša je dobrodošla a nevreme (iz mog ugla gledano) nije potrebno/neophodno.
Pozdrav svim ljubiteljima meteorologije, praćenja vremenskih prilika ...

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #230 poslato: 13. Jun 2018. u 15:37 »
Samo strpljenje kolege iz BG-a.. možda će neko od vas uskoro na neki odmor negde pa ćete videti oluje  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.717
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #231 poslato: 13. Jun 2018. u 15:38 »
Slaba kiša prešla u umerenu natapaču.Za sada ovo sve slabo izgleda.
15.42 Grmljavina pojačala,pa ima onih zvukova kako puca.Sevanje,izraženije


Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #232 poslato: 13. Jun 2018. u 15:42 »
Kakav odraz, reko bih tacno iznad Mladenvoca...  :O

Zec, jesi ziv?

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #233 poslato: 13. Jun 2018. u 15:43 »
Glavnina oblaka prošla zapadnije, ovde jedva da je palo nešto merljivo, uopšte ne sumnjam da je i ovoj put centar prošo bolje.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #234 poslato: 13. Jun 2018. u 15:43 »
Paducka slaba kiša na Dorćolu, grmi i dalje u daljini.

Kući ništa novo, stigla nova tura jakog pljuska sa grmljavinom, duva i jak vetar na udare.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #235 poslato: 13. Jun 2018. u 15:44 »
Za sada samo oblačno i grmi, bez kiše. Vetar malo pojačan. Složio bih se da nas glavno obilazi, a i munjolovac potvrdjuje...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #236 poslato: 13. Jun 2018. u 15:45 »
Izgleda da će Niš konačno dobiti kišu. Poslednje vreme je sve prolazilo južno ili zapadno.

Kod mene tragedija, jedva nakvasi beton...Centar videcemo...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #237 poslato: 13. Jun 2018. u 15:46 »
Слаба киша и овде, грми из наковња, могао сам да потпишем да ће се овако завршити, свеједно ми је.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #238 poslato: 13. Jun 2018. u 15:48 »
Čekamo da zec prijavi preko 40mm kiše  :)

U ZR uskoro slaba kiša najverovatnije. Ne verujem da je to to za danas, videćemo.

Kod mene tragedija, jedva nakvasi beton...Centar videcemo...

 :lengua: :lengua: :lengua:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Jun 2018 - II dekada
« Odgovor #239 poslato: 13. Jun 2018. u 15:50 »
Kakvo cudoviste nastade od ovoga sto me promasilo..:Al to mi i ne treba al kisa  :cry:
A rumunski radar kaze da glavniom preso preko mog dela  :rofl:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=u4OxsN_swk0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=u4OxsN_swk0</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm