Autor Tema: Jul 2018 - I dekada  (Pročitano 40437 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #180 poslato: 05. Jul 2018. u 17:30 »
Na današnjoj BG sondaži problem po razvoje su vertikalni profili kako vlage tako i temperature. Vrlo suv vazduh u srednjoj troposferi kao i u najnižem prizemnom sloju. Prisutna je i baš gadna temperaturna inverzija počev od 750 hPa sloja, verovatno zbog tople advekcije i/ili subsidencije unutar grebena anticiklona. Da nema inverzije atmosfera bi bila barem uslovna nestabilna pa bismo večeras imali šansu za pljuskove, ovako za sad ne ide ništa na ruku olujama. Čim se približi dolina i vlaga menjaće se ovo, ali u kojoj meri ostaje da vidimo večeras. Modeli nisu optimistični za padavine.

U Beogradu vruće uz dekorativne kumuluse, temperatura 28.5 °C.

« Poslednja izmena: 05. Jul 2018. u 17:50 Miki »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #181 poslato: 05. Jul 2018. u 20:46 »
Prelep predfrontalni sistem u Zagorju i na istoku Slovenije, lepo su to skinuli modeli.

Kod nas nista, mirno, toplo vece.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #182 poslato: 05. Jul 2018. u 22:13 »
Прави летњи дан за нама, сунчан и топао, уз спарину која је мало отежавала овај дан.

Тренутно ведро и топло вече, не више тако свеже како смо били навикли до пре пар дана. Тмакс 28.9°C, тренутно 24.5°C.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #183 poslato: 05. Jul 2018. u 23:56 »
Kod mene od proslog Petka( potopa) kap kise nije palo sto mi ide na ruku da saniramo stetu.. Dvoriste smo vecim delom ocistili, i u vise navrata dezinfikovali, ali za prvi sprat treba vise vremena da se isusi vlaga pa da zapocnemo renoviranje *_*
Ne prizeljkujem obilne padavine, eventualno par mm da spere prljavstinu sa drveca i trave..
Prosli Petak bi uporedio sa nekim akcionim filmom kada pred neko unistenje krene stoperica da radi a vreme curi brze nego ikad. Onaj osecaj kada bi hteo sve da spasiš ali ne moćan si pred vodenom stihijom i Bozjom voljom.. Bilo ne ponovilo se Nikad!

Voda se prostirala cak do crvene linije( ulice) pa do 10m iza nasih kuća.. U sirini od preko 100m sto se NIKADA od kad pamte stariji mestani nije desilo.
A ne bi se ni desilo da nije presudio ljudski faktor- tacnije covek koji je napravio nelegalno betonski most u obliku slova V i suzio recno korito i pritom digao zid od 4-5m bez ikakvih dozvola tj nelegalno i to na vodoprivredinom zemljištu, a od nas napravio bazen iliti jezero. Ugrozio preko 10 kuca i tako to u nekoj fijoci stoji vec 5 godina a nista niko ne preduzima.  :angry: Ako nista ne preduzmu nadlezni organi ,moracemo i put da blokiramo.
Stoga cu i ovde da zamolim, ako iko od kolega ima bilo kakve veze sa nekom institucijom u gradu, gradjevinskom inspekcijom ili Vodoprivredom, da mi se javi ovde.. Pišemo vec peticiju i skupicemo dosta potpisa - jer ovo od proslog Petka moze opet da se ponovi sa nekim novim obilnim pljuskom. Unapred hvala
« Poslednja izmena: 06. Jul 2018. u 00:18 risbo gr »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #184 poslato: 06. Jul 2018. u 00:25 »
 ^^

Драго ми је да се живот полако враћа у нормалу.  :tu:

Овде ведра, мирна и пријатна ноћ, тренутно 17,2 C.

Предфронталне нестабилности тренутно по Славонији, а активирао се фино и запад БиХ.




Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #185 poslato: 06. Jul 2018. u 00:36 »
Sistem u Sloveniji je potpuno očekivan, a ovaj dole niže u Jadranu baš i ne bih rekao. Ima i nekih sitnih aktivacija i po Slavoniji što reče Medo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #186 poslato: 06. Jul 2018. u 00:44 »
I ispred ovog u Zaleđu niz Dalmaciju nastaju novi razvoji rako da se on još širi..Ovako gledajući on je u nekoj zapadnoj struji,,

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #187 poslato: 06. Jul 2018. u 01:23 »
Manji oblacni sistem, u zapadnoj struji, me zakacio svojim juznim delom, sto je uzrokovalo jak petominutni pljusak i polucasovnu umerenu grmljavinu, mislim da je sistem svojim prednjim delom vec usao u Srbiju.
Verovatno zbog rubnog dejstva nije se pojacao vetar niti je temperatura pala.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #188 poslato: 06. Jul 2018. u 02:07 »
Pocinje kisa da pada, uz pojacan vetar.

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #189 poslato: 06. Jul 2018. u 05:10 »
Baš je svanulo interesantno jutro, prelep prizor

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #190 poslato: 06. Jul 2018. u 05:26 »
Jutros pljusak sa grmljavinom palo 0.6mm uz pljuskove bilo je i pojacanog vetra

Послато са K3 уз помоћ Тапатока


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.279
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #191 poslato: 06. Jul 2018. u 09:24 »
Пљусак са грмљавином у Крагујевцу. Т 22.3°C





Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #192 poslato: 06. Jul 2018. u 09:42 »
Cuje se udaljena grmljavina juzno (ovo kod Ice-a) i zasad kao da to prolazi bas tom stranom. Kanda cemo za akciju morati malo da sacekamo.

Takt 24 C.

Zauzimamo mesta po "osmatracnicama" :)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Dafne

  • *
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Inđija
Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #193 poslato: 06. Jul 2018. u 10:13 »
Dragi forumski drugari, izvinjavam se sto ovako upadam na temu, ali molim vas za razumevanje. Nisam u mogucnosti trenutno da dodjem do kompjutera, pa sam instalirala Tapatalk, ali ne znam bas da ga koristim.
Treba mi vasa pomoc i informacije u vezi prognoze vremena. Naime treba da krenemo na more u CG u subotu ujutru. Na forumu ovde videh da je na snazi crveni meteo alarm za zapadnu Srbiju. Sad sam se malo zabrinula oko svega jer tim putem treba da idemo. Molim vas napisite mi sta god znate, da ce pripremim, jako mi je bitno.
A ako slucajno imate i neku preliminarnu prognozu za dvonedeljni preriod za CG primorje takodje bih vas zamolila da ostavite ovde.
Jos jednom se izvinjavam sto sam uzurpirala ovu temu, ne snalazim se jos sa Tapatalkom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #194 poslato: 06. Jul 2018. u 10:40 »
Sta je ovo nisam ocekivao ovako ranu akciju. Stustilo se sa zapada i severozapada i cuje se sve ucestalija grmljavina.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #195 poslato: 06. Jul 2018. u 11:51 »
Lep neocekivan pljusak sa grmljavinom prodje i u Paracinu, palo je kod mene 5mm. Jos uvek se cuje grmljavina od odlazeceg oblaka sa jugoistoka, a sa zapada se siri razvedravanje, pa je vec granulo sunce i tek sada ce biti nepodnosjivo tesko vreme do pravog osvezenja veceras. Bolje da nije padala.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #196 poslato: 06. Jul 2018. u 12:04 »
E sad treba preživeti ovu sparinu. Trenutno 25.5C, vlažnost 80%, tačka rose 22C. Od pljuska u severnom delu grada 3.9mm.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #197 poslato: 06. Jul 2018. u 12:09 »
Uh, ala ga je upelo 33,8 C. Vlažnost 42%
Zatišje pred buru, popodne neće proći bez pljuska, a i već ide jedan lokalini sistem sa zapada.

Poslato sa jugoistoka.

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #198 poslato: 06. Jul 2018. u 12:17 »
To u Paraćinu je verovatno posledica još onog sistema i oblačnosti iz noćnih sati poreklom sa Jadrana.

Biće biće danas itekako "zanimljiv" dan. Već se pokreće i drugde razvoj kod nas, vedrina iznad većeg dela Bosne (izuzev krajnjeg severoistoka ali i tamo će se izvedriti uskoro).
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #199 poslato: 06. Jul 2018. u 12:40 »
Ух, ала се зацрнело ка северозападу и западу, на осталим странама приметно бујање кумулуса који брзо расту у висину...

Мислим да ће ускоро невреме погодити сам Чачак и околину.

Јако спарно.