Autor Tema: Jul 2018 - I dekada  (Pročitano 40435 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #480 poslato: 08. Jul 2018. u 21:59 »
Ovde nista znacajno ni danas, mada je bilo pljuskova u istocnom delu opstine. Trenutno se bas razduvao severozapadni vetar, ne znam iz kog razloga, pa je bas svezikavo. Vreme podseca kao da smo uveliko zakoracili u septembar mesec. Trenutno je 19.9C, uz oblacno vreme. Sto se tice padavina ne znam sta da ocekujem zaista, neka bude kako bude, ali ne bi bilo lose da padne 10-20mm. Za sada u julu kod mene 19mm.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #481 poslato: 08. Jul 2018. u 22:29 »
Umerena kiša sada u gradu.

Kući za sada 6,1mm, i dalje pada kiša.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #482 poslato: 08. Jul 2018. u 22:57 »
Ovde pada vec dobra 2 sata.. Umerena natapaca, vala muka mi je ove kiše više, jedino je dobro sto u srcu leta nemamo žegu jos uvek ali kise mi je preko one stvari .......
Kad ce bre neka stabilizacija na desetak dana bar -_- Kada je ovako hladnjikavo i kišno leto, docice Jesen na naplatu u obrnutom smeru...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #483 poslato: 08. Jul 2018. u 23:02 »
Da ima da se kuvamo u septembru i oktobru...a taman posla malo sneznija zima da bude.. :hm:
-----------------------
Ovde kod sajma poslednjih sat ipo pada slaba do umerena kisa...
Sutra se za Beograd i @ risbo za tvoj kraj ocekuje relativno obilnija padavina..

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #484 poslato: 08. Jul 2018. u 23:31 »
Kad ce bre neka stabilizacija na desetak dana bar -_- Kada je ovako hladnjikavo i kišno leto, docice Jesen na naplatu u obrnutom smeru...

Moguće Risbo, verovatno hoće. A da znaš da ne bi trebalo, jer ukoliko i bude hladnjikavo leto, i dalje će ova godina biti prilično topla. Otprilike, svaki mesec do kraja godine bi morao da bude za 2 stepena hladniji od normale da bi ova godina bila u skladu sa prosekom za period od 1981-2010. godine. Ali, poznato je da se jedan hladan mesec poslednjih godina kompenzuje sa 5 toplih i ekstremno toplih, i da godina mora da se završi sa jedno bar 1.5°C iznad proseka, te ovaj moj idealizam pada u vodu.

Na Novom Beogradu trenutno pada slaba kiša, a bilo je natapače promenljivog intenziteta u poslednja 2-3 sata. Temperatura svežikastih 17°C, ali sasvim prija.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #485 poslato: 09. Jul 2018. u 01:35 »
Овде пре неких два сата прошао још један круг краткотрајне натапаче, током дана није било уопште падавина, али претходну ноћ се још скупило неколико литара.

Стварно обилна киша је пала, ваљало би пар стабилних дана да споји и наравно температурно просечних, иначе и мени такође прија ово лето за сада наравно температурно гледајући.

Тренутно 15,1 C.




Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #486 poslato: 09. Jul 2018. u 06:06 »
Oko pola 4 pocela je da pada kisa slaba i umjerena,od 5 pa do sad pljusti,mjenja se jak i umjeren intenzitet.
Temperatura 17C.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #487 poslato: 09. Jul 2018. u 07:31 »
Ovde ništa, da nije bilo juče u dva navrata kratko umerene kiše bilo bi suvo, ovako tek jedva da se tamni zemlja. Baš nekamo sreće  :(

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #488 poslato: 09. Jul 2018. u 08:57 »
Nemojte da se ljutite, volim leto, toplotu... volim sve vremenske prilike, ali ovo je nesto sto sam cekao nekoliko godina - da svane (jedva) dan olovnog neba i da krene natapaca, a ja da prespavam ceo dan  :laie:

Jutros u 6 nije ni svanulo, nebo olovno sivo, sitna kisa krece, ja se lepo i uredno vracam u krevet i slusam je kako pada i dremam... i bogami tako cu citavog dana. Odoh u ponjave ponovo, ustao sam samo da ovo napisem.

Trenutno pada jaka do umerena kisa, bez vetra uz 16 C! Mracno je kao da ce sekire da padaju. Nadam se samo da nece neke stete biti.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #489 poslato: 09. Jul 2018. u 09:51 »
Kako će EC da se obruka sa onim napumpanim količinama.

Organizovane kišne mase nema, oblaci se sporo kreću, plus je tmurnjavor pa neće biti ni konvektivne dopune. Neće se Paraćin ni od ovoga nagledati kiše, pitanje je hoće li uopšte i da padne.

Isto tako i za Beograd. Prema istoku odakle idu padavine "golo" na radaru ko od majke rođene.

EDIT: Sad vidim da je jutros i EC popustio, potpuno očekivano.

Oblačno, tmurno i sveže u Beogradu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #490 poslato: 09. Jul 2018. u 10:05 »
Zato ovde pljusti za sve pare.

Umerena do jaka kisa se nastavlja... tako da ja odlazim u horizontalu na bar jos sat vremena.

16 C i dalje
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #491 poslato: 09. Jul 2018. u 10:36 »
I ovde uveliko pada umerena sipeća kiša..
Ova situacija je identicna onoj od pre 2 nedelje mozda, kada je isto ovako po Branicevu i Šumadiji dugo padala kisa i drzali se odrazi pa se kasnije sve pomeralo severnije i juznije od toga.. Valjda nece biti tako ovaj put mada dosta podseća na tu situaciju


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #492 poslato: 09. Jul 2018. u 10:45 »
Beograd i danas sve zaobilazi, od ranih jutarnjih sati se odrazi vrte okolo-naokolo. Od prognoziranih 50-100mm od ovog ciklona, jedva se 10-15mm skupilo do sada na Vračaru.
Kod mene je sinoć bilo dobre natapače sve do ponoći, verujem da je palo 8-10mm jer je natopilo ponovo i ispod najgušćih krošanja.
Tako da neke nove padavine i nisu potrebne i drago mi je što vidim da su modeli prilično presušili za naredne dane. Još danas što padne i to je to. Doduše, GFS sad forsira četvrtak, ali o tome u prognozama. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #493 poslato: 09. Jul 2018. u 10:47 »
 ^^ ovde od prognoziranih 40-50 mm do sada 2 mm ako je palo, zaobilazi u seriji, kad krene nema kraja  :D Deluje da bi danas ipak to moglo da se promeni, možda samo još jedno optimistično očekivanje  :D

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #494 poslato: 09. Jul 2018. u 10:50 »
I ovde uveliko pada umerena sipeća kiša..
Ova situacija je identicna onoj od pre 2 nedelje mozda, kada je isto ovako po Branicevu i Šumadiji dugo padala kisa i drzali se odrazi pa se kasnije sve pomeralo severnije i juznije od toga.. Valjda nece biti tako ovaj put mada dosta podseća na tu situaciju

Uh... dosta dremanja... bacih oko na radar i ne svidja mi se jacanja odraza kako odlazi oblacnost juznije tj ka Bukulji i Rudniku... Ako tamo bude padalo jace nego ovde stvarno je moguce izlivanje :(

Bacih pogled na lokalni blog:



(copyright palankadanas.com)

U pitanju je usce Kubrsnice u Jasenicu i obe reke su se jos uvek drzale svog korita ali znaju da bukvalno u par sati "polude", narocito Kubrsnica, i eto belaja... Valjda nece. Tri poplave za 20 godina bi stvarno bilo previse.


A napolju?
Samo "muze" sto bi rekli!

Temp i dalje 16 C
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #495 poslato: 09. Jul 2018. u 11:08 »
U Knjaževcu juče palo 9.1mm, a od subote do danas ukuopno 27.4mm.
U julu 48.4mm, od početka godine 484,9mm što čini ovu godinu najbogatiju padavinama u prvih 190 dana.
Ovo je zabeleženo u subotu ujutru


Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #496 poslato: 09. Jul 2018. u 11:15 »
Lepo tmurno vreme.Za fizicki rad milina.Leto je , radis a ne znojis se.Meni to odgovara.Sto se tice Crepaje i Likija.Od ovog ciklona ni kod mene nije palo vise od 10 litara ali je blato i ima vlage koliko je trenutno potrebno.Pre ovog ciklona je fino zasusilo tako da sam u dva navrata bastama dao zalivanje.Moguce da je kod tebe veca susa.Zavisi i od sastava i strukture zemljista.Kazu ljudi da je ovaj moj kraj - kraj sa jako dobrim kvalitetom zemljista.
@ Sofronije To za vracanje u horizontalu mi je poznata stvar.Nema niceg lepse nego kada ujutru pada kisa.Ti ne mozes nista da radis.Namiris zivotinje , popijes kafu i rakiju i vratis se u krevet bez grize savesti sto si se vratio u krevet   :)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #497 poslato: 09. Jul 2018. u 11:17 »
Zagrme jednom dobro iz cista mira, sve vise kumulusa tamnih baza, moguce da ce da pljusne kasnije, cak je i sunca bilo do malopre...

Temperatura 20C.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #498 poslato: 09. Jul 2018. u 11:17 »
Kod mene jutros Tmin 11.6c uz sjeverni vjetar,bez jorgana nema sapavanja :D.Dok samo 50 km nize u Podgorici minimalac je bio 22.3C.Cudesna Crna Gora :thumbup:.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2018 - I dekada
« Odgovor #499 poslato: 09. Jul 2018. u 11:37 »
Haha nista ni danas, bez komentara. Radar se puni zapadno od Velike Morave. Od prognoziranih 50mm u ova tri dana nije palo ni 5mm, ne racunajuci onaj pljusak u petak.

Bar je dobara ladovina ako nista drugo meni bas prija, trenutno je 19.6C.