Autor Tema: Jul 2018 - III dekada  (Pročitano 46642 puta)

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #780 poslato: 29. Jul 2018. u 23:28 »
Na tren se sve bilo umirilo, sad opet kreće pojačana i češća grmljavina i vetar opet pojačava

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #781 poslato: 29. Jul 2018. u 23:48 »
Како је кренуло, нешто питомије се завршило, неколико јаких удара грмљавине и солидан пљусак...

Наравно није пало ни упола као јуче, али ту је негде око 13-14 mm на крају.

Тренутно умерена киша и занимљиво опет јака грмљавина, а напољу као да није освежило и даље се осећа спарина у ваздуху.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #782 poslato: 29. Jul 2018. u 23:50 »
Nakon jakoh vetra prosuo se petnestominutni pljusak uz povremenu grmljavinu.
Danasnji bilans 8mm.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #783 poslato: 30. Jul 2018. u 02:05 »
Ovde 49,1mm do ponoći i još 0,9mm posle toga, dakle sveukupno ravno 50mm.

Pretežno je oblačno, usled ogromne vlage vidljivost je smanjena.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #784 poslato: 30. Jul 2018. u 07:50 »
Probudi me huk pljuska, ogromne kapi a istovremeno sija Sunce punom parom.

Dok sam ovo napisao već prestalo..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #785 poslato: 30. Jul 2018. u 08:19 »
Sad me bude dve jače grmljavine

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #786 poslato: 30. Jul 2018. u 08:39 »
Auh, 32,5 mm  :( pregazili smo stotku ovog jula samo tako! Videcemo konacni rezultat.

Jutros suncano, trenutno 25 C uz nesnosnu sparinu - 94% je vlaznost vazduha. Hitna zavija po gradu citavo jutro. Bice i danas veselo koliko vidim.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #787 poslato: 30. Jul 2018. u 08:54 »
Jutros sparno strašno, kiše nije bilo odavno izuzev predela oko Padine i Vršca gde je svaki drugi dan u julu kiša. Područije severno od Pančeva i prema Banatsom Karlovcu, nije dobilo kišu već dobrih mesec dana. Na primer 20km od mene u Alibunaru, palo je do sada 70mm, dok je kod mene i selima između Kovačice, Padine i Vršca palo tek samo 4mm padavina. Slobodno možemo reći da je ovo najsušniji jul. Uskoro slike suše ću staviti. Južnobanatska regija je u pitanju.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #788 poslato: 30. Jul 2018. u 09:18 »
Jutros sparno strašno, kiše nije bilo odavno izuzev predela oko Padine i Vršca gde je svaki drugi dan u julu kiša. Područije severno od Pančeva i prema Banatsom Karlovcu, nije dobilo kišu već dobrih mesec dana. Na primer 20km od mene u Alibunaru, palo je do sada 70mm, dok je kod mene i selima između Kovačice, Padine i Vršca palo tek samo 4mm padavina. Slobodno možemo reći da je ovo najsušniji jul. Uskoro slike suše ću staviti. Južnobanatska regija je u pitanju.

Mesec dana suvog vremena bi bilo kao san u ovom trenutku... :cf:

Bilo bi stvarno lepo kad bi malo prosaralo ovo  :tu:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #789 poslato: 30. Jul 2018. u 09:43 »
Al ga kuva od ranog jutra, posebno tamo uz Ibar gde se stalno obnavlja "vozić".

Evo sada i ovde kreće da pada, tamni se ka severu.

Ipak nije to ništa ozbiljno, propadaju samo retke krupne kapi i na tome će i ostati.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #790 poslato: 30. Jul 2018. u 10:27 »
Mesec dana suvog vremena bi bilo kao san u ovom trenutku... :cf:

Bilo bi stvarno lepo kad bi malo prosaralo ovo  :tu:
Da kolega Sofronije, znam da je u tvom kraju kiše dosta, i da zaista nova tura kiša koje ja očekujem već u toku iduće sedmice, mogle bi da dodatno ti spusti samopouzdanje. Ja recimo, ali i paori u ovim selima već sada otpisuju suncokret, strašno je da kod nas kiša nije pala još od 24 juna nije palo osim tih 4 mm. Sela koja sam uzeo u obzir, je čak 47 sela, koja su u područiju navedenom gde kiše nije bilo. Ovo je i razlog zašto leto nevolim jer nikako leti ne može da se ravnomerno rasoirede padavine, nego negde sipa svaki dan a negde mesecima suša. Kukuruzi su više od 70% suvi, i klipovi padaju dole. Još gore je što su klipovi u zrnu samo do pola ostatak klipa je samo šepurina. Avgust sve više vuče da bude suv mesec, a kod nas to će samo izazvati još veće probleme. Takođe u ovim delovima zemlje Srbije, problem je i voda bare isušile, zbog povećanog navodnjavanje imamo restrikcije. Sada ne mogu da stavim slike ali u toku dana ću staviti da vidite kakva je situacija. Verujte mi kolege možda izgleda kao druga država, ali takva je realnost u ovom  delu Banata.   :tu: :tu:
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #791 poslato: 30. Jul 2018. u 11:11 »
Umjeren pljusak uz grmljavinu..

EDIT:Jak pljusak..


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #792 poslato: 30. Jul 2018. u 11:46 »
Baš mi je žao kolega Radane što suša uzima danak u tvom području. Prosto je neverovatno da u julu koji će na nivou Srbije biti vrlo do ekstremno kišan ima područja koja tako dugo nisu dobila kišu. Ali opet, ako gledamo padavine na obližnjim stanicama, nikad se ne bi reklo da ima delova koji su i tu dobili jako malo kiše. Evo za južni Banat padavine u julu:
Banatski Karlovac 65mm
Vršac 45mm (ali bez gotovo ikakvih padavina od 8. jula)
Pančevo 41mm
Pančevo-Tesla - 29mm
Borča 78mm (izvor - Škomi)
Beograd centar 53mm (iako geografski nije južni Banat)
Zrenjanin 45mm (centralni Banat)

Vidimo relativno ujednačene količine padavina na tom području (koje je svakako pored Negotinske krajina najsušnije u Srbiji ovog jula) i baš je teško pomisliti da unutar te oblasti ima mesta koja su dobila samo 4mm padavina.

Beograd sparno sa kumulusima slabijeg vertikalnog razvoja. Temperatura na Vračaru 29.5°C, pa gotovo izvesno i danas prelazimo 30°C.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #793 poslato: 30. Jul 2018. u 11:55 »
Uh kako koji dan ide novi sve gora i gora sparina... plus je i ono jutros u 3 navrata padalo po malo pa bukvalno nema vazduha, zabeleženo je merljivih 0,7mm.

Trenutno 27,5°C i čak 71% vlage. :ufff:

Kao i juče, niski kumulusi "plutaju" nebom u severnoj struji.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #794 poslato: 30. Jul 2018. u 11:58 »
Ko ce ga znati Milose Pancevo Tesla stanica je dobila samo 28.8mm kise ovog jula , moguce da u pojedinim delovima juznog banata ima i manje za Alibunar ne znam , moguce da je susniji ali nije bilo ovog jula mnogo dana sa temperaturama preko 30 stepeni jedino je to dobro , za juzni banat bi dobro doslo nesto kisovitiji avgust ako je stvarno lokalno po juznom banatu bilo susa a nije nemoguce , Beograd opet danas prelazi 30 stepeni tako da ce ovo biti 5 tropski dan ovog jula , EC je najavljivao 29 za Beograd danas a ono je vec ujtru bilo 29 stepeni tako da nema nista od toga , evo vec je 30 stepeni ocekujem u toku dana sigurno preko 31 stepen.

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #795 poslato: 30. Jul 2018. u 12:27 »
Al se zacrnelo ka istoku i severoistoku, sparina neviđena, grmi baš jako po 2 3 puta u minutu, i zapravo sad kreće pojačan vetar. Bukvalno u roku od 5 minuta od malog cenila na severu, ceo istok neba se zacrneo.
Kreće jak pljusak!
12:30 potop

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #796 poslato: 30. Jul 2018. u 12:30 »
Nema sumnje da je podatak koji je Radan izneo tačan, ne bi imao razloga da izmišlja. Samo kažem kako podaci sa meteoroloških stanica u ovakvim situacijama ne znače mnogo. Ne pamtim kad smo poslednji put imali pravu natapaču na širem području. Gotovo sve padavine još od aprila su bile konvektivnog karaktera i otud takve razlike.
A kod konvektivnih padavina vlada neverovatan disbalans. Jednostavno, postoje oblasti koje nestabilnosti uvek zahvataju i oblasti koje uvek zaobilaze. A opet i unutar tih oblasti opet postoje mesta koja "bolje" i "lošije" prolaze.
Pa samo ova oblast u dolini Zapadne Morave dobije na dnevnom nivou padavina koliko južni Banat na mesečnom. Da su strujanja iz suprotnog pravca, bila bi druga priča.

Sve razvijeniji kumulusi nad Beogradom, za sada ne prete. T 30°C.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.858
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #797 poslato: 30. Jul 2018. u 12:41 »
Ovde samo pokušaji da se nešto stvori i sve ostaje na tome, nekoliko puta je zagrmelo prema severoistoku.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #798 poslato: 30. Jul 2018. u 12:47 »
Топла ноћ иза нас за овдашње услове, минимална температура 18,1 C.

Сунчано и веома спарно, буквално једва да има ваздуха напољу, мада у последњих пола сата пирка ветар који олакшава ситуацију, за сада нема претећих кумулуса видећемо како ће се одвијати ситуација данас.

28,7 C.

По муњоловцу прилично се истресла грмљавина по Краљеву.

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jul 2018 - III dekada
« Odgovor #799 poslato: 30. Jul 2018. u 12:47 »
Ljudi moji ovo nikad nisam doživeo, munja je udarila na 100m od moje zgrade, i jaču grmljavinu uživo nikad nisam čuo, kao da "bacaju bombe", i svaka munje se vidi kao bljesak blica u lice, moja mama bila n terasi, i kaže da nikad jače ništa nije čula u životu, stvarno nezapamćeno

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk