Autor Tema: Maj 2019 - I dekada  (Pročitano 30734 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #40 poslato: 01. Maj 2019. u 21:53 »
Taman što sam stigao iz Skoplja me dočekalo olovno nebo. Jači pljusak početni od razvoja pre sistema me promašio, samo pokvasilo kod mene kući ali je zato sistemska pljuščina donela dobranu kišu.

Nakupilo se 7,2mm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #41 poslato: 01. Maj 2019. u 22:21 »
Kod mene danas ukupno 3,5mm od par pljuskova i malo slabe natapače. Bio sam na ivici oblaka koji je počeo da se otvara iznad Borče i dalje nastavio ka gradu, ali nisam stigao da ispratim situaciju jer sam pazio da roštilj ne izgori. Pljusak oko 18h je bio uz sunce pa se lepo videla duga.

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 973
  • Starost: 41
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #42 poslato: 01. Maj 2019. u 22:37 »
U kojoj zemlji ja živim?! Pa svi prijavljuju danima već litre i litre, ovde nista od toga, par navrata po par litra kiše i to je. Od januara svi meseci su daleko ispod proseka, a evo kako je počelo izgleda da će i maj u istom maniru... Više je besmisleno da kukam, dok ne padne kiša od 20+mm ja se isključujem

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #43 poslato: 01. Maj 2019. u 22:47 »
U kojoj zemlji ja živim?! Pa svi prijavljuju danima već litre i litre, ovde nista od toga, par navrata po par litra kiše i to je. Od januara svi meseci su daleko ispod proseka, a evo kako je počelo izgleda da će i maj u istom maniru... Više je besmisleno da kukam, dok ne padne kiša od 20+mm ja se isključujem

Ne znam danas... ali ono juce sto videh u Bosnjanu me zaprepastilo... U njivama kamen zivi  :facepalm:

Ne secam se neceg ovakvog u prolece, a po tamosnjim njivama se bakcem jos od malih nogu... Neverovatno kako kisa preskace taj deo od Karaule pa preko Race sve do Viska.  :huh:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 973
  • Starost: 41
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #44 poslato: 01. Maj 2019. u 23:18 »
Ma ništa, palo možda 1 - 1,5 mm, tuga živa... Sve si video tako je u većem delu opštine ni pljusak ni natapača suša ne prestaje

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.552
  • Lokacija: Beograd
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #45 poslato: 01. Maj 2019. u 23:56 »
Juce je po padavinskoj stanici Raca Kragujevacka (na RHMZ) palo 7.8 mm..

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #46 poslato: 01. Maj 2019. u 23:56 »
Ја сам данас био у Рипњу док се све одвијало у граду. Миљаковац и Церак у рупи стандардно, мада ја немам право на жалбу јер сам јуче имао добру акцију.

У Рипњу је до касног поподнева све протекло мирно, уз нешто удаљене грмљавине поподне. Око 16h систем је кренуо да се шири и спаја како је ишао даље ка ј-ји.
Ево пар фотки пред пљусак.



closest td bank branch











Уследио је слаб и умерен пљусак који су се смењивали. За кратко време је пало око 3-4мм. Конкретније је било јужно и југоисточно од Авале и даље тамо ка Рисбу и Гроцкој, што се и види на сликама. Још један конкретнији део облака је прошао на свега 1-2км јз и з од мене према Липовици и Барајеву.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2019. u 00:08 Јоца »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.203
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #47 poslato: 02. Maj 2019. u 00:08 »
Lepe slike kolege  :tu:
 ^^ Tako sam i ja @ Joco danas gledao sa distance prvu turu koja se držala  sa druge strane Dunava, sve dok se nije oformilo ovo u gradu pa krenulo ka ovamo.. Oblaci su bili vrhunski za fotografisanje.. Totalno atipično, juče sam bio siguran da će ono sa Jz doći ovamo a nekako promaši, danas Sz strujanje i pravo iz grada ovamo. Retkost   :)

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.719
  • Starost: 56
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #48 poslato: 02. Maj 2019. u 05:28 »
Свежо, с променлива облачност е времето във Враца.
През нощта е валяло.
Т е 12С.

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 973
  • Starost: 41
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #49 poslato: 02. Maj 2019. u 08:46 »
ne znam mare gde je ta stanica , moguce je da je negde i bilo vise padavina ali samo mesto Raca i bliza okolina nema sanse da je toliko palo, jednostavno zemlja je prosuva evo i Sofronije je posvedocio o tome

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.852
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #50 poslato: 02. Maj 2019. u 08:47 »
Sunčano jutro u Paraćinu. Trenutna temperatura 14.5C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #51 poslato: 02. Maj 2019. u 09:58 »
I ovde je nakon nešto oblačnosti ranije jutros sada Sunce. Ima umerenog severozapadnog vetra.

Videćemo može li kakav pljusak sredinom dana, u ovakvom strujanju retko kad omane, bar u bližoj okolini.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.852
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #52 poslato: 02. Maj 2019. u 11:37 »
Krenuli su kumulusi da krstare nebom. Temperatura izgurala do  20.0C.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.189
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #53 poslato: 02. Maj 2019. u 12:50 »
Danas i defintivno atmosfera stabilizovana, pojavljuju se kumulusi, ali tesko da ce biti nesto vise od toga. Ovde ovaj predah i prija  :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 24
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #54 poslato: 02. Maj 2019. u 14:37 »
Nakon svežeg jutra, malo i umereno oblačan (cumulus, stratocumulus, altocumulus), vetrovit i normalno topao dan za ovaj period godine uz duže sunčane periode, mada je zbog vetra, pogotovo kada oblaci zaklone sunce, subjektivno hladnjikavo napolju. Vetar je većinom umeren, povremeno dostiže jake udare (rekao bih u ovom delu grada blizu 10m/s), zapadni. Minimalna temperatura je iznosila na stanici na Vračaru 10,0°C, a na aerodromu u Surčinu 8,2°C, dok će maksimalna dnevna na obe stanice iznositi 21,5°C (prognoza).

Kao što drug Liki napisa, atmosfera je danas već na prvi pogled vidno stabilnija, tako da je veoma mala mogućnost za neki kratkotrajni pljusak "ovamo", a kako dan bude odmicao tako će šanse za "iznenađenja" dodatno opadati. S obzirom da mi poznavanje dinamičke meteorologije nije jača strana ispravićete me ako grešim, ali bih glavnog "krivca" za stabilniju atmosferu tokom današnjeg dana tražio u vetru, koji je jači od simulacija numeričkih modela koje sam pogledao (kada je zapadni-severozapadni vetar na ovom području u pitanju, obično bude makar za nijansu slabiji od prognoze modela). Noćas će (što Miloš juče napisa) "protrčati" osa (visinskog) grebena južnije od Srbije, naša zemlja je na periferiji uticaja, pa će doći do kratkotrajne stabilizacije vremena, krajem dana na području Beograda doći će do razvedravanja sa zapada ili najjednostavnije rečeno posle nekih 17-18h šanse za nestabilnosti u široj okolini će biti svedene na nivo teoretske verovatnoće. :)

Trenutno je pretežno sunčano (oblačnost 3/8) uz "bezopasne" cumulus humilis oblake koji se kreću u severozapadnoj struji, a vetar je primetno oslabio u poslednjih pola sata, pa je odmah subjektivno toplije. Temperatura je u 14h iznosila 20,4°C i na stanici na Vračaru i na aerodromu u Surčinu, uz tačku rose 9°C na obe stanice. Vrednost pritiska svedena na nivo mora je bila 1011hPa. Vidljivost je veoma dobra.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2019. u 15:38 Srđan »

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.522
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #55 poslato: 02. Maj 2019. u 14:38 »
kiša uz grmljavinu u Zaječaru

Van mreže zlyu

  • *
  • Poruke: 346
  • Lokacija: Nova Crnja
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #56 poslato: 02. Maj 2019. u 15:15 »
Jak monsunski pljusak krupnih kapi bilo je i sitnog grada na pocetku.

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.719
  • Starost: 56
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #57 poslato: 03. Maj 2019. u 08:01 »

Чудесно време във Враца - свежо и ясно, със слаб вятър.
Т в 6 ч. бе 12С.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #58 poslato: 03. Maj 2019. u 13:05 »
Umjereno oblačno sa sunčanim intervalima T 20*C..Krenuli su slabiji razvoji po centralnim predjelima..






Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 24
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Maj 2019 - I dekada
« Odgovor #59 poslato: 03. Maj 2019. u 14:09 »
Nakon pretežno oblačnog prepodneva i sredine dana, sada dolazi do delimičnog razvedravanja na području Beograda. Altostratusna oblačnost se izmešta istočnije, "pred nama" je polje vedrog neba, a u daljini ka zapadnom horizontu vide se cumulusi solidnog vertikalnog razvoja. Sunce je ugrejalo tako da bi temperatura u narednom periodu trebalo da bude u umerenom porastu. Južni vetar koji je duvao tokom jutra, u nastavku dana je bio u postepenom okretanju na zapadni pravac, uglavnom slabog intenziteta. Minimalna temperatura je iznosila na stanici na Vračaru 12,7°C, a na aerodromu u Surčinu 12,3°C, dok će maksimalna dnevna iznositi 23,5-24,0°C na obe stanice (prognoza). Tačka rose od jutros je u postepenom padu i dosta je niska (trenutno iznosi 6-7°C, zavisno od dela grada). Mora se primetiti izuzetno dobra horizontalna vidljivost, a takođe je nebo kristalno plave koje (naravno gde je vedro).

Dok napisah poruku temperatura je porasla na 22°C na obe spomenute stanice. Veoma prijatno vreme za boravak u prirodi. :)