Autor Tema: Jun 2019 - II dekada  (Pročitano 47226 puta)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Jun 2019 - II dekada
« Odgovor #820 poslato: 20. Jun 2019. u 22:41 »
Jeste da Beograd ništa ne promašuje ovih dana, ali moj kraj sve tradicionalno zakači najslabijim mogućim delom. Ali zato Novi Beograd i Zemun ne maši, ova sezona će se po njima pamtiti.

Ali zato Novi Beograd i novi downburst, kakav magnet za oluje, ako je i danas palo 20-ak mm tamo, sigurno je odavno preskočilo 100mm u ovih par dana. Za to vreme jugoistočni delovi grada nisu još ni dobili kišu.

Nisam bio na NBG-u da ispratim hronologiju popodnevnih pljuskova, ali sam se vratio oko 19h (kad se sve već postepeno smirivalo, mada je i dalje pljuštalo), i imao sam šta i da vidim. Na Vračaru je do tad pao tek poneki mm, a na NBG-u nova poplava. Možemo da diskutujemo da li je kumulativni efekat zbog padavina prethodnih dana učinio svoje, ali ulice su delovale slično kao i juče - kada je palo i do 40 mm. Pritom, bilo je neverovatno mnogo vode i po trotoarima/zemljanim površinama.

Evo par slika koje će posvedočiti o novoj epizodi potopa na Novom Beogradu, jezero u Omladinskih brigada:





Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2019 - II dekada
« Odgovor #821 poslato: 21. Jun 2019. u 00:01 »
^^ Verovatno je i do kumulativnog efekta, pa i nakon današnjih realnih 15-20mm izgleda kao da je palo 100mm. Ali da je svaki potop ovih dana prešao preko NBG, to je zaista čudo. I kad padne 100mm i više za par dana, sigurno je da zemlja nema više kapaciteta da upije nijednu novu kap i otud takve slike.

Verujem da će nedelja donekle ispraviti tu konvektivnu nepravdu prema istočnim i jugoistočnim delovima grada. Danas mi prijatelj reče da je na Mirijevu tek malo poprskalo u par navrata.
Moj kraj u zlatnoj sredini. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm