Autor Tema: Jun 2019 - III dekada  (Pročitano 41166 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #380 poslato: 23. Jun 2019. u 22:57 »
Fantasticne slike :thumbup:

Kimatoloska stanica Bunar kod Jagodine (izmedju Kragujevca i Jagodine) danas 19mm. I nije nesto s obzirom da je i tuda prosao onaj opak oblak.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #381 poslato: 23. Jun 2019. u 23:16 »
Evo i od mene opasnog oblaka koji je formirao u blizini ali srećom me promašio. Zato je sledeći kasnije nadoknadio..
Evo kako je izgledao taj prvi koji je otišao u Banat i Smederevo. Mislim da je bila SC




Primetna je bila i rotacija u oblacima,mislio sam u jednom trenutku da će se i pijavica videti,što ne mora da znači i da nije kad je prešla u Banat
Lepo je bilo osvežilo i bio sam ubedjen da ću proći bez kiše,medjutim ubrzo se nova ćelija formirala i donela petnaestominutni downburst sa gradom veličine graška i klikera,jake udare vetra i grmljavinu,kasnije uz jaku i umerenu kišu koja je potrajala još 40ak min. Nisam imao ni pogled iz centra Gr ka jugu i jz tako da me nevreme baš iznenadilo. Palo je oko 30mm,ka Begaljici vrv i više s'obzirom da je rečica baš nadošla kasnije..

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.208
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #382 poslato: 23. Jun 2019. u 23:33 »
Valjevo danas sa tri pljuska medju kojima je prvi bio najopasniji uz sitan grad i snažna električna pražnjenja. Reportažu neću da pravim jer oblaci nisu bili fotogenični jer ih je prekrila na početku slojasta stratusna oblačnost sa mora, a i očekujem večeras-sutra-prekosutra i narednih dana reportaže od mnogo ozbiljnijih članova sa mnogo ozbiljnijih i opasnijih mesta.

Posle sunčanog jutra oko 13h se navukao stratus, a oko 15h počinje grmljavina sa istoka.




Sa jugozapada i zapada prilazi novi jači razvoj unutar stratusa koji maskira razvoj. Počinje vrlo ozbiljna grmljavina.




Bliži se i grmi sve jače, ali je i osetno zahladnelo pre kiše.


Pogotovo sa juga počinje još jača grmljavina kuda je protutnjala superćelija prepolovivši Srbiju i kasnije potopivši Šumadiju i uveče uništivši Timočku Krajinu.


Počinje krupna kiša i rešetanje gromova da bi ubrzo počeo pljusak sa sitnim gradom.




Obližnji RELLI remeti pljusak sa sitnim gradom koji nosi današnji prvi nalet u 15:30h.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=o-weIyhlwVE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=o-weIyhlwVE</a>

Rešetaju auspusi, ali rešetaju i gromovi. Prvi grom udario je nekih 500m od mene i nekih 200m od RELLI-a. :rofl:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bCaWilFtj24" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bCaWilFtj24</a>

Na 100-200m jugoistočno od moje kuće opalio grom i nestalo mi neta kod mene, a kod strica radi još uvek tako da sam povezan kod njega. :confused:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kcz2lQaSksw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kcz2lQaSksw</a>

Pljusak sa sitnim gradom.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=inVasrRkN2Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=inVasrRkN2Y</a>

Posle sat vremena prvi nalet odlazi.




Drugi sistem dolazi oko 16:30h i donosi mizerne padavine i mizerniju grmljavinu tako da sam lepo odspavao. :yawn:


Već treći sistem oko 17:30h mnogo ozbiljniji uz jaču grmljavinu, veću i dužu kišu dolazi sa zapada i jugozapada. Nastavio sam da spavam. :grin:






Posle još jednog jednočasovnog pljuska sa grmljavinom konačno se stvar stišava i odlazi oko 18:30h kad sam i dobro odspavao. :yawn: ;)






Oko 19:30h konačno se razvedrava.




Toliko od ovog dana koji Valjevu nije doneo više od 15lm2. :hm:
« Poslednja izmena: 23. Jun 2019. u 23:45 Stefan Valjevo »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #383 poslato: 23. Jun 2019. u 23:44 »
Kod mene u zgradi poplava u garaži. U pitanju je podzemna garaža na 2 nivoa i ovo sam fotkao na drugom (dubljem) nivou na kom se nalazi i moj auto.

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.208
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #384 poslato: 23. Jun 2019. u 23:47 »
 ^^
Gospode Bože i Majko Božja ovo me podseti na 17. jun 1995-e i 5. avgust 2014-e. :O

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #385 poslato: 24. Jun 2019. u 00:13 »
Jel mi se ovo čini ili je sevnulo ka jugu ?

Da da, ima pčelice južno od grada. I na jugozapadu oko Sjenice i uz ibar se sad nešto aktiviralo, nakon što su naravno čiav dan kulirali.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #386 poslato: 24. Jun 2019. u 00:15 »
Tamo oko Kraljeva se ponovo nesto aktiviralo, s vremena na vreme blicne na jugozapadu, ovde je sada skroz vedro.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.550
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #387 poslato: 24. Jun 2019. u 00:29 »
I u samoj Banji Sale ni kap nije pala danas, neverovatno. Isto važi i za Trstenik i taj potez ka Kruševcu.

Kod mene na stanici 6,8mm, makar nešto..

U gradu nikako da stane kiša..

Oko 19 h smo se spustali minibusom iz pravca Goča prema V.Banji...bilo je umerrnog pljuska na tom potezu..u V.Banji zaista sam video potpuno suv kolovoz..suvo je bilo sve do Podunavaca, odatle se videlo da je padalo..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #388 poslato: 24. Jun 2019. u 00:33 »
Načičkale se ćelije u ovo gluvo doba po južnim delovima Beograda, a i južnije od grada. Sada se razgrmelo po Kosmaju, a jedna ćelija raste tačno iznad Miljakovca i moguće da donese više padavina nego ona grdosija od popodneva. Čudni su putevi oblačnji. :)
EDIT: Ipak je to brzo pobeglo i ostavilo za sobom 0.2mm na AMS Trošarina.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #389 poslato: 24. Jun 2019. u 00:43 »
Iznenadilo me blicanje u blizini,upravo počela i umerena kiša  ovde -_-
Visinac se zavrteo u Vojvodini pa će uskoro ova masa iz Bačke ka Sremu i Bg-u izgleda opet.
Još kad vidim ovo Miloševu sliku Miljakame ,i prošle godine je jedno vreme držao pa ubiše Jz delove pljuskovi  :) Odma daje rezultat pa se ove ćelije formiraše u blizini Bg-a hehe
Edit:Umeren pljusak. Dokle više

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.625
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #390 poslato: 24. Jun 2019. u 02:17 »
I dalje ispada kiša u Melencima ali evo zaokružićemo ravno 60mm do 2h! Palo je 48mm u prvom naletu najjače kiše, potom se ustalila slaba i umerena koja je lila satima. Proverio sam i kod komšije, slažu nam se podaci u mililitar.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Banex

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #391 poslato: 24. Jun 2019. u 06:19 »
Desetominutni pljusak. Od ranog jutra i iz oblaka koji je uhvatio pravac sz-ji pa je morao da potkaci i juzni deo Bg-a.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #392 poslato: 24. Jun 2019. u 06:37 »
Da, ovaj dan je sa svitanjem nastavio tamo gde je jučerašnji stao. Već od ranog jutra ima razvoja tu oko Beograda koji donose kratkotrajne pljuskove bez grmljavine. Na Petlovom brdu je pljusak za 5 minuta doneo 3mm.
Uz sve to je pravi jesenji tmurnjavor, tako da ću ovaj dan sa zadovoljstvom prespavati.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #393 poslato: 24. Jun 2019. u 07:03 »
Promeni sliku čovek... da ne kukaš ne bih te ni prepoznao...  :)

Sa ovih 1.1 mm iza ponoći, Pančevo je zaokružilo na 60 mm u centru. Ostali delovi koji mm manje, dok južni delovi i sela južno od grada sigurno 20-30 mm više. Jun do sada 120mm ukupno padavina. Jutro oblačno i prijatno.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #394 poslato: 24. Jun 2019. u 07:17 »
Не умем речима да опишем какав потоп је ово био. :O Прави монсун ме је пробудио, бујица тече низ моју улицу. Један од најјачи интензитета ове године дефинитивно. Слабијк пљусак и даље траје.

Интересантно је да све пролази без грмљавине и тек слаб до умерен ветар.

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #395 poslato: 24. Jun 2019. u 07:19 »
Jak pljusak već nekih 15ak minuta

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 736
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #396 poslato: 24. Jun 2019. u 07:27 »
Oko 7 i 20 je okrenuo na slab pljusak, dok sad već najjači intenzitet od jutros

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #397 poslato: 24. Jun 2019. u 07:29 »
Престаје ово полако, око 20мм је пало рекао бих.

Ево и радарски одраз док је прелазио изнад овог дела града. Рекло би се наизглед ништа посебно.



Извор - РХМЗ

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #398 poslato: 24. Jun 2019. u 07:31 »
Kod mene nocas od 2 do jedno 5 ujutru velika kisa . Sada sam pogledao i palo je za ta tri sata izmedju 50 i 60 litara . Sto znaci da za 12 sati palo je izmedju 100 i 110 litara . Ludilo
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.011
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2019 - III dekada
« Odgovor #399 poslato: 24. Jun 2019. u 07:39 »
Promeni sliku čovek... da ne kukaš ne bih te ni prepoznao...  :)

Promenio sliku da oteram kišu, a izgleda da sam je dozvao na kvadrat.

Pola sata epskog potopa na Miljakovcu, neverovatan intenzitet, bukvalno sve ulice u naselju su se pretvorile u reke, nikada nisam vozio po takvom stanju. Palo je minumum 20mm, a ako ovako nastavi može i preko 30mm, razvoj se ukopao u mestu.
Bez vetra, bez grmljavine, bez grada, samo teški monsunski potop.
Sada je malo oslabilo, ali i dalje je to umeren pljusak.
Naplatilo sa kamatom jučerašnji nestvarni promašaj.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm