Autor Tema: Mart 2020 - I dekada  (Pročitano 14703 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.980
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2020 - I dekada
« Odgovor #100 poslato: 10. Mart 2020. u 16:06 »
U centru oko 18mm, videcemo tacan broj sutra... Stala pre sat ipo, dva...

Dejco ovde manje padala nego u Leskovcu a i ja se uzeleo kise  :D
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Mart 2020 - I dekada
« Odgovor #101 poslato: 10. Mart 2020. u 16:15 »
Napisao si da je juce palo 20mm kod tebe, a danas ce jos vise da bude, onda je to zaista veliko odstupanje u odnosu na relano stanje jer padavine nisu konvektivnog karaktera. Nisam mislio nista lose, ali nekako su mi cudni tvoji podaci odnosno sam nacin izvestavanja o kolicnini padavina. Ako si mislio sa ukupnim padavinama juce i danas tih 20mm sto si napisao onda je u redu.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.034
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mart 2020 - I dekada
« Odgovor #102 poslato: 10. Mart 2020. u 16:33 »
Dobro nisam napisao od koliko do koliko sati sam prikupio tu količinu.  Ali sad ne mogu noću tačno u 00.00h. izlaziti i proveravati kišomer. I rhmz to ne radi nego se svaki dan razlikuje satnica i oni ono što su u kišomeru zatekli danas pišu pod današnji  datum iako do kraja dana ima još dosta sati.
Dobro od sad više neću pisati te podatke i neće biti problema.

Poslato sa jugoistoka.

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.446
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2020 - I dekada
« Odgovor #103 poslato: 10. Mart 2020. u 17:11 »
I ovde se ispadalo fino, nisam očekivao baš ovoliko. U pravu je itekako bio EC koji je prvi gurao ove količine.

Sveukupno 16,5mm. I dalje cmolji po malo.

Što kaže Nele, prava je milina videti nadošle reke zamućene od blata, putem uz Goč takođe živnuli svi periodični potočići.

Jeste da je za ovakvu vazdušnu masu s okeana i tipičan izrazito pravilan gradijent temperature sa visinom, danas je bio baš izrazit. Vidi se što kaže da dolazi proleće. Nije za džabe ono da je u planini proleće hladnije od jeseni. Dok je ovde u kotlini padala kiša oko 10h na 4,7°C (rubna naselja Banje na malo iznad 300m su imala 4°C), već na 470m nv je padao čist umeren sneg na 1°C prema autotermometru.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.189
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Mart 2020 - I dekada
« Odgovor #104 poslato: 11. Mart 2020. u 08:36 »
Ovoga jutra konačno i malo sunca, ipak isto je mogao da vidi samo onaj ko je poranio, već sada pristigla oblačnost sa severozapada. Ostao sam dužan da kažem da je ovde u zadnjoj turi padavina ovde napadalo 7,5mm i još 2mm od slabe kiše i rosulje u nedelju i noći na ponedeljak. U ponedeljak i juče samo oblačno, a padavine nisu dobacile do mog kraja.  :)