Autor Tema: Jun 2020 - I dekada  (Pročitano 40722 puta)

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #380 poslato: 09. Jun 2020. u 06:50 »
Pančevo je ovu kišnu epopeju završilo sa 18 mm. Nema se mnogo šta dodati, sve u svemu, lepo nevreme i lepa kiša je pala.
Srećom nije bilo ni jakog vetra, ni grada, pa ni štete.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #381 poslato: 09. Jun 2020. u 07:32 »
Kod mene od natapače se nakupilo 11mm  :) Sevalo je u oblacima, i jednom je dobro puklo, kasnije ću se potruditi da ubacim i koju sliku dolaska oblačnosti pre njenog slabljenja  :)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #382 poslato: 09. Jun 2020. u 08:09 »
Kod mene od Bg. oblaka samo 5 litara . Mislio sam da ce natapaca padati mnogo duze .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #383 poslato: 09. Jun 2020. u 09:39 »
Kod mene juce ukupno 53.5mm (37.0 + 16.5mm). Evo kako izgleda raspodela padavina u uzoj zoni Beograda, podaci sa:
AMS Banjica, Karaburma, Pancevo, kisomer kod mene i Pauna su 00-24h,
Stanice Vracar, Kosutnjak, Senjak, Batajnica, Vrcin, Zemun, Kaludjerica i Surcin sabrane vrednosti juce i danas ujutru.



Ako sam nesto pogresio ili izostavio, javite da ispravim mapu.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #384 poslato: 09. Jun 2020. u 10:03 »
Zanimljiva raspodela padavina na uzem podrucju velika razilka u padavinama a oblak je bio velik. Od jutra pregreva
 kuci 2mm juce palo a u Mitrovici malo iznad 1mm, danas ima sanse i za jace nevreme pratimo

Sent from my H3113 using Tapatalk

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže Azureusko

  • *
  • Poruke: 191
  • Lokacija: Kovačica
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #385 poslato: 09. Jun 2020. u 10:15 »


Kako je izgledalo u dolasku bolje nije moglo proci.
Kisa bez vetra, nemam podatak sa kisomera.
Farkazdin,Idvor na kraju nisu ni dobili neku ozbiljniju kisu.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #386 poslato: 09. Jun 2020. u 10:38 »
Lepih 12.4mm taman koliko treba za neki kontinuitet , jutros konačno svežije i ispod 20C Tmin 17,3, ne volim tropske noći u junu :ranting:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #387 poslato: 09. Jun 2020. u 11:01 »
U Paracinu suncano i sparno uz bezopasne kumuluse nizih baza. za razliku od juce nema visoke oblacnosti. Videcemo sta nosi ovo popodne i vece.

Od padavinskih stanica u opstini najvise je palo u Donjoj Mutnici u podnozju planine Baba, 27.6mm. Kod mene jos 1mm posle ponoci ukupno 16mm.


Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #388 poslato: 09. Jun 2020. u 11:28 »
Jak pljusak sa grmljavinom na Dobrinji..

EDIT:8.3 mm u proteklih sat vremena od ovog pljuska..
« Poslednja izmena: 09. Jun 2020. u 12:20 roki »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #389 poslato: 09. Jun 2020. u 13:04 »
Nakon sinoćne oluje ima i polomljenih grana po Dorćolskim parkovima

Što se tiče grada na kraju dosta uravnotežene količine kada se sve sabere u protekla dva dana. Zato u mojoj opštini ogromne razlike na ne tako velikom području. Ako izuzmemo Kaludjericu koja je bliža gradu nego meni, ostala mesta zapadnije i južnije nisu prebacile ni 20mm. Kod Ivketa je juče kako kaže vrlo malo kiše palo, Vrčin 10ak mm samo..
Zato su Grocka, Begaljica, Zaklopača, Ritopek a pretpostavljam i Vinča prebacili 60-70mm, u suštini sva mesta bliže Dunavu su dobila veliku kišu. U Ritopeku koliko sam čuo padao je i grad i omlatio trešnje ( selo sa najviše trešanja u Srbiji ) onaj potok u blizini moje kuće bio je kritičan, fala Bogu pa se zadržao u koritu, u Begaljici je pliće korito pa se i izlio ponovo -_- Preksinoć 20mm + juče 50ak mm
Juče sam posle prvog  nevremena u mom kraju poželeo da se onaj drugi oblak jugozapadno sruči na Beograd. Zakačilo je i moj kraj ponovo ali u manjoj meri. Na kraju stvarno Bg potopi... Danas bih poželeo da kod mene ne padne ni kap a da recimo kod kolege Barta ili Deja padne dobra kiša bez nepogoda  :)
Toplo i pretežno vedro u gradu, sparine svakako ne fali
Edit: Još jednom se potvrdilo pravilo da su sporo pokretni  stacioniranii CB-ovi opasniji od onih jakih oluja koji prelete za 10-20 minuta. Zakuvalo se već na JZ i jugu zemlje, pojavljuju se i odrazi oko Valjeva što po nepisanom pravilu pri Jz strujanju  garantuje akciju u Bg i okolini  ..
« Poslednja izmena: 09. Jun 2020. u 13:18 risbo gr »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #390 poslato: 09. Jun 2020. u 13:21 »
Sparinčina u Beogradu (a kako i ne bi bila) a osmatrači na Vračaru mrtvi ladni ne provaljuju da sa higrometrom nešto nije u redu, pa u zvaničan dopis zaista pišu 34% vlage (iako je vlažnost sigurno bar 55%).

Ponovo se u Bosni ogranizovao pokretni sistem, jugoistočnije nego juče.

Dole kući standardno mučenje, ima ravoja naravno po planinskom terenu uokolo ali dok to ne proba da se organizuje u sistem neki slaba vajda od bilo čega.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Mire1

  • *
  • Poruke: 52
  • Lokacija: Pocekovina Opstina Trstenik!
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #391 poslato: 09. Jun 2020. u 13:26 »
Kimi iskren da budem slusajuci kako se strelcima izdaju komande za dejstvo,nemoj nista ni da se organizuje u dolini Zapadne Morave....


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #392 poslato: 09. Jun 2020. u 13:27 »
Trenutno ka istoku:





Uskoro stize naoblacenje ovde od nakovanja jakog oblaka sa juga kod Brusa.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #393 poslato: 09. Jun 2020. u 14:32 »
Za razliku od juče, danas oko grada i dalje po Vojvodini  skoro uopšte nema razvoja. Tek ponešto pitomih kumulusa uokolo, dok se u daljini nazire visoka oblačnost ka jugozapadu. Tako da, ako nešto dođe deluje da će svakako doći nešto ranije nego li juče.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #394 poslato: 09. Jun 2020. u 14:39 »
Danas je drugacija situacija... Izraženije strujanje. I formiranje visecelijskih sistema. Za ocekivati je da ovaj sistem iz bosne dogura do vojvodine ja od tog sistema ocekujem obilnije padavine... Lokalni razvoj je slab danas

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.012
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #395 poslato: 09. Jun 2020. u 14:50 »
Sparinčina u Beogradu (a kako i ne bi bila) a osmatrači na Vračaru mrtvi ladni ne provaljuju da sa higrometrom nešto nije u redu, pa u zvaničan dopis zaista pišu 34% vlage (iako je vlažnost sigurno bar 55%).

Tako to biva kad ljudi previše krenu da se oslanjaju na AMS. Kada bi AMS mogla sve da preuzme, posao osmatrača bi izgubio smisao. Oni su tu da prate, posumnjaju i kada treba da otklone nelogičnosti. I tako smo danas u 09UTC na Vračaru imali zvanično tačku rose 5°C, a na Surčinu 17°C. Dryline ili šta?  :D Sada su malo korigovali i dali 13°C u 12UTC, ali i to deluje nerealno malo, Surčin beleži 16°C.

Da se vratimo na aktuelne vremenske prilike. Lep sistem se formirao ka jugozapadu. Modeli su to dobro uhvatili, ali iz nekog razloga daju raspadanje toga na daljem putu ka severu (pre svega GFS i EC). Videćemo hoće li biti u pravu.





padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Stefan

  • *
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #396 poslato: 09. Jun 2020. u 15:12 »
Od 14h do 14.45h obilni pljuskovi uz grad. Dejstvovale protivgradne stanice vise od deset puta. Sada ponovo promenljivo oblačno i sparo.

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #397 poslato: 09. Jun 2020. u 15:19 »
Evo ga jedan lokalni razvoj iznad fruske gore... Poceo je  lepo da se formira....

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 972
  • Starost: 41
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #398 poslato: 09. Jun 2020. u 15:40 »
Ovde ničeg interesantnog ni danas, ovaj organizovani sistem prolazi zapadno, opet će Beograd i okolina biti na udaru, i vrlo lako tamo može pasti 100mm padavina za 48 sati, a ja moram da zalivam baštu....  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2020 - I dekada
« Odgovor #399 poslato: 09. Jun 2020. u 15:42 »
Tamo gde je juče trasirao svoj put onaj "valjevski" Cb kasnopopodne, uz dodatne razvoje dalje uz ibarsku ka Beogradu je sada baš procep. Po munjolovcu ovo uz Drinu ode na sever, dok razvoj kod Ljiga beži više na istok. Polako se bude razvoji po Vojvodini.

Dole kući teška uspavanka. Pešter, uz Ibar, nastavak na KiM, planinski tereni juga i jugoistoka ma neće ni da čuju za razvoj bilo kakav.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*