Autor Tema: Januar 2021  (Pročitano 78045 puta)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Januar 2021
« Odgovor #220 poslato: 11. Januar 2021. u 13:37 »
Ja nisam ni pomislio na 2012, da se ogradim...prokomentario sam samo izlaze, ono sta sam procitao na karti :D ali te 2012, nece biti skoro, kao sto rece Milosh.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Januar 2021
« Odgovor #221 poslato: 11. Januar 2021. u 13:59 »
 ^^ da baš ni meni nije jasno zašto je neko na kraj srca. Lepo piše da je to samo jedan izlaz za koji se znalo da će nestati već u sledećem. Čisto je ispraćeno zbog odlične postavke više kao primer položaja koji nam odgovara i naravno samo je padavinski upoređeno sa 2012.-om. A jasno je svima da se takva godina dogodi jednom u ko zna koliko godina.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021
« Odgovor #222 poslato: 11. Januar 2021. u 14:09 »
Ljudi  :grin: :D Šta vam je...

Post se odnosio na Caligulin komentar, koji je bukvalno shvatio da se sprema nešto što bi ugrozilo 2012. godinu. Ljudi koji nisu u ovome, ne prate karte i slično nažalost olako to drugačije protumače. Normalno da niko nije mislio na Vas koji ste tu stalno da ispratite nešto i iskomentarišete izlaze modela.  :tu:

Komentarisanje tog prodora je ostalo bilo po strani dok se nismo razrešili vikenda, posebno jučerašnjeg dana, sada diskusija o tome itekako može i mora da krene.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Januar 2021
« Odgovor #223 poslato: 11. Januar 2021. u 14:28 »
Polako ljudi nemojte tako da se palite na izlaze modela, pogotovo ne u daljim satima, ni za hladnocu ni za toplotu. Znamo vec kakvi su modeli van 72 sata. Ja se ne bih cak ni usudio reci da se sigurno nece ponovit 2012, nista nije upisano u kamen, jeli mi moze neko sa 100% sigurnoscu reci da ovaj sada Februar nece biti najtopliji ikad? Ne moze. Dali mi moze neko reci da nece biti najhladniji ikad? Ne moze. U ovoj nauci su uvijek sve opcije na stolu i na nama je da ih pratimo, nema tu nekih posebnih pravila koja kazu za toliko i toliko godina, vrijeme i klima su cudna stvar i jedna mala promjena moze dovesti do jakog preokreta kakvog niko nije ocekivao. I 2012 nije niko vjerovao da ce doci sta je doslo, pogotovo u Decembru i Januaru koji su bili topli, pa eto sta se desi na kraju. Znam da komentar nije bas za ovu temu, izvinjavam se na tome i ne pokusavam nesto da pametujem nego samo htjedo reci opusteno i polako, eto sada imamo sa sigurnoscu sledecih najmanje 10 dana snijega i zime i trebamo prvo uzivati u tome. :):D

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 104
  • Starost: 62
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2021
« Odgovor #224 poslato: 11. Januar 2021. u 14:41 »
Ljudi  :grin: :D Šta vam je...

Post se odnosio na Caligulin komentar, koji je bukvalno shvatio da se sprema nešto što bi ugrozilo 2012. godinu. Ljudi koji nisu u ovome, ne prate karte i slično nažalost olako to drugačije protumače. Normalno da niko nije mislio na Vas koji ste tu stalno da ispratite nešto i iskomentarišete izlaze modela.  :tu:

Komentarisanje tog prodora je ostalo bilo po strani dok se nismo razrešili vikenda, posebno jučerašnjeg dana, sada diskusija o tome itekako može i mora da krene.

Ma ok, ne pratim karte, pratim ovde pametne stvari, nego sam samo hteo da kazem da bar ove godine zbog uzasa u kojem se nalazimo, nema mesta onom klasicnom, juhuuu, dolazi minus 167 i 2 metra snega, uraaaa, cepaaaj... i slicno. Komentarisanje i najave sta bi moglo da se desi po kartama je ok.
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Maestral

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 42
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2021
« Odgovor #225 poslato: 11. Januar 2021. u 16:27 »
Za početak, ovo je meteo forum, pa se najviše i komentarišu vremenske prilike i prognoze, a trenutno smo u podforumu prognoza. Niko ne voli kad ljudi lome ruke i noge, ali to nikakve veze nema sa tim da li se neko raduje zimi ili toplom februaru. Pogotovo nismo mi ovde krivi što ova država nije sposobna ni da očisti sneg sa puteva, niti da predvidi poplave, niti da se bavi epidemijom, niti da očisti dalekovode kako treba.

Dalje, oko ove teme bih se najviše složio sa Erikzimski, koji kaže da ne smemo nijedan scenario da isključujemo. Posebno se to odnosi na diplomirane meteorologe, fer je reći da su jako male šanse za takvu zimu. Klima postaje ekstremnija u svojim pojavama, to se i na Balkanu primećuje, a poslednjih desetak zima jesu bile značajno toplije. Sve se na kraju opet 'uproseči', samo ne znamo kad će. Iskreno bih voleo sličnu situaciju, jer je to bilo jedno sasvim drugačije iskustvo, sa praznim i čistijim gradom, skroz zaleđenom Savom, sve je odisalo nekom vrstom spokoja.

Ako sam dobro razumeo neke eksperte, pucanje polarnog vorteksa od 05.01 je bilo samo privremeno, razdvojio se na dva dela, pa ponovo spojio, a 14.01 se očekuje sledeće odvajanje. U nekim poređenjima sa 2006. godinom, očekuje se 4 od 6 veoma hladnih sedmica u periodu početak februara-sredina marta. 

U svakom slučaju raduje aktivan forum i prekid višegodišnje zimske monotonije.

PS Ovo komentarišem kao neko ko je slomio nogu na poledici na prvoj godini studija, pao ispit zbog toga i ugrozio upis druge godine.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2021
« Odgovor #226 poslato: 11. Januar 2021. u 16:35 »
Генерално модели не знају шта ће преко 144 часа, сваки излаз прича за себе, него све извеснији је талас екстремне хладноће за викенд који предстоји, чини ми се нисмо имали овакав минус по висини од Јануара 2017 године.

А генерално када тако хладан "балон" ваздуха се дође над наше крајеве, није га лако разбити, па се период екстремно хладног времена може и продужити за који дан, видећемо како ће модели укалкулисати у периоду пред нама,што се тиче падавина биће и довољно свега пар mm да мало освежи покривач и направи фин амбијент.




Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.031
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Januar 2021
« Odgovor #227 poslato: 11. Januar 2021. u 18:39 »
Šteta što sve to dolazi lošom putanjom, teško da će tu biti neke i malo veće ciklonske aktivnosti. Eh, ovaj prodor odavno čekam, hvali mu samo 100 km. zapadnija putanja i bilo bi sve kako treba.
Ali....

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2021
« Odgovor #228 poslato: 11. Januar 2021. u 19:15 »
^^ 2012. (odnosno druga polovina te zime) je bila jedna velika klimatološka anomalija u jugoistočnoj Evropi kakva se dogodi u proseku jednom u 50 godina, možda i ređe. Mislim na intenzitet i trajanje zahlađenja, zadržavanje ekstremno hladne vazdušne mase uz izraženu ciklonsku aktivnost. Složilo se mnogo toga što obično ne ide jedno s drugim u jako dugom vremenskom razdoblju (punih mesec dana).
Dakle, verovatnoća da se išta slično ponovi (na samo ove zime, već i u narednim godinama) je veoma mala.

Miloše, klimatološka statistika te prilično demantuje, ako posmatramo celokupan niz podataka za stanicu Beograd/Vračar - a to je niz dugačak 130+ godina. Zahtevalo bi neko vreme da se sistematizuje i prikaže jedan značajan broj beogradskih zima u malo daljoj prošlosti, koje su imale dosta duže i ozbiljnije nizove vrlo jakih hladnoća praćenih prilično obilnim snegovima.

Ali i bez te detaljne analize, dovoljno je samo da pogledamo koliko je bilo od početka merenja zimskih meseci koji su imali nižu srednju mesečnu temperaturu od februara 2012. godine (koja je iznosila -3.0°C). Konkretno, izbrojao sam 29 meseci koji su bili hladniji od februara 2012. u Beogradu od početka merenja. Najhladniji je bio februar 1929. godine, kada je srednja mesečna temperatura iznosila čak -9.2°C. Bilo je i 4 zime koje su imale srednju sezonsku temperaturu (dec+jan+feb) nižu od temperature u februaru 2012. godine. Evo i nekih podataka iz druge polovine 20. veka: januar i februar 1954. imali su Tsr -5.0°C i -4,9°C, respektivno. Januar 1963. i januar 1964. imali su Tsr -5.1°C i -5.4°C (dakle godina za godinom), dok su januar i februar 1985. godine imali Tsr -3.4°C i -3.0°C. Krajem 19. i u prvoj polovini 20. veka bilo je mnogo više takvih primera - ne bi bilo lako sve ih nabrojati.

Poptuno mogu da razumem da talas hladnoće iz 2012. godine posmatramo prevashodno u kontekstu onih zima čiji smo savremenici, i da je sa tog aspekta to bila hladnoća i sneg za pamćenje, ali posmatrajući veći deo 20. veka - takvi talasi hladnoće nisu bili ništa do te mere retko ili specijalno, ni po dužini trajanja, ni po intenzitetu. Nisu se dešavali svake zimske sezone, naravno, ali svakako nisu ni samo jednom u 50 godina.

Možemo u svetlu poslednjih 7-8 zima da proklamujemo i 3 uzastopna ledena dana sa snegom od 20+ cm u Beogradu kao nešto što je prilično retko. Međutim, takav naš trenutni utisak ne može da zaseni prošlost daleko ozbiljnijih beogradskih zima - u šta možemo da se uverimo ako samo malo zavirimo u istorijske podatke. Da li možda budućnost može da nam donese češću pojavu "februara 2012ih"?  Naravno, nemam odgovor na to pitanje - i možda je Miloš u pravu kada kaže da je to nešto što će se ponavljati jednom u 50 godina. Možda nam i sneg postane raritet, pa to proglasimo za novu "normalu." :D Međutim, ako se takvi prodori hladnoće budu dešavali malo češće, nipošto ne možemo da kažemo da je u pitanju nešto što se skoro nikada nije dešavalo - već pre da zime počinju da liče na ono što su nekad bile.  :)

Ova poruka je verovatno adekvatnija za temu "Klimatološka statistika", ali sam je napisao ovde zbog toga što je u pitanju replika na Miloševu poruku koja je iz ove teme, kao i zbog toga što je povodom nastupajućeg hladnijeg perioda među forumašima počelo da se "šuška" o nekoj potencijalnoj reprizi 2012. godine.  :)

« Poslednja izmena: 11. Januar 2021. u 21:10 Srks »

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Januar 2021
« Odgovor #229 poslato: 11. Januar 2021. u 19:44 »
Pored hladnoce, bice od srede do nedelje i nesto malo padavina, pogotovo na jugu zemlje, kao i u oblasti Homolja...

GFS i EC su sto je pravo cudo, saglasni za SC nekih 15-20mm na negaitivi (i to poprilicnoj oko -5°C)

Vecerasnji EC, do nedelje
« Poslednja izmena: 11. Januar 2021. u 20:59 Darko-Surdulica »

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Januar 2021
« Odgovor #230 poslato: 11. Januar 2021. u 21:37 »
Ja bih samo jos htio da navedem jednu bitnu poentu u vezi tih hladnih prodora poput 2012 posto o tome jos pricamo. Vidim da dosta ljudi prakticno govori da se 2012 "ne moze" ponoviti ili "nece" ponoviti samo na osnovu toga sto je nije bilo vec 9 godina (izuzev naravno jaka hladnoca Januara 2017, kraja Februara 2018), znaci koristenje zakona vjerovatnoce u pogresnom smislu.
Sto se tice takvih prodora hladnoce, moramo da kazemo kolike su sanse da se to ponovi na osnovu toga koliko se faktora i signala slozilo u korist takvog dogadjaja u nekoj odredjenoj godini, na primjer ove 2021 godine su vece sanse da se ponovi nego 2020 u isto doba, zato sto ove godine imamo bolje poslozene faktore. Ne moze proslost da nam bude neki sigurni pokazatelj bilo cega, jer je svaka godina karakteristicna na svoj neki nacin.
Mi bi mogli na primjer da koristimo proslost u smislu da vidimo sa kojim godinama se poklapa ova zima 2020/2021 do sada i da vidimo kakvo bi otprilike trebalo vrijeme biti u ostatku zime, sto je idalje prognoza sa dosta rupa, ali bi i to bilo logicnije nego samo reci, eto od 2012 do danas takav prodor hladnoce se nije desio (izuzev 2017) pa nece ni sada.
A modele pogotovo mozemo bas okaciti macku o rep sto se tice dalekih sati (van 150 sati), modeli uglavnom forsiraju neko "prosjecno" stanje vremena u tim dalekim satima, a dosta puta crtaju ekstreme i na jednu i na drugu stranu i izbrisu ili okrenu vec u sledecem izlazu jer i najmanje pomjeranje ciklona ili bilo cega drugog dovede do drasticne promjene.

Dali su ljudi mogli uopste ocekivati u vrlo toplom Decembru 1955 i Januaru 1956 da ce ih onda pogoditi drugi, a negdje cak i prvi najhladniji Februar 20-tog vijeka? Nisu. Ko moze da kaze da ova zima mozda nece biti i ta koja nas uvodi u period kada ce biti dosta hladnije zime? Niko.
Zato svake zime trebamo uzeti najvise u obzir faktore i signale koji su se te zime poslozili za taj i taj dogadjaj i na osnovu toga vidjeti kolika je vjerovatnoca za taj i taj dogadjaj, a ne na osnovu toga sta je bilo zadnjih 7-9 godina, jer nisu sve godine iste po pitanju faktora, indeksa, signala, stanja klime itd.
Kosto je kolega Srks naveo iznad, Februar 2012 kada se sagleda i nije nesto toliko "specijalno" da se moze desiti samo jednom u pola vijeka.
Ko kaze da Februar ne moze na kraju biti sastavljen od reprize 2012 i od jako tople druge polovine pa da zavrsi prosjecno, sve opcije su uvijek na stolu.

I moj komentar nije bas vezan za temu ali htjedo ovo reci kada se vec prica o tome, nadam se da nikom ne smeta, ja ovo i ne pisem da nekom natjeram svoje misljenje ili bilo sta tako, daleko od toga, vise i pisem da se ljudi malo opuste, jer ako nam se i sprema i ne sprema ponavljanje 2012 ili bilo cega na kraju Januara i u Februaru svakako necemo znati najmanje do 20-tog ili 25-tog Januara, a do tada narode uzivajte u zimi kada je vec dosla. :)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.201
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Januar 2021
« Odgovor #231 poslato: 11. Januar 2021. u 22:30 »
AMS Karaburma

Februar 2012.



Januar 2017.





Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2021
« Odgovor #232 poslato: 11. Januar 2021. u 22:40 »
Nisam ni video da se ovde razvila ozbiljna diskusija na temu zima 2021 i februar 2012..
Prvo nikakvu garanciju nemamo da ova zima moze biti "prava zima" kao što isto ne možemo garantovati da je ovo i poslednji sneg ove godine. Eto sigurni smo do kraja ove nedelje u zimski scenario i tu se priča završava. Sve nadalje je puko nagađanja i modela i nas. Trend ka nečemu postoji ali dovoljan  je jedan deo slagalice da se poremeti i da se sve pretumba u jednom danu  :)
Još davno sam negde slušao od nekih starijih meteorologa na TV-u da na svakih 7 blažih zima idu 7 normalnih (hladnijih zima).. Po takvoj logici mi smo taj period prosli 2013-2020. Bilo je tu par zimskih epizoda ali ništa upečatljivo. A premotajte onda unazad 2004/5 pa do 2012  :)  Od 1997 do 2004e koliko se sećam da nisu bile neke wau zime . Za dalje nisam lično kompetentan ali lako se dodje do podataka kao kolega Srks na primer  :tu:
Iako ne želim da verujem u takve stvari, poklapa se bar ono dokle smo svedoci.
Ova zima jeste prepuna potencijala, i mnogi faktori idu u korist zime, ali, dovoljno je da ovaj prodor koji se crta oko 20og završi u Britaniji i da imamo novi reset i sve iz početka.
Po meni zima koja se može nazvati zadovoljavajuća je da ima 2-3 hladna prodora sa po 7-10 dana i snegom na tlu ( 10, 30,50cm nebitno)  par kratkih epizoda ( ovde nazvani vikend snegovi) i dosta od zime. Jel to mnogo od zime ? Nije. Jel uredu da u Martu otpočne proleće i bez mrazeva? Jeste. Jel Okey da padne sneg odmah u Decembru? Jeste( ali retko kad se i desi zadnjih godina)
Moramo da naučimo da cenimo vreme u datom trenutku  i uživamo u njemu a ne da već kukamo što u 10om danu sledi otopljenje a još pošteno mraz nije stegao  :) Zato mrzim da gledam modele u dalekim satima ( onda kada već imaš zimu u realnom vremenu) jer lako dodje do razočarenja..
Otišao sam skroz sa teme, pa moderatori mogu ove diskusije i u neku drugu temu ako ovde nije prikladna . :)

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Januar 2021
« Odgovor #233 poslato: 11. Januar 2021. u 22:53 »
^^
Upravo tako kolega, zato sam i ja rekao da trebamo najprije uzivati u ovome sada, a modele za neke dalje sate pustiti kraju, i 2012 u ovo doba Januara su modeli uglavnom crtali toplotu za sam kraj mjeseca i eto kako su "pogodili", prepoznali su sta nas ceka tek oko 25-tog, po tim modelima tada nismo uopste mogli ocekivati to sto se stvarno desilo, i niko nije mogao ni da pretpostavi da ce se to desiti, a isto tako i sada i isto tako za svaki put kada su u dalekim satima crtali i neke velike hladnoce i neke velike toplote. Sada imamo zimu za uzivati, a o tim dalekim satima cemo pricati za najmanje 10 dana. :)

Van mreže Dane84

  • *
  • Poruke: 182
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vršac
  • Zima u dusi,Sibir u srcu.
Odg: Januar 2021
« Odgovor #234 poslato: 12. Januar 2021. u 09:23 »
^^
Upravo tako kolega, zato sam i ja rekao da trebamo najprije uzivati u ovome sada, a modele za neke dalje sate pustiti kraju, i 2012 u ovo doba Januara su modeli uglavnom crtali toplotu za sam kraj mjeseca i eto kako su "pogodili", prepoznali su sta nas ceka tek oko 25-tog, po tim modelima tada nismo uopste mogli ocekivati to sto se stvarno desilo, i niko nije mogao ni da pretpostavi da ce se to desiti, a isto tako i sada i isto tako za svaki put kada su u dalekim satima crtali i neke velike hladnoce i neke velike toplote. Sada imamo zimu za uzivati, a o tim dalekim satima cemo pricati za najmanje 10 dana. :)
Sve lepo receno,al da se nadovezem malo samo na taj februar 2012,secanje me dobro sluzi .Naime,tog januara 23 Nedeljko Todorovic gostuje u jutarnjem Dnevniku RTS-a,i govori kako ce zima biti blaga i da je skoro nikakva sansa da bude snega ni krajem januara a kamoli u februaru.Veleobrt 27 .januara opet Nedeljko,RTS, i izjava da Srbiju cekaju ledeni prodori iz Sibira. Imedju 31 janaura i noc na 1 februar,dolazi ledeni prodor i snezne padavine,padali su minimumi u Vrscu na -27C,-30C....Bajka ,e sad ono najvaznije sto je uslovilo tu bajku a ne prica se bio je SSW dogadjaj vec pocetkom janauara se mislim oko 4-tog  desio,tada je nama leglo i skoro celoj Evropi ledara,trebalo je skoro 3 nedelje i jace da se dogadjaj iz stratosfere prebaci u troposferi i da ona kasnije reaguje,naravno sinoptika nam se namestila kao Bingo.Ovaj dogadjaj 2021. ima 5x vise potencijala,ostaje da se vidi dal je trojka u zadnjoj sekundi ili vise srece neki drugi put . :)
Zima u dusi,Sibir u srcu.

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 104
  • Starost: 62
  • Lokacija: Beograd
Januar 2021
« Odgovor #235 poslato: 12. Januar 2021. u 09:52 »
Ja se ipak nadam ovome.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2021
« Odgovor #236 poslato: 12. Januar 2021. u 10:27 »
Ja se nadam da ti se ne ostvare nadanja caligula

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Januar 2021
« Odgovor #237 poslato: 12. Januar 2021. u 10:31 »
Jeste da nije za ovu temu, ali kada se već piše ovde da se i ja uključim. Vidim komentare za februar 2012., i on za mene nije poseban zbog dugotrajnih hladnoća ( pritom pričamo o jako niskim temperaturama oko pola meseca), već zbog situacije da je padao obilan sneg iz nekoliko ciklona u celoj zemlje na velikim minusima, za vreme padavina je bilo i oko -10. Bilo je tada svega, košave, grmljavine i sneg uz tu konvektivnu oblačnost, a uz to debeo minus ( severu CG), i snega na primorju, Podgorici, prosto tako se postavilo da su cikloni imali položaj da donesu obilne padavine nama ( već Slovenija nije imala obilne padavine) i da ostane ta izrazita hladnoća iznad našeg područja. Tako nešto je jako teško da se pogodi, a jedno ili drugo od toga je svakako moguće mnogo češće :) Pritom da dodam i da je svima jasno da sve dalje od 3 dana za prognozu nije pouzdano i to je pominjano bezbroj puta, ali komentarisanje trenda ili neke interesantne situacije da ostane za arhivu, je sasvim normalno. Evo recimo sada može da se komentariše i ako je udaljeno nedelju dana, da možemo očekivati otopljenje posle ovog ledenog prodora za vikend ( eto nešto da ne izađem skroz iz teme) :)

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2021
« Odgovor #238 poslato: 12. Januar 2021. u 11:49 »
Prema yuri od sutra pa do ponedeljka za Sarajevo se svaki dan daje po nekoliko mm snijega ukupno oko 13 mm u tom periodu.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.441
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021
« Odgovor #239 poslato: 12. Januar 2021. u 12:30 »
Pa svakako će biti čestih padavina u jakoj severnoj struji na navetrini istočnog dela BiH i u čitavom delu brdsko-planinskog pojasa Srbije.

U četvrtak kao da se nad nama formira padavinski talas sekundarnog ciklona, dok su kasnije uveče mogući i pljuskovi snega.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*